HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Vítejte ve světě, kde je černá opravdu černá.

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Filas v úterý 5. 2. 2008 17:39:04

martinhamr píše:No vidíš a ten Samsung to nemá přes USB ale má to přímo ze zdroje digitálního vysílání.Má tam automatické stahování nového firmwaru ve stavu standby.Takže ráno pustíš televizi a potvrdíš upozornění na nový soft.Jenže když si tam něco stahuješ sám a posere se ti to jako třeba mě(né u TV),tak budeš litovat že jsi se do toho pouštěl ;)

Jenže automatické stahování firmwaru z DVB-T u nás bohužel zatím nefunguje! To by se musel Samsung domluvit s nějakým tv provozovatelem. Jinak mě EPG v čěštině jede, stačí při instalaci v plug and play zvolit zemi Velkou Británii. Mám PS50Q97HD.
Filas
50+
50+
 
Příspěvky: 86
Registrován: úterý 5. 2. 2008 17:24:07
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod martinhamr v úterý 5. 2. 2008 19:39:01

Sony to přes ČT již testovala,nebo možná i posílala na ostro nový firmvare a prý můžeme čekat další značky.Takže uvidíme.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Filas v úterý 5. 2. 2008 22:59:25

Odkud to víš? To by mě zajímalo...
Filas
50+
50+
 
Příspěvky: 86
Registrován: úterý 5. 2. 2008 17:24:07
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod martinhamr v středa 6. 2. 2008 9:29:41

Bylo to na nějakém webmagazínu o digitální TV,ale fakt již si nevzpomenu kde.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Capo v sobota 19. 4. 2008 15:38:54

http://www.imagebam.com/image/d53bd35216182

Takhle nějak vypadá "black level" na PS50C96HD :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Capo v středa 23. 4. 2008 16:23:12

Huh, tak jsem včera poprvé zkoušel digitální TV, a teda musim říct, že takovou kvalitku jsem nečekal.DNR (Digital Noise Reduction) je slušný a např. taková Kriminálka Miami vypadá luxusně, absolutně žádný artefakty/šum a docela slušná i ostrost, tak tohle fakt překvapilo.

Ovšem teď k negativním dojmům, vlastně je jenom jeden.Když je zapojená anténa, vypíná se /při připojení přes HDMI/ TV, a následně se zapne, čili jakoby se "restartovala" :).Po odpojení antény je vše OK, tak jak tomu bylo doteď.Tak jsem trochu prohledal google, a zjistil, že to je neduh těchhle Samsungů (C96,Q97 i nějaký LCD), a že to výrobce řeší novym FW.Co ale nechápu je, jak vůbec může něco takovýho Samsung pustit do prodeje, to to kurva netestovali nebo jak??

Takže mám dvě možnosti, buď se s tou krávou potáhnu do servisu pro novej FW, nebo budu jak mamrd přepojovat anténu, ale vzhledem k tomu, že na TV jsem doteď vůbec nekoukal, a teď budu akorát tak občas na zprávy a F1, tak zvolim druhou možnost.Sere mě to, ale naštěstí ty konektory mám hned po ruce, tak to zas takovej opruz neni, ale sere mě to z principu resp. jsem nasranej na Samsung, timhle mě trošku zklamal.

Každopádně obraz opět nezklamal ani při horšim signálu, než je HD, ba naopak, spíš překvapil, což je pro mě nesrovnatelně důležitější aspekt, než nevychytanej DVB-T tuner :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Dave v středa 23. 4. 2008 18:33:11

co by si Capo pro lepší obraz neudělal. No tak se prostě zvedneš z toho pohodlnýho křesílka a přehodíš kabely no.. :mrgreen: " kua ale ty musíš bejt nasranej ".. :twisted:
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Filas v úterý 29. 4. 2008 13:45:16

Capo píše:Huh, tak jsem včera poprvé zkoušel digitální TV, a teda musim říct, že takovou kvalitku jsem nečekal.DNR (Digital Noise Reduction) je slušný a např. taková Kriminálka Miami vypadá luxusně, absolutně žádný artefakty/šum a docela slušná i ostrost, tak tohle fakt překvapilo.

Ovšem teď k negativním dojmům, vlastně je jenom jeden.Když je zapojená anténa, vypíná se /při připojení přes HDMI/ TV, a následně se zapne, čili jakoby se "restartovala" :).Po odpojení antény je vše OK, tak jak tomu bylo doteď.Tak jsem trochu prohledal google, a zjistil, že to je neduh těchhle Samsungů (C96,Q97 i nějaký LCD), a že to výrobce řeší novym FW.Co ale nechápu je, jak vůbec může něco takovýho Samsung pustit do prodeje, to to kurva netestovali nebo jak??

Takže mám dvě možnosti, buď se s tou krávou potáhnu do servisu pro novej FW, nebo budu jak mamrd přepojovat anténu, ale vzhledem k tomu, že na TV jsem doteď vůbec nekoukal, a teď budu akorát tak občas na zprávy a F1, tak zvolim druhou možnost.Sere mě to, ale naštěstí ty konektory mám hned po ruce, tak to zas takovej opruz neni, ale sere mě to z principu resp. jsem nasranej na Samsung, timhle mě trošku zklamal.

Každopádně obraz opět nezklamal ani při horšim signálu, než je HD, ba naopak, spíš překvapil, což je pro mě nesrovnatelně důležitější aspekt, než nevychytanej DVB-T tuner :)

Máš vypnutou automatickou aktualizaci DVB-T? Ta to někdy taky dělala. Jinak jí mám q97hd a bez problémů....
Filas
50+
50+
 
Příspěvky: 86
Registrován: úterý 5. 2. 2008 17:24:07
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Capo v středa 30. 4. 2008 10:00:16

Filas píše:
Capo píše:Huh, tak jsem včera poprvé zkoušel digitální TV, a teda musim říct, že takovou kvalitku jsem nečekal.DNR (Digital Noise Reduction) je slušný a např. taková Kriminálka Miami vypadá luxusně, absolutně žádný artefakty/šum a docela slušná i ostrost, tak tohle fakt překvapilo.

Ovšem teď k negativním dojmům, vlastně je jenom jeden.Když je zapojená anténa, vypíná se /při připojení přes HDMI/ TV, a následně se zapne, čili jakoby se "restartovala" :).Po odpojení antény je vše OK, tak jak tomu bylo doteď.Tak jsem trochu prohledal google, a zjistil, že to je neduh těchhle Samsungů (C96,Q97 i nějaký LCD), a že to výrobce řeší novym FW.Co ale nechápu je, jak vůbec může něco takovýho Samsung pustit do prodeje, to to kurva netestovali nebo jak??

Takže mám dvě možnosti, buď se s tou krávou potáhnu do servisu pro novej FW, nebo budu jak mamrd přepojovat anténu, ale vzhledem k tomu, že na TV jsem doteď vůbec nekoukal, a teď budu akorát tak občas na zprávy a F1, tak zvolim druhou možnost.Sere mě to, ale naštěstí ty konektory mám hned po ruce, tak to zas takovej opruz neni, ale sere mě to z principu resp. jsem nasranej na Samsung, timhle mě trošku zklamal.

Každopádně obraz opět nezklamal ani při horšim signálu, než je HD, ba naopak, spíš překvapil, což je pro mě nesrovnatelně důležitější aspekt, než nevychytanej DVB-T tuner :)

Máš vypnutou automatickou aktualizaci DVB-T? Ta to někdy taky dělala. Jinak jí mám q97hd a bez problémů....


A kde ta položka je? Já ji nikde neviděl, ale zkusim ještě pohledat, dík :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Filas v středa 30. 4. 2008 10:12:36

Teď nejsem doma, nemůžu se na to podívat ale je to v menu pro ladění a nastavení dvb-t tuneru. To menu se myslím objeví jen při zapnutém dvb-t tuneru a pak zmáčkneš na ovladači tlačítko dmenu nebo tak nějak myslím.
Filas
50+
50+
 
Příspěvky: 86
Registrován: úterý 5. 2. 2008 17:24:07
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Pawwlik v pátek 2. 5. 2008 9:43:33

Ahoj lidi, ve středu jsem dovezl a zapojil tuhle Samsung plazmu a mám k vám ostatním pár otázek, protože něco mi fakt připadá že není v pořádku.

Už léta používám TV (připojenou přes TV výstup grafické karty) vlastně jen jako velkej displej pro PC s programem MediaPortal (jestli znáte) kterej vám z toho udělá multimediální centrum na dálkové ovládání. Měl jsem tam doteď klasickou CRT PANASONIC TX-29P0S2P/B, což je céertéčko 29" a 4:3 a byl jsem v podstatě spokojenej, jediný co mi vadilo, že ten obraz neměl až zas takovou ostrost a byl malej a neširokoúhlej.

Tak jsem si říkal koupím si tuhle plazmu (pročítaje různé diskuze o kvalitě podání černé) a bude to super, dám to rovnou přes VGA.

Včera jsem to zapojil a pár věcí mě teda pěkně štve a některé vůbec nevím jestli překousnu, ale možná že dělám něco blbě:

1) I když stáhnu jas na 0 (kdy už obraz není skoro vůbec vidět), tak obrazovka (když koukám večer) pořád svítí a nejde se toho zbavit aby to bylo fakt černé jako u CRT. Je to o poznání lepší než můj LCD 1920x1080 24" AMVA BENQ co mám normálně k PC, ale štve mě to, čekal jsem fakt černou i večer, jako u CRT.

2) Fakt bych chtěl vidět těch 65535 stupňů šedi, protože v zobrazení šedého přechodu z černé do bílé jsou zřetelné "vrstevnice" a to ne málo, jasně a zřetelně. A nastavení jasu-kontrastu na to nemá vliv. Samozřejmě všechny tyhle věci zkouším přes PC vstup a nemám ani zapojenou anténu, nic, jen VGA.

3) A teď to nejhorší co mě vysloveně děsí. Při zobrazení tmavě šedé a vůbec tmavých barev jsem se pořádně podíval na obrazovku, protože jsem i z dálky zaregistroval takové podivné "hemžení". A při pohledu z blízka mě to teda dorazilo: v tmavě šedé a vlastně ve všem tmavším než NĚCO tancujou červené a zelené bodíky, něco jako když vám zrní televize bez antény, ale ne až-zas-tak velké zrnění, má velikost samotných pixelů (nevím jak to lépe napsat, snad jedině to vyfotit) no prostě něco strašného. Podezřívám ještě nezapojenou anténu, jestli tam nemůže nějak pronikat zrnění tuneru, když anténa není zapojená, jinak už nevím, prostě hodně tmavě šedá je něco jako hemžení statisíců mravenců :) a je to od pohledu teda vyloženě "na blití" hnusné.

4) Barvy - když jas nastavím na méně než přesných 50, tak tmavé odstíny barev začnou mít fialový nádech a při jasu menším než 42 to začne vypadat fakt echt hnusně, takže se to nedá vůbec použít. (všechny tmavé části obrazu jsou do fialova, nastavení teploty barev nepomáhá)

Jen na závěr bych chtěl poznamenat že všechny věci které v podstatě mrví obraz (dynamický kontrast a tak podobně) jsem hned na začátku vypnul, ale ani když je zkouším zapínat tak se to nezlepší, tím to není. A úroveň černé jsem v menu taky zkoušel všelijak přepínat.

Takže suma sumárum tedy zatím oproti CRT je tahle televize pro mne velké zklamání. Bohužel. Ale třeba něco dělá ten nezapojený anténí vstup (ruchy v tmavých odstínech barev), nebo jsem něco přehlédl, poraďte. Jinak ostrost PC vstupu je skvělá, podání zobrazení třeba fotek z PC je taky vynikající, až neuvěřitelné, ale pustit si večer potmě horror s 90% tmavých záběrů je teda utrpení prvního řádu. Ještě zkusím v zoufalství vytáhnout DVD a pustit to přes SCART, jesli to bude dělat taky a není to jen nedostatek PC vstupu.
Pawwlik
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 2. 5. 2008 1:24:49
Bydliště: U Kladna

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod martinhamr v pátek 2. 5. 2008 9:56:07

Máš smíchaných moc problémů dohromady,tak začnu postupně. Z jaké dálky se na tu TV koukáš? Na co jí používáš? ( film,hry..),jak máš zapojené komponenty,přes jaké vstupy.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Pawwlik v pátek 2. 5. 2008 10:09:33

Koukám asi ze 3,5 metru, když si sednu hodně dozadu tak ze 4.

A mám zatím zapojen jen PC VGA vstup, nic víc (zatím). A samozřejmě přes šňůru 3,5 jack - 3.5 jack výstup ze zvukovky hned vedle toho PC vstupu.

Původně jsem váhal mezi Panasonicem 50" a tímhle Smasungem a teď nevím jestli jsem neměl radši připlatit na ten Panasonic.
Pawwlik
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 2. 5. 2008 1:24:49
Bydliště: U Kladna

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod martinhamr v pátek 2. 5. 2008 10:18:45

Tak s tímhle ti neporadím,mám zapojené a odzkoušené všemožné ,jen né PC vstup.Ale určitě to bude nastavením.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Tony v pátek 2. 5. 2008 10:35:12

S tím jasem se to už kdysi takhle dělalo u CRT televizí. Byl "uměle" posunutý, takže působil spolu s kontrastem jakoby jiskrněji, ale černá už nebyla černou a barvy i celková ostrost neměli takové podání ... Sám jsem se s tím několikrát u některých levnějších firem setkal. V obchodě to vypadalo slušně, ale doma při večerním sledování ve tmě už ta brilance chyběla ... Je to podobný efekt jako u LCD.

A k těm vrstevnicím (přechodům šedé), tak tam bude nejspíš ten panel "ošizený", jelikož drtivá většina dnešních plazem (i levných) už tento problém nemá ... Bud' výrobce kecá o stupních šedé nebo je ten panel vadný ... Tenhle problém byla výsada hlavně obyčejného SD rozlišení 852x480 a 8 bitového zpracování obrazu.

Co se týká toho zbytku, tak asi bude nejlépe zjistit někde na prodejně u stejného modelu jeho chování v těchto režimech. Jen tam bude asi problém s osvětlením.

Vyzkoušej to ve všech režimech propojení a nastavení a uvidíš, jak se to projeví. Pokud to bude trvalé, tak ti asi nezbyde nic jiného, než reklamace ...
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod martinhamr v pátek 2. 5. 2008 11:02:22

Já si myslím že to má tak rozhozené nastavení,že bych udělal rest! Vrácení do původního nastavení.Pak bych to řešil dál.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Pawwlik v pátek 2. 5. 2008 11:49:15

Mám pocit že při sledování normální televize to asi vůbec nepoznáte, protože zrnění je naprosto obyčejnej průvodní jev.

A barevné přechody tam nikdy nebudete mít tak dlouho na místě abyste mohli zjistit, že nejsou plynulé ale že jsou vytečkované (dithering), a že to má prachmizernou barevnou hloubku.

Kdyby to nebylo tak obrovské monstrum, tak to hned jedu vrátit a vyměnit za něco jiného (zkusil bych v zoufalství Panasonica, nic jiného mě nenapadá, jejich slogany o "plasma panelu X-té generace" ve mně alespoň budí důvěru že je to panel na úrovni, který nebude zobrazovat odstíny šedé vytečkováváním, no kde to jsme. Já nevím jak si u tohohle modelu může Samsung vůbec dovolit napsat že to má 65535 odstínů šedé??? Vždyť i moje LCDčko ukazuje tyhle přechody líp. Fakt nevím co mám teď dělat, jsem z toho dost znechucenej. Měl jsem těch pár tisícovek ještě přidat a koupit Panasonic. Ten jsem před tím aspoň viděl hrát v obchodě a připadal mi ok, tohle byl výstřel naslepo, podle paramerů to vypadalo že je to taky ok.

EDIT: tak teď jsem se pořádně podíval přímo na web Samsungu a jejich technické specifikace jsou opravdu výsměch - uvádějí, že to má 16bit barevnou hloubku a 65535 odstínů šedé, což je už od pohledu takhle spojené čirý nesmysl. Těm 16 bitům barevné hloubky (komplet na všechny barvy dohromady) věřím, to odpovídá mému pozorování, zbytek to prostě vytečkovává (dithering). Proto to asi taky vypadá, jako když tam mají v tmavých oblastech sněm mravenci, jak se to snaží vytečkovat ty nezobrazitelné odstíny. 65535 odstínů šedé je čirý nesmysl, to nemá ani náhodou. Takže barevná hloubka jako nejstarší LCDčka :D
Naproti tomu u Panasonicu mají uvedeno 24 miliard barev - tedy 16bitů na jednu barvu.
Pawwlik
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 2. 5. 2008 1:24:49
Bydliště: U Kladna

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod petrk195 v neděle 4. 5. 2008 11:23:18

Tož mám to samé, akorát 42" model.

Z úrovně černé taky nejsem nadšený, ale nějak jsem poladil nastavení a dá se na to koukat i večer:). Ono v téhle cenové kategorii holt asi nelze čekat super black jako od Pioneera, kde tv ve tmě údajně není vidět, pokud je obrazovka celá černá....

Jinak ten VGA vstup nevím, mám to připojené přes HDMI (graf. karta s HDMI mě stála asi 1300) a vypadá to slušně. Analogové TV vysílání taky ok, koukám hlavně na sport. Stála mě 22K, celkově vzato spokojenost.
Samota v kosmu vás často dohání k šílenství. Jediné, co mně pomáhá udržet si smysl pro realitu, je přátelství s mou sbírkou zpívajících brambor.
petrk195
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: neděle 4. 5. 2008 11:13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod martinhamr v neděle 4. 5. 2008 14:48:12

Nechápu co řešíte,jsem naprosto spokojenej.Já to ovšem jedu přez HDMI,jak bluray tak PS3.Obraz pro mne excelentní. :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Filas v neděle 4. 5. 2008 16:06:44

Já jsem taky naprosto spokojen, přes HDMI. Vga vstup jsem zatím neměl čas vyzkoušet.
Filas
50+
50+
 
Příspěvky: 86
Registrován: úterý 5. 2. 2008 17:24:07
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod martinhamr v pondělí 23. 6. 2008 12:08:49

Tak jsem myslel že tuto mojí současnou televizi po návštěvě obchodu kde jsem shlédl Pionner Kuro 5090 asi pošlu do pekel a prokleju jí :) Ale byl jsem velice mile překvapen když jsem si sednul k návodu a pošteloval jsem to,tak jak to píšou v návodu. (toto je můj zlozvyk,nic nečíst,zásadně až když je problém :( ) Co všechno se z tohoto modelu dá vymáčknout,vážně smekám před HD Ready .Například funkce : "pouze skenování",kdy jde na obrazovku přesně to co vyjde z přehrávače je dost pozitivní.Dále jsem si ještě pohrál z černou a při kombinaci s Pioneer DVD je to naprosto výborný obraz. Již se těším na novou "71" od Pioneera,to bude obrázek jako víno :twisted:
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod hujik v pondělí 23. 6. 2008 15:09:35

Dneska mi napsali ze samsungu, že jejich televize PS50A557 ma pouze 18bit barvy - tedy 6 bit na barvu, což je málo). Dnešní panasoniky maji snad všechny 24bit (8bit na barvu) a to už je celkem znatelný rozdíl. Je to asi to co popisuješ.

Formulace 24 mld barev je poměrně zvláštní formulace, protože 24 miliard barev ... no nevim :) ale zas tak do toho nevidim, tak me mozna neco unika :)

Pawwlik píše:Mám pocit že při sledování normální televize to asi vůbec nepoznáte, protože zrnění je naprosto obyčejnej průvodní jev.

A barevné přechody tam nikdy nebudete mít tak dlouho na místě abyste mohli zjistit, že nejsou plynulé ale že jsou vytečkované (dithering), a že to má prachmizernou barevnou hloubku.

Kdyby to nebylo tak obrovské monstrum, tak to hned jedu vrátit a vyměnit za něco jiného (zkusil bych v zoufalství Panasonica, nic jiného mě nenapadá, jejich slogany o "plasma panelu X-té generace" ve mně alespoň budí důvěru že je to panel na úrovni, který nebude zobrazovat odstíny šedé vytečkováváním, no kde to jsme. Já nevím jak si u tohohle modelu může Samsung vůbec dovolit napsat že to má 65535 odstínů šedé??? Vždyť i moje LCDčko ukazuje tyhle přechody líp. Fakt nevím co mám teď dělat, jsem z toho dost znechucenej. Měl jsem těch pár tisícovek ještě přidat a koupit Panasonic. Ten jsem před tím aspoň viděl hrát v obchodě a připadal mi ok, tohle byl výstřel naslepo, podle paramerů to vypadalo že je to taky ok.

EDIT: tak teď jsem se pořádně podíval přímo na web Samsungu a jejich technické specifikace jsou opravdu výsměch - uvádějí, že to má 16bit barevnou hloubku a 65535 odstínů šedé, což je už od pohledu takhle spojené čirý nesmysl. Těm 16 bitům barevné hloubky (komplet na všechny barvy dohromady) věřím, to odpovídá mému pozorování, zbytek to prostě vytečkovává (dithering). Proto to asi taky vypadá, jako když tam mají v tmavých oblastech sněm mravenci, jak se to snaží vytečkovat ty nezobrazitelné odstíny. 65535 odstínů šedé je čirý nesmysl, to nemá ani náhodou. Takže barevná hloubka jako nejstarší LCDčka :D
Naproti tomu u Panasonicu mají uvedeno 24 miliard barev - tedy 16bitů na jednu barvu.
Samsung PS50A557
Uživatelský avatar
hujik
50+
50+
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtvrtek 19. 6. 2008 22:51:55

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod Capo v pondělí 23. 6. 2008 16:22:21

martinhamr píše:Tak jsem myslel že tuto mojí současnou televizi po návštěvě obchodu kde jsem shlédl Pionner Kuro 5090 asi pošlu do pekel a prokleju jí :) Ale byl jsem velice mile překvapen když jsem si sednul k návodu a pošteloval jsem to,tak jak to píšou v návodu. (toto je můj zlozvyk,nic nečíst,zásadně až když je problém :( ) Co všechno se z tohoto modelu dá vymáčknout,vážně smekám před HD Ready .Například funkce : "pouze skenování",kdy jde na obrazovku přesně to co vyjde z přehrávače je dost pozitivní.Dále jsem si ještě pohrál z černou a při kombinaci s Pioneer DVD je to naprosto výborný obraz. Již se těším na novou "71" od Pioneera,to bude obrázek jako víno :twisted:


JESUS FUCKIN` CHRIST ty máš doma půl roku TV a ani nemáš prolezlý nastavení? :mrgreen: :mrgreen: bože, na to ani nemusíš číst manuál, aby sis pohrál s nastavením obrazu, já to měl všechno zkouklý během dvou dní....lol po půl roce zjistíš, že se dá nastavovat úroveň černé :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod HD-Junkie v pondělí 23. 6. 2008 16:39:09

Ahoj, dneska jsem byl v Datartu :D a maj tam nový Toshiby :P a taky novou pokladní :shock:
Uživatelský avatar
HD-Junkie
50+
50+
 
Příspěvky: 91
Registrován: pátek 11. 1. 2008 18:01:54
Bydliště: Praha 4

Re: Plazma TV SAMSUNG PS50C96HD

Příspěvekod martinhamr v pondělí 23. 6. 2008 17:28:07

Capo píše:
martinhamr píše:Tak jsem myslel že tuto mojí současnou televizi po návštěvě obchodu kde jsem shlédl Pionner Kuro 5090 asi pošlu do pekel a prokleju jí :) Ale byl jsem velice mile překvapen když jsem si sednul k návodu a pošteloval jsem to,tak jak to píšou v návodu. (toto je můj zlozvyk,nic nečíst,zásadně až když je problém :( ) Co všechno se z tohoto modelu dá vymáčknout,vážně smekám před HD Ready .Například funkce : "pouze skenování",kdy jde na obrazovku přesně to co vyjde z přehrávače je dost pozitivní.Dále jsem si ještě pohrál z černou a při kombinaci s Pioneer DVD je to naprosto výborný obraz. Již se těším na novou "71" od Pioneera,to bude obrázek jako víno :twisted:


JESUS FUCKIN` CHRIST ty máš doma půl roku TV a ani nemáš prolezlý nastavení? :mrgreen: :mrgreen: bože, na to ani nemusíš číst manuál, aby sis pohrál s nastavením obrazu, já to měl všechno zkouklý během dvou dní....lol po půl roce zjistíš, že se dá nastavovat úroveň černé :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


To víš že jsem to prolezl hnedle jak jsem jí zapojil do zásuvky,ale již jsem se nedostal k takovým těm různým kombinacím.K tomu jsem se dostal až teď,nebo spíš jsem na to měl náladu z toho dostat co nejvíc.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Předchozí

Zpět na Plazmové televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron