HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Poraďte zvuk. kartu k receiveru

Ne každý přehrávač umí to, co každý receiver. No a kdo nezesiluje, tan jako by snad ani nebyl.

Poraďte zvuk. kartu k receiveru

Příspěvekod F4kt0r v čtvrtek 27. 1. 2011 9:37:19

Zdravím,
mám tento set repro + receiver http://www.eu.onkyo.com/products/HT-S6305.html . Budu stavět HTPC, poraďte prosím nějakou zvukovou kartu která by byla vhodná k tomuto repro. Bude vůbec slyšet rozdíl oproti integrované na zmíněných reproduktorech?

Rád bych z PC vedl veškerý signál přes HDMI. Když koupím zvuk. kartu bez HDMI výstupu jak toho docílím? Zákl. deska má HDMI výstup, bude to tedy tak, že zvuk. karta bude dekódovat zvuk a posílat ho ven přes HDMI na desce?

Pokud to na toto fórum nepatří, tak se omlouvám a prosím o smazání. Díky
F4kt0r
0+
0+
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtvrtek 27. 1. 2011 9:30:00

Re: Poraďte zvuk. kartu k receiveru

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 27. 1. 2011 13:18:14

Nápad máš dobrý, chválím.

Na zvukovou kartu se vyprdni, tvůj receiver podporuje HD zvukové kodeky, takže bych to elegantně vyřešil grafickou kartu ATI Radeon HD 57XX nebo 58XX, např. 5750 nebo 5830, které umí vést zvuk i obraz po jednom HDMI. Tyhle nové 58XX podporují LPCM 7.1 96 kHz/24-bit i DTS-HD MA a Dolby TrueHD. Jejich cena je navíc přijatelná a není potřeba žádná zvukovka.

Např. tichounká pasivně chlazená 5750ka:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=77114
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71163
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Poraďte zvuk. kartu k receiveru

Příspěvekod F4kt0r v čtvrtek 27. 1. 2011 13:40:52

Ahoj, díky za rychlou odpověd. Sice toto sem opravdu nepatří, ale toto by měly podporovat všechny radeony řady 5xxx, ne? 3k za graf. kartu se mi nechce dávat. Na desce je již dost výkonná HD4290, tak bych přikoupil jen pasivně chlazený Radeon 5450 a tím vyřešil problém s podporou DTS HD a Dolby TrueHD. Tak by to šlo?

EDIT: Teď přemýšlím, že HD4290 je možná zbytečná. Kouknu po nějaké levnější alternativě. Ale to do této sekce nepatří. Takže klidně můžete LOCK či smazání. Díky za radu
F4kt0r
0+
0+
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtvrtek 27. 1. 2011 9:30:00

Re: Poraďte zvuk. kartu k receiveru

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 27. 1. 2011 15:02:22

Proč by to sem nepatřilo? :-) Kdyžtak se to přesune do jiné sekce, ale to je fuk.

Integrovaná grafika je asi zbytečná, pokud chceš kupovat dedikovanou. Myslím, že 5xxx by to měly podporovat všechny, ale ruku do ohně za to nedám. Co vím určitě je, že podporují LPCM, takže přinejhorším dekódovat v PC a posílat dekódované do receiveru. Kvalita samozřejmě je stejná, je to bezeztrátová komprese.

Ta 5450ka taky není špatná. Záleží, jestli to chceš čistě na video nebo si i občas něco zagamesit :) Každopádně to chce pasivně chlazenou, tichounký zdroj a nejlíp i pasivně chlazený procesor nebo s nějakým tichounkým chladičem. A disk v antivibračním pouzdře nebo aspoň na gumičkách. A trošku lepší skříň, aby neměla tenounký plechy, ty pak vibrujou a rezonujou. Podle mě se vyplatí mít tiché HTPC, protože je docela blbý, když v tichých pasážích hučí větrák. A dneska už je tak velkej výběr komponent, že se nechají ty tiché koupit i levně.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Poraďte zvuk. kartu k receiveru

Příspěvekod F4kt0r v čtvrtek 27. 1. 2011 18:01:47

No na hry a práci mám zcela jinou sestavu, toto bude čiste domácí kino :) Skřín mám hliníkovou od lian-li, procesor chlazenej pasivně a zdroj taky tichej Seasonic. Jediný co bude slyšet je DVD mechanika a bojim se toho disku (i když je to 5400ot/min), ale to by se řešilo až dodatečně... S tou řadou 5xxx a tím HD zvukem ti moc děkuji, to jsem nevědel a ušetřilo mi to pozdější problémy...

Co se té 4290 týče, tak jsem četl, že to jde zapojit s tou 5450 do hybrid crossfire, což zvýší docela znatelně výkon. Stejně si myslím, že s tim budou dost problémy :) Potřebuji mATX desku a těch takový výběr zas není. Chci USB 3.0 a tím pádem se výběr jěště zúžuje, takže zůstanu asi u té co jsem měl v plánu a to je ta MSI s tou HD4290. Sice stojí 2600,-, ale nenašel jsem nějaké levnější alternativy.
F4kt0r
0+
0+
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtvrtek 27. 1. 2011 9:30:00


Zpět na Receivery a zesilovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků