HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Plazma Panasonic Viera a HDMI vstup - HELP

Vítejte ve světě, kde je černá opravdu černá.

Plazma Panasonic Viera a HDMI vstup - HELP

Příspěvekod Sandak v středa 23. 6. 2010 19:58:40

Zdravím, mám plazmu Panasonic Viera TX-P42X20E nebo podobný typ ale myslím že přesně tentno... Mám 2 problémy nebo spíše otázky:
1. Při připojení k notebooku přes HDMI mi barvy příjdou až moc kontrastní, na monitoru je například ve filmu ve stínu vidět co se děje a na plazmě je vše skoro až černé, příjde mi to nepřiměřené. V manuálu jsem našel že v nabídce Nastavení -> Další nastavení -> nastavení DVI vstupu se dá upravovat černá viz. : " pokud je zobrazen signál z extérního zařízení obzvláště z PC, může být úroveň černé nepřiměřená. V tomto případě zvolte "Plné barvy". Úroveň černé pro HDMI vstupní signál bude automaticky seřízena." Jenže tam prostě položka Nastavení DVI vstupu není ani kdybych se postavil na hlavu, jsou tam všechny zmíněné předtím ale tohle prostě ne!
2. Po připoení přes HDMI jede plazma v 60Hz a nemůžu přijít na to čím to je.. Klasicky TV je v 100Hz ale jak přepnu na HDMI tak to jede v 60Hz a nedokážu to přepnout! Je to tak normální? Nebo čím to může být?

Předem díky za rady... :|
Sandak
0+
0+
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtvrtek 25. 2. 2010 21:43:24

Re: Plazma Panasonic Viera a HDMI vstup - HELP

Příspěvekod Nick007 v středa 23. 6. 2010 22:40:50

Ad 1) DVI - Plné barvy se týká pouze DVI - HDMI kabelů. Jde o to, že HDMI (jakožto TV standard) standardně přenáší barvy v úrovních TV (16-235), kdežto DVI (jakožto PC standard) standardně přenáší barvy v úrovních PC (0-255) a proto musí být zapnut plný rozsah, aby nedošlo ke konverzi. Barvy u HDMI by měly být správné, pokud je přehrávač (dekodér, video renderer) nastaven správně. Je to kolikrát alchymie, já používám CoreAVC decoder a Haali renderer a když mám vše nastaveno na TV levels, tak to fachá náramně. Pokud používáte renderer WMR9, tak ten standardně používá úrovně PC a je pak vše světlejší. Je možný, že na monitoru máte špatné úrovni a v TV dobré (ač se vám to nezdá), nebo přesně obráceně. Chce si to s tím trochu pohrát, případně sdělit bližší údaje o použitém přehrávači, dekodéru, rendereru.

Taky můžou být barvy moc tmavé, protože není vybrán správný režim (nejlépe Kino) nebo není správně nastaven jas a kontrast.

Ad 2) Je to normální. Zobrazovací frekvence TV rozhodně není 100 Hz a nikdy nebyla, doosud jsem nepřišel na to, k frekvenci čeho se tenhle údaj vztahuje. Levnější plazmy běží na frekvenci 60 Hz, lepší plazmy a LCD na násobcích 24 (48, 72, 96, 120 Hz). Pokud je video 24 fps, tak se na 60 Hz bude při panoramatickém pohybu kamery trochu trhat, protože je použit 3:2 pulldown (zobrazí se vždy sudý snímek 3x a lichý 2x). Ideální je použít režim přehrávání 24p a v ovladačích nastavit 24 Hz (pokud to lze).
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Plazma Panasonic Viera a HDMI vstup - HELP

Příspěvekod wasill v čtvrtek 24. 6. 2010 8:59:13

Ad HZ: To se strašně lidem plete, setkávám se s tím pořád. To si říká snad o samostatný článek. V posledním čísle časopisu Domáci Kino jsem se dočetl, že konkrétně u Panasonicu to má co dělat dokonce s barvami! Najdu to a oskenuju a dám to do tématu o Hz - někde jsem ho už zakládal.
TV Panasonic P42S10E, SONY Playstation 3, Reciever SONY STR K740P.

http://WWW.GAMEROCK.CZ - Stránka pro PS 3 hráče!
Uživatelský avatar
wasill
400+
400+
 
Příspěvky: 453
Registrován: pondělí 21. 7. 2008 21:43:45
Bydliště: Klecany

Re: Plazma Panasonic Viera a HDMI vstup - HELP

Příspěvekod Sandak v čtvrtek 24. 6. 2010 9:28:13

A dáš mi se na to prosím odkaz na to téma kam to dáš? Díky moc :)
Sandak
0+
0+
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtvrtek 25. 2. 2010 21:43:24


Zpět na Plazmové televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron