HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Projektor na filmy

Pokud máte projektor, pak se nejspíš máte čím chlubit. Tak se pochlubte!

Projektor na filmy

Příspěvekod Sandak v čtvrtek 25. 2. 2010 21:51:51

Dobrý den, sem student a přemýšlím o projektoru na filmy, ale boužel nevím do jakého investovat a zda bude stát za to. Chtěl bych do toho dát max 13-15tisíc i s projekčním plátnem, více financí nemám. Rád bych promítal obraz s úhlopříčkou cca 2m a projektor by měl být umístěný cca 3mety od stěny. Na obraz bych se díval ze 4metrů. Projektor by sloužil pouze na filmy které by byly přehrávané z notebooku. Najde se v této cenové relaci něco kvalitního co by stačilo na sledování filmů z této vzdálenosti? Tím myslím aby to nahradilo cca 82cm LCD televizi. Také bych se rád zeptal jaký je rozdíl mezi udávaným nativním rozlišením a maximálním? Zda projektor s Nativní rozlišení: XGA (1024 x 768), Maximální rozlišení: UXGA (1600 x 1200) bude zobrazovat filmy v 1600x1200 bezproblémů? Projektor sháním samozřejmě nový a né bazarový.
Například se mi zalíbil tento:
Kód: Vybrat vše
http://projektory.heureka.cz/benq-mp626/

Ale vůbec nevím jak bude výsledný obraz vypadat a zda by splnil mé očekávání? Předem děkuji za vaše rady snad mi dokážete poradit.
Sandak
0+
0+
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtvrtek 25. 2. 2010 21:43:24

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 25. 2. 2010 22:35:28

Na dvdčka stačí, na vysoké rozlišení ani náhodou. Při takhle omezeném rozpočtu to je dost těžký, tam nic kvalitního není... Ani pořádnou plazmu za tuhle cenu pomalu nekoupíš.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod Sandak v čtvrtek 25. 2. 2010 22:44:25

Napíšu to raději jinak.. Rozmýšlím se mezi projektorem do 15tis i s plátnem nebo LCD asi takovýmhle:
Kód: Vybrat vše
http://www.alza.cz/42-lcd-tv-lg-42lh3000-d118524.htm6

Takžé mé požadavky sou aby to byl větší obraz a přiměřená kvalita k téhle TV. Najde se nějaký takový projektor? Nemusím hned mít HDfilmy ale rád bych aby kvalita filmu odpovídala a nebylo to nějak rozmazané a kostičkované? A ještě by mě opravdu zajímalo jak je to s tím nativním a maximálním rozlišením? Díky moc
Sandak
0+
0+
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtvrtek 25. 2. 2010 21:43:24

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 25. 2. 2010 23:01:45

Projektor dokáže přijmout video v maximálním rozlišení, ale zmenší ho do nativního rozlišení, aby ho dokázal zobrazit.

Podle mě jsou tyhle Benqy určený tak maximálně jako promítačky do učeben, ve škole jich máme hafo a obraz hodně slabej co se týče ostrosti a barev.

To LCD bude mít na 200% lepší obraz, o tom nepochybuju. Navíc je FullHD a neměl bys problém v budoucnu s přehráním Blu-ray disků, u toho projektoru by to nešlo.

Strejda si koupil loni projektor Epson EMP-TW1000 za 33000 (v akci, jinak stál přes 40000) a obraz na něm je rozhodně o hodně horší než na mojí plazmě Panasonic TH-42PZ80, kterou jsem koupil za 27000 (později stála i 23000). Ten projektor má akorát mnohem větší úhlopříčku.

Takže projektor včetně plátna do 15k ti určitě nemůžu doporučit. Ve dne by sis asi moc neškrtnul a večer by to bylo nemastný neslaný.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod Nick007 v pátek 26. 2. 2010 12:40:21

I na AVI/DVD bude lepší menší plocha, na projektoru vyniknou všechny nedokonalosti, rozmazání a čtverečkování kvůli nízkému datovém toku.

U některých prodejců (třeba http://www.projektory-slevy.cz) je možné se domluvit na ukázkové projekci, takže být tebou, tak bych toho využil.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod Sandak v pátek 26. 2. 2010 14:07:10

No HD filmy mám samozřejmě taky ale nevím jak by to na projektoru vypadalo. Na lcd to je super ale na projektoru s rozlišenim 1024x768? Vždyť to není ani 16:9. Mimochodem dá se na projektoru tento poměr nastavit?
A pokud bych byl ochoten dát více peněz oplatí se tento?
http://www.alza.cz/benq-w600-d142560.htm
Sandak
0+
0+
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtvrtek 25. 2. 2010 21:43:24

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod Nick007 v pátek 26. 2. 2010 15:41:47

U toho předchozího Benqu píšou podporu 16:9, ale není nativní. A cokoliv není nativní, tak je do nativního rozlišení přeformátováno a nevypadá to zdaleka tak dobře, jako kdyby se zobrazilo 1:1.

Tenhle Benq už je 720p, ale vzhledem k hodnotám nízkého kontrastu a vysoké hlučnosti ho nelze doporučit na domácí kino. Benq podle mě je hlavně na kancelářské použití. (A já osobně mám k té značce odpor, stejně jako k Aceru nebo Sencoru.)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod Sandak v pátek 26. 2. 2010 15:49:55

Ok raději půjdu do LCD :) Díky za vysvěztlení a raději si nechám na foru ještě poradit s výběrem lcd :)
Zatím mám vytipováno:
http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televi ... H4000.html
FullHD
Sandak
0+
0+
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtvrtek 25. 2. 2010 21:43:24

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod Nick007 v sobota 27. 2. 2010 0:30:34

Juta píše:Vždyť jsi jinde psal že ten obraz je skoro stejnej, akorát plazma má lepší černou. Ale o moc prý ne. Jak tomu mám rozumět ?


Možná "o hodně" je přehnaný, ale "o něco" horší je. Černá je spíš tmavě šedivá a to i při úplné tmě a to je věc, která mi hodně vadí. Ale někomu nemusí. Co se týče barev, tak v normálním režimu jsem celkem pěkné, ne tak dobré jako na plazmě, ale ne o moc horší. V eko režimu se mi ale moc nelíbí, jsou méně dynamické a syté a přecijen, v normálním režimu je projektor celkem hlasitý, takže běží v eko režimu. Plazma v eko režimu, resp. režim "kino", má barvy nádherné. Plus ta černá. Sorry, jestli jsem tě zmátl. Myslel jsem to přirovnání hlavně tak, že když stojí projektor a televize stejnou cenu, projektor prohraje v kvalitě obrazu na celé čáře. Jediná výhoda je velký obraz. Ale podle mě osobně se to vyplatí jen když má projektor zároveň i výborné podání barev a černé obzvlášť.

Každopádně projektory Panasonic jsou známé velmi dobrým podáním černé a i ten Epson 5000 bude trochu jiná liga než Epson EMP-TW 1000 ;)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod 4pepe v neděle 28. 2. 2010 21:00:39

No pokiaľ máš tak omedzenýrozpočet možno by ti vyhovovalo niečo ako mám ja, ja mám diy hd projektor za cca 6000 czk :) .
TAk pozri čo mám dole v podpise.
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916 ,lcd a fresnely predané
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
Zvuk: onkyo 608 a diy repro 2x130W, center jamo, 2efektové stĺpy jamo, + druhé zadné efektové jamo také malé vreštibudky
4pepe
0+
0+
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 17. 2. 2010 8:25:53

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod pevely v středa 3. 3. 2010 10:40:40

Nick007 píše:Každopádně projektory Panasonic jsou známé velmi dobrým podáním černé a i ten Epson 5000 bude trochu jiná liga než Epson EMP-TW 1000 ;)


Už jsem to tu někde psal, že má plazma lepší obraz než projektor a málem mě tu ukamenovali. Mám tu jinou ligu doma + panáka plazmu (viz podpis) a k tomu dá se řict profi LCD, takže můžu si dovolit porovnávat v praxi a né kecma o něčem, co jsem nikdy neviděl. Jednoznačně můžu konstatovat, že jako monitor k PC je LCD pecka, ale určitě ne jako televize. Jako telku určitě plazmu. Nedávno jsem měl možnost porovnat obraz mé plazmy s kontrastem 10000:1 a 100Hz a obrazem nové plazmy s 30000:1 a 600Hz. Upřímně můžu řict, že běžnej člověk rozdíl nevidí a když už ano, tak pouze jen u HD rozlišení (BD). Na to jak nám masírují mozky s tím, jak je ta nová plazmovka super a o hoooodně lepší, tak skutečnost je jiná. Házení číslama kontrastů a hertzů jim jde dobře. No ale zpět k projektoru. Mám EH-TW5000 a k němu byla ta slavná předsádka co zvyšuje kontrast atd.. (lightpower). Po pár měsících jsem jí sundal, páč naprosto degradovala barvy a jas v obrazu a navíc musel být projektor v režimu full (lampa), aby bylo v tmavých pasážích něco vidět - o hluku PJ nemluvě a to má prý být extra tichý. Nyní jedu v eco modu bez té "předsádky" a jas a barvy pecka, ale dle mě má plazma prostě lepší barvy, nemůžu si pomoc. Je pravda že BD film na plátnu je fantastická podívaná, vůči relativně malé plazmě a že ten projektor má ostrej obraz díky CFI z 24 na 120Hz, ale barvy rozhodně lepší nemá.

Za 15 000 uvažovat o plátně a projektoru je naprostá debilita nezlobte se na mě. CHápu že ne každý má na to peníze, ale schopnost racionálně uvažovat snad není otázkou peněz ne?
Naposledy upravil d.f.h dne středa 3. 3. 2010 11:20:59, celkově upraveno 1
Důvod: Upravena citace
PJ Epson EH-TW5000, 89" MW 16:9 Rollfix Premium Electric DO, TV Panasonic TH-50PZ70E, HD sat. receiver IPBox 9000HD, AV Receiver Sony STR-DB790S, Repro 5.1 Sony SA-VS500H, HTPC s blu-ray vypalovačkou, 30" LCD monitor Dell 3008WFP
pevely
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: úterý 8. 1. 2008 9:53:41

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod 4pepe v středa 3. 3. 2010 11:51:29

Ja sa nehádam a uznávam že plazma má tie farby najlepšie. Ale na projektore je to proste kino. Dá sa aj projektor full hd za 15000 ale musí to byť DIY http://www.allinbox.com/scoobybox/scoobybox.htm . A určite nebude mať podanie farieb ako plazma tá je s tým čo je bežne dostupné najďalej. Lepšie je na tom akurat laser tv, ale ta sa u nas nepredáva a ani v amerike nie je bežne dostupná.
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916 ,lcd a fresnely predané
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
Zvuk: onkyo 608 a diy repro 2x130W, center jamo, 2efektové stĺpy jamo, + druhé zadné efektové jamo také malé vreštibudky
4pepe
0+
0+
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 17. 2. 2010 8:25:53

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod tomiisek v středa 3. 3. 2010 12:09:13

pevely píše:Už jsem to tu někde psal, že má plazma lepší obraz než projektor a málem mě tu ukamenovali.

Ja si nemohu pomoct, ale mne se sledovani plazmy nelibi, mnohem prijemneji a prirozeneji se mi kouka na promitani z projektoru, prestoze treba barvy nejsou tak uchvatne prepaleny a cerna neni tak kontrastni. Vzdycky jsem si myslel, ze v obyvaku budu mit projektor a v loznici plazmu, ale s kazdou novou navstevou prodejny s plazmami se utvrzuju v tom, ze v budoucnu projektor zvitezi i v loznici. Proste plazma u mne vitezi pouze na papire (kontrast, mnozstvi barev, zivotnost), v realu ji ovsem jednoznacne porazi projektor (atmosfera, prirozenost zobrazeni, uhlopricka). Atmosfere promitani se nevyrovna zadna plazma na svete, ani sebelepsi OLED panel...
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod Nick007 v středa 3. 3. 2010 12:59:39

pevely: Pod tvůj příspěvek bych se podepsal :)

Juta píše:Někde jsem četl, že aby se divák dokonale vžil do filmu, tak by měla být uhlopříčka obrazu taková aby nebyl schopen vnímat kde obraz začíná a kde končí. U TV to není možné, protože i když je obrazovka velká, tak pořád vidíme rámeček televizoru.

Teď jsi trefil hřebíček na hlavičku, přesně. Já u své TV rámeček nevidím, je černý a nedokážu rozpoznat, kde končí černé pruhy a kde začíná rámeček a kde už je pozadí za televizí. Kdybych mněl rozsvícenou lampičku, nikdy bych toho nedosáhnul. Takhle mi tu krásnou atmosféru dokáže vytvořit i plazma. Na 106cm úhlopříčku koukám z 2,2 metru a obraz je velký dostatečně.

tomiisek: A nezdá se mi, že by barvy byly přepálené (černá je samozřejmě černočerná, ale přesně tak jak by podle mě měla být). Záleží asi na kalibraci TV a režimu, kdybych používal režim standard a ne kino, tak by barvy přepálené asi byly. Po konzultaci z profíky z AVSFora a kalibraci se mi zdá, že barvy působí naprosto přirozeně. Ovšem je to Panasonic, u jiných značek to třeba nemusí jít ani zkalibrovat, co já vím :-)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod tomiisek v středa 3. 3. 2010 13:30:44

Mozna budu znit jako kacir, ale podle mne je kino pouze nahrazka. Jako vznikl televizor jakozto nahrazka kina, tak i samotne kino je vlastne nahrazkou pro lidi, kteri nemaji moznost si film promitnout sami. Vlastne jiz od pradavna si lidi promitali filmy i doma, jen to z pochopitelnych duvodu nebylo moc rozsirene, projektor a platno doma mivali prakticky jen reziseri, filmove hvezdy a bohaci. Cim vice bude postupovat technicky pokrok a cenovy pokles, tim vice lidi bude hromadne sledovani v kine nahrazovat sledovanim ve vlastnich podminkach.

1. Proc by mel clovek sledovat film s uplne cizimi lidmi v cizim prostredi?
2. Proc by mel clovek sledovat film pres neci hlavy, proc by mel poslouchat neci povidani, chroupani ci srkani?
3. Proc by mel clovek sledovat film na neidealni sedacce, treba i s prikrcenyma nohama?
4. Proc by mel clovek sedet vic vepredu, vzadu, vlevo ci vpravo nez je idealni?
5. Proc by mel clovek poslouchat hlasitost ci bassy nastavene cizim clovekem?
6. Proc by mel clovek sledovat rozechvelou rozostrenou kopii se spoustou necistot?

Podle mne je idealem vlastni promitani ve vlastnich podminkach s blizkymi lidmi v idealizovanych podminkach pro nekolik osob, rozhodne nemuze existovat sal, kde je vsech 100-500 mist optimalnich pro sledovani i poslech.

Ja jeste ani zdaleka doma nemam idealni podminky, ale jsem si jisty, ze je mozne vlastnimi silami vytvorit projekcni mistnost, ktera porazi bezne kino ve vsech smerech.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod tomiisek v středa 3. 3. 2010 13:53:34

Dobry priklad, navsteva koupaliste je prijemna do te doby, nez si clovek necha postavit vlastni bazen. Razem bazen neni plny cizich lidi, nikdo v nem nevresti, nikdo se v nem nechova jako hulvat, clovek si muze plavat v mistech, kde mu to nejvic vyhovuje, sam si reguluje teplotu a cistotu, neboji se o veci, ktere nechal v satne... S kinem to je uplne stejne.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod Martin v středa 3. 3. 2010 15:24:02

tomiisek píše:Mozna budu znit jako kacir, ale podle mne je kino pouze nahrazka. Jako vznikl televizor jakozto nahrazka kina, tak i samotne kino je vlastne nahrazkou pro lidi, kteri nemaji moznost si film promitnout sami. Vlastne jiz od pradavna si lidi promitali filmy i doma, jen to z pochopitelnych duvodu nebylo moc rozsirene, projektor a platno doma mivali prakticky jen reziseri, filmove hvezdy a bohaci. Cim vice bude postupovat technicky pokrok a cenovy pokles, tim vice lidi bude hromadne sledovani v kine nahrazovat sledovanim ve vlastnich podminkach.

1. Proc by mel clovek sledovat film s uplne cizimi lidmi v cizim prostredi?
2. Proc by mel clovek sledovat film pres neci hlavy, proc by mel poslouchat neci povidani, chroupani ci srkani?
3. Proc by mel clovek sledovat film na neidealni sedacce, treba i s prikrcenyma nohama?
4. Proc by mel clovek sedet vic vepredu, vzadu, vlevo ci vpravo nez je idealni?
5. Proc by mel clovek poslouchat hlasitost ci bassy nastavene cizim clovekem?
6. Proc by mel clovek sledovat rozechvelou rozostrenou kopii se spoustou necistot?

Podle mne je idealem vlastni promitani ve vlastnich podminkach s blizkymi lidmi v idealizovanych podminkach pro nekolik osob, rozhodne nemuze existovat sal, kde je vsech 100-500 mist optimalnich pro sledovani i poslech.

Ja jeste ani zdaleka doma nemam idealni podminky, ale jsem si jisty, ze je mozne vlastnimi silami vytvorit projekcni mistnost, ktera porazi bezne kino ve vsech smerech.


7. Proč by měl člověk přizpůsobit celý svůj den tak aby byl přesně (dejme tomu) ve 20:00 v kině??? U jednodenního promítání navíc nějaký konkrétní den???

To je pro mě asi největší kompromis!
S projektorem a plátnem si pustím co chci a až se mi chce (třeba ve 20:41:38) a když mi dojde pivo tak to pauznu a skočím si do sklepa pro nový...
Spojaři všech zemí proletujte se!
Uživatelský avatar
Martin
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: středa 19. 12. 2007 18:57:36
Bydliště: Brno

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod Nick007 v středa 3. 3. 2010 15:39:53

Juta: Já tě pochopil, neboj. Možná jsem výjimka, ale mě dokáže pohltit film samotný, pokud je zajímavý, a velké plátno je jen vylepšení. Já si užiju film i na 16" LCD u notebooku, protože prostě v Praze kino nemám a buď se chci dívat nebo se dívat nechci. Přemýšlet pořád o tom, jak to je vlastně všechno nedokonalý a jak by to mohlo vypadat u toho filmu líp, by mi akorát zkazilo zážitek z filmu.

tomiisek: Bez kin by nebyly filmy, to je dobré mít napaměti a občas do kina zajít ;) A čekat 4 měsíce nebo ještě dýl se mi kolikrát taky nechce...
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod tomiisek v středa 3. 3. 2010 16:00:44

Nick007 píše:Bez kin by nebyly filmy...

To ovsem plati jen do te doby, dokud koupaliste pojmou vic plavcu nez soukrome bazeny :mrgreen:

Kazdopadne mne se soucasny model kino - dlouha pauza - BD nelibi. Za optimalni model, ktery bych proti soucasnemu nechozeni do kina hojne vyuzival, by byl kino a BD premiera ve stejny den, pricemz 4 mesice by se BD smely prodavat jen navstevnikum filmu. Moje predstava je, ze jdu za 150 do kina a kdyz se mi film libi, pri odchodu ze salu doplatim 250 a rovnou si domu odnesu BD.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod d.f.h v středa 3. 3. 2010 16:02:55

tomiisek píše:Kazdopadne mne se soucasny model kino - dlouha pauza - BD nelibi. Za optimalni model, ktery bych proti soucasnemu nechozeni do kina hojne vyuzival, by byl kino a BD premiera ve stejny den, pricemz 4 mesice by se BD smely prodavat jen navstevnikum filmu. Moje predstava je, ze jdu za 150 do kina a kdyz se mi film libi, pri odchodu ze salu doplatim 250 a rovnou si domu odnesu BD.

Člověče, tohle už před pár lety někdo vymýšlel s DVD, ale nakonec to teda nedopadlo... Což se ovšem dalo čekat. :roll:
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod tomiisek v středa 3. 3. 2010 16:26:22

d.f.h píše:Člověče, tohle už před pár lety někdo vymýšlel s DVD, ale nakonec to teda nedopadlo...

To se ani moc nedivim. Uz kvuli tomu, ze DVD nabizi proti kinu degradujici kvalitu. A kdo vi jestli, jestli to vubec zkouseli na discich obsahujiich i bonusy.

Jako podminky funkcnosti systemu vidim:

1. plosny system, ne u kazdeho filmu a v kazdem kine jinak
2. jeste lepsi kvalita, nez co clovek prave zazil, kvalitni a ne bezne kopirovatelne medium, coz BD na rodil od DVD splnuje
3. obsahuje bonusy k tomu, co clovek prave videl, pripadne i prodlouzeny sestrih nebo alternativni verzi
4. clovek rovnou ziska oficialni filmovy plakat - exkluzivita proti pozdejsi distribuci, navic osobne predany nezprekladany
5. prodej primo pri odchodu ze salu, ne az dodatecne nekde na pokladne - v navalu emoci v seru salu za doznivajicich titulku clovek pred partnerkou spis sahne po penezence, nez kdyz se pak na svetle probere a emoce z filmu opadnou
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Projektor na filmy

Příspěvekod tomiisek v středa 3. 3. 2010 17:28:45

Mozna jsem to mel napsat jednoduseji a primeji - kina mi v soucasne dobe neprinaseji vubec nic navic proti domaci projekci, takze postradam duvod tam chodit, negativa prebijeji pozitiva. Jednoduse si pockam 4 mesice a pak si film koupim a v klidu shlednu. A zda se mi pitomost, ze kdyz nepujdu do kina, ze filmy prestanou byt toceny. Zatimco vetsina navstevniku kina da za film jen 150 Kc a pak si ho odnekud stahne nebou koupi za 49 na DVD, ja za nej zaplatim o dost vic, tak prece podporuju toceni filmu vic nez dost, i kdyz do kina nechodim. Osobne si myslim, ze lide s projektory za filmy utraceji v prumeru vic, nez lide s televizory ci PC monitory. Takze tim, ze pouzivam vlastni projektor a ne ten v kine, vzniku filmu neskodim, spise prave naopak ;)
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4


Zpět na Projektory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron