HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Panasonic 42PX70EA

Vítejte ve světě, kde je černá opravdu černá.

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Modena v neděle 3. 2. 2008 15:48:30

Krtek píše:Jenže když se budu dívat i na DVD ze dvou metrů tam 50" uhlopříčku, tak se z toho pobliju. Já hledám kompromys. HD Ready má v 50" o něco vyšší rozlišení, ale obraz z DVD jsem na ní neviděl. Je to asi 2x tak velké rozlišení než u Palu což by nemuselo být tak strašné. Full HD v takové uhlopříčce je dobré snad jen na ten BR.

Ale jdi ty brepto ! Věř těm, co to mají v reálu doma ! Poblít se dá leda z obsahu díla, né z úhlopříčky ! :D
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Bando v neděle 3. 2. 2008 19:33:50

Dave píše:
Bando píše:no ja na 42PZ70 teda full HD sledujem z 1.5 metra, a je do rozdiel ked si sadnem o 3 metre dalej :) sa mi zda nejaka mala telka :lol: a nevidno tak tie detaily :D


z 1,5 metru ..? To je jako sedět v první řadě v kině. Děkuji nechci.
Myslím že v tvém případě nepřicházíš o detaily ale o zážitek z filmu. :mrgreen:

prave mylis sa :D ked som blizsie tak ten film uplne prezivam ako keby som tam bol, no ale chapem kazdy je iny :D niekto rad pozera z dialky no ja zase mam rad zblizka
Bando
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 26. 12. 2007 16:52:03

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Bando v neděle 3. 2. 2008 19:39:17

Modena píše:
Krtek píše:Jenže když se budu dívat i na DVD ze dvou metrů tam 50" uhlopříčku, tak se z toho pobliju. Já hledám kompromys. HD Ready má v 50" o něco vyšší rozlišení, ale obraz z DVD jsem na ní neviděl. Je to asi 2x tak velké rozlišení než u Palu což by nemuselo být tak strašné. Full HD v takové uhlopříčce je dobré snad jen na ten BR.

no aj DVD sa daju dobre pozerat tak zblizka ked to das upscalovat PS3 :) ale musi to byt original DVD lebo tie co su kompresovane DVD Shrinkom tak kvalita humusna :D este som to neskusal ale urcite to tak bude
no ale keby som mal analog tak zblizka pozerat tak to uz nie, mam satelit Dreambox a Skylink tam je kvalita uz o nieco lepsia tak sa to da prezit :lol:
Bando
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 26. 12. 2007 16:52:03

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod kolemjdoucí v neděle 3. 2. 2008 22:59:23

Krtek píše:Mě nejde ani tak o peníze, spíš o to, aby na tom jelo všechno dobře. I Pal. Ve 106 cm je Full zbytečná. Na 126 cm nemám místo a ve 106 cm jsem rozdíl nepoznal a nepoznalo ho i více lidí na jiných webech. Nevíš jak je to s tím upgradem, jestli už je k dispozici ? A má tahle TV vůbec vstup na SD ? Kterou teda koupit ? Tu E nebo EA ? Někde jsem dokonce četl, že jde o naprosto totožný model. Jinak na webu se dá koupit už za necelých 27 tis. S tím 24p jsem Tě moc nepochopil. To znamená, že to mají jen modely Full, a Ready ne ? Nebo to také mají i ready až modely po tom datu výroby ? Je v tom 24p vůbec poznat rozdíl ?

článek ke 24 p. http://avmania.zive.cz/Titulni-strana/P ... fault.aspx
E-EA http://www.stereomag.cz/obr/AA_leden/1plazmy_panas.jpg
kolemjdoucí
 

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Krtek v pátek 8. 2. 2008 1:48:21

Dnes jsem se dozvěděl, že Panasonic 42PX70EA se prý už přestal vyrábět. Polovina e-shopů už ho stáhla z nabídky :roll:
Asi bude lepší počkat na TH-42XP80 kterou představili teď v lednu. Nevíte kdy by to mohlo jít do prodeje ? Chtěl jsem napsat mail do Panasonicu, ale na stránkách ho nemají.
Tady je tiskovka:

http://www.golias.cz/index.php?modul=se ... ws&id=3157
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Domxxx v pátek 8. 2. 2008 21:38:00

Plně souhlasím s tím co napsal Tony. Odpovídá to i doporučení Panasonic a dalších výrobců. Mám LCD 42" HD Ready a plasmu Panasonic 50" Full HD. Rozdíl v kvalitě obrazu je skutečně o jednu třídu. Ale nejen pokud je k dispozici kvalitní zdroj signálu. Do obou mohu pustit to nejlepší co mám a to je PS3 a obraz z Blu ray. Tedy kvalitní BR, jako je třeba Planeta země. Ten rozdíl mezi 1080i a 1080p co jsou maxima obou displejů, je velmi patrný a není způsoben tím, že jedno je LCD a druhé plasma. Na plasmu koukáme z 2-3 metrů a skutečně to není na "poblití". A hledat v této oblasti kompromisy je podle mne nesmysl. Mám možnost posoudit srovnání mezi kompozitním videovstupem, S-videovstupem, a všemi režimy 576-1080p. A to nejen přes PS3, ale i přes satelit s HDTV, tam tedy max. 1080i. Ale také s kvalitním signálem ze satelitu přes HDTV přijímač s upscalem na 1080i. Třeba fotbal na Premiere v datovém toku 7-9 MB je už fakt něco jiného. A přehrávání z DVD přes DVD rekordér Sony, také s upscalem na 1080i, je o třídu lepší.
Už se v oblasti špičkového AV pohybuji řadu let a musím se přiznat, že obraz z kvalitního BR pře PS3 na 50" plasmu Full HD 1080p mne posadil na prdel. Začínám teď točit na Full HD kameru 1920*1080, tak se také těším na výsledky.

Hezký večer
Domxxx
Uživatelský avatar
Domxxx
0+
0+
 
Příspěvky: 11
Registrován: sobota 12. 1. 2008 2:25:13

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Krtek v sobota 9. 2. 2008 1:32:27

Jasně, jenže BR hraje dobře na LCD i plazmě. O tom není pochych. Je nekompromysní, proto ho neřeším. Řeším normální analog na plazmě. Kdybych koukal jen na BR, tak koupím 50" plazmu. Jenže chci koukat i na DVD z 3 metrů a na Full 50" je to mazanice. Někomu to možná stačí, ale mě ne. Jinak co se týče kamer, tak si s tím full HD nedělej moc velký iluze. Pořád jsou to spotřebky. Něco jako když máš 8Mpx foťák s dvoucentimetrovou optikou. Největší problémy jsou v čipech. Nevím sice co máš za kameru, ale ve spotřebkách bude mít mnohem lepší obraz ready kamera, takže full je zatím spíš nevýhoda. Těch aspektů je mnohem víc. Někde jsem se tu o tom rozepisoval. Uvidíš sám. Já se filmem živím a natáčím se dvěma profesionálníma kamerama 1080i. To je jiný žrádlo.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod S. v sobota 9. 2. 2008 18:07:37

Krtek píše:Jasně, jenže BR hraje dobře na LCD i plazmě. O tom není pochych. Je nekompromysní, proto ho neřeším. Řeším normální analog na plazmě. Kdybych koukal jen na BR, tak koupím 50" plazmu. Jenže chci koukat i na DVD z 3 metrů a na Full 50" je to mazanice. Někomu to možná stačí, ale mě ne. Jinak co se týče kamer, tak si s tím full HD nedělej moc velký iluze. Pořád jsou to spotřebky. Něco jako když máš 8Mpx foťák s dvoucentimetrovou optikou. Největší problémy jsou v čipech. Nevím sice co máš za kameru, ale ve spotřebkách bude mít mnohem lepší obraz ready kamera, takže full je zatím spíš nevýhoda. Těch aspektů je mnohem víc. Někde jsem se tu o tom rozepisoval. Uvidíš sám. Já se filmem živím a natáčím se dvěma profesionálníma kamerama 1080i. To je jiný žrádlo.


Profi kamery? Myslíš HDCAM nebo XDCAM? Tak to klobouk dolů...
S.
 

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Krtek v sobota 9. 2. 2008 22:20:59

To zrovna ne, ale točím s tímhle
http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,2470

Na full HD v amatérské sféře zapomeň. Obraz bude mnohem lepší v Ready. Vím co píšu.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Návštěvník v neděle 10. 2. 2008 16:56:59

Krtku do jaké třídy podle tebe spadá třeba kamera Sony HDR HC7.Vyzkoušel jsem ji a pustil kameru přímo do plasmy Pioner a z kvality jsem nadšen oproti normální (ready).Pokud ovšem stáhnu do PC a pak vypálím na DVD tak to je hrůza.Mnohem lepší je převod na AVCHD a pak přehráno přes PS3.Přímo z kamery však je to lepší.Marně zkoumám jak dostat HDV video z této kamery přímo na blue ray disc.
Návštěvník
 

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod S. v neděle 10. 2. 2008 22:29:25

Návštěvník píše: ...Marně zkoumám jak dostat HDV video z této kamery přímo na blue ray disc.

Můžu-li poradit - stáhnout digitálně do PC a zpracovat např. V softu Edius, vyexportovat přes ProCoder Express do WMV-HD, nebo DivX-HD (obojí ve Full HD) se slušným datovým tokem (takhle se dá na DVD médium dostat i hodina HD záznamu), vložit do PC a HDMI výstupem pustit do plasmy Pioneer. Pro přenos na Blu-ray „stačí“ zakoupit notebook Vaio (např. VGN-FZ21Z) s BD vypalovačkou a softwarem Click to DVD BD (je součástí základní instalace). Ovšem pozor, co na plasmě Pioneer vypadá výborně, je už na HD projektoru horší. Nejslabším článkem takového řetězce zůstane bohužel vámi zmíněná kamerka. V případě zájmu pošlu odkaz na ukázku. S.
S.
 

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Krtek v neděle 10. 2. 2008 23:32:53

Na Blu-ray by to neměl být problém. Vypalky jsou, soft taky a média taky. Zatím jsem to nezkoušel, protože média za cca 500 kč mi připadnou trochu drahé na experimentování, které se určitě hned napoprvé nepovede. I vypalky jsou více méně experimentální kusy plné much. Chce to alespoň rok počkat, než to výrobci trochu vychytají a než média slevní alespoň na 1/3 dnešní ceny. Jinak to zatím nemá význam. Já dávám zákazníkům DVD a HD záznam na HDD v HD-AVI pro případné pozdější zálohování na Blu-ray. Samozřejmě za nemalý příplatek ;)
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Návštěvník v pondělí 11. 2. 2008 9:23:43

Pro Krtka:Pokud Vám to nebude vadit pošlete na sebe tel. kontakt na číslo 603105563.Rád bych s Vámi něco probral.Jezdím často do Brna.
Návštěvník
 

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Krtek v pondělí 11. 2. 2008 13:54:49

Ještě jsi se ani nezaregistroval a už mě zveš na rande ? :o :)
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Domxxx v pondělí 11. 2. 2008 22:50:57

Krtek píše:Jasně, jenže BR hraje dobře na LCD i plazmě. O tom není pochych. Je nekompromysní, proto ho neřeším. Řeším normální analog na plazmě. Kdybych koukal jen na BR, tak koupím 50" plazmu. Jenže chci koukat i na DVD z 3 metrů a na Full 50" je to mazanice. Někomu to možná stačí, ale mě ne. Jinak co se týče kamer, tak si s tím full HD nedělej moc velký iluze. Pořád jsou to spotřebky. Něco jako když máš 8Mpx foťák s dvoucentimetrovou optikou. Největší problémy jsou v čipech. Nevím sice co máš za kameru, ale ve spotřebkách bude mít mnohem lepší obraz ready kamera, takže full je zatím spíš nevýhoda. Těch aspektů je mnohem víc. Někde jsem se tu o tom rozepisoval. Uvidíš sám. Já se filmem živím a natáčím se dvěma profesionálníma kamerama 1080i. To je jiný žrádlo.


Opět nesouhlasím. Snad jedině s tím, že BR hraje podobně na plasmě a na LCD, tedy pokud jsou obě Full HD. Tam se ten rozdíl asi fakt moc noc nepozná. Mám Full HD jen plasmu a LCD jen HD Ready, ale s menší uhlopříčkou, ale i tak vidím rozdíl. A řešit normální analog na plasmě? Tím myslíš pozemní analogové vysílání? K čemu? Tohle přece řeší digitál a třeba tuner přímo v plasmě nemá chyby a zajišťuje slušný upscale a s obrazem jsem spokojen a kvalita je daleko víc ovlivněna tím, co leze ze studia. A připojení DVD nebo satelitu. Opět je to jen otázka toho co do plasmy leze. Jo, pokud do plasmy pustím signál přes S-video ze starého Nintause, kterého jsem měl, protože nebyl blokován regiony, tak je obraz z DVD skutečně horší, ale určitě není mazanicí. Pokud ale totéž DVD pustím z HD rekordéru Sony přes HDMI, tak je to najednou ńěčem jiném, protože mi to Sony upscaluje aspoň na 1080i a to už je velmi slušnej obraz. Takže nedostatek není v té plasmě, ale v tom co do ní leze. A to záměrně nemluvím o tom, že je moc lidí, co do ní pouští kompozitní signál přes SCART. To snad tvůj případ nebude. Takže jedině přes komponentní nebo přes HDMI, mezi nimi by rozdíl v kvalitě neměl být a když tak jen minimální. Stejný problém je také u satelitu, když tam pustím signál z Dreamboxu přes komponent, tak jedu na 576 a víc neumí, ale jak ten samej satelit jede přes Kathrein 910, tak to najednou upscaluje na 1080i a je to o něčem jiném. Opět to závisí na datovém toku ze satelitu. A samostatnou kapitolou je HD ze satelitu. Zatím toho není moc, ale je to docela bomba.
A kamery....Mám Panasonic HDC-SD5. Točím už moře let a vývoj šel od VHS přes VHS-C, dále přes S-VHS-C k mini - DV a ted kartová Full HD. Každý stupeň byl ve své době špičkou, ale pochopitelně jen v oblasti amatérských kamer. Vždy existovaly a vždy budou existovat profikamery, které budou o třídu výše. Ale také cenově cca 3-5násobek a víc. Pokud to má člověk jen jako koníček, tak jsou nesmyslné a zbytečné. Každopádně v porovnání se Sony PC100 je to s novou kamerou obrovský skok z hlediska kvality, 3čipová technika má také něco do sebe a jediné co nemůžu porovnat je s kamerou 1080i. Takže možná máš pravdu, že jsou lepší, ale že by se nechal celej svět zblbnout a platil víc za Full HD, když je obraz nich shit, tomu se mi nechce moc věřit.

Hezký večer

Domxxx
Uživatelský avatar
Domxxx
0+
0+
 
Příspěvky: 11
Registrován: sobota 12. 1. 2008 2:25:13

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Krtek v úterý 12. 2. 2008 14:59:48

Full HD kamera bude fajn, ale chce to čas. U těhle modelů co jsou na trhu je to spíš mínus. Kamera k tomu musí mít předpoklady. Tyhle mají zatím jen ošizenou optiku a malé čipy s velkým počtem bodů, které se navzájem ovlivňují. A že by po nich celý svět bláznil, tak to je také blbost. Tohle jsou jen experimentální kousku. Za několik let možná, ale teď rozhodně ne.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Domxxx v úterý 12. 2. 2008 22:00:53

Krtek píše:Full HD kamera bude fajn, ale chce to čas. U těhle modelů co jsou na trhu je to spíš mínus. Kamera k tomu musí mít předpoklady. Tyhle mají zatím jen ošizenou optiku a malé čipy s velkým počtem bodů, které se navzájem ovlivňují. A že by po nich celý svět bláznil, tak to je také blbost. Tohle jsou jen experimentální kousku. Za několik let možná, ale teď rozhodně ne.


Pokud budeš srovnávat profesionální kameru, o které se jinde zmiňuješ, že ji používáš, tak budu určitě souhlasit. Moje kamera stála cca 25 000, ta srovnávací stojí přes 300 000. To srovnáváme nesrovnatelné. A já nepsal, že by po nich všichni bláznili, ale to je jedno.
Chyby a nedokonalosti lze najít na každé technické novince, když se chce a porovnává se nesrovnatelné. Každý ze systémů záznamu, se kterým jsem doposud pracoval, měl vždy nějaké nedostatky, pokud jsem to srovnával s tehdy současnými profi standardy. S tím se ale člověk musí naučit žít. Přesto jsem se vždy snažil být v této amatérské až poloprofesionální oblasti na technické špičce.
Pro mne ale tato kamera představuje obrovský skok vpřed v oblasti kvality a možností. A Panasonic není jedinou firmou používající tento systém, proto bych si nikdy netroufl nazývat to experimentálním kouskem.

Hezký večer

Domxxx
Uživatelský avatar
Domxxx
0+
0+
 
Příspěvky: 11
Registrován: sobota 12. 1. 2008 2:25:13

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Dave v čtvrtek 14. 2. 2008 18:30:34

Tak jsem měl dnes možnost porovnat model Panasonic 42PX700EA a Panasonic 42PZ70EA konkrétně v K+B Elektro.
Zdroj signálu FullHD 1080p, opravdu kvalita. Co mě ale zarazilo že ikdyž má starší model 42PX700EA nižší rozlišení, obraz byl na něm opravdu lepší a hlavně více kontrastnější.
Je pravda že je tam rozdíl v kontrastu 10.000 ku 5.000 u 42PZ70EA ale je to opravdu pouze v tom kontrastu..?
Upozorňuji že obě televize jsem si nechal u obsluhy nastavit úplně stejně.

... nechápu .. :?:
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Krtek v pátek 15. 2. 2008 2:04:34

Domxxx píše:
Krtek píše:Full HD kamera bude fajn, ale chce to čas. U těhle modelů co jsou na trhu je to spíš mínus. Kamera k tomu musí mít předpoklady. Tyhle mají zatím jen ošizenou optiku a malé čipy s velkým počtem bodů, které se navzájem ovlivňují. A že by po nich celý svět bláznil, tak to je také blbost. Tohle jsou jen experimentální kousku. Za několik let možná, ale teď rozhodně ne.


Pokud budeš srovnávat profesionální kameru, o které se jinde zmiňuješ, že ji používáš, tak budu určitě souhlasit. Moje kamera stála cca 25 000, ta srovnávací stojí přes 300 000. To srovnáváme nesrovnatelné. A já nepsal, že by po nich všichni bláznili, ale to je jedno.
Chyby a nedokonalosti lze najít na každé technické novince, když se chce a porovnává se nesrovnatelné. Každý ze systémů záznamu, se kterým jsem doposud pracoval, měl vždy nějaké nedostatky, pokud jsem to srovnával s tehdy současnými profi standardy. S tím se ale člověk musí naučit žít. Přesto jsem se vždy snažil být v této amatérské až poloprofesionální oblasti na technické špičce.
Pro mne ale tato kamera představuje obrovský skok vpřed v oblasti kvality a možností. A Panasonic není jedinou firmou používající tento systém, proto bych si nikdy netroufl nazývat to experimentálním kouskem.

Hezký večer

Domxxx


Já to nestovnávám s profi kamerama. Navíc kamery které používám nejsou full. Píšu jen tolik, že full kamera musí mít určité předpoklady k tomu, aby využila svůj potenciál. (kvalitní optika, odpovídající velikost čipů) A to tyhle kamery zatím nemají. Jsou to jen první nedokonalé vlaštovky - jinými slovy testovací modely. Nejdřív musí výrobci něco prodat aby po sléze viděli, kde jsou nedostatky. Vždycky se najdou pokusní králíci, kteří si to koupí.
Naposledy upravil Krtek dne pátek 15. 2. 2008 2:15:14, celkově upraveno 1
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Krtek v pátek 15. 2. 2008 2:11:46

Dave píše:Tak jsem měl dnes možnost porovnat model Panasonic 42PX700EA a Panasonic 42PZ70EA konkrétně v K+B Elektro.
Zdroj signálu FullHD 1080p, opravdu kvalita. Co mě ale zarazilo že ikdyž má starší model 42PX700EA nižší rozlišení, obraz byl na něm opravdu lepší a hlavně více kontrastnější.
Je pravda že je tam rozdíl v kontrastu 10.000 ku 5.000 u 42PZ70EA ale je to opravdu pouze v tom kontrastu..?
Upozorňuji že obě televize jsem si nechal u obsluhy nastavit úplně stejně.

... nechápu .. :?:


Je to hlavně v kontrastu. To vidíš i v jiných obchodech, jak jsou některé obrazovky šedé. Nová řada Panasonic už bude mít kontrast 15000:1
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod -U4- v pátek 15. 2. 2008 13:24:59

Dave píše:Tak jsem měl dnes možnost porovnat model Panasonic 42PX700EA a Panasonic 42PZ70EA konkrétně v K+B Elektro.
Zdroj signálu FullHD 1080p, opravdu kvalita. Co mě ale zarazilo že ikdyž má starší model 42PX700EA nižší rozlišení, obraz byl na něm opravdu lepší a hlavně více kontrastnější.
Je pravda že je tam rozdíl v kontrastu 10.000 ku 5.000 u 42PZ70EA ale je to opravdu pouze v tom kontrastu..?
Upozorňuji že obě televize jsem si nechal u obsluhy nastavit úplně stejně.

... nechápu .. :?:


Btw. V kontrastu to určitě nebude, protože 42PZ70EA má kontrast taky 10000:1... Jedinné vysvětlení proč se ti zdála lepší PX vidím v tom, že nešlo o 1080p signál. Nebo je to pouze tvé subjektivní hodnocení, protože každému se může líbit něco jiného. Teoreticky by totiž při 1080p signálu měla být PZ (Full HD) lepší než PX (HD ready)...
-U4-
0+
0+
 
Příspěvky: 20
Registrován: pondělí 14. 1. 2008 16:13:10

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Dave v pátek 15. 2. 2008 21:00:45

Krtek píše:
Dave píše:Tak jsem měl dnes možnost porovnat model Panasonic 42PX700EA a Panasonic 42PZ70EA konkrétně v K+B Elektro.
Zdroj signálu FullHD 1080p, opravdu kvalita. Co mě ale zarazilo že ikdyž má starší model 42PX700EA nižší rozlišení, obraz byl na něm opravdu lepší a hlavně více kontrastnější.
Je pravda že je tam rozdíl v kontrastu 10.000 ku 5.000 u 42PZ70EA ale je to opravdu pouze v tom kontrastu..?
Upozorňuji že obě televize jsem si nechal u obsluhy nastavit úplně stejně.

... nechápu .. :?:


Je to hlavně v kontrastu. To vidíš i v jiných obchodech, jak jsou některé obrazovky šedé. Nová řada Panasonic už bude mít kontrast 15000:1


a nemá mít 8-mičková řada kontrast 30.000:1 ..?
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Dave v pátek 15. 2. 2008 21:02:54

-U4- píše:
Dave píše:Tak jsem měl dnes možnost porovnat model Panasonic 42PX700EA a Panasonic 42PZ70EA konkrétně v K+B Elektro.
Zdroj signálu FullHD 1080p, opravdu kvalita. Co mě ale zarazilo že ikdyž má starší model 42PX700EA nižší rozlišení, obraz byl na něm opravdu lepší a hlavně více kontrastnější.
Je pravda že je tam rozdíl v kontrastu 10.000 ku 5.000 u 42PZ70EA ale je to opravdu pouze v tom kontrastu..?
Upozorňuji že obě televize jsem si nechal u obsluhy nastavit úplně stejně.

... nechápu .. :?:


Btw. V kontrastu to určitě nebude, protože 42PZ70EA má kontrast taky 10000:1... Jedinné vysvětlení proč se ti zdála lepší PX vidím v tom, že nešlo o 1080p signál. Nebo je to pouze tvé subjektivní hodnocení, protože každému se může líbit něco jiného. Teoreticky by totiž při 1080p signálu měla být PZ (Full HD) lepší než PX (HD ready)...


ne ne. Opravdu tam byl rozdíl v kontrastu 5.000:1. Snad jsem nenapsal ty typy blbě. Kdo si to má všechno pamatovat. Ale za tím si stojím. Proto jsem se taky na to ptal.
Každopádně díky za info.
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod -U4- v pátek 15. 2. 2008 22:15:20

Dave píše:ne ne. Opravdu tam byl rozdíl v kontrastu 5.000:1. Snad jsem nenapsal ty typy blbě. Kdo si to má všechno pamatovat. Ale za tím si stojím. Proto jsem se taky na to ptal.
Každopádně díky za info.


V tom případě šlo o TH42PZ700E... Ta má kontrast jen 5000:1... Mám to nadrcený, pže jsem nedávno bednu kupoval a rekognoskoval jsem terén opravdu pečlivě... Akorát mě mrzí, že jen co jsem si ji koupil vyšla nová řada... TH46PZ85 by se mi líbyla mnohem víc...
-U4-
0+
0+
 
Příspěvky: 20
Registrován: pondělí 14. 1. 2008 16:13:10

Re: Panasonic 42PX70EA

Příspěvekod Domxxx v sobota 16. 2. 2008 0:03:00

Krtek píše:
Domxxx píše:
Krtek píše:Full HD kamera bude fajn, ale chce to čas. U těhle modelů co jsou na trhu je to spíš mínus. Kamera k tomu musí mít předpoklady. Tyhle mají zatím jen ošizenou optiku a malé čipy s velkým počtem bodů, které se navzájem ovlivňují. A že by po nich celý svět bláznil, tak to je také blbost. Tohle jsou jen experimentální kousku. Za několik let možná, ale teď rozhodně ne.


Pokud budeš srovnávat profesionální kameru, o které se jinde zmiňuješ, že ji používáš, tak budu určitě souhlasit. Moje kamera stála cca 25 000, ta srovnávací stojí přes 300 000. To srovnáváme nesrovnatelné. A já nepsal, že by po nich všichni bláznili, ale to je jedno.
Chyby a nedokonalosti lze najít na každé technické novince, když se chce a porovnává se nesrovnatelné. Každý ze systémů záznamu, se kterým jsem doposud pracoval, měl vždy nějaké nedostatky, pokud jsem to srovnával s tehdy současnými profi standardy. S tím se ale člověk musí naučit žít. Přesto jsem se vždy snažil být v této amatérské až poloprofesionální oblasti na technické špičce.
Pro mne ale tato kamera představuje obrovský skok vpřed v oblasti kvality a možností. A Panasonic není jedinou firmou používající tento systém, proto bych si nikdy netroufl nazývat to experimentálním kouskem.

Hezký večer

Domxxx


Já to nestovnávám s profi kamerama. Navíc kamery které používám nejsou full. Píšu jen tolik, že full kamera musí mít určité předpoklady k tomu, aby využila svůj potenciál. (kvalitní optika, odpovídající velikost čipů) A to tyhle kamery zatím nemají. Jsou to jen první nedokonalé vlaštovky - jinými slovy testovací modely. Nejdřív musí výrobci něco prodat aby po sléze viděli, kde jsou nedostatky. Vždycky se najdou pokusní králíci, kteří si to koupí.


Opět s tebou nebudu souhlasit. A přiznám se, že už mne trochu irituje tvůj negativistický postoj v podstatě ke všemu, za co se musí zaplatit peníze, jak je vidět z řady odpovědí na tomto fóru v různých vláknech (počínaje úsporou za poštovné). Znám tento postoj od lidí, kteří si něco nemohou dovolit, tak mají jako výmluvy technickou nedokonalost novinek a bazírování na maličkostech. Kdybych k tomu přistupoval takhle, tak bych snad nikdy nic nekoupil. Kdysi jsem byl jeden z prvních, kteří měli počítače Spectrum, pak jsem spolu s pár odborníky z Telekomu objevoval první pašované satelitní přijímače v Československu (a sám vyráběl parabolu 1.8 m s rotátorem se stěračovým motorkem) a také jedny z prvních XT PC s diskem 10 MB. A tak bych mohl pokračovat až do dnešních dnů. Nic z toho nebylo dokonalé a ani když si ted do firmy kupuji nové PC, tak není dokonalé, protože je v něm jen to nejnovější (tedy v rámci účelu, pro který je potřebujeme). To je ale daň technického pokroku. A všechny tyto "novinky" byly řádně předražené a po roce stály polovinu.
Proto jsem vlastně celý život tím pokusným králíkem a myslím, že nás není málo. Už jsem se naučil žít s tím, že to není vždy jednoduché. Firmware se ještě vyvíjí, k této kameře je třeba přislíbena externí vypalovačka a ještě ji nikdo neviděl, je jen v katalogu, externí náhrada od LG, kterou jsem zakoupil, s ní nekomunikuje, to si Panasonic ohlídal atd. atd. Kdyby ale všechno hned fungovalo a nemělo to nějaký nedostatek, co musím vyřešit, tak by mne to ani nebavilo. To vše je vyváženo pocitem, že jsem vždy měl a mám ve své kategorii amatérských až poloprofi zařízení to, co je technicky na špičce.

Hezký večer

Domxxx
Uživatelský avatar
Domxxx
0+
0+
 
Příspěvky: 11
Registrován: sobota 12. 1. 2008 2:25:13

PředchozíDalší

Zpět na Plazmové televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron