HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

LCD

Pokud máte projektor, pak se nejspíš máte čím chlubit. Tak se pochlubte!

LCD

Příspěvekod Martin v čtvrtek 20. 12. 2007 13:07:55

pouštím to na plátno přes PANASONIC PT-AE1000E v rozlišení 1080p,
moc se jim těm klukům japonským povedl,
chválím...
Spojaři všech zemí proletujte se!
Uživatelský avatar
Martin
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:57:36
Bydliště: Brno

Re: LCD

Příspěvekod Martin v čtvrtek 20. 12. 2007 13:09:19

...ale stejně nechápu jak se světelným paprskem na bílé plátno promítá černá barva??? :roll:
Spojaři všech zemí proletujte se!
Uživatelský avatar
Martin
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:57:36
Bydliště: Brno

Re: LCD

Příspěvekod honza v pátek 21. 12. 2007 12:29:17

Martin píše:...ale stejně nechápu jak se světelným paprskem na bílé plátno promítá černá barva??? :roll:


http://www.paladix.cz/print.php?aid=11159#PA - tady je to docela dobře vysvětlené:

Černá na plátně vznikne totiž tak, že bílá část obrazu je natolik jasná, že neosvětlené plátno, byť je bílé, má několikanásobně nižší jas a lidské oko ho vnímá jako černé. To je extrémní zjednodušení, které v praxi ne zcela dokonale funguje. Realita je totiž taková, že se zpravidla promítá za existujícího okolního osvětlení (zatím budeme ignorovat promítání v kině), které je u projekce považováno za rušivé, protože snižuje kvalitu obrazu, a proto se nazývá „parazitním osvětlením“.
honza
200+
200+
 
Příspěvky: 298
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:08:10
Bydliště: Brno

Re: LCD

Příspěvekod Martin v pátek 21. 12. 2007 12:55:41

jaj,
tož to se zrovna nepromítá a vono - černá - flek...
dík
Spojaři všech zemí proletujte se!
Uživatelský avatar
Martin
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:57:36
Bydliště: Brno

Re: LCD

Příspěvekod deepblue v pátek 28. 12. 2007 13:30:37

Mám Hitachi 300, HD ready, plátno šířka 300 cm odstup od plátna cca 5 metrů, trochu mě trápí viditelnost mřížky, paradoxně více u BD, kde je obraz jasnější. Jak je to s viditelností mřížky u LCD v FULL HD? - zhruba v této velikosti a vzdálenosti. Nejdříve jsem měl DLP Benq, tam sice mřížka nebyla,/ovšem čtverečky sklíček na jednolité ploše byly vidět taky/ jenže mě vyřadil ze života duhový efekt, na který jsem velmi citlivý, po pár minutách oči rudý jak třešně, bolení hlavy, duhu jsem viděl už všude...LCD obraz je velmi čistý a stabilní - len tá mřížka :lol:
deepblue
 

Re: LCD

Příspěvekod Martin v pátek 28. 12. 2007 13:37:44

promítám to z PANASONIC PT-AE 1000E (LCD full HD) na plátno s úhlopříčkou 3,2m a je-li film v kvalitním HD přepisu tak je to paráda jak z filmového pásu... a o žádný mřížce nevím :lol:
Spojaři všech zemí proletujte se!
Uživatelský avatar
Martin
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:57:36
Bydliště: Brno

Re: LCD

Příspěvekod deepblue v pátek 28. 12. 2007 13:48:44

Hmmmmm :shock: tak to budu muset do budoucna o nějakém FULL HD uvažovat...pokud je obraz průměrně jasný, mřížku taky nevidím, ale jestliže přijdou světlá mračna, pouště,kry a pod, je tam už mrcha dost vidět. možná jsem moc hnidopich, ale můj sen je co nejvíce se přiblížit k celuloidu. V Brně jsem viděl v provozu Epson FULL HD,jenomže jen na úhlopříčce cca 1,5m,kde se nic o mřížce vyčíst nedalo.
deepblue
 

Re: LCD

Příspěvekod Modena v pátek 4. 1. 2008 21:05:38

Martin píše:promítám to z PANASONIC PT-AE 1000E (LCD full HD) na plátno s úhlopříčkou 3,2m a je-li film v kvalitním HD přepisu tak je to paráda jak z filmového pásu... a o žádný mřížce nevím :lol:

Tiše závidím . . . :shock:
Na druhý straně si jasně uvědomuju, že tak velkou zeď, na které by nic nebylo doma prostě nemám . . . Teda kromě zadního štítu . . . Jdu to přeměřit ! :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: LCD

Příspěvekod Martin v pátek 4. 1. 2008 22:36:03

ta zeď není prázdná, je v ní knihovna, která večer "zmizí" pod vyrolovaným plátnem...
Spojaři všech zemí proletujte se!
Uživatelský avatar
Martin
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:57:36
Bydliště: Brno

Re: LCD

Příspěvekod d.f.h v pátek 4. 1. 2008 22:40:45

Martin píše:ta zeď není prázdná, je v ní knihovna, která večer "zmizí" pod vyrolovaným plátnem...

Tak to je ovšem dost chytrý! :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: LCD

Příspěvekod MuVo v pondělí 14. 1. 2008 15:22:41

Ahoj, ja mam LG an110, HD ready, to znamena 1280x768, premietam to na platno 3,2m siroke, ktore mam zavesene pred oknom a balkonovymi dverami, cize tiez netreba stenu, staci len nechciet chodit na balkon pocas projecie :)

Je to DLP, ale ma to vyssiu rychlost kolieska, viac far vysekov = duhu nepozorujem. Na DLP benq som ju videl stale, takze som dost citlivy, ale tu je to naozaj OK.

Mriezku / teda skor jednotlive zrkadielka vidim na tejto velke uhlopriecke ked pridem blizko a je biela plocha. Zo vzdialenosti cca 5,5 metra odkial pozeram vobec nie...

Inak pozerat na tom 720p film v uhlopriecke cez 4 metre je parada, FULL HD moze byt este lepsie. Problem je, kde zohnat FULL HD filmy. 720p sa este daju sice problemovo ale daju zohnat na nete, ale FULL HD este nie su take bezne a je problem take mnozstvo stiahnut...

Mam UPC, zaviedli teraz shaping na p2p (torrenty) tak neviem odkial dalsie filmy ziskat.

Buduce vianoce tiez uvazujem o PS3, len aby vedela zobrazovat aj mkv, mrska :))
MuVo
 

Re: LCD

Příspěvekod deepblue v úterý 15. 1. 2008 12:57:38

To je pro mě překvapivá zpráva. Na duhu jsem též citlivý jako ty, ale pokud to na novém projektoru DLP nepozoruješ, je to krok dopředu. Plátno mám řešený stejně jako ty, před balkonem, ale "jenom" 3m široké. Kvůli mřížce z LCD by už ani větší nešlo. A do PS3 jdi určitě, obraz se ti ještě radikálně zlepší, zvlášť z blu ray, to je dokonalý!
deepblue
 

Re: LCD

Příspěvekod deepblue v úterý 5. 2. 2008 14:06:44

Po zvětšení obrazu na plátno šířky 300 cm mi postupně čím dál víc vadí screen door effect /Hitachi 300/, dočetl jsem se, že třeba projektor Sony Bravia Full HD vpl-vw40 již tímto problémem vůbec netrpí. Mřížka je prý natolik jemná, že není okem vůbec viditelná. Může to někdo potvrdit-vyvrátit?
deepblue
 

Re: LCD

Příspěvekod TomasW v čtvrtek 14. 2. 2008 3:41:46

Právě instalujeme v práci nový Panasonic PT-AE2000E a jen tak na zkoušku jsem to pustil ze 4m na obraz o šířce 2.5m a mřížka vidět není. Musím říct, že z toho obrazu jsem byl naprosto šokovaný, je to masakr. Naprosto jiná dimenze a to srovnávám s 46" full HD LCD Sony W3000.
Pochopitelně že to nejde porovnávat s profesionální projekcí v HD nebo HD-RGB. Ale z tak "levných" komponentů jsem takový obraz zatím neviděl. Vstup je PS3 a počítač. Promítáme na natřenou zeď, během tak týdne tam zkusím dát speciální nátěr co by měl vylepšit kontrast...

T.

P. S. Legrace ale začne až v okamžiku, kdy se dají dva HD projektory na sebe, člověk si vezme polarizační brýle a pustí se do toho stereoskopický 3D obraz. Nekecám, je to jako živý. Imax hadr :) Věřím tomu, že to bude jen otázka relativně krátké doby, je to stejný rozdíl jako černobílá a barevná televize. Byl jsem vloni na akci, kde bylo tak 1000 lidí a hodně z nich to vidělo poprvé. Hrálo se to z 2x Barco D-Cinema na plátno asi tak 10m úhlopříčka a lidi šahali do vzduchu a chtěli se dotknout těch předmětů, které byly plasticky pár centimetrů od nich. Třeba takový absolutně nezajímavý basket byl ve 3D šokující zábava. Neuvěřitelně strhující...
TomasW
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: pátek 1. 2. 2008 3:14:35

Re: LCD

Příspěvekod Martin v čtvrtek 14. 2. 2008 11:43:48

...používám předchozí model Panasonic PT-AE1000E na plátno a je to fakt mazec! :)
Spojaři všech zemí proletujte se!
Uživatelský avatar
Martin
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:57:36
Bydliště: Brno

Re: LCD

Příspěvekod Návštěvník v pátek 15. 2. 2008 10:08:00

Martin píše:...používám předchozí model Panasonic PT-AE1000E na plátno a je to fakt mazec! :)

Uvažuji o jeho koupi, dají se stručně shrnout jeho klady a zápory?
Návštěvník
 

Re: LCD

Příspěvekod Martin v pátek 15. 2. 2008 11:23:02

všechny parametry - velikost plátna, vzdálenost, umístění projektoru (na strop), zdroj (PS3), AVR (Pioneer LX-50) atd. jsem si odladil na svoje bytové poměry a do nich mi ta 1000 sedla jak prdel do gatí, takže si to večer pustím a jen si chrochtám..., ale prej ta nová 2000 je zas vochlup lepší (chipset, kontrast, optika, ...) - a to by mě zajímalo, jestli je ten rozdíl fakt vidět i na plátně...?
Spojaři všech zemí proletujte se!
Uživatelský avatar
Martin
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:57:36
Bydliště: Brno

Re: LCD

Příspěvekod deepblue v pátek 15. 2. 2008 13:33:18

To jsem zase někde probíral s někým já - dotyčný viděl 1000e a poté 2000e, říkal že rozdíl není tak patrný, jak by se mohlo zdát. Navíc mi řekl informaci od známé z Panasonicu, kde zastává ohledně výroby projektorů celkem zásadní post, že vždy v první řadě nových projektorů se používají kvalitnější komponenty, aby byla poruchovost co nejmenší, poté v dalších řadách se samozřejmě vyložený šity nepoužívají, ale leccos se zprůměruje, aby mohla být nasazená zajímavější cena. On kontrast a jeho číslo je vždycky tak trochu vymyšlenost. Záleží přece na tom, jak kontrastní je scéna - když budeme mít vedle sebe kominíka a vílu, obraz vyzní kontrastněji, když máme mdlý obličej nasvícený ve tmě, na plátně máme vždy nějaký to světlejší kafíčko. Plátno mám 3metry šířku a s momentálním projektorem HD ready mám problém s dost viditelnou mřížkou, která mě ruší. Doufám, že u projektoru pt-ae 1000e podle propozic Panasonicu již z dálky 4-5 metrů nebude mřížka viditelná. Neměl jsem tu možnost to nikde shlédnout.
deepblue
 

Re: LCD

Příspěvekod Martin v pátek 15. 2. 2008 16:12:25

tak to mě uklidnilo :)
naoplátku můžu potvrdit, že s mřížkou by neměl být problém
Spojaři všech zemí proletujte se!
Uživatelský avatar
Martin
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:57:36
Bydliště: Brno

Re: LCD

Příspěvekod deepblue v pátek 15. 2. 2008 19:22:06

Martin píše:tak to mě uklidnilo :)
naoplátku můžu potvrdit, že s mřížkou by neměl být problém

To jsem zas rád já, ze začátku nebyl problém, /plátno 244cm šíře/, ale po zakoupení PS3 už BD chtěly zvětšit a objevil se viditelný screen door effect, což tě pořád mimoděk upozorňovalo na to, že čučíš na zvětšený LCD panel. Pokud jsem po různých stránkách dobře vyčetl, pj .pt-ae 1000e by měl být velmi dobrý obraz.
deepblue
 

Re: LCD

Příspěvekod deepblue v pondělí 18. 2. 2008 17:41:48

Martin píše:všechny parametry - velikost plátna, vzdálenost, umístění projektoru (na strop), zdroj (PS3), AVR (Pioneer LX-50) atd. jsem si odladil na svoje bytové poměry a do nich mi ta 1000 sedla jak prdel do gatí, takže si to večer pustím a jen si chrochtám..., ale prej ta nová 2000 je zas vochlup lepší (chipset, kontrast, optika, ...) - a to by mě zajímalo, jestli je ten rozdíl fakt vidět i na plátně...?

Tak se stal zázrak a já dneškem vlastním Panasonic pt-ae 1000e, během dvou hodinek jsem si zkouknul něco z Planet earth, Hellboye....no prostě NAPROSTO NESKUTEČNÁ NÁDHERA!!!!. Jenom se teď nemůžu zorientovat, jak tam nastavit klasický formát 4:3, on tam jde, ale je najetý na šíři 16:9 a nahoře a dole oříznutý. potřebuju ho tam dostat celý, nezdeformovaný. Zatím ale nevím kudy...doufám že to půjde, připadá mi divný, že by to nebylo možný!!
deepblue
 

Re: LCD

Příspěvekod d.f.h v pondělí 18. 2. 2008 17:45:49

deepblue píše:
Martin píše:všechny parametry - velikost plátna, vzdálenost, umístění projektoru (na strop), zdroj (PS3), AVR (Pioneer LX-50) atd. jsem si odladil na svoje bytové poměry a do nich mi ta 1000 sedla jak prdel do gatí, takže si to večer pustím a jen si chrochtám..., ale prej ta nová 2000 je zas vochlup lepší (chipset, kontrast, optika, ...) - a to by mě zajímalo, jestli je ten rozdíl fakt vidět i na plátně...?

Tak se stal zázrak a já dneškem vlastním Panasonic pt-ae 1000e, během dvou hodinek jsem si zkouknul něco z Planet earth, Hellboye....no prostě NAPROSTO NESKUTEČNÁ NÁDHERA!!!!. Jenom se teď nemůžu zorientovat, jak tam nastavit klasický formát 4:3, on tam jde, ale je najetý na šíři 16:9 a nahoře a dole oříznutý. potřebuju ho tam dostat celý, nezdeformovaný. Zatím ale nevím kudy...doufám že to půjde, připadá mi divný, že by to nebylo možný!!

V první řadě bych doporučil založení samostatného tématu pro tento projektor, ať to tu nemícháme. Shromážděné poznatky tak do budoucna lépe poslouží i ostatním čtenářům :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: LCD

Příspěvekod Martin v pondělí 18. 2. 2008 18:02:53

deepblue píše:
Martin píše:všechny parametry - velikost plátna, vzdálenost, umístění projektoru (na strop), zdroj (PS3), AVR (Pioneer LX-50) atd. jsem si odladil na svoje bytové poměry a do nich mi ta 1000 sedla jak prdel do gatí, takže si to večer pustím a jen si chrochtám..., ale prej ta nová 2000 je zas vochlup lepší (chipset, kontrast, optika, ...) - a to by mě zajímalo, jestli je ten rozdíl fakt vidět i na plátně...?

Tak se stal zázrak a já dneškem vlastním Panasonic pt-ae 1000e, během dvou hodinek jsem si zkouknul něco z Planet earth, Hellboye....no prostě NAPROSTO NESKUTEČNÁ NÁDHERA!!!!. Jenom se teď nemůžu zorientovat, jak tam nastavit klasický formát 4:3, on tam jde, ale je najetý na šíři 16:9 a nahoře a dole oříznutý. potřebuju ho tam dostat celý, nezdeformovaný. Zatím ale nevím kudy...doufám že to půjde, připadá mi divný, že by to nebylo možný!!


projektor promítá to co do něj pustíš anóbrž pustíš-li do něj z PS3 kino ve formátu 4:3 tak ti to promítne 4:3...
Spojaři všech zemí proletujte se!
Uživatelský avatar
Martin
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:57:36
Bydliště: Brno

Re: LCD

Příspěvekod deepblue v pondělí 18. 2. 2008 19:42:32

No právě nepromítne, DVD ve formátu 4:3 je sice bez deformace, ale je na celé ploše plátna 16:9 nahoře a dole ořízlé. Tím pádem nazoomované a nekoukatelné. V režimu "poměr" mě lze přepínat pouze "H-přizpůsobení, V-přizbůsobení,16:9 a zoom. poměr 4:3 jsem nikde nenašel. Mám PS3, propojené HDMI a momentálně nechápu kde je problém. Tobě jde puszit formát 4:3 tak, že máš nalevo a napravo tmavé pruhy a obraz je v plném 4:3?? Pokud to lze, tak mám asi něco blbě nastavené, ale co? Z toho manuálu moc nevyčtu.
deepblue
 

Re: LCD

Příspěvekod deepblue v úterý 19. 2. 2008 6:48:15

deepblue píše:No právě nepromítne, DVD ve formátu 4:3 je sice bez deformace, ale je na celé ploše plátna 16:9 nahoře a dole ořízlé. Tím pádem nazoomované a nekoukatelné. V režimu "poměr" mě lze přepínat pouze "H-přizpůsobení, V-přizbůsobení,16:9 a zoom. poměr 4:3 jsem nikde nenašel. Mám PS3, propojené HDMI a momentálně nechápu kde je problém. Tobě jde puszit formát 4:3 tak, že máš nalevo a napravo tmavé pruhy a obraz je v plném 4:3?? Pokud to lze, tak mám asi něco blbě nastavené, ale co? Z toho manuálu moc nevyčtu.

Už to mám! Zpropadená "autodetekce".
deepblue
 

Další

Zpět na Projektory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron