HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

který full hd vybrat.....

Pokud máte projektor, pak se nejspíš máte čím chlubit. Tak se pochlubte!

který full hd vybrat.....

Příspěvekod jimyk.nes v sobota 10. 7. 2010 14:42:54

Zdarec všem co už máte velká plátna doma. já se rozhoduju po shlédnutí jednoho filmu na projektoru kde jsem čuměl s otevřenou tlamou co se v bytě dá vykouzlit. Vybírám už dlouho a levný už nechci ale taky nepatřím k lidem co za to dají 50litrů a ani to s nima nehne. (ano dá se i více tisiců ale to už je moc ) . tak k věci. mám v merku tři : BenQ W1000,Optoma hd 20,Vivitec HD1080fd. poradíte mně nezasvěcenému. Projektor mam do místnosti 4x5m a hlavní je sledovaní filmu, dvd, bluray a potom hry Xbox a PS3. děkuju za každou radu... Jimyk
jimyk.nes
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 10. 7. 2010 14:10:46

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod BLAyEn v sobota 10. 7. 2010 17:15:44

No tak v tyhle cenovy hladine bych si asi ja osobne vybral Optomu HD200X. Podle me to bude to samy jako HD20 akorat je cerna, je hezci :) Ten Benq nema skoro zadny korekce a ten vivitek neznam (a zkoumat ho nebudu). Ovsem jsou to vsechno DLP projektory takze zalezi na tvejch ocich jestli jim to nevadi (nekdo pri sledovani jednocipovejch DLP vidi v obraze takovou jako duhu). Pokud ten projektor na kterej si u nekoho koukal byl taky DLP a libilo se ti to tak pak klidne.
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod 4pepe v pondělí 12. 7. 2010 6:30:46

Neviem aký máš rozpočet ale určite by som sa na tvojom mieste pozrel po epsone TW3500 , za tú cenu čo sa dá zohnať nemá konkurenciu a je to už 3 lcd projektor nie dlp. Tu je aj pár foto z projekcie http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... 098&page=2 aby si si mohol urobiť predstavu.

No a s tým že v byte sa s projektorom dá toho vykúzliť dosť máš pravdu, ja mám síce len hd diy projektor a včera som kukal suboj tytanov a repomena, a je to proste kino u mna o to väčšie že to mám za nejakých 200 € uhlopriečka cca 3m.
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916 ,lcd a fresnely predané
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
Zvuk: onkyo 608 a diy repro 2x130W, center jamo, 2efektové stĺpy jamo, + druhé zadné efektové jamo také malé vreštibudky
4pepe
0+
0+
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 17. 2. 2010 8:25:53

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod jimyk.nes v pondělí 12. 7. 2010 10:15:53

No na epsona TW3500 jsem koukal taky, je to teda malinko pres rozpocet. A teda jeste dva parametry mě u toho malikno odrazují. cena lampy, a velikost projektoru. hodilo by se mi ho někdy prenest a tohle nei teda drobecek. ale jinak super projektor. o tom žádná.......
jimyk.nes
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 10. 7. 2010 14:10:46

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod 4pepe v pondělí 12. 7. 2010 10:46:10

Tú veľkosť projektoru ja beriem ake velké +, ako som už písal na frejkovi, a lampa sa dá v zahraničí zohnať lacnejšie, prípadne je tem radikálna možnosť modding http://www.allinbox.com/modding.htm , a to som tam tiež písal.

dobré by bolo keby si napísal cenoví strop po ktorý chceš ísť bude sa ti dať lepšie poradiť

ešte k tej lampe keď budeš pozerať denne 4 hod tak za rok 1460 hodín neviem či pozeráš viacej? Ja pozerám denne tak do 4-5 hod, ale ja lampu neriešim mám so životnosťou 16 000 hod.
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916 ,lcd a fresnely predané
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
Zvuk: onkyo 608 a diy repro 2x130W, center jamo, 2efektové stĺpy jamo, + druhé zadné efektové jamo také malé vreštibudky
4pepe
0+
0+
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 17. 2. 2010 8:25:53

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod jimyk.nes v pondělí 12. 7. 2010 17:24:44

takhle puvodne jsem chtel jen neco levnýho do 15tis. ted už jsem na 25. tam je tak nejak hranice. treba casem budou naroky jinde ale prozatim myslim dostacujici. lampu v cizine okouknu. tam jsem nekoukal a muzes malinko vysvetlit modding? diky....chapu to slovo ale o jaky druh upravy a tuneni se jedna?
jimyk.nes
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 10. 7. 2010 14:10:46

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod 4pepe v pondělí 12. 7. 2010 20:54:02

Modding pri projektoroch je zámena drahej originálnej lampy s malou životnosťou za lacnú metalhalogenidovú výbojku cena okolo 30 € životnosť okolo tých 16 000 hod. Tu je to popísane podrobnejšie a v cz a aj pár foto http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=984 je ich tam aj viacej v iných vláknach. Hlavný a dosť zásadný problém je obísť kontrolu lampy. To francúzske fórum je s tým najďalej.
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916 ,lcd a fresnely predané
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
Zvuk: onkyo 608 a diy repro 2x130W, center jamo, 2efektové stĺpy jamo, + druhé zadné efektové jamo také malé vreštibudky
4pepe
0+
0+
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 17. 2. 2010 8:25:53

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod Nick007 v úterý 13. 7. 2010 1:41:36

Stejně mnohem dřív budeš měnit za lepší, než ti odejde lampa ;)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod BLAyEn v úterý 13. 7. 2010 3:14:21

jimyk.nes píše:No na epsona TW3500 jsem koukal taky, je to teda malinko pres rozpocet. A teda jeste dva parametry mě u toho malikno odrazují. cena lampy, a velikost projektoru. hodilo by se mi ho někdy prenest a tohle nei teda drobecek. ale jinak super projektor. o tom žádná.......


Trochu levnejsi jsou Epson EH-TW2900 nebo Sanyo PLV-Z 700. Ale ta velikost je stejna, nevim cim to, asi LCD panely s tak vysokym rozlisenim nejdou vyrobit mensi. Jsou vhodny spis na pevnou instalaci na strop, ne jako mobilni projektor.
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod Piskotek v úterý 13. 7. 2010 22:12:06

Presne tak, cim vetsi rozliseni, tim vetsi zobrazovaci cip a optika a tudiz i krabice. Pokud chces malou krabici, tak si zvol mensi rozliseni, treba 1280x720 a jeste usetris. K tem lampam, pokud nechces kupovat originalni lampu u ceskych prodejcu, tak staci koupit pres net neoriginalni lampu za tretinu. Ale pokud na projekci nebudes cumnet kazdy den, tak drive nez lampu, vymnenis projektor za novejsi typ. Lampa ti vydrzi urcite dele nez tri roky.
Uživatelský avatar
Piskotek
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 9. 12. 2008 17:35:47
Bydliště: Praha

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod jimyk.nes v úterý 13. 7. 2010 22:38:04

Děkuju za vše odpovědi a nazory. Opravdu je nelehke koupit neco na co se nikde nemuzete podivat! V mojem okoli nikdo projektor nevlastni a kazdej na mne kouka jako na pako! Projektor? Na co? To už je zastarala technologie! No nic mam svoji hlavu :) ale teď k projektorum. Benqa uz jsem vyradil. Je z nich nejslabši a ma padaka. Celkem jsem byl rozhodnut že to bude optoma. Ale pořad pokukuju po tom epsonu. Neverim že větši rozlišeni musi znamenat i vetši krabici! Treba ta optoma je taky ful hd a je mensi znatelne. Ale co mne ted celkem zere je to jestli koupit tedy levnejsi ful hd a nechat si moji lcd telku na moznost koukat i ve dne a nebo jit do dražšiho epsonu ktery se da sledovat i za slabsiho svetla.
Taky jsem cetl ze k epsonu nekteri dmaji v baleni dvě lampy! To by nebylo na škodu :)
jimyk.nes
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 10. 7. 2010 14:10:46

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod BLAyEn v středa 14. 7. 2010 3:07:52

Proc by mel bejt projektor zastarala technologie? A co je nezastarala technologie? TV? Jestli tohle nekdo tvrdi tak je pako sam :lol: Film je primarne urcenej na velky platno a jedine tak z nej podle me mas maximalni pozitek a nevim o zadny jiny technologii jak ho tam dostat jinak nez projektorem :D
Ta Optoma je mensi protoze je to jednocipovej DLP projektor - ma jen jeden panel pro vsechny barvy, kdezto ty LCD maji 3, pro kazdou barvu jeden a navic tam kvuli tomu musi bejt (jak ja rikam) ten "svetelnej labirint" (je dost velkej) kterej rozdeli svetlo na 3 barvy ktery pak prochazej kazda svym panelem a pote se zase spoji. On o tom DLP skoro kazdej vsude pise "DLP duha - fuj" ale i tahle technologie ma svy vyhody, treba prave ty mensi rozmery, nizsi cena, min se zanasi prachem protoze je to udajne uzavreny (prach se k opticky casti DLP panelu vubec nedostane), 100% presna konvergence, mensi screendoor, .. a co se duhy tyka, ja fakt nevim, v praci mame DLP projektor v konferencni mistnosti, nacumel jsem na nej postupne nekolik desitek hodin (i kdyz jen za svetla a na statickym obrazu z pocitace) a zadny duhy sem si tam nevsiml a to je to jeste nejakej lacinej HP nebo neco takovyho takze 3-segment, ta FHD Optoma je myslim 6-segment (to ma asi 200Hz) a tam je ten udajnej defekt patrnej jeste min.
Je fakt ze sam si koupim FHD asi zase LCD protoze maji lepsi moznosti nastaveni obrazu ale ja to pridelam na strop a tam bude nehnute viset nekolik let, sundam ho jen pri vymene lampy. Tahat sebou nekde pulmetrovou krabici je podle me blbost.
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod Piskotek v středa 14. 7. 2010 9:37:23

Nejlépe hodnocené a používané projektory od uživatelů najdeš třeba zde http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm a testy projektorů třeba zde http://www.projectorreviews.com/optoma/hd20/index.php Jak můžeš vidět na předních příčkách kromě drahého Panasonicu jsou Optoma, Mitsubishi a Epson. Optoma a Mitsubishi jsou DLP, Epson a Panak pak LCD. (Benq raději nebrat, nevyplatí se to). Ani s jedním modelem nuděláš chybu, jen Epson a Panak mají lepší možnosti a výbavu (například snadnějšího umístnění v prostoru za pomocí vychýlení čočky, funkce lens-shift a pak většího zoomu, apod.)
Uživatelský avatar
Piskotek
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 9. 12. 2008 17:35:47
Bydliště: Praha

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod 4pepe v středa 14. 7. 2010 9:48:21

jimyk.nes píše:Děkuju za vše odpovědi a nazory. Opravdu je nelehke koupit neco na co se nikde nemuzete podivat! V mojem okoli nikdo projektor nevlastni a kazdej na mne kouka jako na pako! Projektor? Na co? To už je zastarala technologie!


Keď si ten projektor kúpiš to ešte len budú čumieť na tú "zastaralú technológiu" prečo sa v kinách nepoužívajú tie ich telky ale projektory. Je to úplne iný zážitok pozrieť si film na projektore a na telke teraz mi každá telka aj 50" pripadá ako taký monitor k počítaču. I keď majú v porovnaní s projektorom nejaké výhody.

Byť na tvojom mieste beriem toho epsona
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916 ,lcd a fresnely predané
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
Zvuk: onkyo 608 a diy repro 2x130W, center jamo, 2efektové stĺpy jamo, + druhé zadné efektové jamo také malé vreštibudky
4pepe
0+
0+
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 17. 2. 2010 8:25:53

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod Nick007 v středa 14. 7. 2010 14:34:39

jimyk.nes píše:Projektor? Na co? To už je zastarala technologie!

No to je ale pitomost. Možná tak 10 let starej kancelářskej. Tohle si může myslet akorát tupec nebo závistivec.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod jimyk.nes v středa 14. 7. 2010 15:47:21

Jo nazor chytráku! ;) mam svou hlavu a snad jim ukazu ze pravdu nemeli. Protože zatim potřebuju projektor ktery se da i sem tam přenašet tak na 99% to bude optoma. Sice hlučnějši ale snad to bedny krasně přehluši. Všem vam zatim moc děkuju. Dnes ziskat informace je opravdu boj. A nej jsou rady od těch co už maji a znaji. Něčim každej musi začit :) uvidime jak mě to chytne a jestli to bude stat za to investovat časem do jine mašiny. Hned jak ho budu mit napišu jestli to za to stalo.
Ještě jednou všem moc diky.
jimyk.nes
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 10. 7. 2010 14:10:46

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod Nick007 v středa 14. 7. 2010 16:31:24

Abys nekupoval úplně naslepo, tak je dobrý si ho nechat předvést. Třeba u projektory-slevy.cz nám vyšel maximálně vstříc, určitě i další prodejci mají předváděcí místnost.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod jimyk.nes v středa 14. 7. 2010 17:18:33

Co ja bych za to dal!!!! Jenže v mojem okoli vážně neni žádny prodejce co by byl schopnej předvest! To jsem jel i do plzne a ani tam jsem nepochodil. Jen u jedne firmy a ta ma jen panasonic a nic jinyho pro ně neni :)))) mate někdo nějakej tip? Na karlovarsku ??
jimyk.nes
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 10. 7. 2010 14:10:46

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod jimyk.nes v středa 14. 7. 2010 20:30:13

Aaaaa už zase váhám :)) nesmějte se ---http://m.gizmodo.com/5381731/1000-1080p-projector-battlemodo-optoma-hd20-vs-vivitek-h1080fd co vy na to... Je drazsi a i lampa je draha... Ale to porovnani...
jimyk.nes
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 10. 7. 2010 14:10:46

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod Piskotek v středa 14. 7. 2010 21:25:59

Nevim nad čím váháš, koukni na test třeba těchto projektorů http://www.cine4home.de/tests/projektoren/FullHDVergleich2/FullHD2.htm Je jasný že Epson bude vždy o kus lepší, je také o kus dražší a také o pořádný kus větší a těžší, ale také tišší s libovolnějším umístěním v prostoru. Dále pak může nastat u LCD nepatrná výchylka RGB panelů, což u DLP nehrozí, LCD má o něco větší hrubší mřížku než u DLP, ale u full HD to nemusíš ani poznat. Ostatní malé projektory s DLP full HD, jsou o fou levnější, podstatně menší a mobilnější, o fous hlučnější, obraz se nedá tak snadno nastavit na zeď z libovolného místa v libovolné velikosti jako Epson a při rychlých scénách mohou někteří uživatelé pozorovat zábleský v podobě duhy (ovšem u těchto nových HD projektorů nebude duha tolik viditelná). Ještě je možnost, pokud chceš ušetřit, zajeď si k sousedům do Německa, tam tě projektory přijdou o něco levněji než v ČR a ještě Ti je rádi předvedou vedle sebe na porovnání. Pokud budeš stále čekat, tak si asi nic nepořídíš, protože stále bude něco nového, jako v současnosti začínající laserové projektory, LED lampy a 3D projekce.
Uživatelský avatar
Piskotek
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 9. 12. 2008 17:35:47
Bydliště: Praha

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod radimfog v pátek 16. 7. 2010 12:28:48

Já teda opravdu nevím, vypadá to, že místo aby se lidi dívali na technické údaje + cenu, což by ideálně mělo být nejlepší měřítko, dávají na pouhopouhou dojmologii :D Když se podívám na to http://www.projectorcentral.com/home-th ... ectors.htm a soustředím se na stejnou kategorii (mrknu: cena - a vidím!), je tam akorát Optoma HD20 (místo 2.) a BenQ W1000 (místo 7.). Mezi nimi jsou další, podstatně dražší mašiny. Ale netuším, proč bych měl kupovat Optomu HD20, když je hlučnější? navíc, když jsem kupoval svoje W1000 a rozhodoval se právě mezi těmihle dvěma, bylo jasné, že Optomu nebrat, protože HD20 přes přední mřížku svítí jako blázen (!). Nekupujte na internetu něco, co jste neviděli v reálu, fakt vás to může nepříjemně překvapit.
Čím starší, tím víc cheatů...
Uživatelský avatar
radimfog
0+
0+
 
Příspěvky: 40
Registrován: úterý 20. 4. 2010 13:21:27

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod jimyk.nes v pátek 16. 7. 2010 23:41:24

No nečil se hned. ;) nedávám hned na to kolik toho kupuje kdo,ale shanim informace. Nediv se že tady přemyšlim nahlas. Snažim se zjistit kdo co ma a jaký na to má nazor. Toť vše. Jasně hledam info kde se da na netu.
Třeba mě nevadi že Optoma sviti zepředu. Projektor bude nademnou a ješte ho neuvidim pač je mezi mnou a jim přepážka. Ano děla o něco vice hluk. Ale co jsem četl tak Benq je zase nachylnejšina duhovej efekt. Každej z nich ma něco.
jimyk.nes
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 10. 7. 2010 14:10:46

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod jimyk.nes v sobota 17. 7. 2010 17:32:53

No a ted jsem přišel na jednu věc. Protože jsem začal diky poslednim reakcim v tomhle vlákně opět pokukovat po benq w1000 a porovnaval co se da,zjistil jsem že optoma nema repraček. A protože chci projektor semotamo přenášet a pokaždé si sebou asi sebou nevemu domaci repro,musim to přehodnotit.
Tady někdo psal že benq nema oproti optome korekce!! Co tim bylo myšleno? Děkuji....
PS :lampa je u benqa levnějši a je k němu v akci platno....
jimyk.nes
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 10. 7. 2010 14:10:46

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod BLAyEn v sobota 17. 7. 2010 18:27:08

No treba v tyhle recenzi http://www.projectorreviews.com/benq/w1000/image.php pisou ze to nema ani RGB brightness a contrast coz je zaklad pro to aby sis konkretni kus zkalibroval nebo proste nastavil barevnej ton podle sebe. Nekde sem videl i manual a myslim ze tam neni ani nic na gammu. A z repracku z projektoru toho stejne moc neuslysis, to hraje hur nez televize, proste jenom takovej nouzak...
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: který full hd vybrat.....

Příspěvekod jimyk.nes v neděle 18. 7. 2010 17:13:27

Na ta nastaveni se jeste podivam. Koulal jsem na ten tes a podani cerne je opravdu slabota oproti optome. Tento tyden to rozlousknu. Podivam se jestli u te optomy jdou ty hodnoty nastavit.
jimyk.nes
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 10. 7. 2010 14:10:46

Další

Zpět na Projektory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron