HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Vymalování na projekci

Pokud máte projektor, pak se nejspíš máte čím chlubit. Tak se pochlubte!

Vymalování na projekci

Příspěvekod Strady v pondělí 7. 6. 2010 13:27:13

Dobrý den,
jsem tady nový ale už jsem přečetl skoro všechny témata ale stejně potřebuji trochu upřesnit pár věcí.
Jak už se píše v tématu zeď x plátno tak právě si chci také vymalovat šedivě na projekci projektorem.

Mohl byste mi poradit nějaký odstín šedé? Nebo typ barvy? Nebo jakékoliv rady? Jestli stěrkovat atd? Nebo foto Vaší zdi na kterou promítáte abych se mohl inspirovat.
Cokoliv :D

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď či nápad
Strady
Strady
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: pondělí 7. 6. 2010 13:15:47

Re: Vymalování na projekci

Příspěvekod Piskotek v středa 9. 6. 2010 0:11:34

Já jsem kdysi pro projekci používal čistě bílou zeď natřenou Primalexem Polar. Ostatní stěny je lepší natřít tmavší jinou barvou. Nebo pokud je použita všude bílá, ostatní stěny se snažit zakrýt pod police, obrazy a nábytkovou stěnu aby neodráželi tolik světlo. Na vymalování se dá sice sehnat speciální barva pro promítání, ale výsledek je přibližně stejný jako Primalex Polar. Navíc speciální barva pro projekci je nechutně předražená záležitost. Jako lepší možnost doporučuji raději zavěsit pevnou PU vyztuženou desku která bude polepená nejsvětlejší matně šedou samolepkou (píši o tom jinde). Okraj olemuj černým rámečkem ze samolepky. Takto zhotovená plocha je velmi kvalitní. Je třeba předem přesně změřit jakou velikost obrazu budeš potřebovat. Samozřejmě jsou tu další možnosti jako například balotina, nebo barva na silnice s panákem tabulkové barvy. Dále pak se dají sehnat desky již s tímto matně šedým povrchem, není nutné nic lepit (to jsem již nezkoušel). Co je zatím nejlepší možné plátno pro projekci je černé projekční plátno, na které se dá promítat i za denního osvětlení a zvyšuje i kontrast. Levnější verzi černého plátna dělá Sony v pevném a rolovacím provedení (cena je mírně vyšší než konkurence s dobrým výsledkem). Nejlepší je samozřejmě DNP Supernova Screen, ale cena je opravdu hodně vysoká. Rolovací plátno moc nedoporučuji, protože se okraje i někdy celá plocha dost vlní a kroutí. Tak to jen pro info.
Uživatelský avatar
Piskotek
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 9. 12. 2008 17:35:47
Bydliště: Praha

Re: Vymalování na projekci

Příspěvekod Strady v středa 9. 6. 2010 10:00:27

Dobrý den,
mnohokrát děkuji za užitečné info.
Už jsem přemýšlel o pevné desce ale občas měním velikost, tak právě nevím jestli by to bylo správné řešení.
Zapomněl jsem říct, že teď promítám na bílou zeď vymalovanou nějaký primalexem (už nevím jakým). A jsem spokojen. Ale někde jsem slyšel, že šedá je neutrální barva a zvýrazní černou. Je to pravda?
Strady
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: pondělí 7. 6. 2010 13:15:47

Re: Vymalování na projekci

Příspěvekod Piskotek v čtvrtek 10. 6. 2010 22:26:04

Já používám světle šedou samolepku. Na kontrast to sice nepatrný vliv má, ale šedý povrch je asi vhodnější pro starší projektory které nemají tak kvalitní černou jako nové současné projektory. Tudíž přínos v současnosti u nového projektoru nebude tak podstatný, bylo by třeba to vyzkoušet. Na kontrastu ovšem přidává například černý rámeček kolem promítaného obrazu (je to jen optický klam, ale má to něco do sebe). Nevýhoda rámečku je, že nemůžete libovolně zvětšovat obraz, což by občas bylo třeba. Tak asi tolik k šedému povrchu pro projekci. Jinak jak jsem psal předtím, pokud chcete pěknou černou u projekce, pořiďte si černé plátno.
Uživatelský avatar
Piskotek
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 9. 12. 2008 17:35:47
Bydliště: Praha

Re: Vymalování na projekci

Příspěvekod hloupý honza v pondělí 16. 8. 2010 12:58:01

zdravim Vas,
jako hloupemu honzovi je tato otazka snad odpustena, ;) ale nebylo by do budoucna snadnejsi koupit si promitaci platno, nez malovat celou zed? nezminujes jaky projektor vlastni, nebo jsem to prehledl, ale pokud je mi znamo, jsou k dostani projektory ktere si s takovymi problemy take umeji poradit i sami. /korekce barvy steny /
hloupý honza
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: pondělí 9. 8. 2010 17:23:33


Zpět na Projektory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron