HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Poraďte projektor

Pokud máte projektor, pak se nejspíš máte čím chlubit. Tak se pochlubte!

Re: Poraďte projektor

Příspěvekod BLAyEn v pondělí 18. 10. 2010 3:28:16

Piskotek píše:Zdárec, asi takhle dnes jsem viděl několik modelů od Benq, použitelná řada 600 (1280x720) a pak nějaké modely 1080 tuším model 1000. Nosím brýle a na všech DLP i jiných dražších DLP vidím částečně duhu mockrát. Tedy rychlé probliknutí duhy. Pokud si brýle sundám duhu už nepozoruji, takže to, že je to DLP nemusí být vždy na škodu, mají dobrý kontrast a perfektní konvergenci oproti LCD. Ale já pokud bych chtěl dobrý a levný projektor na filmy, vybral bych si EPSON 450 (17k s DPH) nebo starší 350 (1280x720). Rozlišení sice menší, ale rozdíl oproti full 1080 je jen nepatrný v domácích podmínkách. A LCD vždy zobrazilo o něco více detailů, jak v barvách tak jasu a kontrastu, kde se DLP už strácí a slívá. Dražší kousky jsou už jen o komfortu vybavení, pokud na to máš. Tak tolik můj názor a současná zkušenost. Podstatnější je kvalitní zdroj videosnímku, než samotný projektor.


No tak s tim rozlisenim teda ja osobne rozhodne nesouhlasim. To jestli v tom nekdo pozna rozdil taky zavisi na velikosti obrazu, takze u nejaky 85cm TV na kterou dotycnej kouka ze 4 metru je to asi uplne jedno ale pokud mas ten obraz 2 metrovej tak je rozdil v detailech dost znat a prevodem rozliseni jich mrte ztratis. A jelikoz s projektorem se vetsinou dela velkej obraz tak na rozliseni rozhodne zalezi. Napriklad ja mam ted doma 2 LCD, jeden s WPAL rozlisenim a druhej FHD. FHD je sice super na BD (protoze rozliseni presne odpovida - nic se neprevadi) ale zato kdyz tam pustim DVD tak je to takovy neostry (ano, uz chapu ty famy ze DVD jsou "rozmazany"), na tom starym s WPAL rozlisenim to bylo ostrejsi protoze sedely alespon radky a to dokonce bez nutnosti to nejak moc doostrovat korekci. Dokonce az tak ze vaham ktery si mam nechat :) Takze upscaling na 720p je asi jeste o dost horsi. I kdyz je zase pravda ze nekdo to asi nevidi nebo je mu to jedno, o tom taky svedci ta casta propagace upscalingu nebo sirokouhlych predsadek. Na nahravce samozrejme taky zalezi, nejhorsi jsou ty paskvily piratu jez nejenze jsou prekomprimovany ale dost casto prave i prescalovany do jinyho rozliseni nez original... ovsem bavime se o vyberu projektoru a podle me je idealni vybrat takovy s rolisenim stejnym jako ma nejcastejsi zdroj.
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: Poraďte projektor

Příspěvekod Piskotek v středa 20. 10. 2010 22:43:22

Jak jsem psal videl jsem pustene vedle sebe 3x Benq w600, w1000 a jeste jeden full HD Benq, do vsech byl pusteny zdroj Bluray po HDMI a u vsech byla uhlopricka cca 2m a rozdil v obraze mezi temito projektory byl nepatrny, u akcnich scen se nedal rozlisit zcela zadny rozdil. Tedy rozdil mezi 1080 a 720, pokud jste si to neprecetli v manualu jste nepoznali. Takze asi tolik. Kdo chcete resit kvalitu porid te si lepsiho Epsona 5500 a nebo Panasonica 4000, Pripadne Sonaka 60. Ostatni projekci do ceny cca 35k asi nema smysl resit v detailech, ta kvalita nad tuto cenovou hranici je pak nekde uplne jinde a nejen v rozliseni. Asi takovy je muj nazor po navsteve vystavy Home Cinemas 2010, kde bylo k videni hned nekolk projektoru.
Uživatelský avatar
Piskotek
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 9. 12. 2008 17:35:47
Bydliště: Praha

Re: Poraďte projektor

Příspěvekod Piskotek v neděle 21. 11. 2010 18:58:47

Doba zase trochu pokročila a ten kdo zrovna nepotřebuje 3D zobrazení a žádá si velkou kvalitní a dostupnou 2D projekci má možnost si pořídit opravdu dobrý full HD projektor Epson POWERLITE Home Cinema 8350 (možná že označení pro Evropu bude jiné). cena je cca 1300 USD (odhaduji cenu pod 30k Kč s DPH). Tento projektor je kvalitní LCD a až na pár drobných vychytávek které mají mnohem dražší modely se jim klidně může vyrovnat. Tak to jen pro případné zájemce kteří stále ještě zvažují přejít na full HD, velkou projekci cca 100" (cca 2,56 m) uhlopříčku za dobrý peníz. http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm http://www.projectorreviews.com/epson/home-cinema-8350/index.php
Uživatelský avatar
Piskotek
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 9. 12. 2008 17:35:47
Bydliště: Praha

Re: Poraďte projektor

Příspěvekod Papinak v neděle 21. 11. 2010 20:13:08

Piskotek píše:Doba zase trochu pokročila a ten kdo zrovna nepotřebuje 3D zobrazení a žádá si velkou kvalitní a dostupnou 2D projekci má možnost si pořídit opravdu dobrý full HD projektor Epson POWERLITE Home Cinema 8350 (možná že označení pro Evropu bude jiné). cena je cca 1300 USD (odhaduji cenu pod 30k Kč s DPH). Tento projektor je kvalitní LCD a až na pár drobných vychytávek které mají mnohem dražší modely se jim klidně může vyrovnat. Tak to jen pro případné zájemce kteří stále ještě zvažují přejít na full HD, velkou projekci cca 100" (cca 2,56 m) uhlopříčku za dobrý peníz. http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm http://www.projectorreviews.com/epson/home-cinema-8350/index.php


Myslim ,že v Evropě to může být Epson 3500, nebo 3200. Ono to je jedno. Ta 3200 je naprosto stejná jako 3500 a liší se pouze papírově. Ve skutečnosti má stejný střeva, ale je o dost levnější.
TV Panasonic TH-46PZ85E, 3D BD Sony BDP-S490, Xtreamer Prodigy, PS3 80 GB, HD PVR KCF-B3000, AV receiver Onkyo TX-SR 607, Repro Magnat Quantum 2x 605, 2x 603, 1X 613
Uživatelský avatar
Papinak
200+
200+
 
Příspěvky: 225
Registrován: pátek 4. 7. 2008 10:56:46
Bydliště: Liberec

Re: Poraďte projektor

Příspěvekod Piskotek v neděle 21. 11. 2010 20:44:11

Ten Epson 8350 má zase o fous trochu lepší parametry než 3200 a 3500 a je to jejich nástupce. Evropská verze je Epson EH-TW3600 a dá se sehnat v ČR za cenu od 30k s DPH, což považuji i tak za zlodějskou, nu což, takto je to v ČR se vším, možná o pár tisícovek u našich sousedů bude levnější. Chtělo by to vidět na vlastní oči. Viděl jsem jen lepší model 5500 a to bude zase asi zcela někde jinde, co tenhle domácí :o ďáblík dokáže vykouzlit za perfektní velkou úhlopříčku je k neuvěření. Až se mi nechtělo věřit, že je 5500 jen pro domácí použití (středně velký kinosál zvládne s přehledem).
Uživatelský avatar
Piskotek
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 9. 12. 2008 17:35:47
Bydliště: Praha

Re: Poraďte projektor

Příspěvekod Moonm@n v úterý 23. 11. 2010 16:05:02

Piskotek píše:Ten Epson 8350 má zase o fous trochu lepší parametry než 3200 a 3500 a je to jejich nástupce. Evropská verze je Epson EH-TW3600 a dá se sehnat v ČR za cenu od 30k s DPH, což považuji i tak za zlodějskou, nu což, takto je to v ČR se vším, možná o pár tisícovek u našich sousedů bude levnější. Chtělo by to vidět na vlastní oči. Viděl jsem jen lepší model 5500 a to bude zase asi zcela někde jinde, co tenhle domácí :o ďáblík dokáže vykouzlit za perfektní velkou úhlopříčku je k neuvěření. Až se mi nechtělo věřit, že je 5500 jen pro domácí použití (středně velký kinosál zvládne s přehledem).


Přesně jak říkáš, cena u nás klasicky nechutná, v USA není problém sehnat 8350 za 1200USD a pokud je pořád v platnosti celosvětová záruka Epsonu na projektory, je to pro toho, kdo má možnost dovozu jasná volba. Taky o něm dost uvažuji, doufám, že se mi podaří EH-TW3600 někde vidět v akci i u nás na Zlínsku. Pokud splní očekávání, bude muset jít PT-AE900 z domu :-)
Uživatelský avatar
Moonm@n
0+
0+
 
Příspěvky: 9
Registrován: pondělí 25. 1. 2010 12:53:27
Bydliště: Otrokovice

Předchozí

Zpět na Projektory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron