HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Plazma Pioneer PDP 4280XA

Vítejte ve světě, kde je černá opravdu černá.

Plazma Pioneer PDP 4280XA

Příspěvekod Dallas v čtvrtek 20. 12. 2007 20:46:26

Ahoj, chtěl bych Vám sdělit pár informací o této plazmě. Mám ji asi dva měsíce. Před tím jsem měl Panasonic Viera 42PV60E, takže srovnávám tyto dva kousky. Co mě vedlo k výměně Panasonika. Ten největší důvod byla barevná paleta, kterou umí tento nový Pioneer zobrazit, když jsem ji viděl na prodejně puštěnou, tak mě doslova uchvátila. Oni tento nový model nazvali KURO, což je prý černá a musím říci že ten největší rozdíl mezi těmito dvěma televizemi je v barvené paletě. Pioneer má daleko realističtější barvy prostě perfektní. Jsem s touto televizí max spokojen, řešení všech detailů je výtečné (skvěle řešené Menu, přípojná místa...) a v neposlední řadě vzhled klavírní černý lak - nádhera.
Mám dig. satelit Homecast a sleduji programi pře Czechlink, takže výsledek je výtečný kvalitní signál beze všech ruchů.

Plánuji v brzké době samo až budou finance koupit blu-ray přehrávač. Tak se těším jak si s tím Pioneer poradí. Pak Vám to napíšu.
Na závěr nechci hanit Panasonic, jsou to špičkové televize. Jen mimochodem já jsem vyhraněný zastánce plazem.
Tak Ahoj
Dallas
0+
0+
 
Příspěvky: 37
Registrován: středa 19. 12. 2007 21:34:34

Re: Plazma Pioneer PDP 4280XA

Příspěvekod Capo v čtvrtek 20. 12. 2007 22:06:07

Cool, Pioneer je luxus, viděl jsem na letošnim Invexu, u pódia HD Live byla vystavená 52" Pioneer v ceně 130 nebo 150 tisíc, teď už nevim, ale co vim naprosto jistě je, že ten obraz byl nehoráznej, i za těch světelných podmínek tam, byl obraz úžasnej, černá byla černá a obraz se ani skoro nelesknul, tak jaký to musí mít filtry!Takhle výraznej obraz já mám jenom za uplné tmy, což mi sice nevadí, protože na filmy se dívám zásadně večer/v noci, čili za tmy, ale co tim chci říct je, že prostě Pioneer je sice drahej, ale fakt luxusní :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Plazma Pioneer PDP 4280XA

Příspěvekod hopik v pátek 21. 12. 2007 18:47:53

Ja jsem mel Pionyra uz v patnacti,ale strasne smrdel a rval :)
Ne, samozrejme je to perfektni TV,jenom mi rekni co je pravda na tom ,ze nema tak kvalitni obraz pri klasickem vysilani. Jsou to jenom pomluvy zavistivcu ci je to pravda?
Panasonic 42PX70EA... Můj milááššek
hopik
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 13:44:42
Bydliště: Brno

Re: Plazma Pioneer PDP 4280XA

Příspěvekod Capo v pátek 21. 12. 2007 19:44:14

jenom mi rekni co je pravda na tom ,ze nema tak kvalitni obraz pri klasickem vysilani. Jsou to jenom pomluvy zavistivcu ci je to pravda?


No nevim teda jak Pioneer, ale obecně plazmy zvládaj "klasické vysílání" čili standardní rozlišení/horší signál LÍP jak LCD TV, takže asi tak, určitě bych se toho nebál....
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Plazma Pioneer PDP 4280XA

Příspěvekod Dallas v pátek 21. 12. 2007 22:24:09

Ahoj, ačkoliv ji mám s analogovým tunerem, tak jej stejně nepoužívám, protože jak jsem napsal mám dig. satelit .
Přes ten je obraz naprosto čistý, perfektní zkrátka beze jakýchkoliv ruchů.
A také připojuji se k názoru, že plazmy umí zpracovat a zobrazit Pal signál podstatně lépe než LCD bežné třídy (nemluvím o nějaké špičce např. Loewe ... ) Je také pravda, že se LCD panely neuvěřitelně rychle vyvíjejí.
Dallas
0+
0+
 
Příspěvky: 37
Registrován: středa 19. 12. 2007 21:34:34

Re: Plazma Pioneer PDP 4280XA

Příspěvekod Modena v pátek 21. 12. 2007 22:43:29

Dallas píše:Plánuji v brzké době samo až budou finance koupit blu-ray přehrávač. Tak se těším jak si s tím Pioneer poradí. Pak Vám to napíšu.
Na závěr nechci hanit Panasonic, jsou to špičkové televize. Jen mimochodem já jsem vyhraněný zastánce plazem.
Tak Ahoj

Ahoj, nechci Ti brát Tvoje jistě dobře podložené nadšení z obrazu Pioneera, ale první plasma od tohoto výrobce, na které bys viděl skutečné HD z BR disků má cenovku, která začíná na 150 litrech a to, domnívám se, při úhlopříčče 50´je dnes trochu zbytečné . . . Tvůj SD satelit je pro Tvojí telku s rozlišením 1024 x 768 tak akorát ! ;)
http://www.hifipartner.cz/items/pioneer ... 080-d.aspx

Viděl jsem fullHD KURO v akci a můžu potvrdit, že obraz vypadal opravdu dobře. Ovšem na rozdíl od Panasonica, který uvádí nižší kontrast, mají srovnatelné plasma panely těchto firem bohužel i rozdílnou spotřebu :
Pioneer PDP-LX5080D - 421W
Panasonic TH-50PZ70E - 400W
Z toho bych usuzoval, že pověsti o "krásnějším" obrazu Pioneeru, vykoupeného výšší provozní teplotou, vyšším napětím i spotřebou budou zřejmě pravdivé.
OK - Pioneer plasmy jsou svým způsobem "hájend" a pacienti, kupující Pioneer na to asi nehledí ! :D
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Plazma Pioneer PDP 4280XA

Příspěvekod jantach v úterý 5. 2. 2008 14:06:40

Každý znalý ví, že nejlepší plazmy a to nejen kvůli obrazu, černi a možnostem nastavení ale i zvuku a kvalitě má Pioneer. Řeči typu já mám plazmu tu a tu a ta je taková, maková a nejlepší vyvolává útrpný úsměv.
jantach
 

Re: Plazma Pioneer PDP 4280XA

Příspěvekod Tony v úterý 5. 2. 2008 15:37:10

jantach píše:Každý znalý ví, že nejlepší plazmy a to nejen kvůli obrazu, černi a možnostem nastavení ale i zvuku a kvalitě má Pioneer. Řeči typu já mám plazmu tu a tu a ta je taková, maková a nejlepší vyvolává útrpný úsměv.


Když se považuješ za znalého, tak nám tady všem "neznalým" vysvětli, v čem konkrétně je PIONEER nejlepší ...
Dovol, abych ti připomenul, že cena není měřítkem kvality! PIONEER má samozřejmě plazmy velmi kvalitní, což ale neznamená, že jsou nejlepší! Je to stejný mýtus, jako že ty nejlepší auta se dělají v Evropě, potažmo ve VW ... :roll: PIONEER má hlavní problém v tom, že ty plazmy vyrábí "pouze" v Japonsku a od toho se odvíjí nekřest'anské ceny a dodací lhůty! Proč například BANG-OLUFSEN kupuje panely u PANASONICu, když jim to vzhledem ke konečně ceně, kterou si účtují, může být jedno? Proč ne PIONEER? Proč drtivá většina TV studii po celém světě používá pro různé účely plazmy PANASONIC? Myslíš, že kvůli nižší ceně? Viděl jsi někdy "studiové" HD plazmy od PANASONICu? Nechci tady dělat reklamu, ale nemám rád tyhle řeči! Je jasné, že každý chvilku tahá pilku, ale napsat, že nad PIONEER není, je trochu zavádějící ... Výrobců plazmových panelů je pouze pět a já respektuji každého z nich, jelikož výrobu takových technologii zvládne opravdu jen silná a technický vyspělá firma! A pokud to bude SAMSUNG, LG nebo kdokoliv ze zbývajících tři "kohoutů, tak bud'me jen rádi, jelikož nám to přinese ještě nižší ceny a vyšší kvalitu ...
P.S. Nic proti PIONEERu ani v nejmenším nemám a uznávám ho!

Jinak, typická ukázka toho, proč chtít povinnou registraci!
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Plazma Pioneer PDP 4280XA

Příspěvekod d.f.h v úterý 5. 2. 2008 16:07:24

Tony píše:Jinak, typická ukázka toho, proč chtít povinnou registraci!

Inu co. Tak se každý zaregistruje a budeme polemizovat zaregistrovaní, nevidím v tom rozdíl :-). Ale samozřejmě pokud výsledky právě probíhajícího hlasování dopadnou tak, jak to zatím vypadá, zařídím to tu podle toho.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha


Zpět na Plazmové televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron