HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Samsung LE40656 - problém

Obraz ostrý jako břitva.

Samsung LE40656 - problém

Příspěvekod rcmtb v středa 18. 2. 2009 0:32:06

Zdravím všechny přítomné, předem informuji, že jsem naprostý laik v této problematice.
Rád bych se zeptal, zda někdo kdo vlastní stejný model nebo jemu příbuzný, se setkal s podobným problémem.
Po zakoupení TV se mi po 3 měs na obvodovém rámu objevily "bublinky". Evidentně se tvořily uvnitř rámu (u tohoto modelu "jakoby ze skla"). Několik následujících dní jsem ten jev pozoroval a zjistil, že se zvětšují a objevují i na dalších místech, jak na spodní tak na bočních stranách. Vzhledem k ceně moji první "skutečné" TV (do té doby jsem se díval na přenosku a šetřil) jsem se rozhodl i tuto "kosmetickou" vadu reklamovat. Po 10 dnech byla TV zpět s vyměněným rámem. Spokojen jsem si TV odvezl. Po dalších 10 dnech se bublinky objevily opět. To už mě teda slušně řečeno naštvalo. OK opět zabalit do originál krabice a komplet doručit na reklamaci. Tentokráte se oprava protáhla. Po 14 dnech jsem si zavolal prodejci jak to vypadá a bylo mi sděleno, že Samsung prohlásil že "takovou vadu by ani prodejce neměl brát k reklamaci, že jsem si to způsobil sám !!!!" Načež se mě vyptávali kde TV mám jestli náhodou ne někde v hospodě na zdi... TV jsem si po třech týdnech vyzvedl opět s novým rámem s informací od Samsungu "třetí reklamaci rozhodně neuznají". TV jsem si nechal odvést až do bytu, aby viděli kde ji mám. Nevím do jaké míry je pravda to co prohlásil Samsung nebo zda jsou to výmysly prodejce. Každopádně jsem znechucen přístupem i výrobkem a vím, že tato TV je moje první a také poslední co jsem si od Samsungu koupil. Jsem rozhodnutý obrátit se na soudního znalce, když se bude vada opakovat a mě ji neuznají a nevrátí peníze, na což budu mít nárok.
Máte někdo podobný problém nebo jsem jen já ten smolař co si špatně vybral ??
PS: také nechápu bručení z repro u hifi věže (Sony) když do ní zapojím audio z TV (ikdyž je TV ve standby), bručivý zvuk jak ze zdroje, u tak drahé TV pro mě nepochopitelné, ale možná něco dělám špatně...
Díky za poznatky a omlouvám se za sloh
rcmtb
0+
0+
 
Příspěvky: 4
Registrován: úterý 17. 2. 2009 23:54:27

Re: Samsung LE40656 - problém

Příspěvekod d.f.h v středa 18. 2. 2009 1:38:28

Nebylo by foto těch "bublinek"?
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Samsung LE40656 - problém

Příspěvekod derek v středa 18. 2. 2009 8:45:36

ten brum by mělo být špatný uzemnění, zkus pohnout s drátem a odendat ho kousek od napájení a tak...eventuelně kousek oddlat věž od tv ( silný magnetický pole )
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Samsung LE40656 - problém

Příspěvekod rcmtb v středa 18. 2. 2009 10:02:12

Bohužel jsem ty bubliny nenafotil. Napotřetí tak určitě učiním. Podle mého je ten rám slepený z více částí a právě mezi nimi se tvořily ty bubliny, protože na "pohmat" to bylo hladke a nic jsem necítil..
rcmtb
0+
0+
 
Příspěvky: 4
Registrován: úterý 17. 2. 2009 23:54:27

Re: Samsung LE40656 - problém

Příspěvekod rcmtb v středa 18. 2. 2009 10:05:42

Zkusím něco udělat s těmi kabely, díky za radu. Věž mám skutečně hned vedle TV kvůli nedostatku místa. Ještě se zeptám jak důležité je mít kvalitní audio kabel ?
rcmtb
0+
0+
 
Příspěvky: 4
Registrován: úterý 17. 2. 2009 23:54:27

Re: Samsung LE40656 - problém

Příspěvekod d.f.h v středa 18. 2. 2009 13:05:16

rcmtb píše:Ještě se zeptám jak důležité je mít kvalitní audio kabel ?

V určitém směru docela dost :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Samsung LE40656 - problém

Příspěvekod rcmtb v pátek 20. 2. 2009 0:03:54

derek píše:ten brum by mělo být špatný uzemnění, zkus pohnout s drátem a odendat ho kousek od napájení a tak...eventuelně kousek oddlat věž od tv ( silný magnetický pole )


Tak jsem to po ruznu vyzkousel dat dal od TV a nic nepomohlo. Jinak mam vse zapojene do jednoho psa s prepetovou ochranou, muze to mit souvislost ?
Podobny brum se line take z repro u tv kdyz mam zapojen stb-c. Kdyz hlasitost na tv dam na uroven cca 35 a hlasitost u stb-c ztahnu na min, tak to bruci jak prase, samozrejme je to vyhnane do extremu, ale tenhle brum slysim ikdyz mam zvuk na bezne hodnote tzn cca 10 (na Tv), i pri teto urovni je to dost rusive a neda se to poslouchat. Kdyz vypnu stb-c, brum se ztrati. Kdyz sleduji pouze analog prez smycku v stb-c tak zadny brum neni slyset. Pouze pri zapnutem stb-c. Nevim zda je to vada kusu a mam ji proto opet reklamovat ?
rcmtb
0+
0+
 
Příspěvky: 4
Registrován: úterý 17. 2. 2009 23:54:27

Re: Samsung LE40656 - problém

Příspěvekod guvi v pátek 20. 2. 2009 8:18:13

Zkuste zapojit galvanický oddělovač. Píše se o tom třeba tady:
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=885&highlight=galvanick%FD+odd%EClova%E8
guvi
50+
50+
 
Příspěvky: 64
Registrován: středa 25. 6. 2008 15:24:53


Zpět na LCD televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron