HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

SAMSUNG LE46A656 vs. SAMSUNG PS50A756

Vítejte ve světě, kde je černá opravdu černá.

SAMSUNG LE46A656 vs. SAMSUNG PS50A756

Příspěvekod blesin v sobota 8. 11. 2008 3:22:19

Co byste vybrali? Momentálně mám LCD panel Samsung LE40A656, ale snesl bych i větší, tak přemýšlím o prodeji a koupi 46-50". Nemám vyhranění názor na typ zobrazovače, ale pro LCD jsem se rozhodl kvuli využívání jako monitor pro PC a spotřebě a taky proto, že tento model má na LCD vyborný obraz. Takže koupě 46" ve stejné řadě se přímo nabízí, ale dnes sem si v Datartu všiml fullHD 50" Plasmy PS50A656, která se mi také nezdála špatná. Využívám to zhruba v poměru 65% TV přez sat s HDMI receiverem, 15% DVD (propojeno HDMI), 20% PC a hry (proto fullHD nutností). LCD bude asi určitě lepší na PC a bude mít menší spotřebu (docela by me zajimalo jak velky to bude v realu rozdil), Ale pro plasmu zase hovoří minimálně to, že je za stejnou cenu o 10cm větší a bude mít asi lepší podání barev (ale ted si rozhodně nestezuju). Jak byste se rozhodli nebo koukat po necem uplne jinem? Díky

SAMSUNG LE46A656
http://www.kasa.cz/audio-video-technika ... le46a656-/

SAMSUNG PS50A756
http://www.kasa.cz/audio-video-technika ... -ps50a756/
blesin
0+
0+
 
Příspěvky: 4
Registrován: sobota 8. 11. 2008 3:04:06

Re: SAMSUNG LE46A656 vs. SAMSUNG PS50A756

Příspěvekod Martas v neděle 9. 11. 2008 12:00:55

Ja se osobne potykam s podobnym problem a stale se utvrzuji ze co obrazu se tyce je pro mne plazma lepsi volba a pri srovnani uhlopricek je dokonce levnejsi nez lcd jen mne stale desi ta spotreba ta mi neda spat . :) Bohuzel ji nemam jak zmerit nikoho s takto velkou obrazovkou a se shodnym modelem neznam i kdyz PS50A756 neni jeste poradne ke koupeni ale snad by mohl nekdo se starsi řadou PS50A656 napsat nejake info o spotrebe.Ale abych se nejak postavil k dotazu vyse radsi bych vzal tu plazmu nez lcd v soucasne dobe mne to prijde jako lepsi volba. :)
Martas
100+
100+
 
Příspěvky: 161
Registrován: neděle 9. 3. 2008 22:06:21
Bydliště: Brno

Re: SAMSUNG LE46A656 vs. SAMSUNG PS50A756

Příspěvekod kolemjdoucí v neděle 9. 11. 2008 13:47:23

K té spotřebě, jsem něco objevil v diskusi na Czech Computer,

550W je maximum pro 50­". Samsung má 3 módy nastavení obrazu. Film­/standard­/dynamický. Vlastnoručně uzměřeno a výsledky jsou takové: v těchto módech baští 250­-300W­/300­-400W­/450­-520W podle zobrazované scény. Do specifikací Samsung uvádí maximální spotřebu. Např. Panasonic uvádí u svých plazem průměrnou spotřebu. LCD ve stejné uhlopříče baští buď stejně nebo cca o 0­-50W méně. Fáma vysoké spotřeby plazeb je již dávno pryč. Tuto fámu číří jen ti, co spotřebu reálně nikdy neměřili a sami nic nemají a váhají. Bohužel.

Jinak zdá se, že se ta plasma Samsungu povedla, alespoň dle recenzí

http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0 ... 289,00.htm

http://www.trustedreviews.com/tvs/revie ... asma-TV/p1

Nevím jestli jste to zaznamenali, ale Samsung vlezl Pioneerům do zeli a při výrobě plazmových panelů použil nějaké jejich patenty, za což bude muset dle rozhodnutí soudu platit cca $ 54 mil.
kolemjdoucí
100+
100+
 
Příspěvky: 132
Registrován: neděle 16. 3. 2008 11:30:35

Re: SAMSUNG LE46A656 vs. SAMSUNG PS50A756

Příspěvekod Martas v neděle 9. 11. 2008 19:08:31

Uff diky moc ta spotreba je tak v mezich v ktere sem doufal a podle tech odkazu diky za ne je to bezva telka vzal bych ji s klidnym svedomim. :)
Martas
100+
100+
 
Příspěvky: 161
Registrován: neděle 9. 3. 2008 22:06:21
Bydliště: Brno

Re: SAMSUNG LE46A656 vs. SAMSUNG PS50A756

Příspěvekod kolemjdoucí v neděle 9. 11. 2008 22:58:22

blesin

tady těžko radit, protože tu plazmu moc lidí pořádně nevidělo, tak jenom co jsem vyčetl z recenze na cnet.

When we test a TV, the first footage we generally see is standard definition from Freeview. This means that our hopes are either dashed straight away, or we jump for joy. This is because Freeview is quite low quality, so how a TV deals with this really is the measure of how good the picture processing is. We were particularly thrilled to see the Samsung do an amazing job and provide a bright, accurate picture with stunning amounts of detail. It's fair to say the Samsung doesn't have the sharpest standard definition picture we've ever seen, but it's a very strong contender. Great news if you mostly watch DVDs or regular TV, which is, let's face it, most of us.

Takže, při testech SD signálu Ian Morris použil signál Freeview Tv, který je znám nepříliš dobrou kvalitou, a byl šokován jak skvělou práci tahle tv odvedla, jasný a přesný obraz s ohromujícím množstvím detailů,čili dobrá zpráva pro běžné sledování televize nebo DVD, na druhou stranu přiznává, že na jiných tvs viděl i lepší, ale tahle tv jim je zdatným konkurentem. Píšeš že máš satelit, ale naše programy krom Novy jedou zatím v sd, tak jsem se na to zaměřil.

Uživatel, který vlastní 63" verzi na britských AVforums píše - So far I have only watched Sky HD on it and normal SD plus DVD's - am awaiting a Sony BDP-S550. I am very pleased with the picture quality, black level, etc. The other thing is the size - already I am quite used to it and it does not seem over-large. Vieiwing from even 6-8 ft SD is not a problem

Koukám na Sky HD a SD vysílání plus DVD a jsem velmi spokojen s kvalitou obrazu, úrovní černé atd. Pozorovací vzdálenost u SD 2-2.5m není problém.

No nevím, na takové plazmě SD zdroj z této vzdálenosti, možná s pořádným datovým tokem...

Je třeba si to ověřit někde v obchodě, není nic jednoduššího, i když u nás to asi nehrozí
kolemjdoucí
100+
100+
 
Příspěvky: 132
Registrován: neděle 16. 3. 2008 11:30:35

Re: SAMSUNG LE46A656 vs. SAMSUNG PS50A756

Příspěvekod blesin v středa 21. 1. 2009 20:54:13

ted nevim ke ktere z tech tv ses vyjadroval. Doba rozhodnuti nastala. Na cernou si nemohu stezovat. mozna nekdo mate cernejsi na plasme, ale jacernejsi nepozaduji. Takže černá pro mě není zásadní argument.
Mohu ted svojí LE40A656 prodat sousedvi za 20 a tak stale resim, jestli do toho jit. Koukam v cenové do 30tis Kč. Jak sem to tu studoval, tak spousta lidí tvrdi, ze plasma ma realnejsi obraz a LCDje ostřejší. Já ostrost považuji za velké plus. Chci na tom hrát hry, hraju pčevážně Conter Strike Source a rozhodně nechci videt nic rozmazaného. Myslím si, ale ze ani na plasme to nebude tak kryticke. Samo je vyhodou i nizsi spotreba LCD, protoze dvakrat do roka zvedam zalohy a uprime, uz me to nebavi. moje 40" má spotrebu 210W, ale včetně 5.1 receiveru Yamaha, zapnutého subwooferu a sat. receiveru. To je dle me bomba. S Pasmou to bude urcite vic, obzvlaste s 50", ale ase si myslim, ze to nebude tak dramaticke. Hlavni vyhodu vydim zase v defacto nulové odezvě, což je taky dulezity parametr, obzvlaste, kdyz semv testu nasel, ze samsung lže a místo udávanych 5ms nebo kolika ma asi 30ms a to je dost... Má nekdo nejaky konkretni typ? Osobně si myslím, že v dnešní dbě asi nemá smysl řešit nějaké vypalovaní, to už je doufam minulost.
blesin
0+
0+
 
Příspěvky: 4
Registrován: sobota 8. 11. 2008 3:04:06

Re: SAMSUNG LE46A656 vs. SAMSUNG PS50A756

Příspěvekod kolemjdoucí v čtvrtek 22. 1. 2009 13:33:54

Vyjadřoval jsem se k té plasmě, uvádím to v úvodu svého příspěvku. Konkrétní typ nemám odvahu po zkušenostech z vlákna "Trhání obrazu na plasmě" ti doporučit, jestli řešíš spotřebu tak by se hodila NEO PDP od Panasonicu nebo nové řady od Samsungu, ty mají mít sníženou spotřebu taky, ale jak to bude s cenama nemám ponětí, můj soukromý odhad je že s 30k Kč na 50" nedosáhneš.
Vypalování samozřejmě hrozí, záleží jak se k tv chováš. Co jsem tak koukal po AVsforum, tak tamní uživatelé hrají na plasmách ostošest a nemají problém s trvalým vypálením, předesílám že se v drtivé většině jednalo o Pioneery a Panasoniky. Nebudu tady dávat spoustu odkazů, tak jenom shrnutí - řádně panel zahořet, při hraní snížit hodnotu jasu a kontrastu,nehrát jednu hru pořád dokola, pravidelně sledovat tv vysílání, v případě Panasonicu zobrazením bílé plochy na panelu, u jiných výrobců už nepamatuji, jak to mají ještě ošetřeno krom Pixel orbitru.
Podotýkám že to jsou zkušenosti uživatelů AVsforum, takže jestli se ti něco povede vysmahnout tak se tam s důvěrou obrať. :)
kolemjdoucí
100+
100+
 
Příspěvky: 132
Registrován: neděle 16. 3. 2008 11:30:35


Zpět na Plazmové televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron