HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Vítejte ve světě, kde je černá opravdu černá.

Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Krtek v středa 2. 1. 2008 22:18:24

Má s tím někdo nějaké zkušenosti ? Stalo se to někomu ? Panasonic se chlubí tím, že tentu "bubák" plazmových televizorů již zmizel a 10 generace panelů je prý již bezproblémová. Na druhou stranu ale v návodu k obsluze jasně a výrazně píšou, že záruka se nevztahuje na vypálená loga TV stanic. Tak mi připadne, že si trochu protiřečí. Někde píšou, že je to jen dočasný efekt, jinde zase že trvalý. Na jednom fóru byli fotky plazmy Pioneer, na kterých bylo po půl roce používání jasně vidět vypálené logo ČT a Prima. Nebo pokud chci sledovat pořad 4:3 bez deformací obrazu. To by se taky mohli vypálet kraje do obrazu, jelikož nebude přes celý panel. Nová loga ČT i Novy jsou už poloprůhledná a snad ne tolik agresivní, ale i tak....Zajímal by mě tedy váš názor na tuto věc a zvláště pak zkušenosti majitelů plazem.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Tony v středa 2. 1. 2008 23:05:42

Ahoj.

U plazem 10 generace od PANASONICu je proti vypálení obraz neústále mírně ( pro oko neviditelně ) posouván doleva a doprava, čímž pevná grafika nemá přesné hranice, tím pádem je tento jev téměř 100% odstraněn ... Co se týká obrazu ve formátu 4:3, tak si můžeš nastavit boční panely v odstínech šedé i černé barvy podle poměru jasu na obrazovce a nastavit co je nejblíže běžícímu obrazu ... Jinak, někdy se samozřejmě můžou i na těchto typech objevit nějaké "stopy" po grafice či tabulkách nebo menu, ale po pár vteřinách mizí ... Záleží na poměru jasu. Ale největší problém jsou pro plazmy herní konzoly, pokud se hrají hry se statickými grafickými body. Tam může k vypálení dojít. Ale samozřejmě v praxi se doporučuje stáhnout jas i kontrast na přijatelnou hodnotu a nepařit x hodin a je to v pohodě ... V tomhle směru mají navrch LCD. Ale celkově je pro mě plazma jasný favorit ... Tohle budu mít za pár měsíců doma ... http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_3753 ;)
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Bando v středa 2. 1. 2008 23:11:33

ja mam Panasonic a vypalovanie loga ani nevidim ale ten smajlik co ukazuje od kolkych rokov je vhodny ten film je u televizie moc vyrazny do cervena a vzdycky ked nabehne reklama tak to zmizne, no ostava to tam ale po 30 sekundach je to prec ale to som si vsimol ked som sa na to pozeral z polmetra inak z dialky to ani nevidno :) a este to nevidno pokial je tmavy obraz iba na bielom obraze ale ako hovorim ze to mizne :) neostava to tam
uvidime ako sa to bude spravat po dlhej dobe dajme tomu aspon o dva roky

inak hram aj hry na PS3 a tam ziadne vypalovani som nenasiel :) vlastne uz spravene tak ze ziadne staticke obrazy tam nevidno pokial nehras FPS :) a s tym vypalovanim by som sa nebal, skor iba pri mulitplayeru ze to hras s kamaratmi aj niekolko hodin ale zase tam sa mi zda ze mapa sa meni kazdych 30 minut takze sa obraz zmeni, co moze zachranit situaciu :) len otazka ostava ze ci to zvladne tych tridsat minut ale malo by to :)
niekto uz vravel ze niekto nechal fotky cely den no takze sa mu to vypalilo ale po par hodinach to zmizlo :)
Bando
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 26. 12. 2007 16:52:03

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Krtek v středa 2. 1. 2008 23:29:13

Díky za odpovědi. Hry nehraji, takže to řešit nebudu. Ale nějaká slideshow z fotek bych si rád pustil. Jenže tam bude fotka tak max 20 seknd, takže by to nemělo nic udělat.

Tony:
Já mám vyhlédnuté tohle:
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=87633
Je to podobný model jako máš Ty. Také Full HD, akorát s menší uhlopříčkou. Bral bych i větší uhlopříčku, ale cena je pořád ještě vysoká. Kdyby to spadlo tak o 15 tis :cry:
HD Ready asi nemá význam. Do Full se prý s SD zdrojů obraz údajně dopočítává lépe, než do Ready, tak nevím. Pořád ještě tak nějak zvažuju, jestli Full nebo Ready. O tom neustálém posouvání obrazu jsem také slišel. Jde prý ale jen o +- 4 obrazové body. Takže co se log týče, pořád je tam dost bodů, které svítí pořád a posouvají se jen ty krajní.

Bando:
Ten smajlík je opravdu hodně ostrej. Už jsem si toho všimnul dřív. Na slováky ale moc nekoukám a u našich programů takové kraviny v obraze nemáme. ;)

Přesto rád uvítám další zkušenosti a názory.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Don v středa 2. 1. 2008 23:41:49

Ještě že rozumné stanice (teť nemluvím o TV Nova) mají své logo malé a šedé (no, spíše světle šedé) a hodně průsvitné. To je také velké +. ;)
Uživatelský avatar
Don
100+
100+
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 22:05:54
Bydliště: Brno

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Tony v středa 2. 1. 2008 23:42:38

Krtek píše:Díky za odpovědi. Hry nehraji, takže to řešit nebudu. Ale nějaká slideshow z fotek bych si rád pustil. Jenže tam bude fotka tak max 20 seknd, takže by to nemělo nic udělat.

Tony:
Já mám vyhlédnuté tohle:
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=87633
Je to podobný model jako máš Ty. Také Full HD, akorát s menší uhlopříčkou.


U vybavenějších plazem od PANASONICu jsou sloty pro SD karty s možnosti nastavení délky prezentace při Slideshow a s vypalením nebudeš mít žáden problém. Plazmy 10. generace podporuji i SDHC karty ...

Jinak, dívám se, že ta plazma, co chceš je stejné úhlopříčky, tedy 127 cm ... Nemá sice digitální tuner, má ale kontrast 10.000:1 a podporu 24fps ... Ale ten kontrast poznáš jen při přímém srovnání s jiným modelem řady PZ 700 a co se týká podpory 24fps, tak všechny modely řady PZ 700, které byly vyrobeny po 1.9.2007 ji mají taky a ty předešlé budou mít možnost upgrade přes SD karty ... Spíš by mi vadili jen dva HDMI vstupy ...
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 3. 1. 2008 0:19:46

2 HDMI vstupy nevadí, protože mám receiver, který má 6 HDMI vstupů, takže defacto vše může jet přes něj.
Jak je to s tím dopočítáním rozlišení ? Slišel jsem, že do Full je to prý lepší a snažší , než do HD Ready.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Tony v čtvrtek 3. 1. 2008 15:51:39

Krtek píše:2 HDMI vstupy nevadí, protože mám receiver, který má 6 HDMI vstupů, takže defacto vše může jet přes něj.
Jak je to s tím dopočítáním rozlišení ? Slišel jsem, že do Full je to prý lepší a snažší , než do HD Ready.


Žádné dopočítání není ideální. Záleží na více faktorech. Někdy obraz vyzní lépe na HD Ready, jindy zase na Full HD ... Nejlépe je mít signál ve Full HD a je klid. Jenže to je utopie, tak je třeba zatnout zuby a brát to, co je ... Ani upscaling 1080p z běžných DVD není taková pecka, jak se nám snaží výrobci tvrdit. Prostě Full signál neošidíš ... Každopádně ve většině případů hraje analogový signál na HD Ready lépe než na Full HD. Bohužel ...
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Capo v čtvrtek 3. 1. 2008 16:58:54

Já když např. sledoval seriál Prison Break, kde bylo celých těch 40 minut logo "FOX" , tak po skončení to tam sice lehce svítilo na černé obrazovce, bylo to ale vidět maximálně z metru, a po pár minutách to stejně zmizlo, takže "trvalé následky" žádné, a že těch epizod je :)

Bojim se teda trochu hraní, až budu mít PS3, ale FPSka určitě hrát nebudu, tak snad to bude v pohodě, budu si muset radši vždycky skrývat HUD....

Jinak ty kontrasty u těch Panasoniců, co tady ukazujete, se mi nezdají....tahle http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_3753 má 5000:1 což předpokládám, že NENÍ dynamickej, protože v opačnym případě by to nebylo moc dobrý.....a tahle je o 20K levnější http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=87633 a má kontrast 10000:1 což bude určitě dynamickej.....takže nevim, já měl za to, že se všude udává ten dynamickej, ale u toho dražšího modelu pochybuju, to už bych si radši koupil HD Ready s pořádnym kontrastem (např. Samsungy mají 15000:1) než Fullko s docela shitoznim kontrastem...nevim, každej vidí jenom FullHD, ale u těch levných modelů bych si dal bacha, tam bude určitě kvalita osekaná jinde....když FullHD tak Pioneer :D

A co se týče horších non-HD signálů, tak vzhledem k polovičnímu počtu bodů u HD Ready (1365x768) oproti FullHD, by to mělo být kvalitnější u HD Ready, ale určitě záleží i na "vnitřnostech" oné plazmy....
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Tony v čtvrtek 3. 1. 2008 19:17:41

Pro Capo :

Ty kontrasty u těch PANASONICu jsou v pořádku, jelikož mají sice stejné rozlišení, ale liší se samotným panelem a částečně i elektronikou ... Ale můžu tě ubezpečit, že ten papírový rozdíl neodpovídá rozdílu při skutečném obrazu. Řada PZ700 je momentálně nejvyšší a TH-42PZ700 je momentálně světovou raritou, jelikož je to jediná a nejmenší Full HD plazma na světě. S tím je ale spojená i složitost výroby, kdy je třeba do této velikosti "narvat" HD rozlišení a s tím je spojená právě i ta hodnota toho kontrastu ... Tady je třeba pár hodnocení z Německa : http://www.produkte.panasonic.de/produc ... &prop=TEST

Jinak, pokud přemýšlíte o novém zobrazovači a žáden nemáte, tak kvůli HD formátům bych doporučil Full HD, jinak ty playery nevyužijete ... I když připouštím, že při běžném analogu na Full HD člověk většinou trpí ... :(

PIONEER je skvělý hlavně v řadě KURO, ale mrkni na cenu ... Ta bohužel nevyjádřuje až tak moc rozdíl v kvalitě obrazu proti PANASONICu, ale hlavní rozdíl je v množství vyrobených kusů a v zemi výroby ... ;)
P.S.
Šikovný obchodník dokáže PIONEERa nastavit tak, aby hrál lépe než PANASONIC ... A jedním z důvodů je taky marže u PIONEERu, ta je trochu jinde než u PANASONICu a přesvědčení klienta, že má něco exkluzívního ... Krásný příklad je BANG/OLUFSEN, který kupuje plazmové panely PANASONIC, hodí to do HighTech designu a rázem je to "vyjímečný" výrobek ... Prostě, obchod je obchod a prachy se musí točit ... :cry:

P.P.S. Tím neshazuji a nesnižuji ani jednu z firem, jen jsem napsal, že vysoká cena ne vždy zaručuje i vysokou kvalitu ...
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Modena v čtvrtek 3. 1. 2008 19:19:57

Žádná plasma Panasonic neudává dynamický, ale faktický kontrast, na rozdíl od výrobců LCD si nemusí hrát "na krávu" a machrovat číslama!
PZ 70 modely mají skutečně 10000:1, oproti řadě PZ 700, která má 5000:1 a je to způsobeno tím, že u novější řady PZ 70 byla použita na novější základní desce odlišná technologie buzení plasmových komůrek a jiné jsou též obrazové krycí filtry. Proto jsem si jí vybral i já a 3HDMI vstupy mi můžou políbit **** :mrgreen: , páč to řeším AV receiver, stejně, jako krtek !

Dopočítávání SD je samozřejmě lepší na HD Ready TV, protože u fullHD musí být "vymyšlených a "mázlých" bodů jednou tolik, než na 720p obrazovce !

Vypalování po 45 dnech spolužití s plasmou Panasonic naprosto nepozoruji!
Panasonic řeší vypalování skutečně posunem obrazu po bodech, ale ne úkroky jako při mazurce (to je naopak specialitka Pioneeru, který díky této nedokonalosti a vyhulenému zákl.kontrastu oproti Panasonicu skutečně vypalováním trpí), ale všesměrovým posunem v řádu několika bodů+používá tzv. "čistící" signál, který proběhne všechny body a zabraňuje tak vypálení těchto stop po logu a pod. Potřebu tohoto signálu TV sama detekuje při stabilním obrazu, navíc ho preventivně za určitou dobu nechá proběhnout i při běžném obrazu ! :!:

Rozdíly mezi řadou PZ 700 a PZ 70 :
1.PZ700 je dražší - u 50´obrazovky o neuvěřitelných 10-15tis, což je hloupatost to kupovat !
2.PZ70 má dvojnásobný kontrast a nový engine na desce
3.PZ700 má 3 HDMI vstupy 1.2a, PZ70 má tytéž, ale 2
4.PZ700 přehrává z SD karty nejen foto, ale i AVCHD video
5.PZ700 žere neskutečných 500W, což je o neomluvitelných 100W víc, než u řady PZ70 (možná způsobeno i tím, že novější PZ70 používá trochu jiné obvody, které dokáží aktivně snižovat kontrast v tmavých scénách)

Souhlasím v mnohém s Tonym, zejména pak s tím, co píše o plasmách Pioneer - je to o cihlu lepší obraz, než Panasonic, ale o 4 cihly větší cena - prostě High-End mezi TV plasma, ale s neomluvitelnou cenou. Navíc je celkem veřejným tajemstvím, že krásný obraz Pioneeru je vykoupen vyšší spotřebou energie (průměrnou ! ! ! ) a vyšší provozní teplotou ! ;)
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Tony v čtvrtek 3. 1. 2008 19:33:31

Modena :

Fajn napsáno ... Já to nechtěl popsat až tak technicky, ale v poho ... ;)

Souhlasím, řada PZ700 je starší proti řadě PZ70 a z toho pramení Tebou uvedené neduhy, i když označením a výbavou je ta nejvyšší ...

Jinak, ta Mazurka ... :mrgreen:
Já to napsal tak trochu neforemně, no ...
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 3. 1. 2008 19:55:39

Zajímavé čtení,musím dodat že některé televizní stanice jsou na bodlo do šimpána.V současné době kdy je plazmová televize minimálně dost rozšířená mezi diváky.Používají otřesná loga,jako třeba NovaCinema,CS Film a další.Nechápu že se nepřizpůsobí současným trendům kdy jsou loga bílá.Nebo aspoň používají barvy které nejsou tak agresivní na vypalování do obrazovky.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Modena v čtvrtek 3. 1. 2008 20:00:28

martinhamr píše:Zajímavé čtení,musím dodat že některé televizní stanice jsou na bodlo do šimpána.V současné době kdy je plazmová televize minimálně dost rozšířená mezi diváky.Používají otřesná loga,jako třeba NovaCinema,CS Film a další.Nechápu že se nepřizpůsobí současným trendům kdy jsou loga bílá.Nebo aspoň používají barvy které nejsou tak agresivní na vypalování do obrazovky.

Bílá je ta nejagresivnější !
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 3. 1. 2008 20:02:48

Mám na mysli bílou ve které jsou vyvedena loga ČT , Nova , ARD , Pro7...
No já mám například na televizi funkci kdy tou bílou veškeré případně vypálené body vyžehlím...
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Capo v čtvrtek 3. 1. 2008 21:36:30

Tony píše:Fajn napsáno ... Já to nechtěl popsat až tak technicky, ale v poho ... ;)


Klidně popisuj technicky co hrdlo ráčí, tyhle informace se rád dozvím :).....jestlipak znáte ty techničtější záležitosti třeba i u Samsungu a jejich modelových řad? Moc by mě to zajímalo.....
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod proky v čtvrtek 3. 1. 2008 22:07:46

Měl jsem možnost nedávno vidět vypálené logo jedné nejmenované stanice na nové plazmě Samsung. Ale na obranu plazmovych TV musím říct, že na tomto vystaveném modelu běžel nepřetržitě cca.3 týdny stejný program a navíc byl kontrast vytažen na maximum. Což ani zdaleka neodpovídá běžným podmínkám.
Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Krtek v pátek 4. 1. 2008 0:34:01

V Makru mají plasmu Samsung, a má také vypálené různé čáry. Dlužno ale dodat, že na nich jede nepřetržitě jen stojící obraz, který se po čase změní - reklama na to co je v Makru zrovna v akci. Třeba to ale není trvalé.
Loga TV stanic už nejsou tak agresivní jako dřív. Nejhorší je pořád ta Prima. Jinak ostatní jsou poloprůhledné a občas se na obrazovce i otočí v 3D.

Pořád řeším zda koupit Full plasmu, nebo HD Ready 125 cm s rozlišením 1366x767. Uhlopříčka 106 má ještě nižší rozlišení a tam dle mého názoru BR postrádá smysl. Možná by stačilo tohle :

http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=79071

Nejhorší je, že tu Full nikde nemají vystavenou a člověk ani nevidí jak na tom vlastně jede SD z TV a DVD. Nedělám si iluze o rychlém nástupu BR i když jsem na něj připravený a chybí mi v podstatě jen ta TV. BR jsem viděl puštěné jen na LCD v HD Ready. Je tam opravdu tak velký rozdíl ve Full co se BR týče ? Já koukám tak ze 3 - 4 metrů. Vždyť na tu vzdálenost při uhlopříčce 126 cm přece nemůže být vidět takový rozdíl, nebo ano ? Nejde mi zase tak o peníze, ale o to, abych využil možností HD obrazu u BR a také aby mi slušně hráli i SD zdroje.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod proky v pátek 4. 1. 2008 8:50:31

Osobně bych ti doporučil FULL HD. Ze tří metrů by mohl být u nižšího rozlišení vidět bodový rastr obrazovky. Což může působit celkem rušivě.
Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Tony v pátek 4. 1. 2008 9:38:01

Capo :

Já se přiznám, že SAMSUNG plazmy detailněji neznám, bohužel ...


Krtek :

Pokud to myslíš s HD formáty vážně, tak o tom ani nepřemýšlej a dívej se jen na Full HD. Jinak si v podstatě nemusíš Blu Ray či HD DVD pořizovat, jelikož na HD Ready panelech obrazové možnosti těchto formátu nevyužiješ naplno ... A vzdálenost 4 metry na pravý HD obraz je dost. Z téhle vzdálenosti už ti u plazmy zaniknou detaily a přínos nebude žáden ... A co se týká SD zdrojů na Full HD panelu, tak jak už jsem psal výše, někdy budeš spokojený, někdy budeš trpět. Je jasné, že zatím většinou budeš sledovat "běžný" signál a HD obraz si budeš vychutnávat podstatně méně, ale o to větší odměna to pak zase bude ... ;)
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod martinhamr v pátek 4. 1. 2008 10:39:21

Tony píše:Capo :

Já se přiznám, že SAMSUNG plazmy detailněji neznám, bohužel ...


Krtek :

Pokud to myslíš s HD formáty vážně, tak o tom ani nepřemýšlej a dívej se jen na Full HD. Jinak si v podstatě nemusíš Blu Ray či HD DVD pořizovat, jelikož na HD Ready panelech obrazové možnosti těchto formátu nevyužiješ naplno ... A vzdálenost 4 metry na pravý HD obraz je dost. Z téhle vzdálenosti už ti u plazmy zaniknou detaily a přínos nebude žáden ... A co se týká SD zdrojů na Full HD panelu, tak jak už jsem psal výše, někdy budeš spokojený, někdy budeš trpět. Je jasné, že zatím většinou budeš sledovat "běžný" signál a HD obraz si budeš vychutnávat podstatně méně, ale o to větší odměna to pak zase bude ... ;)


To je nesmysl s tím extrémem že jedině Full HD.Koukal jsem se na HD Redy na Pro7HD a ubezpečuji vás že film který tam běžel byl naprosto perfektní,koukal jsem se na to s otevřenou pusou.Záleží na tom filmu jak dalece je to HD spracované. Již několikrát jsem si na internetu četl článek,že rozdíl mezi 1080p a 1080i není pro běžného diváka nijak zásadní.Musel by se pouštět ten samej film v tu samou dobu za těch samejch světelnejch podmínek,pak prý lze rozeznat nepatrný rozdíl.Bohužel to nemohu posoudit,neviděl jsem na vlastní oči.

Ale radím se vyvarovat určité histerii,že jedině Full - jinak se koukáte na černobílou CRT ze 70let :)

Tady jsem našel jeden z článků : http://www.hdtvblog.cz/slovnik/1080i
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Krtek v pátek 4. 1. 2008 13:10:13

Tony:

Jasně. Jde ale o to, jestli poznáš rozdíl mezi Full a Ready, když budeš koukat na BR ze 3 - 4 metrů. Je to blbý, že nemůžu posoudit, protože to nikdo nemá vystavený. Ale na druhu stranu jsem viděl BR na LCD ready a bylo to bezvadný. Myslel jsem, že je to full a pak si všimnul, že nee.. Přeci jen SD tu bude hodně dlouho. Zvláště pak DVD na které budu zatím koukat asi nejvíc.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Tony v pátek 4. 1. 2008 14:04:25

martinhamr :

Nějak jsem nepobral tu černobílou TV, ale budiž, je to Tvůj názor ...

Krtek :

Rozdíl v přehrávání plného HD formátu na HD Ready a Full HD panelech není samozřejmě tak velký jako rozdíl mezi Trabantem a Rolls Roycem ... Ale každý převod a přepočítávání signálu něco stojí a jen panel s plným HD ti dokáže zobrazit to maximum, co na tu placku umístil výrobce. Proto ten formát existuje a dává ti momentálně možnost maximálního využití. V budoucnu už bude jen tohle rozlišení a takových panelů bude přibývat, než nám zase "naservírují" do hlav jiného brouka ... V Tvém případě ale je ta pozorovací vzdálenost opravdu dost a Full HD pak ztrácí význam, takže pokud máš pocit, že ti HD Ready vyhovuje, tak do ní klidně běž ... Je to svobodné rozhodnutí každého z nás ... ;) A neboj, staré dobré DVD bude hrát na obou rozlišeních dobře ... Spíš je občas problém u obyčejného analogu.

P.S. Jsou to mé názory a zkušenosti, Modena, či někdo jiný má jistě jiný názor a zkušenost, tak to má být a je to v pořádku. HD je celkem v plenkách a každá zkušenost a rada se hodí ...
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod Krtek v pátek 4. 1. 2008 14:32:08

Tony:
Snažím se udělat nějaký kompromys. BR je super, ale určitě na něho nebudu koukat denně, zatím co na DVD a TV asi zatím ano. Jakou bys doporučil sledovací vzdálenost u uhl. 126 cm pro Ready a Full ? Aby to nebylo jako když sedíš v kině v první řadě a oči Ti těkají po plátně. Z jaké vzdálenosti je slušně sledovatelné DVD na obou TV ? Ready už má ve 126 cm rozlišení 1366x768 což je daleko víc než u uhl. 106 cm, která má jen 1024x768. Kua to je dilema :roll:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Vypálená loga TV stanic a jiné neduhy u plazmových TV

Příspěvekod rrajnoha v pátek 4. 1. 2008 15:02:38

Krtek píše:Tony:

Jasně. Jde ale o to, jestli poznáš rozdíl mezi Full a Ready, když budeš koukat na BR ze 3 - 4 metrů. Je to blbý, že nemůžu posoudit, protože to nikdo nemá vystavený...


Vedle sebe to můžeš vidět ve Zlíně v Recalu(zimní stadion). Mají tam pro srovnání Pioneer, Panasonic a tuším Samsung jak HD Ready, tak FullHD. Pustí na přání analog, DVD, i nějaké ukázky HD
rrajnoha
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: pondělí 24. 12. 2007 0:45:41

Další

Zpět na Plazmové televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron