HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Marantz SR7002 B

Ne každý přehrávač umí to, co každý receiver. No a kdo nezesiluje, tan jako by snad ani nebyl.

Marantz SR7002 B

Příspěvekod Capo v neděle 6. 4. 2008 2:36:40

Tak pomalu začínám přemýšlet o Receiveru, plánuju koupit někdy před vánocema.Chci ho na pěkně dlouhou dobu (nepočítám s tim, že ho vyměnim během pár let :) ).Akorát vůbec nevim jakej :). Určitě nechci kupovat to nejlevnější s podporou nejnovějších HD kodeků (např. Onkyo :) ).Spíš přemýšlim o tomhle Marantzu http://www.audioexpert.cz/av-prijimace-zesilovace/marantz-sr7002-b, tady mě lákají hlavně 4xHDMI vstup/2x HDMI výstup, což by se určitě mohlo do budoucna hodit.Chci ho převážně na film, ale na poslech hudby taky, to nelze vyloučit.Ještě jsem uvažoval o Denon AVR-2808 ale ten má jenom 2/1 (HDMI vstup/výstup).Jako fakt nevim ještě vůbec, máte s těmahle kouskama někdo zkušenosti? A jaký repro pak koupit k Maranatzu ? Tannoy?Heco?

Teď jsem právě četl test AV Receiverů v časopise Stereo a video, a ten Marantz tam právě docela vychvalujou, ale taky se rozplývají nad Sony STR-DA 5300ES, že prý jeden z nejlepších surroundových projevů z toho testu tak fakt nevim, tady zas Modena na Sony jenom nadává :))

Tak pište názory, zkušenosti, doporučení atd. :)

PS: Nutno ale podotknout, že ten test prováděli pouze na reprosoustavě jedné značky a sice "Focal.JMlab Chorus 800", takže kdo ví jak je tomu testu hodno věřit :D
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod Krtek v neděle 6. 4. 2008 12:28:34

Capo, jestli chceš kupovat receiver až na vánoce, tak to zatím neřeš. Do vánoc bude ještě spousta novějších modelů a i ceny půjdou v některých případech dolů.

Při kopi vhodného receiveru a beden je důležitá hlavně místnost a její velikost. Není to jen o značce. Můžeš si kopit to nejlepší co je na trhu, ale pokud k tomu nemáš vyhovující podmínky, budou to jen vyhozené peníze a zvuk bude paradoxně horší než u levné sestavy.
Takže v prvé řadě napiš jak máš velkou místnost. Ne metry čtvereční ale jaká je šířka a délka místnosti. Pak z jaké vzdálenosti koukáš na TV.

K tomu testu ve stereo video. Všechny ty receivery jsou třída a rozdíly jsou v podstatě jen ve výbavě. Koukni do tý tabulky s výbavou a podle toho můžeš vybírat. . Já mám ten Sony STR-DA5300ES. Jiné značce bych sa možná také nebránil. Mě šlo spíš o to, že jsem si tenhle model mohl sehnat ze zahraničního velkoobchodu a tím ušetřil cca 14 tis kč oproti nákupu u nás. U ostatních modelů jsem tuhle možnost neměl. Navíc se Sony mám velmi dobré zkušenosti, protože můj předešlý receiver byl také od tohoto výrobce. Tenhle model je opravdu parní válec :shock: Ale stejně tak bude dobrej i ten Marantz. ;)

Modena na Sony sice nadává, ale myslím že je to hlavně kvůli jejich obchodní a výrobní politice než kvůli kvalitě. Sony jde svou vlastní cestou a v mnoha případech využívá své vlastní technologie, které bohužel nejsou kompatibilní s jinými přístroji. Třeba paměťové karty Memory stick používá jen Sony, tudíž nejsou kompatibilní s přístroji ostatních výrobců jako třeba SD, nebo CF karty. Nic jiného v tom nehledej. Sony je v určitých odvětvích absolutně bezkonkurenční a ostatní výrobci jsou hrubě pozadu. Těžko však mohu přesvědčovat někoho, kdo vůbec neví o čem píšu, jednotlivé modely vůbec neviděl a komu už z principu vadí Memory stick. Stejně tak jsou i odvětví, ve kterých Sony zaspala, tak je to ale u každého výrobce. Každý umí něco líp a něco hůř.

K bednám. Pokud nepočítám high-endové bedny, tak HECO je patrně nejlepší co lze u nás sehnat. Většina jejich sortimentu je co se kvality týče předurčena do poslechových místností. Prodal jsem asi 4 sestavy a všechny jsem ze zvědavosti otestoval. Hodně podobné a dobré jsou i Magnaty ze série Quantum. Ty mám doma.

Ona vůbec kvalita beden je trošku ošemetná záležitost a nelze je vybírat jen tak podle poslechu, protože každé bedny je potřeba tzv. "zajet" aby se rozchodily membrány. To trvá cca 30 - 60 hodin provozu. Jak u kterého výrobce. Po této době se zásadně změní zvuk beden k lepšímu a určitě to sám poznáš. Bedny jsou prostě jako víno. Ćím starší, tím lepší. První dojem z ostrého a převážně středového zvuku klame a může potencionálního kupce i odradit a pkud hrají bedny i delší dobu v obchodě jako piánko, membrána to ani nepozná. Tady je dobré dát na doporučení, a nebo navštívit nějaké hi-fi studio kde mají poslechovou místnost. Tam Ti pustí vždycky a jenom zajeté bedny.
Naposledy upravil Krtek dne neděle 6. 4. 2008 12:53:06, celkově upraveno 2
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod Capo v neděle 6. 4. 2008 12:44:33

No s tou místností to neni bůhvíjaký, zhruba 17 metrů čtverečních (3,5 x 4,7m), ale v budoucnu budu třeba ve většim.Každopádně Receiver potřebuju nutně, protože zvuk z ps3 mi jde z TV, a to jako fakt nee :) a tak jsem si řekl, že když už bude ten Receiver, tak k tomu časem přikoupim i lepší repro.Na TV koukám ze vzdálenosti 2,5m.

A teď jdu čučet na formule :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod Krtek v neděle 6. 4. 2008 14:49:37

Receiver:
Denon AVR - 2808
http://www.audioexpert.cz/av-prijimace- ... n-avr-2808

Bedny jedině regálovky. Na sloupy nemáš prostor. Ty by byli vhodné až tak od 25 metrů čtverečních nahoru.
HECO Metas set 300
http://www.audioexpert.cz/sestavy-repro ... as-set-300

Subwoofer:
HECO Victa Sub 25 A
http://www.audioexpert.cz/subwoofery/heco-victa-sub-25a

Popř. se dá použít ještě Magnat. Ten ale vyjde o něco dráž, protože není v setu.

Magnat Quantum :
http://www.audioexpert.cz/regalove-repr ... uantum-503 celkem 4x
Center:
http://www.audioexpert.cz/stredove-repr ... center-513
Subwoofer:
http://www.audioexpert.cz/subwoofery/ma ... tasub-25-a

Do 25 metrů čtverečních tohle bohatě stačí. Na tom Marantzhu a Sony by byli lepší sloupy abys využil jejich potenciál. Na ty ale potřebuješ větší místnost aby se vybudili.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod Capo v neděle 6. 4. 2008 15:58:47

No to je pěkný všechno, jenže já chtěl ten Marantz hlavně díky těm HDMI in/out, ten Denon 2808 je sice taky pěknej, ale jenom 2 HDMI vstupy, nevim abych toho pak nelitoval, každopádně dík za rady, ale jak řikáš, ještě je asi brzo na plánování, takže v zimě se ještě ozvu :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod Krtek v neděle 6. 4. 2008 17:22:22

To jo. Ten Marantz je taky skoro o 10 litrů dražší. Nejvíc HDMI má Sony (6). Pokud na ten Marantz máš, tak si ho kup, je to ale jako kdybys kupoval luxusního Bavoráka na cestu do páce a zpět.Chtělo by to k němu místnost alespoň 30 metrů čtverečních a pořádný sloupáky. Pak to teprve bude žrádlo. Jinak jsou to vyhozený peníze. Ale zase nevím jaké prostory plánuješ do budoucna, takže asi tak.

Jinak ten prostor dělá opravdu hodně. Tím chci říct, že když koupíš teď sloupáky, tak Ti teď budou hrát v tý malý místnosti dost blbě. A pokud koupíš regálovky tak budou výborný, ale později ve větší místnosti zase dost plastický a bude to chtít sloupáky. Záleží jak jsi náročný. Kino by se mělo přizpůsobit prostoru a opravdu je lépe nejdříve vědět co a jak.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod Capo v neděle 6. 4. 2008 17:36:49

Právě, já to plně chápu.Ale vzhledem k tomu, že tu věcičku chci hodně do budoucna, a v téhle malé místnosti už nechci být moc dlouho, tak se Marantz pak může pěkně hodit :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod pylous v neděle 6. 4. 2008 19:27:27

Můj názor : Počet HDMI Out/In je sice samozřejmě důležitý, ale rozhodně bych mu nedával přednost před zvukovou kvalitou receiveru! Těžko se radí takhle na dálku a myslím si, že ani správně poradit nelze. Aby ses rozhodl opravdu dobře, bylo by asi nejlepší kdyby sis obrazil poslechová studia a poslouchal a poslouchal. Výbavově na tom jsou stejně v každé cenové kategorii všechny receivery podobně.
Třeba moje srdce bije pro Pionner :) http://www.basys.cz/produkty/pioneer/audio-video/av-prijimace-a-zesilovace/vsx-lx70 Mám ho doma 14 dní a našel jsem zatím jen velmi málo chybiček :)
pylous
0+
0+
 
Příspěvky: 7
Registrován: sobota 29. 3. 2008 0:46:23

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod Capo v neděle 6. 4. 2008 19:38:04

Tak samozřejmě před koupí se budu ještě radit osobně a poslouchat taky, minimálně ve studiiu Jasyko, což mám kousek od baráku, takže tam ještě strávim hodně času :D
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod Krtek v neděle 6. 4. 2008 21:55:42

Myslím že v ceně od 35 tis. nahoru nepoznáš ve zvuku rozdíl. Tam jsou rozdíly opravdu jen ve výbavě a počtu vstupů a výstupů. Tady už záleží hodně na bednách. Počítej, že za ně dáš min stejně ne li víc jako za ten receiver. Je fakt, že ty receivery prodražují hlavně ty HD decodery a počet HDMI. Ten Pioner je levnej právě proto, že má jen 2x HDMI. Není to v kvalitě zvuku. Dnešní TV už mají 2x HDMI, takže máš ještě jeden vstup na TV k dobru. HD-DVD asi napojovat nebudeš, možná tak nějaký ten Popcorn nebo něco podobného. Kdo ví co bude v budoucnu.
Řekl bych Ti zajeď semka http://www.eichhorn.cz/ a kup tohle http://www.eichhorn.cz/domaci-kina/deta ... r-da5200es
Máš to z domu asi 80 km. Mluví česky a berou i koruny. A dokonce zasílají i dobírkou do ČR . Když si seženeš někoho kdo je plátce DPH, dostaneš na místě slevu dalších 20%. Už vidím jak mě všichni kamenují že zase propaguji Sony :D
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod pylous v neděle 6. 4. 2008 22:46:59

To ale nemluvíš o Pionner LX70, že ne? Ten ma sice jeden HDMI výstup, ale vstupy má samozřejmě 4. :)
pylous
0+
0+
 
Příspěvky: 7
Registrován: sobota 29. 3. 2008 0:46:23

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod Krtek v pondělí 7. 4. 2008 11:58:38

pylous píše:To ale nemluvíš o Pionner LX70, že ne? Ten ma sice jeden HDMI výstup, ale vstupy má samozřejmě 4. :)


Pioneer je oproti konkurenci ve stejné třídě o dost dražší. Nejen receivery, ale i přehrávače, plazmy atd..
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod pylous v pondělí 7. 4. 2008 15:02:49

Krtek píše:
pylous píše:To ale nemluvíš o Pionner LX70, že ne? Ten ma sice jeden HDMI výstup, ale vstupy má samozřejmě 4. :)


Pioneer je oproti konkurenci ve stejné třídě o dost dražší. Nejen receivery, ale i přehrávače, plazmy atd..

To se s tebou vůbec nepřu. Je drahej jako prase. :) Na druhou stranu ale zase musím uznat, že většinou za svoje peníze, dostaneš i odpovídající kvalitu. Faktem je, že třeba Blu-Ray přehrávač za 45.000,- je už dneska skoro nehoráznost. Má sice všechny dekodéry, LAN konektivitu atd., ale je to prostě moc. V receiverech myslím, že ta situace není tak zlá. Tam je na výber ze širší škály modelů od levnějších, až po tu LX70. A když jsem nedávno sondoval ceny receiverů, tak ta nejvyšší kategorie se pohybuje u všech renomovaných výrobců lehce přes 40.000,-.
pylous
0+
0+
 
Příspěvky: 7
Registrován: sobota 29. 3. 2008 0:46:23

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod martinhamr v pondělí 7. 4. 2008 15:16:14

Na druhou stranu ale zase musím uznat, že většinou za svoje peníze, dostaneš i odpovídající kvalitu.

No za ty peníze musíš dostat nejen odpovídající kvalitu,ale i něco extra co jiný výrobce vůbec nenabízí ( a teď nemám na mysli něco z mnoha blbostí,které si výrobce vymisí aby ohromi) :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod pylous v pondělí 7. 4. 2008 15:24:18

martinhamr píše:Na druhou stranu ale zase musím uznat, že většinou za svoje peníze, dostaneš i odpovídající kvalitu.

No za ty peníze musíš dostat nejen odpovídající kvalitu,ale i něco extra co jiný výrobce vůbec nenabízí ( a teď nemám na mysli něco z mnoha blbostí,které si výrobce vymisí aby ohromi) :)

A co tedy máš třeba konkrétně na mysli? U nějakého konkrétního modelu - konkrétního výrobce? Na té LX70 od Pioneera mě třeba nadchla možnost streamování hudby z počítačů v LAN, nebo streamování internetových rádií. To je přesně to, co jsem hledal. Mám totiž mp3 v PC a na něm Media Center. Řešil jsem strašně dlouho, jak si pouštět muziku, bez nutnosti zapínat TV, nebo monitor, abych viděl co mi to vlastně hraje. Teď to receiver vyřešil :) Vím, že stejnou možnost nabízí ještě Yamaha 3800 (za velmi podobné peníze).
PS: Opravdu nejsem prodejce Pionneru, ani ho nikomu nevnucuju. Jenom je mi ta značka sympatická a mám s ní dobré zkušenosti, toť vše :)
pylous
0+
0+
 
Příspěvky: 7
Registrován: sobota 29. 3. 2008 0:46:23

Re: Marantz SR7002 B

Příspěvekod martinhamr v pondělí 7. 4. 2008 20:28:25

Myslím tu cenu u Pioneeru... :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5


Zpět na Receivery a zesilovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron