HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Automatické přepnutí AV vstupů u LG37LT75

Obraz ostrý jako břitva.

Automatické přepnutí AV vstupů u LG37LT75

Příspěvekod Fucik07 v středa 11. 3. 2009 12:00:56

Zdravím, otec si před časem pořídil LCD LG37LT75 (s HDD rekordérem), připojeno má k TV DVD přehrávač LG kabelem HDMI a satelitní přijímač kabelem scart. Vše je v pořádku, ale nefunguje jedna věc - při zapnutí satelitu nebo DVD přehrávače nedojde k automatickému navolení příslušného AV vstupu na TV a je potřeba tento navolit přes DO v menu TV. Neměl jsem zatím čas se tím příliš zabývat, ale v menu TV jsem nenašel žádné nastavení, které by s tímto nějak souviselo, u připojených přístrojů také nic není, ale zdá se mi podivné, že by tato funkce u současných TV nebyla (toto fungovalo např.u SCART vstupů i u TV starých cca 18-20 let). Takže se ptám, zda jde o vlastnost TV, závadu nebo je potřeba něco nastavit a já to přehlédl? Kabely SCART jsem zkoušel asi 3, HDMI jsem zatím neměnil. Díky za názory a rady
Fucik07
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: středa 11. 3. 2009 11:49:19

Re: Automatické přepnutí AV vstupů u LG37LT75

Příspěvekod Nick007 v středa 11. 3. 2009 14:49:48

Viděl bych to jako vlastnost TV. Já mám Panasonic Vieru a ta má funkci Q-Link pro spolupráci s přehrávači atp (její obdoba je i u jiných TV a měla by fungovat i napříč značkami). Pokud je Q-Link v menu zapnutý, tak se při zapnutí přístroje automaticky přepne, pokud není, tak se nepřepne. Tohle pravděpodobně funguje jen pro HDMI (má ve standardu ovládací signály), u Scartky nemám nejmenší tušení...
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Automatické přepnutí AV vstupů u LG37LT75

Příspěvekod ntriq v středa 11. 3. 2009 16:12:55

Fungovat by to mělo, SCART v sobě obsahuje spínač vstupů a HDMI to umí taky.
U HDMI musíš zapnout HDMI CEC (nevím jak se to jmenuje u LG) a u SCARTU (musí být plně osazený) by někde v menu mělo být automatické přepnutí vstupu nebo něco podobného.
TV: LOEWE XELOS A37 DVB-T/S DR+, BD/konzole: SONY PS3, CD-R: YAMAHA CD-R HD 1500, AV zesilovač: YAMAHA DSP-Z11, přední repro: MARTIN LOGAN SOURCE, centr. repro: YAMAHA NS-C 515, presence repro: LOEWE L82A, surround repro: YAMAHA NS-M 515, SWFR: LOEWE/BOSE Concertos, kabely: EGO LINE
Uživatelský avatar
ntriq
0+
0+
 
Příspěvky: 43
Registrován: pátek 9. 1. 2009 14:58:41

Re: Automatické přepnutí AV vstupů u LG37LT75

Příspěvekod Fucik07 v středa 11. 3. 2009 18:52:34

No, ta funkce u LG je, jmenuje se SIMPLINK, ale má ji jen TV, ten DVD přehrávač ne a byť je to stejná značka s TV, tak ani přes HDMI vstup prostě nepřepne (bez ohledu na to, zda v TV je SIMPLINK zapnutý či vypnutý). A Hlavně mě to udivuje právě u SCARTu (vím, že pin č.8 slouží právě k přenosu spínacího napětí - signálu), kabel mám samozřejmě plně zapojený a řekl bych celkově slušné kvality, se samostatně stíněnými vodiči pro audio a video signály plus stínění celeho kabelu, navíc odzkoušený u mne doma, kde funguje naprosto vpohodě. No nic, profárám ještě důkladně menu, jestli tam není nějaké nastavení a jinak zkusím cinknout do servisu.... V každém případě díky za snahu
Fucik07
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: středa 11. 3. 2009 11:49:19


Zpět na LCD televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron