HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

sestava Yamaha NS-777/333/444

Budí vaše sestava sousedy ze sna, případně jim vůbec nedá spát? Povězte nám o tom!

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod derek v sobota 19. 7. 2008 10:04:52

sakra krtku, ty mi dáváš...tohle jsi taky napsal - Jenže já mám gauč u protěší stěny od TV, takže logicky nemůžu poslouchat zadní surroundy. Takže si vždycky posunu křeslo do prostřed místnosti. 7.1 neřeším. To bych musel zazdít okno, abych měl bednu kam pověsit a těch filmů taky není. Ostatně to by možná byl námět na novou diskusi. Vyfoťte svoje domácí kino.

a teď - 5.1 Ti stačí. Mě se ty stěny zdáli nějaké holé, tak jsem tam nabouchal ještě další dvě bedny jen aby se neřeklo.


že by někdy byla chyba ??? :mrgreen: anebo si to okno fakt zazdil :roll: :mrgreen:

p.s. počítače jsou svině, je tam všechno :twisted:
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod d.f.h v sobota 19. 7. 2008 11:08:08

derek píše:Ostatně to by možná byl námět na novou diskusi. Vyfoťte svoje domácí kino.

Myslíš Vaše domácí kina - fotografie? 8-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Modena v sobota 19. 7. 2008 12:04:08

Krtek píše:Modena:
O AQ tu psal Nick007. Tak jsem reagoval.

No právě ! Tvoje reakce naprosto postrádá soudnost ! Zaslepenec s Magnatama - tak by se dala charakterizovat tvoje posměšná reakce na AQ !

Krtek píše: A nepropaguji tu Magnat. Zde i na jiných webech jsem už několikrát psal, že Yamaha a Magnat nejdou do sebe. Netvrdím to jen já, ale i dovozce.

OK - protože nejsi dovozce, poradíš mi, kde o tom píše ? Abych si to přečetl, protože jediné, kde jsem tohle slyšel, bylo od tebe a v několika pomatených diskuzích na hi-fi shopu.cz. Tak teď nevím, jestli si to nakonec nebyl ty, kdo i tam tyhle fámy šíří ! :D
Zastávám názor, že každý preferuje jiný zvuk, každému vyhovuje něco jiného a mě např. jako muzikantovi netřeba troubit, co je pro mne dobré a co nikoliv, protože si dovolím tvdit, že to sám slyším.
Kromě toho - Yamaha ani Magnat nejsou živí tvorové s jednou genetickou výbavou, která se dědí i na ostatní modely stejné značky a proto si myslím, že jestli někdy někdo někde slyšel, že Magnat s Yamahou nejdou k sobě kvůli ostřejšímu projevu, na další modelové řadě těchto výrobců může být vše jinak a dělat z toho závěry "na věčné časy" je kravina . Ovšem ty se těchto vyčtených mouder zřejmě držíš jak hovno košile, takže tě nemá cenu přesvědčovat, že např. konkrétně Yamaha kromě zákl. součástkové základny (trafo, kondíky, šváby DSP) rok od roku vylepšuje svoje modely a právě díky osvědčeným zvukovým hodnocením se snaží svoje AV siliče i receivery posunout směrem ke svému sloganu Natural Sound. Stejně to dělají i všichni ostatní výrobci receiverů a AV zesilovačů, kteří osazují vlastní zvukové procesory (v případě, že je vyrábí) a ostatní součástky včetně plechových skříní jsou Made in China a montváno je to buď na Taiwanu, nebo v Malajsii. Totéž platí pro bedny v bledě modrém.
Je pouze pár výrobců, kteří se zvukově liší a ti si tuhle odlišnost (mnohdy spíš designovou), nechají setsakramentsky zaplatit ! Magnat, Yamaha a už vůbec né SONY do této kategorie výrobců nepatří, takže se uklidni a uvědom si, že téměř veškerá spotřebka, kterou doma máme, zní "přibližně " stejně a navíc jsem silně přesvědčen i o tom, že v případě našich běžných obýváků, které v 99,9% nesplňují kritéria poslechových prostorů hudby i kina obecně se rozdíly mezi naším vybavením stírají ještě více - tedy pokud ten prostor nemáme vykachlíčkovaný, jako zde přítomný pan Admin, že ? :mrgreen: (Ale ten to prý napraví ve svém novém vlastním bydle 8-) )

Krtek píše: . . . za to Ty jsi mu doporučil kvalitativně neadekvátní komponenty a když jsem Tě ve vší slušnosti opravil, tak se vysmíváš.

To je jenom tvůj názor ! Opakuju - tvůj názor! Skutečně nevím, proč bych měl být zrovna od tebe "opravován" ? Co je na těch Heco neadekvátního ? Nemají frakvenční rozsah pro SACD ? :mrgreen:
Na adekvátnost repro máme každý své uši, nikoliv krtka !
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v pondělí 21. 7. 2008 21:28:34

JIHORDA píše:
derek píše:ještě jsem zapoměl na formáty. teď mě ukamenujte, ale podle mě 5,1 stačí. osobně neznám člověka, který by měl pokoj tak velký, aby se mu tam vlezlo 7,1...nemluvě o tom, že bychom se taky mohly dočkat toho, že jedině to pravé megahdreal kino je 99,1 :)

zkrátka dobře rozmístěných 5,1 je podle mě víc, než 7,1 nańahňaných na sebe*.

* tady se musím přiznat, že teoretizuju, nikdy jsem 7,1 neslyšel a pokud je někdo máte a byl by jste ochotný je předvést, rád bych se pozval ;)

Zeptej se K :mrgreen: rtka


5.1 určitě stačí. Ale je dobré mít receiver, který bude umět nové formáty, protože přece jen většina z nás nekupuje novou hifi techniku každý rok.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v pondělí 21. 7. 2008 21:44:55

Trošku se to tu zvrhlo v OT. Musím souhlasit, že tvrzení "Magnat a Yamaha nejdou dohromady" nemůže obecně platit. Proto nechápu, proč se to prodejci snaží lidem cpát. Nejlepší při výběru je vlastní rozum, uši (a hloubka peněženky) ;)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Krtek v pondělí 21. 7. 2008 22:04:07

Nick007 píše:Trošku se to tu zvrhlo v OT. Musím souhlasit, že tvrzení "Magnat a Yamaha nejdou dohromady" nemůže obecně platit. Proto nechápu, proč se to prodejci snaží lidem cpát. Nejlepší při výběru je vlastní rozum, uši (a hloubka peněženky) ;)


Ono to není jen Magnat a Yamaha. Je víc značek, který k sobě nejdou a přitom obě jsou to špičkové modely. Když to tvrdí i přímo dovozce, tak na tom něco bude. Jinak by se záměrně nepřipravoval o kšeft. Píšou to i prodejci a přímo uživatelé na audioexpert.cz
Jde o to, že bedny si každý nejdřív poslechne, než je koupí. Proto se všechny hi-fi studia soustředí hlavně na kvalitní značky aby měli co předvést. V supermarketu Ti taky předvedou bedny. Ale jen aby zjistlili jestli fungují, nebo ne.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v středa 30. 7. 2008 18:55:31

zdravím. konečně nějaká diskuse o bednách Yamaha. všude je haní a já zrovna uvažuji o jejich koupi. máte někdo zkušenost s už tady zmiňovanými NS-325F a NS-525F??? vážně je to za cenu 10 až 15tis. taková hrůza??? David
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Krtek v středa 30. 7. 2008 20:21:33

No když je všude haní, tak na tom asi něco bude. ;)
Lidi, proč všichni vybíráte bedny jen podle vzhledu a počtu repráků ??? Budete na ně koukat, nebo je poslouchat ? Proč si prostě nekoupíte normální kvalitní bedny od renomovaných výrobců, kteří se na to přímo specializují ? :roll:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v středa 30. 7. 2008 21:03:50

dalfi píše:zdravím. konečně nějaká diskuse o bednách Yamaha. všude je haní a já zrovna uvažuji o jejich koupi. máte někdo zkušenost s už tady zmiňovanými NS-325F a NS-525F??? vážně je to za cenu 10 až 15tis. taková hrůza??? David


A kdo je kde haní? Co jsem procházel diskuze, tak široko daleko je nikdo nehaněl. Naopak jejich majitelé si je navýsost pochvalují. Že ti prodejce doporučí něco jiného? No a co. On jde za tržbou a nebo to je hifista a ví, že existuje ještě něco lepšího, tak ti doporučí to. A lidi, kteří s nima nemají zkušenosti mám fakt nejradši... :evil: (navíc je jasný, že když ten člověk má doma něco jinýho, tak ti doporučí to).

Udělej si názor sám, podívej se na stránky dovozce http://www.yamaha-hifi.cz, kde jsou kontakty na prodejce a zjisti si, kde si je můžeš poslechnout a to udělej. Pochybuju, že ti tady o bednách od Yamahy řekně někdo nějakou osobní zkušenost, protože málokdo je má! Každý se nechá ukecat na něco jinýho...

Já sem napíšu recenzi cca během 14 dnů na sérii Eliptical Form, NS-777 na mě čekají doma, NS-C 444 a NS-333 přijdou v pondělí spolu s receiverem Yamaha RX-V 663 B. Jediná věc, která mě dost štve, je, že budu muset čekat měsíc na subwoofer Yamaha YST-SW 515 (v černé, třešeň je dostupná) a kdo ví, jestli u nás bude ještě vůbec dostupný (i když pár kusů by z Hamburku přijít mělo) :cry:
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v čtvrtek 31. 7. 2008 15:32:53

začínám si fakt myslet, že jde o cimmrmanovskou bublinu. nikdo z prodejců hi-fi techniky Yamahy nedoporučuje, ale nikdo je nikdy neslyšel. ale zaručeně jsou to bedny jenom designové a nic moc po zvukové stránce. je mi asi jasné, že audiofil má jinou představu o kvalitních bednách, ale na druhou stranu, nejdůležitější jsou vlastní uši.vybírám bedny k reciveru Yamaha RX-V663 (žádný high end-audiofil by patrně v téhle ceně volil raději Denon nebo Harman Kardon, ale já tomu stejně hovno rozumím,jen vím, že se mi zvukově líbí. Denon je na mě moc studený, neosobní, intelektuálně řečeno: monitorově přesný) ale zpět. k tomu reciveru jsem poslouchal Cantony (úplná hrůza -znělo to jako z plechu), Wharfedale 9.5 (mockrát oceňované a audiofily v této cenové hladině silně propagované, ale zvuk jsem já vnímal jako zastřený ne příliš detailní), AQ Labrador 8 (opět za ty prachy spousta testů v odborných časopisech a recenzí s výsledkem "vynikající" - pravda, zvuk jsem vnímal jako přesný, detailní, dobrý prostor, ale na mě až příliš agresivní výšky, po 1/2 hod by mě bolela hlava) a nakonec jsem zjistil, že (aspoň prozatím) nejlíp hrají AQ Kentaur 612 (nejlevnější, ale detailní zvuk, jemný, neagresivní, zkrátka zlatý střed mezi Labradory 8 a Wharfdalema) tak kde je zákonitost ceny, recenzí a testů? nejlevnější bedny z úplně jiné cenové kategorie a lepší než ty nad kterýma se "hifisti" rozplývají? nehodlám se hádat, jak jsem řekl, hovno tomu rozumím a audiofil bude patrně hlásat chválu na jiné značky ( Krell, Accuphase, Vincent, Lyngdorf a k tomu odpovídající bedny Aurum, Meridian....) jen prostě hledám někoho, kdo ty Yamahy skutečně slyšel a dokáže je objektivně zhodnotit. krom toho na tu řadu EF NS-777 jsem četl velmi kladné recenze na http://www.golias.cz/index.php?modul=au ... ek&id=2433 a jejich majitelé se na zahraničních diskusních fórech nad nima taky rozplývají. tak fakt nevím komu ty Yamahy tak vadí. chci jen reálně zjistit, jestli to jsou vážně takové šunty. Díky David
Naposledy upravil dalfi dne úterý 19. 8. 2008 13:45:48, celkově upraveno 1
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v čtvrtek 31. 7. 2008 15:44:02

ale abych upřesnil, nejde mi o tu řadu EF. jde mi o NS-525/325F. údajně by mělo jít o vyšší řadu než ty 777/555. koukám-li do prospektů (já vím, já vím...), tak reproduktory (membrány atd.), frekvence, zkrátka parametry mají stejné jako vítěz letošní EISA Yamaha Soavo 1. tak ten zvuk může být aspoň vzdáleně podobný.zas úplné krámy to být přece nemůžou.nebo jo?David

http://www.hifi-regler.de/shop/yamaha/y ... 566efa7073
když na téhle stránce kliknete na loga časopisů (AUDIO, STEREO) tak tam jsou jejich recenze v němčině.ale bohužel to je jediné co jsem o nich našel.
a ještě tady figurují ve vyšší třídě jako průměrné. ale vzhledem k tomu, že teď jsou za necelých 15tis./pár, tak to může být dobrý kup.
http://www.excelia-hifi.cz/
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 31. 7. 2008 16:26:02

dalfi:
Po víkendu budu mít komplet řadu EF doma, tak pak můžu poreferovat. Podle mého osobního názoru jsou NS-777 na poslech domácího kina lepší než 325F (poslouchal jsem obě řady). Na hudbu budou asi lepší 325F a 525F. Myslím, že tam ale nebudou velké rozdíly. O 525F říkají, že má vyrovnaný přednes celého spektra.

Ještě rada. Pokud se rozhodneš jít do 325F a nemáš vysloveně malou místnost, ber basák z 5kové řady YST-SW 515, ten 3kový prý není moc dobrý. Já k EF chci koupit YST-SW 515 v černé barvě, ale bohužel není u nás teď alespoň do konce srpna k dostání... Co jsem mluvil s prodejci, tak se prý údajně přestává vyrábět, otázka je, jestli to samé platí i pro ostatní komponenty řady 525. Basák v barvě třešeň ale dostupný je.

:!: Btw. každý 'audiofil' ti řekne, že Yamaha dělá bedny pouze jako doplněk ke svým komponentům a prostě se nemůže vyrovnat výrobcům, kteří se zaměřují čistě na bedny. To prostě nejde. Jak ale hrají řady, o kterých se nechá uvažovat, to slyšel málokdo... V zahraničí si je zřejmě lidi nebojí koupit, proto je tam taky tolik chválí.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 31. 7. 2008 19:32:35

Falfi:
Pokud se Ti ty Yamahy líbí, tak si je vem. Raději už o bednách psát nebudu, nebo mě tu zase někdo zpraží jako posledně.
Podle toho co jsi slišel stejně poznáš prd, protože každá bedna se musí zajet a poté radikálně změní svůj zvuk. To ale může trvat i 200 hodin.
Nejlepší je zajít do opravdového hi-fi studia s poslechovými místnostmi, kde ty bedny už mají nějakou dobu vystavené, a podle toho vybírat. Bedny jsou totiž jako víno. Čím starší, tím lepší. To co se Ti zdá příliš ostré může pominout už po 50 hodinách provozu a nakonec z toho bude velmi příjemný zvuk. Bedny se v tomto ohledu opravdu blbě kupují, proto jsem nikdy pořádně nechápal výsledky různách recenzí. Podle nové nezajeté bedny se totiž závěr nedá dělat ani omylem.

Jinak souhlasím s tím co napsal Nick 007:

Btw. každý 'audiofil' ti řekne, že Yamaha dělá bedny pouze jako doplněk ke svým komponentům a prostě se nemůže vyrovnat výrobcům, kteří se zaměřují čistě na bedny.

Je to bohužel pravda, a neplatí to jen u Yamahy. Úplně stejně je na tom Sony, Technics, Panasonic nebo Pioneer. Je to jen doplněk jejich sortimentu, který prostě vzniknout musel. Bohužel ty bedny jsou většinou tím nejslebším článkem celého řetězce jinak bezvadných značek.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 31. 7. 2008 20:01:50

Krtek píše:Jinak souhlasím s tím co napsal Nick 007:

Btw. každý 'audiofil' ti řekne, že Yamaha dělá bedny pouze jako doplněk ke svým komponentům a prostě se nemůže vyrovnat výrobcům, kteří se zaměřují čistě na bedny.

Je to bohužel pravda, a neplatí to jen u Yamahy. Úplně stejně je na tom Sony, Technics, Panasonic nebo Pioneer. Je to jen doplněk jejich sortimentu, který prostě vzniknout musel. Bohužel ty bedny jsou většinou tím nejslebším článkem celého řetězce jinak bezvadných značek.


To bylo ode mě myšleno čistě ironicky, asi to tak ale nevyznělo... :lol:
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 31. 7. 2008 20:08:50

No náhodou jsi měl úplnou pravdu. ;)
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v čtvrtek 31. 7. 2008 21:34:54

Krtek píše:No náhodou jsi měl úplnou pravdu. ;)


Já naopak nevidím důvod, proč by se výrobce, který v oblasti zvuku podniká dlouhá desetiletí, nemohl vyrábět kvalitní reproduktory. Navíc je může perfektně sladit se svými receivery. Jsem rád, že trh není jednotvárný, nebylo by z čeho vybírat. Kdyby všichni měli Heco, Magnat nebo Jamo (kteréžto prodejci v této cenové hladině 30-50 tisíc za 5.1 sestavu doporučují nejvíce), tak by jsme si navzájem neměli, co závidět ;)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod tomiisek v čtvrtek 31. 7. 2008 22:28:28

Nick007 píše:Já naopak nevidím důvod, proč by se výrobce, který v oblasti zvuku podniká dlouhá desetiletí, nemohl vyrábět kvalitní reproduktory. Navíc je může perfektně sladit se svými receivery.


To jako když je někdo expert na elektroniku, tak je automaticky expertem i na akustiku?

A proč asi špičkoví výrobci reprobeden nevyrábějí ke svým reprákům i perfektně sladěné zesilovače a receivery, když tak dlouho podnikají v oblasti zvuku? Není zvuk, jako zvuk...

Když to hodně zjednoduším, tak dost dobře nejde dělat na jednom výrobním pásu receivery i repráky. A když chce být někdo v něčem výjimečný, tak potřebuje i výjimečné lidi. A firmy jako Pioneer, Yamaha či Sony zkrátka ty největší machry přes akustiku nepřitáhnou (a nejspíš ani nemají valný zájem), protože pro ty machry jsou tyto firmy v oblasti repráků pod úrovní. Prioritou firem jako Pioneer, Yamaha či Sony je prodat repráky co nejvíc lidem a tím to hasne. Hlavním cílem je vyrobit co nejvíc různých krásně vypadajících beden, mezi kterými si vybere co největší masa lidí. Plus udělat pár dražších beden (možná dokonce u jiné firmy na zakázku) pro bohaté lidi, kteří chtějí značku jako Pioneer, Yamaha či Sony.

A zatímco Pioneer, Yamaha či Sony chrlí na trh jedny bedny za druhými, firmy specializované na repráky vyrobí pár druhů a ty beze změny prodávají třeba 10 let - to není nic pro firmy typu Yamaha & spol. A machr nechce jít do Yamahy dělat bedny pro jednu sezónu, u kterých je tlačen, aby vnitřek pasoval do předepsaného tvaru a designu. Machr chce vyrobit repráky, které budou jiné a které se na trhu udrží beze změny co nejdéle...

Když to přeženu, ty nejlépe hrající bedny bývají ty nejošklivější, zdánlivě asymetrické, obrovské a těžké, nic co by lákalo běžného zákazníka. Toho nezajímá (a ani si to nepřipustí), že takové bedny hrajou úplně nejlíp, daleko více je osloví designově krásné repráky od Pioneeru, Yamahy či Sony. Neboť už jen ta značka a vzhled jim o 2/3 zlepší subjektivní vnímání zvuku těch beden...
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod tomiisek v čtvrtek 31. 7. 2008 22:52:30

Demonstroval bych to na zcela odlišné filozofii - zatímco u Pioneeru, Yamahy či Sony je známkou úspěchu ohlásit co nejvíce nových verzí výrobků, u výrobců kvalitních repro je známkou úspěchu oznámit co nejméně nových verzí výrobků. Zkrátka u Pioneeru, Yamahy či Sony je hlavní prioritou měnit design, teprve až v druhé či třetí řadě je zajímá kvalita reprodukce.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v pátek 1. 8. 2008 8:21:21

tomiisek píše:To jako když je někdo expert na elektroniku, tak je automaticky expertem i na akustiku?

A proč asi špičkoví výrobci reprobeden nevyrábějí ke svým reprákům i perfektně sladěné zesilovače a receivery, když tak dlouho podnikají v oblasti zvuku? Není zvuk, jako zvuk...

Když to hodně zjednoduším, tak dost dobře nejde dělat na jednom výrobním pásu receivery i repráky. A když chce být někdo v něčem výjimečný, tak potřebuje i výjimečné lidi. A firmy jako Pioneer, Yamaha či Sony zkrátka ty největší machry přes akustiku nepřitáhnou (a nejspíš ani nemají valný zájem), protože pro ty machry jsou tyto firmy v oblasti repráků pod úrovní. Prioritou firem jako Pioneer, Yamaha či Sony je prodat repráky co nejvíc lidem a tím to hasne. Hlavním cílem je vyrobit co nejvíc různých krásně vypadajících beden, mezi kterými si vybere co největší masa lidí. Plus udělat pár dražších beden (možná dokonce u jiné firmy na zakázku) pro bohaté lidi, kteří chtějí značku jako Pioneer, Yamaha či Sony.

A zatímco Pioneer, Yamaha či Sony chrlí na trh jedny bedny za druhými, firmy specializované na repráky vyrobí pár druhů a ty beze změny prodávají třeba 10 let - to není nic pro firmy typu Yamaha & spol. A machr nechce jít do Yamahy dělat bedny pro jednu sezónu, u kterých je tlačen, aby vnitřek pasoval do předepsaného tvaru a designu. Machr chce vyrobit repráky, které budou jiné a které se na trhu udrží beze změny co nejdéle...

Když to přeženu, ty nejlépe hrající bedny bývají ty nejošklivější, zdánlivě asymetrické, obrovské a těžké, nic co by lákalo běžného zákazníka. Toho nezajímá (a ani si to nepřipustí), že takové bedny hrajou úplně nejlíp, daleko více je osloví designově krásné repráky od Pioneeru, Yamahy či Sony. Neboť už jen ta značka a vzhled jim o 2/3 zlepší subjektivní vnímání zvuku těch beden...


Já jsem o nikom neříkal, že je expert, jen jsem zmínil, že nemusí nutně dělat absolutní šmejd...

Nevím přesně jak dlouho, ale řady EF, 525, HX, Soave od Yamahy jsou na trhu už taky pěkných pár let. A za poslední dva roky jsem neslyšel ohlášení nových repro, kromě jejich zvukových projektorů.

Ale filozofii má každý jinou, to je pravda.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v pátek 1. 8. 2008 10:47:52

tak koukám, že jsem to tu zase pěkně rozohnil. ale konečně někdo, kdo ty Yamahy 525/325 v reálu slyšel! díky Nicku007. a ještě dotaz.zvukový rozdíl mezi 325 a 525?myslím reálný. vím jaké parametry mají 525 a v čem se teoreticky liší,ale co zvuk. mám totiž místnost do 20m2 a tak nevím jestli nebudou stačit ty 325. jestli už by ty 525 nedělaly basovou neplechu.díky za radu. David
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v pátek 1. 8. 2008 10:59:50

jo a pro krtka. i tobě díky za názory.rozhodně se nechci pasovat do role blbce, který tě bude přesvědčovat a "tahat" tě k sobě na dno. jak jsi řekl, prd tomu rozumím. sám jsem to říkal (i když já jsem použil slovo hovno :D ) rovnou jsem říkal, že nejsem žádný audiofil. jak už jsem se zmínil, pro mě je vysněný zvuk audiofila (bez jakýchkoliv příkras) strašně studený, neosobní, monitorově přesný, zkrátka bez duše.je mi jasné, že teď si řekneš...další debil, ale holt mám takové debilní uši.vše co jsem výše psal, že jsem poslouchal, tak jsem poslouchal výhradně v poslechových hi-fi studiích a bedny byly už zahořelé či jak se tomu říká.zkrátka žádné funglovky právě vybalené z krabice, takže počítám, že výsledný zvuk byl reálný.určitě nebudu bedny vybírat někde v elektru.zas až takový debil nejsem. jak jsem řekl, jen jsem se zeptal na názor někoho, kdo je opravdu v reálu slyšel. navíc, sestavit dobře hrající aparaturu je vážně alchymie. třeba ty chválené Wharfdaly nebo AQ Labradory 8 s jiným typem reciveru by hrály fantasticky (i pro mé debilní ucho :D ).takže krtku díky za kritiku. sbírám názory. jsem ten magor, který než si něco koupí, tak o tom musí vědět víc než výrobce. i když je to v kategorii "za pár babek".
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v pátek 1. 8. 2008 11:09:47

a ještě jedna blbá, trapná poznámka, která možná vyzní, že jsem obchodním prodejcem - zaměstnancem Yamahy :D :D :D ...ale nezačínala Yamaha právě akustikou??? harmonia, piana, ...vše co souvisí s úpravou dřeva v oblasti akustiky? elektronika přece přišla ve výrobním programu až mnohem mnohem později.repro vyrábí už více než 40let.no nic, už mlčím nebo mě krtek vyškrtne z diskusního fóra :D
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Krtek v pátek 1. 8. 2008 12:23:52

Dalfi:
Nemusíš se rozčilovat. Kup si co chceš. Myslel jsem, že chceš znát i názor ostatních. Já se snažil poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A nic na tom nemění že jsem prodejce těchto věcí, protože ode mě by sis bedny stejně nekoupil :D Ty očividně vybíráš jen podle vzhledu bedny. Tady bych Ti doporučil Pioneer. Ty jsou ještě hezčí a mají možná i víc repráků. Ty jsi se prostě rozhodl pro Yamahu a čekáš, že Ti jí všichni posvětí. Opravdu nevím co jsi čekal.

Vživotě jsem v žádném hi-fi studiu bedny od Yamahy neviděl. Je to hlavně tím, že do těchto studií nechodí blbci, ale lidi kteří vědí co chtějí a také si to chtějí poslechnout. Proto se hi-fi studia snaží nabídnout to nejlepší, protože to musí zákazníkovi pustit a zároveň se nepropadnout hanbou. Jinak bedny od Yamahy mají vystavené několik let i v Brně v Makru. Tam je možná koupíš ještě levněji.

Neber si to nějak špatně, ale pokud se na něco ptáš a zajímá Tě názor ostatních, měl by jsi přijmout i negativní názory a ne psát takové hlouposti na moji adresu (viz. poslední dva příspěvky) Pokud tomu jak píšeš vůbec nerozumíš, nech si poradit od odborníků v nějakém studiu. Můžu Ti garantovat, že Ti určitě nenabídnou Yamahu, ani AQ a přitom Ti navrhnou přijatelné řešení vyhovující Tvému rozpočtu. Mám ale na mysli hi-fi studio. Ne Datart, nebo Electrowordl.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v pátek 1. 8. 2008 13:34:13

pro krtka:
neútoč pořád, já to myslel vážně, když jsem ti děkoval za tvoje zkušenosti a rady.cením si toho.já jsem se nerozhodl pro Yamahu, jen jsem opravdu chtěl slyšet názor na ně od někoho, kdo je v reálu slyšel. v Makru a Datartu nevybírám. psal jsem, že chodím po hi-fi studiích a máš pravdu, že nikde Yamahy nemají a stejně tak mi je tam rozmlouvají.ale když se zeptám proč, tak všichni říkají jenom to bla bla bla Yamaha to má jen jako doplňek atd.specializované značky co vyrábějí jenom repro jsou stokrát lepší,bla bla bla.ale nikdo z nich ty Yamahy v reálu neslyšel. to mi na tom vadí.takový haló efekt. jen píšu co jsem opravdu poznal. vlastní zkušenosti. prostě Cantony, AQ Labradory 8, Wharfedaly, Magnaty,Jamo,...zkrátka všechny ty oceňované a v hi-fi poslechových studiích doporučované mi nějak zvlášť nezněly. třeba ještě často slýchám variantu Heco Metas. o těch nemůžu říct nic, protože jsem je ještě neslyšel. Krtku, prosím tě už se nerozčiluj.vážně jsem ti vděčný, ale raději mi napiš názory na bedny které jsi vážně slyšel na vlastní uši. popřípadě jaký styl hudby. to taky přece hraje roli. díky
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v pátek 1. 8. 2008 13:52:15

P.S. vůbec se nerozčiluju.a už vůbec ne na tebe.jak říkám díky za rady, postřehy ale především zkušenosti. i když tomu hovno rozumím a ani se nepasuju do role audiofila, tak rozhodně nevybírám podle vzhledu a už vůbec ne podle počtu repráků.takový lidi snad ani nejsou.nebo jo??? z toho co jsem napsal víš, že mi zatím nejlíp zněly AQ Kentaur 612 a to jsou dvou pásmovky D´Appolito.a kdybych měl vybírat vzhledově tak se mi líbí právě ty Wharfedaly, Xaviany (např. Altea, ale ty už jsou nad 20tis), Ushery (taky jiná třída i když ty regálovky Usher S-520 II Sseries jsou cenově super). od Yamahy jsem slyšel Piano Craft E-410 černý klavírní lak dvoupásmovky a znělo to super.teda oproti tomu co mám doma.zkrátka velký zvukový skok. doma mám Sony MHC-NX, tak se mi nediv, že jsem takový zvukový trouba.pokud jsem tě nějak iritoval, tak se omlouvám.a není v tom špetka ironie.vážně ti dík.stejně jako ostatním, kdo se vyjádřili ať už byl jejich názor jakýkoliv.všem díky.
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

PředchozíDalší

Zpět na Reprosoustavy a reproduktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron