HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

PROJEKTOR PANASONIC PT-AE900E

Pokud máte projektor, pak se nejspíš máte čím chlubit. Tak se pochlubte!

PROJEKTOR PANASONIC PT-AE900E

Příspěvekod Karel72 v pátek 1. 1. 2010 15:28:16

Dobrý den všem,napřed bych vám rád popřál vše nej do nového roku a ted k tomu proč tu píšu.Mám nabídku na koupi tohoto projektoru PANASONIC PT-AE900E má s ním někdo nějaké zkušenosti?Vyplatí se koupit jako starší za cenu 12000 s novou lampou?Děkuji za vaše odpovědi
Karel72
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: pátek 1. 1. 2010 15:23:16
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: PROJEKTOR PANASONIC PT-AE900E

Příspěvekod Piskotek v pátek 1. 1. 2010 22:32:03

Projektory PT-EA patří/li k těm lepším projektorům do domácích podmínek. Já zatím stále používám starší model PT-AE500 a s projekcí jsem spokojen. Pokud je cena 12k opravdu s novou lampou a projektor je bez viditelných vad v obraze. Tak je to celkem dobrý kup. Jediná cenová konkurence je v současnosti Epson TW450 za cca 16k s DPH a pak nový Panasonic AX200 za cca 25k s DPH. Pak jsou tu další alternativy kolem 20k podobnych kvalit jako EA900. Nechte si na projektoru něco pustit v zatemněné místnosti, nejlépe HD-bluray po HDMI. Můžete též vyzkoušet zapnout servisní menu při otevření menu najeďte na OPTION a delší dobu podržte tlačítko ENTER (u modelu AE500 a AE700 to takto funguje). Zde můžete projet všechny testovací obrazce, hlavně bílou mříž na černém pozadí, kde by měli být všechny barvy RGM co nejblíže k sobě a neměli by se rozjíždět (při nejlepším by měli tvořit jednu bílou čáru ve všech směrech, drobné odchylky tam asi budou). Dále pak v servisním menu zjistíte kolik má skutečně lampa najeto a zda byla vyměněna. Dále pak při zobrazení celé černé plochy (např při přepnutí na nepřipojený signál, by neměli být tolik vidět v růzdných rozích barevné šmouhy RGB). Ale to už bych byl příliš velký hnidopich. Za ty peníze nemůžete očekávat kvalitu jako za zcela nový HD projektor vyšší třídy. Ale alespoň sem Vás upozornil na základní možné odchylky, které se týkají všeobecně u všech projektorů.
Uživatelský avatar
Piskotek
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 9. 12. 2008 17:35:47
Bydliště: Praha

Re: PROJEKTOR PANASONIC PT-AE900E

Příspěvekod Karel72 v sobota 2. 1. 2010 9:16:52

Mockrát děkuji za vyčerpávající odpověd,bude to můj první projektor takže sem vděčný za každou radu, doma mám plasmu panasonika ale delší dobu pokukuju po něčem lepším ;)
Karel72
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: pátek 1. 1. 2010 15:23:16
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: PROJEKTOR PANASONIC PT-AE900E

Příspěvekod derek v sobota 2. 1. 2010 12:57:57

můžu potvrdit že projektory panasonic jsou fakt výborné. mám doma 1000 a je to skvělá volba !!! nádherný obraz, který je skutečně kinový...zapomenete na tv
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno


Zpět na Projektory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron