HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

panasonic PT-AE 1000E - uživatelská recenze

Pokud máte projektor, pak se nejspíš máte čím chlubit. Tak se pochlubte!

panasonic PT-AE 1000E - uživatelská recenze

Příspěvekod derek v neděle 13. 7. 2008 19:58:30

stal jsem se majitelem tohohle projektoru, tak tady je pár postřehů z provozu pro ty, kteří by měli štěstí a dostali se k tomuhle kousku...

černá hranatá krabice, která přímo zmizí na polici, přestože je poměrně velká. Obrovský objektiv s krytkou na provázku je zasazen uprostřed, po stranách jsou větrací otvory. Na levém boku je pod krytkou ovládání, z vrchu jsou dvě točítka na posunutí obrazu nahoru/dolu a doprava/doleva. Vzadu pak najdeme konektory ( ach jo, kdy výrobcům dojde, že projektor může být " přiražen ke zdi? " ), jejich požehnaně HDMI 2x, S-video, video, skart... zkrátka možnosti zapojení jsou obrovské.

jak nám to hraje ? velmi příjemně. sametově černá, barvy úplně v pohodě už v základním nastavení. objektiv lze ovládat dálkou, takže v pohodě můžete zaostřit a zazoomovat z vašeho oblíbenýho křesílka. obraz vytáhnete dostečně velký, je zde 2x zoom, na vzdálenost cca 3,5m uděláte delší obraz než 2m ( pravděpodobně 2,5m, nemůžu to změřit, nemám prostory :) ). obraz je samozřejmě 16:9. zvládá 1080p/24p, tedy ( prozatimní :mrgreen: ) maximum. zkoušel jsem BD i přepočítané dvd a obojí je krása ( bd samozřejmě vede ). dvbt je už mnohem horší, zejména tituky na čt24.
pokud se podíváme na možnosti nastavení, jsou obrovské. můžete si hrát s gamou, barvama, poměrama, popravdě je toho až zbytečně hodně a navíc návod je v tomto poměrně skoupý. sice všechno popisuje, ale nic nevysvětlí ( k čemu to je, co to dělá ) žárovka vydrží 2000/3000 hodin. projektor je velmi tichý ( okolo 21db ), zvuk je tiché hlubší vrrrr, které se v pohodě ztratí...a věřte, že to je jeden z nejdůležitějších parametrů ( měl jsem hučák, vím o čem mluvím...vypadalo to, jak když stratuje airbus :mrgreen: )

dálka padne v pohodě do ruky, je podsvícená. dokáže ovládat víc komponentů různých značek. malý problém je, že tlačítko přepínání ovládání je umístěno tak nešikovně, že jsem jej několikrát nechtěně zmáčkl a divil se pak, že projektor nereaguje.

shrnutí : excelentní projektor s výýýborným obrazem, až příliš bohatýma možnostma nastavení a dokonalýma přípojkama. jestli na něj narazíte za rozumnou cenu, neváhejte :) tohle se panasonicu ( ačkoliv je mi ta značka nesympatická ) opravdu povedlo ! zkrátka palec nahoru 8-)

koho zajimají klasické údaje, strejda google napoví

p.s. připojte se k recenzi s postřehama a dotazama
p.s.2 a napište nějakou svou, koneckonců je radost mít tyhle mazlíky, no ne 8-)
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: panasonic PT-AE 1000E - uživatelská recenze

Příspěvekod derek v neděle 13. 7. 2008 22:48:33

no, právě jsem se dodíval na texaský masakr...fíííha, ještě teď se klepu :). ten projektor je fakt silně zážitkovej. už jsem to někde psal, jestli chcete dom kino, jděte jen do projektoru. z ničeho jinýho pocit kina mít nebudete, kdo nezažil, neuvěří 8-)

a je úplně jedno jestli to bude projektor plně full, nebo jen 800x600, mám oba ( teda ten 800x600 chci prodat za 5000, jestli máte někdo zájem, napište a domluvíme se ) a kino zážitek je fakt jen z nich. sebelepší plazma, sebelepší lcd jsou jen tv....ten pocit je prostě nezměřitelnej
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: panasonic PT-AE 1000E - uživatelská recenze

Příspěvekod JIHORDA v pondělí 14. 7. 2008 6:58:58

8-) Měl bys psát recenze na všechno, konečně to není suchý, nadutý, přehlcený namachrovanou technickou hantýrkou a člověk pochopí, o co u výrobku vlastně běží. :mrgreen:
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: panasonic PT-AE 1000E - uživatelská recenze

Příspěvekod Krtek v středa 23. 7. 2008 1:33:25

A na kolik Tě ten Panasonic vyšel ? Nejak to nemůžu najít. Skoro nikdo to neprodává.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42


Zpět na Projektory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron