HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Pioneer PDP-LX5090

Vítejte ve světě, kde je černá opravdu černá.

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod Tony v pátek 20. 2. 2009 13:46:41

Přesto, že jsem tady už nějaký ten měsíc nic nenapsal (a někteří si asi vzpomenou proč), tak tady občas nakouknu a musím se usmívat, jak máte někteří KURO za modlu a nic lepšího podle vás neexistuje ...

Před třemi dny jsem já a dva moji známí udělali "test" svých FHD 50" plazem. Právě na základě těchto neústalých dohadů na internetových diskuzích a taky tláchání "odborných" prodavačů ... Bylo to sice o nervy, tahat se s TV do jednoho domu, ale v rámci co největší objektivity jsme to udělali. Měli jsme k dispozici PIONEER PDP-LX5090 a dva PANASONICy, TH50PZ800 a TH50PZ80 ...

Hráli jsme si celý den (už nikdy více!), nejprve s DVB-T signálem, pak s DVD, satelitním příjmem ve FHD a nakonec pár disků BD ze dvou BD playerů, PANASONIC DMP-BD55 a Pioneer BDP-LX71. Nezajímal nás vůbec zvuk, pouze obraz.
Všechny komponenty byli staré mezi 3-5 měsícy, jen můj BD55 byl vybalený před cca třemi týdny ...

Výsledky našeho skromného testu byli pro mně celkem očekávané. PIONEER měl určitě lepší černou barvu než oba PANASONICy, ovšem tady více platí ono známé něco za něco a to, že díky této "dokonalé černé", nemělo KURO vůbec ponětí o detailech v tmavých scenách (hlavně BD) a nepomohlo ani přenastavení základních hodnot! Bohužel, v tomto případě se potvrdilo to, že detaily v tmavých scénách u BD formátu zůstali na panelu KURO jaksi "nedostupné" ... Můžete mně kamenovat, ale tohle musel konstatovat i sám majitel PIONEERu. Oba PANASONICy ty scény vykreslily bez problému a naprosto stejně, jen PZ800 měla o něco menší zrno v těchto tmavých částech proti PZ80. Osobně jsem čekal, že PIONEER bude mít ještě navrch v ostrosti a hloubce obrazu, ale tohle bylo zřetelné pouze při porovnání s PANASONICem PZ80. Model PZ800 se mu naprosto vyrovnal a na kreslených pohádkách byl ještě o kousíček ostřejší! Podotýkám, že jsme využívali všech možných nastavení, režimů a fines, které tyto TV mají k dispozici ...

Celkové pořadí je celkem jasné mezi LX5090 a PZ80, ovšem mezi LX5090 a PZ800 už je rozdíl naprosto minimální a pokud vezmu v potaz cenu, tak má KURO v PZ800 víc než zdatného soupeře! Kdo vyzkoušel a viděl, ví, kdo nevyzkoušel a neviděl, neuvěří ...

Samozřejmě, kus od kusu se tyto TV budou lišit, vždy záleží na finální kalibraci, ale myslet si, že KURO je plazmový zázrak může opravdu jen ten, kdo tohle neviděl na vlastní oči a četl oslavné ódy na internetových diskuzích ... Osobně PIONEER respektuji, KURO je opravdu ještě o kousek lepší od současné nejvyšší řady PANASONICu, ale rozdíl je skutečně mnohém menší, než se snaží spousta lidí tvrdit.

Ale napsat, že nové Neo PDP od PANASONICu jsou stále horší než KURO 9 generace, tak to nechávám bez komentáře ... Snad jen napíšu, že nové PANASONICy mají kontrast 40.000:1 a 18 bitové zpracování signálu a žádné pořádné srovnávací testy nikde nebyli!

Naprosto chápu lidi, kteří si koupí drahý výrobek. Žijí v přesvědčení, že momentálně nic lepšího není a vlastně tak ani nemají potřebu či chut' srovnávat to "své" s konkurenci ... Ovšem ne vždy dostaneme za své peníze to nejlepší a bezchybné. Je třeba být trochu nad věcí a "nežrat" vše, co nám média servírují.

P.S. V současné době si tyto drahé, luxusní a kvalitní věci bohužel často kupuje sorta lidí, kteří je sotva umí zapnout, natož ovládat nebo rozpoznat rozdíl ... A dle některých "dotazů" se tito lidé najdou se i na tomto foru ...

P.P.S. Pro rýpavé. Ano, jsem to já a stále prodávám PANASONIC, ale to nic nemění na mém pohledu, že PIONEER - KURO je špička, byt' je kolem toho přehnaný humbuk ... ;)

Pěkný den ... ;)

Tony
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod tomiisek v pátek 20. 2. 2009 14:46:34

Já teda netoužím po žádné televizi, projektor je zkrátka projektor, i sebelepší telka je pořád jenom telkaObrázek

Tony: Škoda že sem nepřispíváš, už příliš dlouhou dobu se tu marně těším na nové fotky tvé AV místnosti.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod Nick007 v pátek 20. 2. 2009 15:04:10

Tony: Díky za pěkné objektivní shrnutí, takových se najde opravdu málo ;)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod martinhamr v pátek 20. 2. 2009 17:32:18

No ono 200hz LCD je na kreslených pohádkách ještě ostřejší. To strčí všechny plazmy světa do kapsy. Všechno má něco... Je otázka jestli je to koukatelné,nebo ne.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod martinhamr v pátek 20. 2. 2009 18:34:30

Nick007 píše:Tony: Díky za pěkné objektivní shrnutí, takových se najde opravdu málo ;)


Já bych spíše napsal subjektivní ... :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod martinhamr v sobota 21. 2. 2009 12:42:28

www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod martinhamr v sobota 21. 2. 2009 17:49:55

Ono je těžké být objektivní Juto když máš sám TV Panasonic. Určitě nesežrali v Pioneeru šalamounovo hovno jak se říká :) . Každopádně když jsem vykopnul Samsung z baráku a řešil jsem co místo toho,tak jsem vážně neshledal jinou alternativu než KURO.A určitě to není z důvodu,jak by mi možná řekl kdosi, že bych nosil na tričku "Já mám doma KURO,poserte se". ;) Nechápu proč to vůbec někdo řeší,jestli to či ono je o 10% lepší nebo o 3% nebo o 0,5% . Mě to připadá jako dokazování (teď nemám na mysli seriozní testy) že to co mám doma vlasně až tak špatné není,jestli ono to není vůbec nejlepší.Sto krát opakovaná lež se stane nakonec pravdou.Důležité je aby majitel televizoru byl nakonec spokojený.Co si myslí okolí je nepodstatné.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod Pepíno v sobota 21. 2. 2009 18:18:02

Je zajímavé co Tony píše.Bylo by dobré rozvést více ono horší prokreslování detailů v tmavých scénách.Myslím,že by to zajímalo více lidí.I podání barev a barevné hloubky.
Pepíno
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 12. 2. 2008 9:29:52

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod martinhamr v sobota 21. 2. 2009 18:54:58

Pepíno píše:Je zajímavé co Tony píše.Bylo by dobré rozvést více ono horší prokreslování detailů v tmavých scénách.Myslím,že by to zajímalo více lidí.I podání barev a barevné hloubky.


Může to být i třeba nepoužití firemního přehrávače. Možná nenadarmo je na Pioneer přehrávači dotaz při nastavení výstupu,jestli to jde do běžné PDP,nebo do Pioneer PDP!

Ale spíš bych řekl toto : Zagugluj,projdi XY seriózních testů které se zabývají tv Kuro 5090 a napiš mi sem který se zmiňuje o tomto nešvaru.Rád si to přečtu.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod davidos v sobota 21. 2. 2009 20:06:28

Už jsem tady o Kuru psal taky a podle většiny seriozních časopisů a webů ;) zázračná tv, se z mého pohledu nekonala.Ale jak píše spokojenej majitel Kura martinhamr,důležitý je být spokojenej s tím,co člověk má.Dokonalost obrazu v současnosti neexistuje!
davidos
100+
100+
 
Příspěvky: 169
Registrován: sobota 13. 12. 2008 23:37:07

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod martinhamr v sobota 21. 2. 2009 20:32:32

davidos píše:Už jsem tady o Kuru psal taky a podle většiny seriozních časopisů a webů ;) zázračná tv, se z mého pohledu nekonala.Ale jak píše spokojenej majitel Kura martinhamr,důležitý je být spokojenej s tím,co člověk má.Dokonalost obrazu v současnosti neexistuje!


Dej pár odkazů a budem se bavit. Já dám pár odkazů pro změnu s kladnou odezvou.

http://www.av-magazin.de/Einleitung_Pio ... 279.0.html

http://areadvd.de/hardware/2008/pioneer ... 5090.shtml

http://www.testeo.de/produkt_test/pione ... 85006.html

http://www.testeo.de/produkt_test/panas ... 39904.html
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod martinhamr v sobota 21. 2. 2009 20:37:21

Tak a konec,již se nebudu vyjadřovat k tomuto tématu,nemá to konce ;) Všem přeji krásný večer.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod davidos v sobota 21. 2. 2009 21:13:03

Nepsal jsem o negativních odkazech,ale o tom co jsem viděl já!Vím o tom,že Kuro chválí všichni odborníci,což neznamená,že mám přestat věřit vlastním očím!Jestli jsi s Kurem spokojenej,tak tady neřeš nějaký odkazy na odborný články a vyprdni se na kritiky.Ty sám víš,jak dobrej nebo špatnej ten obraz je.
davidos
100+
100+
 
Příspěvky: 169
Registrován: sobota 13. 12. 2008 23:37:07

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod johnym v neděle 22. 2. 2009 2:35:18

To Tony:

Pre mna Pioneer nie je modla. Bol som pevne rozhodnuty kupit PZ800, ale nakoniec som nekupil z 2 dovodov_

1. zobrazenie SD signalu je pre mna nedostatocne, tam je jednoducho KURO daleko , ale daleko lepsie, a
2. Panasonic PZ800 zobrazuje 24p signal len s obnovovacou frekvenciou 48Hz !
Niektory ludia su voci tomu mozno menej vnimavi, ale ja pri velkych svetlych plochach na PZ800 vidim mihotanie obrazu, a vacsina mojich znamych si to vsimla tiez.Mal som ju zapozicanu doma, a prave toto bol dovod ze som ju nakoniec vratil.Snazil som sa to ignorovať, lebo Blu ray obraz bol nadherny, ale rusilo ma to aj po 7 dnoch pozerania. Skoda.

PZ800 je vyborna TV, kontrast je v pohode, farebne podanie spickove, ale nie je to jednochu vyvazeny " whole package " za ktory som ochotny dat prachy.

No a ak sa ti na KURO v tmavych scenach stracaju detaily, teda tzv " black crush, alebo" low end crush", tak mas jednoducho zle nastaveny/nakalibrovany TV. Rozhodne to nie je nedostatok alebo nedokonalost displeja.Treba sa pohrať s nastavenim, pripadne prejsť nejake zahr. fora a skusiť overene nastavenia.

Nove modely neo-PDP Panasonic deklaruju nativny kontrast 40 000:1, ..... verim ze ho aj realne dosiahnu.
Najvyssia namerana hodnota u Pioneer LX 5090 v nezavislom laboratoriu bola 50 561:1 , ........ja viem, kontrast nie je vsetko, ale je to zaujimava informacia.

Napriek vsetkemu co som teraz napisal, to ale momentalne vypada tak, ze tento rok kupim prave plazmu od Panasonicu.
johnym
100+
100+
 
Příspěvky: 152
Registrován: pátek 14. 3. 2008 21:35:56

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod fwefw v neděle 22. 2. 2009 13:59:00

johnym píše: 1. zobrazenie SD signalu je pre mna nedostatocne, tam je jednoducho KURO daleko , ale daleko lepsie, a


V čem byl problém u SD, to že je Pioneer dál je jasné, ale co ti konkrétně na SD vadilo ? Možná do Panasonica půjdu.
fwefw
0+
0+
 
Příspěvky: 12
Registrován: neděle 21. 12. 2008 18:33:14

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod johnym v neděle 22. 2. 2009 15:24:25

fwefw píše:V čem byl problém u SD, to že je Pioneer dál je jasné, ale co ti konkrétně na SD vadilo ? Možná do Panasonica půjdu.


Tazko to opisat slovami, proste tam bolo vidno na moj vkus prilis mnoho interpolacnych artefaktov, teda asi problem upscalingu. Nebolo to nic strasne, dalo sa to zvladnut, farby boli vyborne, dokazal by som s tym mozno vydrzat.
Ak ti nevadi mihotanie obrazu pri 24p reprodukcii, tak kludne kup, je to vyborna plazma / PZ800/.

Inak nove modely V10,Z10 v predaji od leta 2009 uz maju udajne mihotanie odstranene. Ak sa zlepsil aj video prosessing SD signalu, a cena bude lepsia ako LX5090, tak asi kupujem
johnym
100+
100+
 
Příspěvky: 152
Registrován: pátek 14. 3. 2008 21:35:56

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod fwefw v neděle 22. 2. 2009 16:17:35

Od léta to je od kdy - červenec, červen nebo konec srpna ? 8-) Cena by mě taky zajímala mám zájem výhradně o 50' palcovku. Jinak co se týče současných modelů, tak rozmýšlím jestli jít do 50PZ80 už ji mají za velmi přijatelnou cenu pod 35 000. Nebaví mě furt čumět do malýho crtčka a čekat. U SD jsem si u panasoniců také všimnul takového jakoby "flekovatění" třeba oproti i levnějším samsungům 4,5 řada, ale ty mají zase jiné mouchy. Původně jsem chtěl 4ř samsunga, ale asi vezmu ten panasonic, 24p mě nezajímá ( nemám BR )pouze na SD a DVD, trhá se to i tam ?

Jinak tady je recenze na můj model, i když jen 46' http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-TH-46PZ80-Plasma-TV-Review.html. SD tam celkem chválí akorát je prý trochu měkčí. V recenzi na SaV zase psali o přepálené pleti, což bych určitě nepřekousl :roll:

Tady už mají nový panasonic :lol: http://www.pmservis.cz/detail.php?id_zb=2016
Tady recneze na novou 50' http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030218,49301036-2,00.htm - tak nevím jestli počkat.
fwefw
0+
0+
 
Příspěvky: 12
Registrován: neděle 21. 12. 2008 18:33:14

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod Nick007 v neděle 22. 2. 2009 18:37:58

fwefw píše:SD tam celkem chválí akorát je prý trochu měkčí. V recenzi na SaV zase psali o přepálené pleti, což bych určitě nepřekousl


SD bude měkčí vždycky, proto to je "SD". Mám PZ80 a o přepálené pleti netuším absolutně nic, nastavení mám podobné jako spousta majitelů na AVSForu a ani ti si na nic nestěžovali. Jsem velmi spokojený.

Nebyla by pro vás lepší nějaká HD Ready, když chcete provozovat pouze SD rozlišení?
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod fwefw v neděle 22. 2. 2009 18:50:14

Nick007 píše:
fwefw píše:SD tam celkem chválí akorát je prý trochu měkčí. V recenzi na SaV zase psali o přepálené pleti, což bych určitě nepřekousl


SD bude měkčí vždycky, proto to je "SD". Mám PZ80 a o přepálené pleti netuším absolutně nic, nastavení mám podobné jako spousta majitelů na AVSForu a ani ti si na nic nestěžovali. Jsem velmi spokojený.

Nebyla by pro vás lepší nějaká HD Ready, když chcete provozovat pouze SD rozlišení?


Dle mého to závisí více na zpracování obrazu než na tom jestli je to FHD nebo jenom HD. Pokud vím, tak HD je PX8, ale ta by měla mít levnější panel než 80 nebo 800 a obraz se mně na ni vůbec nepozdával ( velice flekatý ), design byl též velmi ošklivý. Navíc měla v několika prodejnách viditelné vertikální a horizontální pruhy. 4ř Samsungu je též HD, ale ten je opravdu barevně ulítlý jakoby za žlutou clonou. Samostatně to není tak viditelné, ale když byl např. vedle LG plasmy, tak to bylo velmi patrné. Navíc podle uživatelů na avforum.com u některých začal po čase trpět "powdery" efektem na pleti. O problémech s automatickým formátem obrazu u Samsungu ani nemluvě, zvuk by měl být též nevalný.
fwefw
0+
0+
 
Příspěvky: 12
Registrován: neděle 21. 12. 2008 18:33:14

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod Tony v neděle 22. 2. 2009 19:00:52

Na úvod bych rád napsal, že se nehodlám opět stresovat na tomto nebo i jiných, podobně zaměřených HD forech ... Jen mně vyprovokoval tento topic a proto jsem ve zkratce napsal svou zkušenost se třemi FHD plazmami, které jsme byli schopni s mými známými dát dohromady a trochu proklepnout a udělat si úsudek dle SVÝCH očí a nikoliv dle "nezávislých" testů různých odborníků ...

tomiisek, Juta :

Místnost je definitivně hotová, komponenty nainstalovány a mé oči a uši jsou za vynaložené peníze naprosto spokojeny ... 8-) Ale nové fotky už sem nedám. Opravdu mi to už nestojí zato, číst nesmysly, nepravdy nebo urážky ...

Jinak, BD55 jsem si dovezl z Bruselu, když jsem se byl podívat za sestrou, která tam už 17 let žije ...
Nové modely BD60 a BD80 v cenách 329,- respektive 399,- euro už jsou ohlášeny v Německu ... ;)

Nick :

Díky.

Pepíno :

Ono rozvádět to zas není až tak nutné. LX5090 je opravdu špičková plazma, ale prostě má taky své "mouchy" ... Prokreslení při HD zdrojích bylo výborné, barevná hloubka a čistota taky, ovšem opravdu byli v temných scénách v obraze detaily, o kterých ten panel neměl tušení ... Samozřejmě jsme vyzkoušeli všechna dostupná nastavení a obraz byl porovnávam na obou BD přehrávačích + satelitu. A úplně nejostřejší nebyl u kreslených pohádek, ovšem na druhou stranu to byl možná záměr při kalibraci panelu, aby dokázal lépe vykreslit analogový obraz. Při tomto nastavení tak dokázalo KURO mírně "zakamuflovat" roztřepené, neostré hrany a jiné neduhy analogového příjmu a opticky pak ten signál působil velmi dobře, byt' ne tak ostře, jako u PANASONICu ...

davidos :

Ano, je to tak ... Nic není dokonalé, byt' se nám to občas (díky různým "vlivům" z okolí) takto jeví ... ;)

johnym :

Ohledně SD signálu souhlasím a na tohle jsem odpověděl nahoře v mém příspěvku pro Pepína.

Ted' ohledně PZ800 a 24p signálu s frekvencí 48 Hz. Ano, jsou jedinci, kteří mají velmi citlivý zrak a mohou zaregistrovat určité mírné mihotání obrazu na velkých, světlých plochách. Ovšem tohle je věc velmi individuální a nelze ji brát jako nějakou závadu. Drtivá většina lidí tohle vůbec neregistruje. MAXIMÁLNĚ světlých a hlavně STATICKÝCH obrazů, kde si tohoto jevu můžeš všimnout, je při běžném sledování minimum ... Nové modely by už tento problém mít neměly. Ale jinak taky souhlas ...

K tomu nastavení KURA v tmavých scénách už jsem taky odpovídal ... Tahle testovaná plazma měla tento problém z továrny, nikoliv naším špatným propojením nebo nastavením ... :|

A k SD signálu na PZ800 asi tolik. Upscaling není tak precizní, ovšem tohle můžeme jako nějakou "vadu" považovat pouze u nás, kde jsme sto let za opicemi, pokud se týká kvality a dostupnosti HD signálu! Tahle TV je stavěná na špičkový FHD signál a ne na ten hnus, který máme téměř všichni doma ... Je to smutné, ale bohužel jen na BD (případně v omezené míře satelitu) nám tyto TV dokáží podat obraz k naší spokojenosti ... Tudíž nadávat, že některá ze špičkových FHD televizí nemá precizní upscaling, je dle mého trochu mimo mísu. Spíš je k zamýšlení fakt, že i přes drtivý nástup těchto panelů, nemáme dodnes do nich co pustit!
Stejně tak očekávat, že mi upscaling v TV nebo přehrávači "udělá" skoro FHD kvalitu z běžných DVD disků je naivní představa ... Z h.vna bič neupleteš a stejně tak neuděláš z cca 500 řádků 1080 ... ;) A pokud je náhodou "upscalované" DVD vizuálně velmi podobné stejnému materiálu na BD, tak věřte, že to není tím převzorkováním, ale VELMI mizerně udělaným BD diskem! Špičkově udělaný BD je kvalitou opravdu "na hony" vzdálený klasickému DVD ...

fwefw :

Bud' si počkej na novou řadu (bohužel, přesné datum prodeje u nás zatím neznámé) nebo dej na své oči a vyber si ve slevách už nyní ...

martinhamr :

Přesně, jak jsem očekával. Potrefená husa zakejhala ... Pro mně osobně jsi ty přesně ten "prototyp" obyčejného, prachatého konzumenta, kterých už jsem měl při svém podnikání tu čest potkat několik a kteří o této problematice ví asi tolik, jako já o výrobě spínacích špendlíků ... Pokud bys mi chtěl oponovat, tak si tady na foru (a možná i na jiných) přečti nespočet svých, opravdu hloupých dotazů. Nikdo nejsme bez chyb, ani já ne. Ovšem některé Tvé "dotazy" jsou jen důkazem toho, že máš ohledně HD opravdu jen povrchní znalosti, byt' se tady počtem svých příspěvků "řadíš" mezi ty zkušené harcovníky ... Srovnávat svůj předchozí plazmový TV SAMSUNG se současným modelem KURO je opravdu úsměvné ...

Tvé jediné argumenty jsou výtažky textů z různých pochybných netových "diskuzí" od spokojených uživatelů a odkazy na testy, ve kterých je jen KURO nr. ONE ... Jo, sorry, ještě jsem zapomněl na řeči Tvých skvělých prodávačů, u kterých máš jako "stálý" klient slevu ... :roll:

Pokud chceš cokoliv hodnotit, měl bys tomu HLAVNĚ rozumět a mít možnost přímého srovnání! Jestli si myslíš, že ti k tomu stačí ohromit fotkou svého obýváku, popisem komponetů nebo počtem příspěvků, pak tě lituji!

Mně tyhle věcí už 16 let živí, projel jsem nespočet veletrhu, výstav, školení a taky jsem si mohl x krát ověřit, že ne vše je košer jak u PANASONICu, tak třeba u SONY nebo jiných výrobců! Nemám problém pohanit PANASONIC a stejně tak mi nedělá problém pochválit PIONEER ... Ovšem Tvůj, značně "pokřivený" a zaujatý pohled na svět elektroniky a preferování pouze toho, co mi momentálně prodávači nakukali, na internetu vychválili a já si to koupil, je opravdu směšné a nestojí absolutně za jakoukoliv diskuzi.

P.S. Přečti si ještě jednou, které dva typy BD přehrávačů byli napojeny v testu a přepiš si v profilu ty Tvoje SAURANDY, odborníku ... :roll:

Howgh!

Pěkný den ... ;)

Tony
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod martinhamr v pondělí 23. 2. 2009 12:30:29

Tony píše:martinhamr :

Přesně, jak jsem očekával. Potrefená husa zakejhala ...

Tony


Tony,mě je ale vážně uplně jedno co TY si myslíš :D Přeji hezký den.

A fakt že Pioneer je nejlepší plazma na světě taky nepřekroutíš. ;) :twisted:
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod martinhamr v pondělí 20. 7. 2009 11:52:11

Procházel jsem net a tady mě zaujala zajímavá otázka a odpověď. :)




funkce a parametry PDP-LX5090H ve srovnání s Panasonic TX-P50V10E
17.04.2009 21:55
Dobrý den,
mám dotazy:
1.jaké parametry má navíc PDP-LX5090H oproti Panasonic TX-P50V10E, nemyslím tím srovnávání dojmu diváka z kvality obrazu, ale pouze funkce, tuner, vstupy, podporované formáty atd.

2. Dále je otázkou proč Plazma Panasonic TX-P50V10E nehučí tak jako Plazma KURO?

3. Dále proč Panasonic nemá problém s češtinou jako má KURO
(viz: 30.03.2009 16:57
Dobrý den!
Neříkám to rád, ale mám obavu, že Pioneer se jakousi podporou CS jazyka asi moc trápit nebude. Velmi nás to mrzí a předem prosím o pochopení, ale tento krok se mi zdá nevyhnutelný právě ve spojení s ukončením výroby těchto velmi vyspělých televizorů.
Se zármutkem v srdci LukasPech
PS: buďme rádi, že se na nás dostalo.....)

4. Dále píšete, že Pioneer má již vyděláno a tím že končí nebude dále nic vyvíjet - další inovace firmaware, vyřešení probl s českou lokalizací atd. prostě nebude, což u Panasonicu, který nekončí s výrobou nehrozí.

5. když uvádíte, že v testech je KURO nejlepší (nejhezčí obraz) jak to lze tvrdit, když novinka TX-P50V10E nebyla při porovnávacích testech s KURO ještě na trhu, tedy k dispozici?

Děkuji za odpověď.




Odpověď:
07.07.2009 09:05
Dobrý den!
Cítím z Vašeho dotazu touhu po ujištění, že i když si koupíte Panasonic, neprohloupíte, a trochu také to, že jste rád, že ta předražená značka nebude dále ošklivě zahanbovat ostatní televizory. Jen pro úplnost srovnáváme loňský Pioneer a o generaci novějšíPanasonic.
1. Srovnání vstupů odpovídá době vzniku, Panasonic má jeden HDMI navíc, slot na SD vs. USB na KURO, vyšší frekvence zpracování obrazu(600Hz), pokud bych však srovnal výbavu z hlediska možností nastavení, tak jen obrazových režimů je na PIO-7 oproti 4-PAN včetně jednoho plně nastavitelného, je možno nastavovat kompenzace jasu, kontrastu, obrazový detail, režim rychle se pohybujícího obrazu, x možností korekce barev včetně úpravy úrovně každé samostatně, opět s možností uložení do jedné z pamětí..........korekce šumu, více možností jak zpracovat I-P konverzi a vše včetně možnosti okamžitého srovnání s původním obrazem.
2.Proč Panasonic nehučí stejně jako Pioneer nevím, ale hučí taky.
3. To, že se jí Pioneer již dále nebude věnovat, neznačí, že ta TV neumí česky, jen že co neumí teď, už se asi nenaučí. Česky umí krom diakritiky EPG satelitního vysílání bezchybně. Jen jsem si zkusil představit, jak Panasonic za dva roky vydává nový firmware pro své staré modely TV....
4.Pioneer rozhodně nemá vyděláno, když několik let musel právě kvůli neochotě s kýmkoli sdílet technickou část TV jejich výrobu dotovat.
5.Nikdy nenajdete test, který srovnává vše. V době kdy se TV Pioneer 9generace dostaly na trh, se testovaly s dostupnou konkurencí, a bohužel žádný objektivní test s aktuální konkurencí se zatím neobjevil. A já si myslím, že stejně bude lepší. A to je více jak o rok starší.
Pokud byste se náhodou rozhodl pro plazmový televizor Pioneer, musím Vás upozornit, že zájem o 50" modely je značný a dodávky klesají, tedy je nejvyšší čas.
S pozdravem LukasPech
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod Tony v pondělí 20. 7. 2009 15:02:44

Jo, jo ... Pan Lukáš PECH je znalec! A hlavně zaměstnanec firmy BASYS, tedy výhradního dovozce PIONEERu do České republiky, takže tomu se musí věřit, že jo? ;)

Je škoda, že nejen tenhle člověk, ale hlavně zdejší "HD odborník" martinhamr nikdy neviděl obraz na PANASONICu TX-P50V10E. Ale tohle se tady točí stále dookola jako kolovrátek a některým to evidentně dělá dobře, že Martine? Já vím, ty máš doma svůj plazma panel PIONEER a přes to vlak nejede! Vždyt' přece i jistě "nezaujatý" Lukáš PECH ti potvrdil, že je určitě stále nejlepší, byt' je o rok starší od konkurence ... :roll:

Kdybys raději na tohle skomírající forum dodal nějakou hodnotnou informaci nebo radu, udělal bys lépe ... Vyvolávat flame a honit si triko tím, že mi nějaký boreček pochválí to, co mám doma, to je teda fakt nářez! Když to tady čtu, tak vůbec nelituju, že už tady nepříspívám.

Pěkný zbytek dne všem.

Tony
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod martinhamr v pondělí 20. 7. 2009 15:52:12

Tony píše:Jo, jo ... Pan Lukáš PECH je znalec! A hlavně zaměstnanec firmy BASYS, tedy výhradního dovozce PIONEERu do České republiky, takže tomu se musí věřit, že jo? ;)

Je škoda, že nejen tenhle člověk, ale hlavně zdejší "HD odborník" martinhamr nikdy neviděl obraz na PANASONICu TX-P50V10E. Ale tohle se tady točí stále dookola jako kolovrátek a některým to evidentně dělá dobře, že Martine? Já vím, ty máš doma svůj plazma panel PIONEER a přes to vlak nejede! Vždyt' přece i jistě "nezaujatý" Lukáš PECH ti potvrdil, že je určitě stále nejlepší, byt' je o rok starší od konkurence ... :roll:

Kdybys raději na tohle skomírající forum dodal nějakou hodnotnou informaci nebo radu, udělal bys lépe ... Vyvolávat flame a honit si triko tím, že mi nějaký boreček pochválí to, co mám doma, to je teda fakt nářez! Když to tady čtu, tak vůbec nelituju, že už tady nepříspívám.

Pěkný zbytek dne všem.

Tony



Tony ty jsi chudák. ;) Já myslím že si každý udělá obrázek o tvé rekci.Dlouho jsi tu nic nepsal,nechceš v tom pokračovat ?
Hlavně aby to nebyla pravda viď bububububu ,to by jsi nepřežil :lol:

Jo a hlavně ty jsi nestraný viď ;) když máš jako zaměstnání toto : PANASONIC Seller
Naposledy upravil martinhamr dne pondělí 20. 7. 2009 17:54:29, celkově upraveno 1
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Pioneer PDP-LX5090

Příspěvekod Nick007 v pondělí 20. 7. 2009 17:23:08

martinhamr: A jakou má podle tebe vypovídající hodnotu tvrzení: "A já si myslím, že stejně bude lepší"? Podle mě úplně nulovou.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

PředchozíDalší

Zpět na Plazmové televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron