HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Nejvíce televizorů prodal Samsung

Vítejte ve světě, kde je černá opravdu černá.

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod Tony v středa 28. 5. 2008 19:12:21

martinhamr píše:
Tony píše:Tak aby jste se uklidnili, tak jedna poznámka k tomuto tématu ...

Až budu mít jako prodejce u PANASONICu takové obchodní podmínky (rozuměj hlavně VÝVAR) jako má Datart u SAMSUNGu, tak budu mít ty plazmy dokonale nastavené!
Každý soudný člověk přece ví, že firma, která je světovým číslem 1 v plazmových televizorech a dodává své panely takovým značkám jako je LOEWE nebo BANG-OLUFSEN, nevyrábí žádné šmejdy, jak se tady pubescent HD-Junkie snaží tvrdit v každém druhém trapném příspěvku ... :roll:
Vše je jen v nastavení, jelikož, když mám o hezkých pár procent větší marži u SAMSUNGu, stejně tak lepší podmínky pro prodej, tak logicky budu mít zájem, prodávat právě hlavně SAMSUNG! Pochopte, že tyhle "obchody" hlavně potřebují ZISK a je jim naprosto u prdele, co si ty lidí koupí ...
Kdo tohle nechápe, tak má smůlu ...


Argumentace kterou jsi tady napsal ohledně těch marží je naprostá hovadina.Tomu snad nevěříš sám Tony.Je ještě otázka jaké modely tam maj vystavený.Já tam snad schválně zajedu a pošteluju to.


Hele, kámo, neuč mě, jaké mají marže! Po patnácti létech v tomhle oboru toho o tom vím o dost víc, než ty, to si bud' jistý ... Nic proti tobě, ale ty jsi jen konečný spotřebitel, který o těchto věcech nemá páru ... ;) Je to jen obchodní politika těchto "prodejců" a taky absolutní neschopnost klientů, zajímat se o to, proč to tak mizerně hraje, když je to o tolik dražší!
Většina lidi v tomto státě je stále stejně hloupá, neschopná samostatného myšlení a jdou jako ovce za beranem ... A to platí ve všem, nejen v elektronice! A dobře jim tak! Dnes máš možnost vzít si sám do ruky ovládač, strávit v tom obchodě třeba odpoledne a zkoušet do zblbnutí ... Že ty lidí věří tomu, co vidí nebo jim nakukají zaručení "odborníci" v jednotných monterkách, to už je jen jejich problém. Tak nesud' věci, kterým nerozumíš nebo si je nikdy nezkoušel ... :roll:
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod martinhamr v středa 28. 5. 2008 21:53:09

Jenže v tom Datartu tam modely za 60t od Panasonicu nemaj,a ty které jsou konkurenčně cenově srovnatelný,hrajou hůř.
Naposledy upravil martinhamr dne čtvrtek 29. 5. 2008 9:12:45, celkově upraveno 1
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod Tony v středa 28. 5. 2008 22:19:37

martinhamr píše:Jenže v tom Datartu tam modeli za 60t od Panasonicu nemaj,a ty které jsou konkurenčně cenově srovnatelný,hrajou hůř.


Tady nejde ani tak o cenu, jako o to, že pokud budu chtít a mít na tom zájem ( zisk ), tak ti nastavím ROZDÍLNĚ i cenově srovnatelné modely jednotlivých značek a ty z toho budeš vykolejený ... "Politicky" ti vysvětlím, že si koupíš za málo peněz více muziky a je to ... Kolik lidí si asi donese do prodejny své, dobře známé disky s filmy a sami si nastavují jednotlivé TV a po pár hodinách si vyberou to nej nehledě na cenu či značku? Schválně si zajdi do těchto prodejen a zkus se přimotat nenápadně k lidem, kteří si tam vybírají TV. Poslouchej, jak uvažují sami a pak si nenápadně poslechni výklad prodavače těmto bezradným lidem ... Prostě v tom lítají obrovské peníze a každý si chce urvat co nejvíc!
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 29. 5. 2008 9:04:53

Víš kolik stojí nájem m2 v areálu kde bývaj Datarty? Ty jsi normální fantasta a říkáš tu naprosto nepodložené krávoviny.Takže oni tam Panasonic prodávaj jen proto,vlastně neprodávaj a reklamu na Panasonic televize také nedávaj do TV za neskutečný peníze ( v řádech několika set tisíců ) jen proto aby prodali špátné Samsungy,LG a Philps :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Tak to je případ pro Agenta Muldera a agentku Scullyovou.To je protitelevizní spiknutí,to je nějaká sekta.

On a brand basis, Samsung was the global leader in revenues for the ninth straight quarter, improving to more than 20% of all revenues thanks to 39% year over year growth. Samsung also had the top ranking on a unit basis. Sony was #2 on a revenue basis with 13.2% of revenues followed by LGE (11.6%), Sharp (7.3%) and Panasonic (7.0%).

http://www.digitalhome.ca/content/view/2538/206/
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod kolemjdoucí v čtvrtek 29. 5. 2008 10:21:40

Nějak mi v tom vzrůstu prodeje chybí údaj kolika procenty se na tom podílelo LCD a PDP, tom by se DispaySearch mohli polepšit, ale vzhledem k poměru 8:1 ve prospěch LCD, tak Samsung svému úspěchu vděčí především svým LCD
kolemjdoucí
100+
100+
 
Příspěvky: 132
Registrován: neděle 16. 3. 2008 11:30:35

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod tomiisek v čtvrtek 29. 5. 2008 12:43:11

martinhamr: Šedivá je všechna teorie, zelený je strom života... Ono to je opravdu tak, jak naznačuje Tony, Datart neexistuje kvůli tomu, aby machroval referenčním nastavením svým produktů, ale aby co nejvíc utržil od masy zákazníků, nakupující zejména v hypermarketových centrech. Profesionál bude nakupovat ve specializovaných studiích, Datart slouží běžným spotřebitelům, kteří koukají očima a poslouchají ušima (prodavače). V Datartu nejsou specializované prostory, kde by si zákazník hrál s osvětlením, ručně si nastavoval televizor, pouštěl si vlastní Blu-ray a DVD apod. Datart se nesnaží o nic jiného, než prodat toho co nejvíc a především toho s co největší marží. K tomu, aby si zákazník něco koupil, ho musí něco přesvědčit, a tím jsou zejména 2 faktory:

1. Že vidí, že A je lepší než B.
2. Že A je zároveň i levnější než B.

Za této situace lze zákazníka přesvědčit ke koupi celkem reálně.

Nejhorší pro prodejce je totiž nerozhodnutý zákazník, což se stane velice snadno, pokud:

1. Nevidí, že A je lepší než B a A i B stojí přibližně stejně.
nebo
2. A je levnější než B, ale zároveň vidí, že A je horší než B.

Nerozhodnutý zákazník pak v takovém obchodě většinou nic nekoupí a zakoupí to v jiném obchodě, pokud v jiném obchodě mezi tím samým zbožím uvidí potřebný rozdíl. Pokud bude Samsung i Panasonic optimálně nastaven a krmen totožným signálem, pak bude zákazník nespokojený a nebude si schopen vybrat. Pokud bude stát Samsung míň a Panasonic hrát líp, tak zákazník opět nekoupí nic. Ideální stav pro prodejce je, pokud Samsung bude stát míň a zároveň hrát líp, to bude zákazník štěstím bez sebe.

Teď jsem vůbec neřešil kvality Samsungu a kvality Panasoniku, ale marketingové strategie prodejců a psychologii kupujících. Výše popsané je fakt a takovéto finty se používají ve všech sférách, kde se musí sejít zájmy prodávajícího a kupujícího. Divil by ses, kolik je po celé republice v obchodech vystavených produktů, které slouží především k tomu, aby prodaly něco jiného. Zákazník je velmi pečlivě prozkoumaný tvor a vyžaduje opravdu zvláštní věci.

Když např. někdo jí pouze jogurt Danone a jiný nekupuje, bude nespokojený s prodejnou, která nabízí pouze jogurty Danone a žádné jiné. Daleko spokojenější bude s prodejnou, která kromě Danone nabízí i jiné značky, přestože si stejně koupí jenom Danone. Je to takový začarovaný kruh, ale dá se do něj vidět a lze si o tom přečíst zajímavé publikace. Je opravdu zvláštní, kolik triků se v prodejnách na zákazníky používá. A čím dražší nájemní prostory, tím důkladnější a rafinovanější triky musí prodejci používat, aby co nejvíce zvýšili své příjmy.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod Tony v čtvrtek 29. 5. 2008 15:55:44

tomiisek :

Velmi kvalitně napsáno a vysvětleno! Mně se opravdu nechce ztrácet čas psaním, proto jsem to jen tak naznačil, ale ty jsi to popsal důkladně, přesně tak, jak to dnes v obchodě funguje ... Doufám, že to po tomto vysvětlení zde, už některým konečně dojde ... :roll:

martinhamr :
P.S.
Ty nájmy si strč někam ... To, že Electroworld nebo Datart prodávali svého času plazmy za téměř nákupní ceny aby později zjistili, že takhle to asi nepůjde, to byl jejich problém! Jen je tragédie, že díky tomuto "období" to nepřežili některé opravdu specializované prodejny, kde byli lidé, kteří tomu opravdu rozuměli a byli pro klienta přínosem ... :evil:
Ale tohle už je jiná historie ...

A ještě doplněk : Reklamu na své výrobky si do TV zadává a platí PANASONIC Czech sám ... ;)
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 29. 5. 2008 18:02:37

Tony píše:tomiisek :

Velmi kvalitně napsáno a vysvětleno! Mně se opravdu nechce ztrácet čas psaním, proto jsem to jen tak naznačil, ale ty jsi to popsal důkladně, přesně tak, jak to dnes v obchodě funguje ... Doufám, že to po tomto vysvětlení zde, už některým konečně dojde ... :roll:

martinhamr :
P.S.
Ty nájmy si strč někam ... To, že Electroworld nebo Datart prodávali svého času plazmy za téměř nákupní ceny aby později zjistili, že takhle to asi nepůjde, to byl jejich problém! Jen je tragédie, že díky tomuto "období" to nepřežili některé opravdu specializované prodejny, kde byli lidé, kteří tomu opravdu rozuměli a byli pro klienta přínosem ... :evil:
Ale tohle už je jiná historie ...

A ještě doplněk : Reklamu na své výrobky si do TV zadává a platí PANASONIC Czech sám ... ;)



A co reklama na plazmu od Panáka při MS v hokeji ? ;) Takže klid Toňas...
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod Capo v čtvrtek 29. 5. 2008 19:10:16

tomiisek: to je krásně napsáno, akorát bych se chtěl zastavit u toho nerozhodnýho zákazníka č.2 :) -

"2. A je levnější než B, ale zároveň vidí, že A je horší než B."

- tohle přece na nerozhodnosti nepřidá ne? To si pak ten zákazník řekne, že za víc peněz víc muziky - a buď si připlatí a koupí tu lepší, nebo se rozhodne koupit levnější, ale horší, popř. se podívá po něčem lepším za míň peněz, takže to je spíš pro toho prodejce dobrá varianta ne?....nebo si sedim na vedení :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod tomiisek v čtvrtek 29. 5. 2008 20:43:31

To je přece jednoznačné dilema, zákazník neví, jestli má ušetřit a koupit výrobek, který ovšem vypadá hůř, nebo jestli si koupit zdánlivě lepší, ale sáhnout hlouběji do peněženky. Neví a váhá... Sám by chtěl raději lepší, manželka zase levnější... Pokud mají něco opravdu koupit a nepohádat se, je pro ně vždy nejjednodušší najít obchod, kde A bude vypadat lépe než B a zároveň A bude levnější než B ;)
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod Modena v čtvrtek 29. 5. 2008 22:43:04

Tony
Bigitními názory amatérů, nedouků a náctiletých fracků, co jim papínek domů platí neomezené připojení na net se globální síť jen hemží a kvůlivá tunám těchto sraček není nutné se s každým takovým "fanatikem bez důvodu" přít ! Marná práce . . . :shock: :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod Tony v čtvrtek 29. 5. 2008 23:05:24

Modena píše:Tony
Bigitními názory amatérů, nedouků a náctiletých fracků, co jim papínek domů platí neomezené připojení na net se globální síť jen hemží a kvůlivá tunám těchto sraček není nutné se s každým takovým "fanatikem bez důvodu" přít ! Marná práce . . . :shock: :mrgreen:


Já vím ... :oops:

Ale víš jak, když s něčím dělám a vím, jak to chodí, tak o tom napíšu a třeba i poradím, pokud vím ... Prostě mi to nedá a třeba si takhle někdo koupí něco, nad čím ani neuvažoval. Ale máš pravdu, je to marná práce, bohužel ...
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod martinhamr v pátek 30. 5. 2008 8:56:33

Tony píše:
Modena píše:Tony
Bigitními názory amatérů, nedouků a náctiletých fracků, co jim papínek domů platí neomezené připojení na net se globální síť jen hemží a kvůlivá tunám těchto sraček není nutné se s každým takovým "fanatikem bez důvodu" přít ! Marná práce . . . :shock: :mrgreen:


Já vím ... :oops:

Ale víš jak, když s něčím dělám a vím, jak to chodí, tak o tom napíšu a třeba i poradím, pokud vím ... Prostě mi to nedá a třeba si takhle někdo koupí něco, nad čím ani neuvažoval. Ale máš pravdu, je to marná práce, bohužel ...


Máš pravdu,ale někdy jsou vaše reakce odborníků,já se považuji za laika v tomto oboru,dost podrážděné,a místo aby jsi nám tady vysvětlil ten problém,začneš se čertit že jsme hlupáci a ignoranti.No je fakt že jsi to vlasně vysvětloval,ale já tomu nemohu stále uvěřit!
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod Tony v pátek 30. 5. 2008 9:28:43

Ale to je právě ten důvod, proč se, jak píšeš "čertím" ... Snažím se to vysvětlit a nejen já, ale někteří to nechtějí pochopit a zbytečně se tady pak vytváří flame ... :roll:
Hlupákem a ignorantem jsem tady nikoho nenazval. Pouze na adresu HD-Junkieho jsem napsal, že je DE.IL a nemá cenu na něj reagovat a za tím si stojím!
Bohužel, dnešní svět je jeden velký byznys maras. Každý ale stojíme na jiné straně barikády, takže to vidíme pochopitelně jinak ... :|
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod martinhamr v pátek 30. 5. 2008 9:41:31

A ještě jedna věc mě trošku naštvala,že děláte ze zákazníků kteří chodí třeba do Elektroworldu masu hlupáků.Mě je těch lidí spíš líto,že věří v poctivost obchodu a bohužel jsou odchyceni polozaškolenými individui,kteří jim potom vnucují svoje názory.Tuhle jsem také stál vedle pána který měl zájem o LCD TV,prodavač mu začal líčit výhody LCD v superlativech a již se nezmínil třeba o negativech.Já stál vedle a v těle to ve mně uplně křičelo : vykašli se na LCD a kup si plazmu,nebo aspoň si sežeň nějaké informace,ale potom jsem se na to vykašlal a šel jsem si koupit sáčky do vysavače pro které jsem tam přišel :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod Tony v pátek 30. 5. 2008 9:49:40

Vidíš a co jsem psal já ve svých příspěvcích? Že jsou ty lidi hlupáci? Ne! Jen, že s nimi v těchto obchodech ti prodavači vždy "zametou", když budou chtít ... :|
Jen si to přečti ještě jednou. Já se nikomu neposmívám, pouze jsem popsal právě to, jak je většina lidí pochopitelně v těchto věcech neznalá a jak toho právě dokáží prodejci zneužít!
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod tomiisek v pátek 30. 5. 2008 10:18:08

martinhamr: To není o shazování zákazníků, ale o snažení se vysvětlit to, co si bohužel průměrný zákazník absolutně neuvědomuje. A to, že vztah prodavač-zákazník je zcela nerovnoměrný, byť s pečlivě vytvořeným zdáním partnerského vztahu. Ty mylně říkáš "kteří jim potom vnucují svoje názory" - to udělá jedině začínající prodavač nebo občas některý prodavač ve špičkovém studiu. Zkušený prodavač říká pouze to, o čem je přesvědčený, že to zákazník chce slyšet! To že prodavač haní jinou značku nebo technologii, to je základní součást prodejní taktiky, prodavač musí zákazníka získat na svoji stranu a vytvořit iluzi toho, že říká svůj vlastní názor odborníka. Zákazník zapomíná na to, že prodejce dokáže vychválit, jakýkoli výrobek bude chtít, a že má zároveň načtené a naučené, jak zákazníka oblbnout. Kolik zákazníků Datartu má důkladné znalosti negativ jednotlivých výrobků, vyzná se v jejich nastavení a zároveň má načtené marketingové publikace, aby v prodejně neskočil na žádný trik a nenechal se něčím oblbnout? Zkušený prodavač dokáže prodat televizor tak šikovně, že si jej zákazník ještě odnese s pocitem, kdovíjak bude před ženskýma sexy a před chlapama frajer, když zrovna tohle bude mít doma... Zákazník si na nějakou psychologii při koupi plazmy ani nevzpomene, jen baští i s navijákem a pak ještě ostatním řekne, jak upřímně mu onen prodavač poradil...
Naposledy upravil tomiisek dne pátek 30. 5. 2008 10:23:05, celkově upraveno 2
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod martinhamr v pátek 30. 5. 2008 10:18:55

Ne,ty jsi to nepsal,ale někdo tady na stoprocent občas pohrdlivě napíše že "oni" chodí do Datartů a Elektowordů...
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod martinhamr v pátek 30. 5. 2008 10:27:35

tomiisek píše:martinhamr: To není o shazování zákazníků, ale o snažení se vysvětlit to, co si bohužel průměrný zákazník absolutně neuvědomuje. A to, že vztah prodavač-zákazník je zcela nerovnoměrný, byť s pečlivě vytvořeným zdáním partnerského vztahu. Ty mylně říkáš "kteří jim potom vnucují svoje názory" - to udělá jedině začínající prodavač nebo občas některý prodavač ve špičkovém studiu. Zkušený prodavač říká pouze to, o čem je přesvědčený, že to zákazník chce slyšet! To že prodavač haní jinou značku nebo technologii, to je základní součást prodejní taktiky, prodavač musí zákazníka získat na svoji stranu a vytvořit iluzi toho, že říká svůj vlastní názor odborníka. Zákazník zapomíná na to, že prodejce dokáže vychválit, jakýkoli výrobek bude chtít a že má zároveň načtené a naučené, jak zákazníka oblbnout. Kolik zákazníků Datartu má důkladné znalosti negativ jednotlivých výrobků, vyzná se v jejich nastavení a zároveň má načtené marketingové publikace, aby v prodejně neskočili na žádný trik a nenechali se něčím oblbnout? Zkušený prodavač dokáže prodat televizor tak šikovně, že si jej zákazník odnese s pocitem, kdovíjak bude před ženskýma sexy a před chlapama frajer, když zrovna tohle bude mít doma... Zákazník si na nějakou psychologii při koupi plazmy ani nevzpomene, jen baští i s navijákem...


Ty studuješ psychologii,nebo to znáš z praxe? Každopádně mínění o lidech kteří přijdou využít nějakou službu za účelem koupě televize,je u tebe dost nízká. Řekl bych že zrovna ty tomísku považuješ zákazníky za stádo ovcí.Každej nejezdí do Lidlu na nákupy a do Tesca na výkendový výlet.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod tomiisek v pátek 30. 5. 2008 11:15:18

martinhamr: Zkus si mé příspěvky přečíst ještě jednou. Zákazníky naopak obhajuji a snažím se trochu pootevřít oči těm, kdo do tajů prodejních taktik tolik nevidí nebo o nich nikdy nepřemýšleli. Jestli někoho kritizuji, tak spíše prodavače, že nejsou úplně upřímní, i když se tak často tváří. Je to ale jejich práce, potřebují se uživit, nejsou v obchodě kvůli zábavě jako zákazníci, proto na to mají právo. Jestli kritizuji nějaké zákazníky, tak pouze ty, co polovinu víkendu tráví s dětmi v hypermarketu a hází do košíku zboží hlava nehlava. Semhle šoupnou máslo, támhle vajíčka, sem šedesáté CD Karla Gotta, mezi to mlíko, vložky a toaleťák a navrch pak tříkilovou krabičku obsahující "domácí kino" se šesti plastovými minireproduktorky - na to mám myslím právo... Proti zákazníkům Datartu nemám vůbec nic, Datart má přece jenom pro prodávané výrobky nastavenou nějakou minimální laťku, neprodávají tam zároveň vejce a vložky a prodavač nemá na prsou vizitku BRIGÁDNÍK č. 18 - Nikolajevna Uljanovová.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod martinhamr v pátek 30. 5. 2008 14:03:03

:)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod heksa v pátek 6. 6. 2008 13:10:33

tak se nam tady ta diskuze pekne zvrhla, a misto aby se tady probiralo ze Samsung prodal nejvic LCD, tak se tady resi proc v Datartu maj spatne nastaveny plazmy Panasonic :) usmevne.....
ale gdys us se to tady tak rozjelo tak taky prispeju svoji troskou
sem prodavac (ne v Datartu!!!) prodavam mobilni telefony a digi fotaky a negdy me opravdu udivuje neznalost zakaniku (pak se nedivim ze jim v Datartu nabulikujou cokoliv) jasne za kazdej nemuze bejt odbornik na fsechno, ale ja osobne bych si o tom prvne neco precetl, aspon nejakej zaklad abych byl trochu v obraze (pak by se nestavalo to ze lidi nevi jaky je rozdil mezi HD ready a FullHD, nebo ze u fotoaparatu sou nejdulezitejsi megapixely)
Obrázek
Uživatelský avatar
heksa
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: středa 23. 4. 2008 15:36:15

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod lukasx v pátek 6. 6. 2008 13:27:24

heksa píše:(pak by se nestavalo to ze lidi nevi jaky je rozdil mezi HD ready a FullHD, nebo ze u fotoaparatu sou nejdulezitejsi megapixely)

Nemelo to byt "ze u fotoaparatu nejsou nejdulezitejsi megapixely"? ;)
lukasx
100+
100+
 
Příspěvky: 111
Registrován: středa 16. 1. 2008 21:20:41

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod Dave v pátek 6. 6. 2008 19:32:43

lukasx píše:
heksa píše:(pak by se nestavalo to ze lidi nevi jaky je rozdil mezi HD ready a FullHD, nebo ze u fotoaparatu sou nejdulezitejsi megapixely)

Nemelo to byt "ze u fotoaparatu nejsou nejdulezitejsi megapixely"? ;)


ne nemělo, přečti si to ještě jednou a pořádně...
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Nejvíce televizorů prodal Samsung

Příspěvekod Capo v pátek 6. 6. 2008 19:51:02

No já si teda taky myslim, že mělo, protože:

"pak by se nestavalo to ze lidi nevi jaky je rozdil mezi HD ready a FullHD, nebo (nevi), ze u fotoaparatu sou nejdulezitejsi megapixely"

buď si heksa myslí, že nejdůležitější jsou (což je ale blbost), nebo to fakt napsal blbě.....
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Plazmové televizory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron