HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

sony SS-B4ED - uživatelská recenze

Budí vaše sestava sousedy ze sna, případně jim vůbec nedá spát? Povězte nám o tom!

sony SS-B4ED - uživatelská recenze

Příspěvekod derek v neděle 13. 7. 2008 12:51:34

bližší info najdete na odkazu

http://www.sony.co.uk/view/ShowProduct. ... nicalSpecs

musím pochválit zpracování a velmi příjemný zvuk v zaplatitelné kategorii. zvládá bez problémů SACD, cinkavé výšky a sametové hloubky, jasně čitelné středy. celý zvuk je anglicky neutrální, což je největším kladem těchhle soustav. vynikajicí prostorovost. Příjemná barva na pohled, celé soustavy vypadají poměrně majestátně, přestože jsou vysoké jen 80cm ( je nutné je postavit na dostatečně vysoký podstavec* ! )

vynikajicí na jazz, solový zpěv, ale i symfonii. výkon s přehledem zahraje vše. nejhlubší basy chybí, ale ty co jsou, jsou pevné a je radost je poslouchat - ideální do paneláku, žádné hučení, dunění atd.**
k mému velkému překvapení slušně ozvučily i kulturní dům v obci Bukov, hrál se především waltz, valčík, tango, chacha, jive...zkrátka taneční písničky, a šlo to v pohodě :)
dvoupásmo se projevilo v kvalitnějším zpracování a výrazně lepším zvuku než 3 pásma v této kategorii ( zbyde víc peněz na jednotlivé repro a zpracování ) oproti 3 pásmům nemá zabarvený ( posunutý ) zvuk do hloubek.
jsou postavené z 18mm MDF s vnitřními příčkami, na poklep nereagují, umožńují biwiring i bi amping ( tak je mám zapojené já - stříbro na výšky, velmi tlustou měď na hloubky+středy. dodávané hroty, které celou bednu odlehčí a projasní. bassreflex je vyvedený dozadu, tzn že musí stát cca 30cm od zdi, dájí se tak regulovat hloubky

shrnutí velmi dobré - vynikajicí poměr výkon / cena
( u nás se prodávají za cca 12.000kč )

* mě se velmi osvědčila porobetonová cihla oblepená dlaždicemi, vypadá to snesitelně a je to levné :)
p.s. byly recenzovány i ve stereu/videu, bohužel si nepamatuju kdy

** půjčil jsem si k nim i subwoofer, ale bylo příliš přebasováno, subík hučel, duněl a rozbolela mě z něj hlava, poslech se stal velmi únavným a vůbec...zkrátka mám asi neodpovídajicí pokoj pro extra basy ( jen 3,5x4,5m )
Naposledy upravil derek dne pondělí 14. 7. 2008 16:30:47, celkově upraveno 1
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: sony SS-B4ED - uživatelská recenze

Příspěvekod Krtek v pondělí 14. 7. 2008 0:07:05

Nezlob se na mne, ale parametry těch beden nevyhovují SACD ani vzdáleně. Sony dělá jedny z nejhorších beden na trhu. Ne-li vůbec nejhorší. Pak už jsou jen z plastu. Jde pouze o doplněk jinak bezproblémového sortimentu podobně jako bedny Panasonic / Technics / Yamaha
Poohlédnul bych se po výrobcích, kteří se na bedny přímo specializují. HECO, Magnat, Jamo, BW. Jejich základní modely budou kvalitativně úplně jinde než ty od Sony. Nesmíš věřit všemu co píšou.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: sony SS-B4ED - uživatelská recenze

Příspěvekod derek v pondělí 14. 7. 2008 12:40:52

nezlobím se :) každý to slyšíme jinak a já je porovnával s magnatecama a ty se mě nelíbily. jinak specifikace a realita...znáš to, stejně nakonec rozhodne, jak máme čistý uši :mrgreen:

každopádně, jestli si je chceš poslechnout, můžem se domluvit a naoplátku si pak testnu tvoje hračky :geek:

p.s. já se nikdy nerozhoduju podle údajů na papíře...ono pak zaleží i v jakém utlumení to zahraje a tak. zkrátka není nad to, je slyšet, testnout a pak se rozhodnout :)
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: sony SS-B4ED - uživatelská recenze

Příspěvekod Krtek v pondělí 14. 7. 2008 14:26:09

derek píše:nezlobím se :) každý to slyšíme jinak a já je porovnával s magnatecama a ty se mě nelíbily. jinak specifikace a realita...znáš to, stejně nakonec rozhodne, jak máme čistý uši :mrgreen:

každopádně, jestli si je chceš poslechnout, můžem se domluvit a naoplátku si pak testnu tvoje hračky :geek:

p.s. já se nikdy nerozhoduju podle údajů na papíře...ono pak zaleží i v jakém utlumení to zahraje a tak. zkrátka není nad to, je slyšet, testnout a pak se rozhodnout :)


Ono Magnat je docela široký pojem. Oni dělají tři modelové řady beden od základní až po nejvyšší a každá řada má asi 10-15 vzájemně kombinovatelných modelů. (Monitor, Altea, Quantum) Nejvyšší Quantum má něco kolem 35 modelů. Záleží co jsi od nich slyšel. Oni mají sloupy za 7 tis. ale i za 100 tis.
Jasně že každý to slyší jinak, ale technická specifikace dost napoví. Tyhle bedny mají vzhledem k udávanému rozsahu spíš středový základ. Rozsah není vůbec vyvážený a SACD vyžaduje úplně jiné parametry. Je to pochopitelné, protože reproduktory s větším rozsahem by byli několikanásobně dražší. Sony tohle prostě nedělá. A to ani nepíšu o tom, že každá bedna potřebuje "zajet", což trvá někdy i 60 hodin provozu, než se membrána rozhýbe. Postupem času se zvuk tý bedny zásadně změní k lepšímu. Bedny jsou prostě jako víno. Čím starší, tím mají lepší zvuk, takže podle zvuku v obchodě se moc vybírat nedá, protože to hraje většinou nic-moc. Ideální jsou hi-fi studia, kde mají ty bedny vystavená a mají je v provozu delší dobu.
Deesignově ale vypadají docela dobře i když jsou dost malé. Výškový reproduktor by měl být zhruba v úrovni uší sedícího posluchače. Ty jsi to vyřešil soklem, takže alespoň něco. Je to ale docela zajímavý rozměr. Na regálovky jsou ty bedny moc velké a na sloupáky zase moc malé.
Nevím jestli by bylo dobré srovnávat moje a Tvoje bedny jak píšeš. Bylo by to nefér už kvůli tomu, že já mám tu nejvyšší řadu od Magnatu kde už v podstatě nejde šlápnout vedle. Je to úplně jiná kategorie a také jsou ty bedny několikanásobně dražší než ty Tvoje.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: sony SS-B4ED - uživatelská recenze

Příspěvekod derek v pondělí 14. 7. 2008 16:23:10

tím raději si je poslechnu, jestli dovolíš. když tak mě kontaktuj po SZ

i já je kupoval v poslechovce ( pod divadlem u sony ) a samozřejmě jsem je srovnával s obdobnou cenovou kategorií, +-5000, a vyšli mi nejlíp. nebyly prostě zabarvený a to mám rád. jinak je mám doma cca 2 roky ( fakt už jsou zahořený 8-) )

přehraješ SACD ? můj nejoblíbenější test disk je čajkovskij 1812 od telarcu, kde je nááádherná úvodní modlitba a na koci střílí skutečná děla. a opravdu jsem zvědavý na tvoje repro, člověk nemá každý den možnost si poslechnout něco z "nezaplatitelné" kategorie

p.s. napiš uživ. recenzi na svoje repro, jsem docela zvědavej :)
p.s.2 slyšel jsi konkrétně tyhle repro, nebo jsi jen vycházel z papíru ?? tím že jsou pro anglický trh tak mají opravdu jiný zvuk !

měj se a budu rád, když se ozveš, teoreticky bydlíme od sebe kousek a testů není nikdy dost :geek:

p.s.3 hmm, SACD je už stejně po smrti :(
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: sony SS-B4ED - uživatelská recenze

Příspěvekod Krtek v pondělí 14. 7. 2008 16:55:35

derek píše:tím raději si je poslechnu, jestli dovolíš. když tak mě kontaktuj po SZ

i já je kupoval v poslechovce ( pod divadlem u sony ) a samozřejmě jsem je srovnával s obdobnou cenovou kategorií, +-5000, a vyšli mi nejlíp. nebyly prostě zabarvený a to mám rád. jinak je mám doma cca 2 roky ( fakt už jsou zahořený 8-) )

přehraješ SACD ? můj nejoblíbenější test disk je čajkovskij 1812 od telarcu, kde je nááádherná úvodní modlitba a na koci střílí skutečná děla. a opravdu jsem zvědavý na tvoje repro, člověk nemá každý den možnost si poslechnout něco z "nezaplatitelné" kategorie

p.s. napiš uživ. recenzi na svoje repro, jsem docela zvědavej :)
p.s.2 slyšel jsi konkrétně tyhle repro, nebo jsi jen vycházel z papíru ?? tím že jsou pro anglický trh tak mají opravdu jiný zvuk !

měj se a budu rád, když se ozveš, teoreticky bydlíme od sebe kousek a testů není nikdy dost :geek:


V Janáčkově divadle v Sony není poslechovka. Tam mají napojeno jen několik levnějších beden. Hned několik poslechových místností je ve fyrmě Jasyko na Purkyňově ulici. http://www.jasyko.cz Momentálně to tam rekonstruují. Byl jsem tam v pátek. Za týden bude vše OK. a přibude další poslechovka.
Psal jsem tu už několikrát o svém receiveru a o bednách. Bohužel to ale vyznělo tak, že se jen chlubím takže už raději nic nepíšu. Možná je to tím, že je tu spousta studentů, kteří ještě nevydělávají a nemají z čeho šetřit. Pak taky každý hájí to svoje a nedokáže akceptovat cokoliv jiného.

Ono ty moje bedny nejsou v nezaplatitelné kategorii. 7.1 se subwooferem stojí v obchodě 51 500 kč. Není to málo, ale ani moc. HECO nebo BW je v této kategorii podstatně dražší. Já Magnat i HECO prodávám, takže jsem měl jiné ceny. Tím to ale nekončí. Dalších 5000 je ve kvalitních reprokabelech a 2500 v úchytkách na zeď.
Mám také výhodu v tom, že vzhledem k povaze mého podnikání (produkce a postprodukce filmů) si mohu dát celé domácí kino do nákladů a vrátí mi i DPH, což při těhle částkách není zrovna málo. Hodně toho také nakupuji v zahraničí, kte je např. Sony o 40% levnější než u nás.
Poslechnout určitě můžeš. Během prázdnin budeme malovat a budu zasekávat všechny kabely do zdi. Bude také nový hi-fi nábytek, tak se můžeme domluvit.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: sony SS-B4ED - uživatelská recenze

Příspěvekod derek v sobota 23. 1. 2010 21:18:40

technická k ceně. mě bedýnky 4.0 přišli na cca 25.000kč ( 15 ss4 +10 ss2 )
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno


Zpět na Reprosoustavy a reproduktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron