HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

sestava Yamaha NS-777/333/444

Budí vaše sestava sousedy ze sna, případně jim vůbec nedá spát? Povězte nám o tom!

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Krtek v pátek 1. 8. 2008 19:25:46

Dalfi:
Sorry. Znělo mi to trochu ironicky. Naštvanej rozhodně nejsem, spíš naopak. Zítra v tuto dobu už budu pít Mojito na pláži v Řecku. Minimálně 14 dní o mě neuslyšíte, což věřím že bude pro tohle fórum i některé z vás dočasným vysvobozením :mrgreen:

K těm bednám co jsem tedy opravdu slyšel.
Takže je to především Magnat které společně s Hecem asi nejvíc prodávám.
Od Magnatu jsem slyšel kompletní sortiment Monitor, Altea a i nejvyšší řadu Quantum ze které mám poskládanou svoji sestavu. Pak jsem slyšel od Magnatu předešlé série Motion a Vector, které se již nedělají.
Potom jsem slyšel HECO. Sestavy Victa, Metas a Clean. HECO je absolutní špička už v základu a jsou vhodné hlavně do poslechových místností.
Pak jsem slyšel Jamo S606, a Jamo E 660. Od Yamahy jsem slyšel set NS-P 270, který hraje úplně stejně jako ten dřevěný 5.1 Genius. Pak jsem slyšel od Yamahy tohle, http://www.audioexpert.cz/sestavy-repro ... 50-ns-p-70
ale jen ty sloupáky. Sourroundy ne. Pak ještě dvoje Cantony, ale označení už nevím a BW, který má soused. Pak AQ sérii Labrador a ještě jedny bedny od Sony..
Všechny tyhle bedny kromě těch BW jsem měl doma a měl jsem je při testu napojený na receiver Sony STR-DB 840.
Nejlíp dopadli HECO, jenže ty jsem měl pro zákazníka v barvě třešeň a černé se nedělali, takže jsem šel do kvalitativně odpovídající řady od Magnatu které se mi po HECU líbili nejvíc.. Pak ty BW. Připadnou mi ale oproti konkurenci dost předražený. Super hráli Cantony a o něco málo hůř Jamo. Ty ale byli se zdvojeným bassem do mnohem větší místnosti. Je možné že u zákazníka to hrálo OK, protože já je nezapojoval. I když přednes výšek nebyl přesný, ale zase ty bedny byli o dost levnější. AQ už byl docela průměr nehledě na to, že mě zklamalo dílenské provedení bedny. Nejhůř dopadli právě ty Yamahy a Sony. Zvuk středový a nevyvážený. Sony v hloubkách dokonce rezonovali. Při poklepání na obě bedny se zvuk jevil jako od tenké dřevotřísky. Obě bedny měli zatavené kraje, takže nebylo vidět tloušťku stěny.
Toť moje poznatky. Víc Ti neporadím.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v pátek 1. 8. 2008 21:21:10

díky moc Krťo. tohle je super.přesně co jsem měl na mysli.jasné a konkrétní.je fakt, že ty Magnaty jsou fakt dobrý (za ty prachy), slyšel jsem je, ale s reciverem Yamahou už jsou na mě moc přebasovaný.a ty Heco jsem sice neslyšel, ale spousta lidí ji právě k Yamaze doporučuje.a hodně vychvaluje.zkusím si je ještě někde poslechnout. jinak ještě jednou díky a dej si jedno Mochito na mě :D užij si to tam.zdarec.David
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Krtek v pátek 1. 8. 2008 21:30:44

Magnat s Yamahou nejde dohromady. Už jsem to tu několikrát psal a pořád to někdo zpochybňoval. Vidíš sám že je to pravda. Není to jen mé tvrzení, ale dokonce i tvrzení distributora. Je to v tom receiveru, ne v bednách. Některé značky si navzájem prostě nerozumí i když jde o špičkové výrobky. Konkrétně Yamaha si bedny dost vybírá, proto jsem ji nechtěl. Ale s HECEM je to osvědčená kombinace.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v pátek 1. 8. 2008 22:32:25

tak ještě jednou dikes. zkusím někde ty Heco Metas 500 co k tomu doporučují. i když ty už jsou trošku dražší. počítal jsem tak něco do 15tis. no uvidíme, třeba se to vyplatí. díky.
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v sobota 2. 8. 2008 0:42:21

dalfi: 525 jsem bohužel neslyšel (krom subwooferu), je to už nad mé finanční možnosti. Znatelný rozdíl tam ale určitě bude. do místnosti 20m2 podle mě bohatě stačí 325ky (asi i včetně basáku 325)

Jsou hifi obchody, kde je samozřejmě možné si je poslechnout, já jsem je ale poslouchal u známého (EF) a jeho známého (325).
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v sobota 2. 8. 2008 1:06:10

Krtek píše:Od Yamahy jsem slyšel set NS-P 270, který hraje úplně stejně jako ten dřevěný 5.1 Genius. Pak jsem slyšel od Yamahy tohle, http://www.audioexpert.cz/sestavy-repro ... 50-ns-p-70
ale jen ty sloupáky. Sourroundy ne.


Krtku, teď jsi mě naštval. Onehdy jsem se tě ptal, jestli jsi řadu EF slyšel, když kritizuješ, napsal jsi, že jo, a teď z tebe vyleze, že jsi slyšel 5.1 set za 4.500,- (který i stojí stejně jako ten Genius) a 6.0 set za 7.200,- !?! A tyhle tintítka srovnáváš s Magnat Quantum nebo Heco Metas? 5.0 řada EF vyjde nejlevněji na 20.000, 5.0 řada 325 na 20.500,- a 5.0 řada 525 na 31.400,- S nima se to přece nedá vůbec srovnat. To je jako podle zkušenosti se Škodou 120 odmítnout oktávku.

Heco Metas set 500 vyjde na 31.300,- a myslím, že to je lepší volba než NS-525. Magnat Quantum Set 505 stojí 24.000,-

Podle toho, co jsem slyšel a vzhledem k mým možnostem (i tak mě celé kino včetně televize a receiveru vyjde na 90.000), je pro mě nejvýhodnější řada EF se subwooferem YST-SW515. Oproti 325 mi hrály líp, designově to je taky o něčem jiném a za ty peníze nemají konkurenci.

//edit
Nejsem audiofil, ani nemám absolutní zvuk, ale uchu lahodící zvuk poznám. To ale nemusí platit i pro druhé.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod BLAyEn v sobota 2. 8. 2008 6:54:00

Tak tahle debata me fakt dostala tak ze jsem se kvuli tomu tady dokonce regnul :) Mam NS-555/444/333 s RX-V530. Je fakt ze meli par fatalnich nedostatku (o tom pozdeji) ale strkat Yamahu do jednoho pytle s Panasonicem a Sony, to je pekna pitomost. Yamaha je ohodne lepsi.

K tomu jejich zvuku by bylo treba asi rict ze tak jak jsou z vyroby tak maj dost velkej "hrb" v charakteristice na vejskach (alespon se to tak jevi pri poslechu bez tech krytu s pruzvucnou tkaninou - s nima jsem to myslim ani nezkousel), v recenzich sice jenom utrousili neco jako ze kladou duraz na vejsky ale tohle je fakt docela dost. Dalsi vec je agresivita tech vejsek (vetsinou tipicka pro hlinikovy kaloty) - pri poslechu CD zneji sykavky dost neprijemne, u DD, DTS a pod. je to v pohode. Posledni vec je zkresleni ktery (nejspis) diky tomu ze jsou ve vsech tech bednach pouzity magneticky stineny reporduktory (tezko rict proc) neni zrovna nejmensi ale diky bohu je alespon na vsech frekvencich priblizne stejny takze neni tak "do usi bijici". Detaily bych rekl prumerny, prostor podle me naopak vynikajici (ty vejskace maj udavanej rozsah myslim do 35000Hz). Je fakt ze ozvucnice nijak precizni neni, ma (na tak velky bedny) dost slaby steny a bassreflexovej natrubek pripomina rulicku od toaletniho papiru (i kdyz tak slabej samozrejme neni) ale rekl bych ze podstatny je ze ta ozvucnice nijak nerezonuje ani nevydava zadny jiny nezadouci pazvuky. Ja se priznam ze jsem je tenkrat koupil aniz bych je slysel protoze s Yamahou jsem mel jen ty nejlepsi zkusenosti a navic v testech tyhle bedny chvalili do nebes ale kdyz me prisly tak jsem byl zvukem docela nemile prekvapen. Do ty doby jsem si bedny vzdycky delal sam (vetsinou z repraku Tonsilu nebo Beymi) takze sem vyuzil dlouholetejch zkusenosti, popad jsem imbus a uz sem se hrabal, do mesice na vejskacich a stredacich pribil protipolovej magnet pro zesileni magnetickyho pole v mezere a tim snizeni toho zkresleni a zaroven zlepseni detailu (na stredaku uz jeden byl primo z vyroby ale stejne jsem pridal dalsi a pomohlo to :), zatlumeni vejskace rezistory cca o 3db(!) pro vyrovnanou charakteristiku a krouzek na fazovku vejskace pro redukci ty agresivity (hlavne tech sikavek). A od ty doby jsem s nima naprosto spokojenej a nemam jim co vytknout ;)
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v sobota 2. 8. 2008 10:12:05

BLAyEn píše:...


Myslím, že to potvrzuje to, co jsem už psal, že na kino nemají konkurenci a na hudbu existují i lepší. Vše záleží na preferencích posluchače. Mě výšky nijak zvýrazněné nepřišly. Ale je fakt, že nemám naposloucháno moc dražších hifi soustav (kromě Tannoy Sensys DC2).

Btw proč myslíš, že magnetické stínění je zbytečné? Podle mě to je nutnost.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v sobota 2. 8. 2008 10:42:55

no vida, další konkrétní zkušenost. díky BLAyEne. pravda od Yamahy jsem toho moc neslyšel, snad jen ty obyčejné sety domácího kina a řadu Piano Craft (opravdu zdařilý výrobek), ale v životě by mě nenapadlo, že Yamaha bude mít ostré výšky. vím, že většina pozornosti se teď asi směřuje na tu řadu EF (krásný klavírní lak, mohutnost....), ale já pořád koukám na ty 325/525.to by měla být vyšší "audiofilštější" řada. ale těma výškama jsi mě vystrašil. aby to nebylo jako s těma Labradorama 8. nádherný detailní zvuk, ale kapánek ostřejší výšky z čehož mě docela po chvíli bolely uši. tak teď nevím. dalším důvodem je, že ty 325 se teď dají sehnat za 11tis. a 525 za 14490,- což by z nich dělalo výhodný nákup (dřív 1000 Euro).rázem je poměr cena/výkon úplně někde jinde. pokud byly předražené kvůli značce, tak teď může cena odpovídat reálné kvalitě a nebo dokonce ještě líp - může se jednat o super kup.přemýšlel jsem, že si je koupím, vyzkouším a když to nebude ono, tak do 14 dní vrátím (krásná možnost internetového nákupu :D ) a aspoň bych napsal první konkrétní dojmy a zkušenosti. mimochodem, kde jsi říkal Nicku že mají k poslechu ty 325ky? díky. David
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v sobota 2. 8. 2008 10:51:32

jo a ještě Nicku, prosím tě, píšeš o těch setech a zmiňuješ, že ten set Heco Metas je lepší volba než 525. můžeš být prosím tě konkrétnější? výhodná koupě? zvuk?...bylo by to pořád lepší, když by ten set 525 vlezl do 25tis? můžete zvukově někdo porovnat 525 a Heco Metas 500? případně 325 a Heco Victa 700.zvuk, vhodnost do prostoru cca 19m2,poměr cena/výkon...díky
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v sobota 2. 8. 2008 11:44:22

BLAyEne, prosím tě a s jakým reciverem jsi ty Yamahy poslouchal? těch ostrých výšek se fakt bojím :o díky.David
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37


Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v sobota 2. 8. 2008 14:56:54

dalfi:
325ky jsem poslouchal u známého, ale na stránkách http://www.yamaha-hifi.cz jsou odkazy na prodejce, kde je i několik studií, tak doporučuju obvolat.
O 525kách říkají, že mají hodně vyrovnané podání, výšek bych se tam opravdu nebál. Heco Metas jsem slyšel a hrajou bájově, každý prodejce je doporučuje k receiverům Yamaha, na mě jsou ale moc drahé, já měl limit za 5.1 30.000,-
Set 5.0 525 neseženeš levněji než za 29.000, co jsem koukal. Heco Metas není o moc dražší. Zkus si je poslechnout, třeba pak budeš mít jasno ;)
S tím vracením do 14 dnů bych to neviděl moc růžově. Jednak bys tím naštval prodejce ( :D ) a za druhý by tě vyšlo vzhledem k váze dost draho poštovný.
BLAyEn psal, že je má doma s receiverem Yamaha RX-V530.
Do 19m2 si myslím je zbytečné kupovat Heco Victa 700 se zdvojeným basákem.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod BLAyEn v sobota 2. 8. 2008 18:13:14

Nick007 píše:Btw proc myslis, ze magneticke stineni je zbytecne? Podle me to je nutnost.


Ono predevsim plati ze stinena verze tehoz reproduktoru hraje hur nez jeho nestinena verze. Konkretne ma vetsi zkresleni a horsi detaily. Je to proto ze tyhle 2 veci jsou krom jineho zavisly na sile magnetickyho pole v mezere (tam co je kmitaci civka). A reporduktory se stini tak ze se na jejich magnet nasadi dalsi magnet s vetsim prumerem kterej je polovanej obracene, tim se redukuje magenticky pole v okoli reproduktoru ale bohuzel castecne i v mezere. Magneticky stineni je nutnost jen v pripade ze jsou reproduktory v blizkosti CRT televizoru nebo monitoru proto spousta vyrobcu dela stineny jen centr, tahle sestava o ktery pisu ma stineny vsechny reproduktory krome stredaku v tech sloupech, tam byl protipolovej magnet prilepenej zezadu coz stini jen minimalne ale zvuku to naopak pridava (usmernuje magneticky pole za reporoduktorem do mezery). Hadam ze to je proto ze by se to se stinenym stredakem nedalo poslouchat :) Ja mam projektor, takze pro me je magneticky stineni skutecne zbytecnost (platnu magenticky pole nevadi), stejne tak jako pro majitele LCD televizi a nejspis i plazem...
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod BLAyEn v sobota 2. 8. 2008 18:24:32

dalfi píše:BLAyEne, prosim te a s jakym reciverem jsi ty Yamahy poslouchal? tech ostrych vysek se fakt bojim :o diky.David


Mam Yamahu RX-V530, je fakt se je to starsi model nez ty bedny, s novejsim receiverem to muze bejt lepsi, ty Yamahacky komponenty ty sikavky prave jeste dost jakoby "redukujou". Myslim ze strach mit nemusis, slysel jsem i ohodne ostrejsi (treba hlinikovy vejskace od Beymy byly v tomhle ohledu daleko horsi a to jsou studiovy profi reproduktory) takze zase nic tak neposlouchtelnyho to neni. Navic jak jsem psal, posloucham jen bez tech krytu, s nima to bude urcite v tomhle ohledu lepsi protoze ta pruzvucna tkanina zjemnuje. Jde jen o to ze ty vejskace nemaj zatlumeny ale to se da vyresit 2ma rezistory za 20,- Kc ktery koupis v kazdym krame s elektrosoucastkama.
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod BLAyEn v sobota 2. 8. 2008 18:56:24

dalfi píše:... ale ja porad koukam na ty 325/525.to by mela byt vyssi "audiofilstejsi" rada. ale tema vyskama jsi me vystrasil.


No tak urcite nehrajou ty vysky stejne jako NS-555 protoze 325 a 525 maji
jak podle obrazku tak podle parametru uplne jinej vyskac! Ovsem osobne bych se priklanel spis k tem co jsou v 333,555,777,444,9002,9502 protoze to vypada ze vychazi (pokud to neni primo ten samy) z toho co se daval do nejvyssi a nejdrassi rady "HX". Ono je sice pravda ze robustnejsi provedeni ozvucnice pusobi lip ale ja jsem bedny delal a vim ze "robustnost" ozvucnice ma vliv jen na basy (logicky) a to jeste minimalne, samozrejme nesmi bejt zase tak odflaknuta aby rezonovala nebo vydavala nejaky pazvuky coz u Yamahy neni snad zadna (naopak od vychvalovanyho Jama jsem uz takovou videl). Nejdulezitejsi jsou reproduktory, pak to jak jsou sladeny (vyhybka) a pak je teprve ozvucnice.
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod BLAyEn v sobota 2. 8. 2008 19:13:49

Jeste, ja sice moc na tyhle ruzny zebricky moc nedam protoze podle me se kazdymu libi jinej zvuk takze pro kazdyho je lepsi neco jinho ale tohle je pomerne objektivni protoze to vzdycky hodnotilo vic lidi. Na http://www.excelia-hifi.cz/top.html maj sestavenej takovej zebricek podle tehle nemeckejch testu, neni tam vsechno ale ta Yamaha 525 tam zrovna je a je videt ze rozhodne nepatri mezi nejhorsi, spis naopak.
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v sobota 2. 8. 2008 19:52:41

no oba ty modely mají ten hliníkový výškáč. jak říkáš tuhost bedny má vliv jen na basy a to ještě minimálně...ale 16kg(325) a 23kg(525) je docela rozdíl. a co myslíš ty tlakově odlévané koše z hliníku u 525ky? 325ky to nemají. myslíš, že to bude mít nějaký zásadní vliv? taky mě sere, že ty 525 jsou citlivější (89dB) a 325 (88).je to sice jenom jeden decibel,ale... možná budu za blbce, ale čím citlivější tím lepší ne? znamená to, že hrají i potichu jasně a zřetelně (detailně) nebo ne? přesně tohle se mi totiž nelíbilo u těch Wharfedalů Diamond 9.5 - muselo se dát pořádně "volume up" aby to bylo slyšitelné.citlivost jen 88dB.
zajímavé: http://cs.wikipedia.org/wiki/Reproduktor
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod BLAyEn v sobota 2. 8. 2008 20:44:11

No ja sem to myslel tak ze 325 a 525 maji jinej vyskac nez 555 o kterym jsem psal ja, takze tech se to co jsem psal o vyskach vubec netyka protoze nejspis hrajou jinak. Lity kose se pouzivaji u vetsich reproduktoru kde se pocita s vetsi zatezi (plechovy kose by se mohly zacit prohejbat a kazit tak zvuk) ale kazdopadne se projevi jen pri extremnich hlasitostech. Vetsi citlivost znamena ze se stejne vytocenym zesilovacem budou ty citlivejsi hrat hlasitejc. Ale neznamena to horsi kvalitu zvuku ani min detailu, citlivost je vetsinou dana citlivosti basovyho reproduktoru (ten ma citlivost nejnizsi), stredak (pokud tam je) se potom musi vyrabet tak aby jeho citlivost odpovidala basaku protoze jeho tlumeni by snizovalo kvalitu zvuku a u vyskace to je jedno, ten je vetsinou citlivejsi a pak se zatlumi rezistory (nebo, jako v pripade tech NS-555 se na to vys*** a prodavaj to klidne tak). Vetsinou cim mensi basak tim mensi jeho citlivost (kvuli plose) a tim i mensi citlivost cely bedny ale v zadnym pripade to neznamena horsi kvalitu zvuku, naopak mensi basak muze bejt zase presnejsi a mit detailnejsi zvuk (kvuli mensi vaze membrany).
BLAyEn
50+
50+
 
Příspěvky: 60
Registrován: sobota 2. 8. 2008 6:02:18

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Modena v neděle 3. 8. 2008 13:20:16

No krtek je v Řecku, tak tu bude chvilku snad plodná diskuze, že ? :mrgreen:

Osobně se domnívám, že je úplně jedno, jaké kdo má doma bedny na domácí kino, pokud zvolí cokoliv z kategorie výše nad plastovými sqousty z multikombajnů all in one, nebo výše nad Geniuskami k PC.

Vysvětlím proč.
Líbí se mi, jak zde mnozí (za všechny krtek) machrují tím, že ty, nebo ony bedny hrají s tím, nebo oním AV receiverem více nebo méně ostřeji, s přehledem, v širším pásmu spektra zvuku atd. Ano to je sice pravda, ale když si uvědomíte, že z reprokonektorů toho receiveru lezou vždy jen "elektrické" impulzy, né hudba jako taková, začnou do celého řetězce zasahovat různé jiné podstatné faktory (připomínám, že se bavíme o prostorovém zvuku i když na stereo se níže řečené dá použít také) :
1.vliv poslechového prostředí a jeho akustické odezvy je faktor vždy nejpodstatnější (velikost prostoru, jeho výška vzhledem k výšce umístění beden, koberce, obrazy, okna, jiná zatlumení nebo rezozanční plochy atd. atd.)
2.použité kabely a jejich délka
3.ideální pozice posluchače a rozmístění sestavy 5.1/7.1 vzhledem k této pozici
4.sladěnost impedancí, pásmových výhybek a "ostatních " elektrických faktorů včetně vlivu rušivých magnetických polí všech komponentů

Abych zde nemoudřil - co jsem tím chtěl říci je to, že jeden z vás má Magnaty se siličem XYZ, druhý bude mít tutéž sestavu, u jednoho to bude na poblinkání a u druhého budou hrát dobře ! Jediná možná věc při výběru repro ke svému siliči je půjčit si ty bedny (i proti záloze) domů a vyzkoušet alespoň týden ! Solidní prodejce vám tohle umožní, protože si uvědomuje, že investice bratru 50-60tis. není zanedbatelná. To jsem udělal já a jsem spokojen, páč napotřetí se mi podařilo vybrat ! ;)

Nenechávejte se masírovat různými hloupými moudry někoho, kdo v jisté chvíli a na určitém konkrétním řetězci poslouchal vámi zvolená repra. TV a repro jsou jedny z mála výrobků, co prostě nejdou koupit po internetu !
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v neděle 3. 8. 2008 19:42:55

no tak snad nebudeme krtka pomlouvat ani se bavit na jeho účet.to by asi nebylo fér. ale chápu, že to je od tebe fór Modeno :D :D :D . každopádně i tobě díky za zkušenosti a postřehy. a souhlasím s tebou...jak ostatně píšou na http://www.excelia-hifi.cz/ "Pamatujte, že nikdy nehraje jen jeden článek, ale vždy posloucháte celý řetězec. Nelze tedy hodnotit komponenty jednotlivě, nýbrž pouze výsledný zvuk celé sestavy. Protože různých kombinací existuje na tisíce a výměna jednoho komponentu či propojovacího kabelu způsobí změnu zvuku celé sestavy, lze výsledné ohodnocení brát pouze jako orientační vodítko. Často jsou výsledky testu jednoho a toho samého výrobku za různých podmínek i velmi rozdílné, ne-li přímo protichůdné. Důležité je, zda se Vám podaří najít partnery, kteří spolu ladí. Levnější dobře sladěná sestava může hrát o moc lépe než sestava dražší, poskládaná chaoticky.Rozhodující při konečném výběru může být jen vlastní poslech !" a každý z nás má jiné uši.navíc já fakt nejsem žádný audiofil. hovno tomu rozumím. ale vadili by mi lidi, kteří už jenom z principu něco odsuzují aniž by měli vlastní zkušenost. myslím, že jsou tací, kteří jsou schopni říct, že Yamahy (a nemusí jít zákonitě pořád jenom o tu Yamahu) jsou špatný protože prostě nepatří do high-end třídy a i kdyby je někde slyšel a jejich zvuk se mu i líbil, tak by to stejně nepřiznal, aby se před ostatními hifisty neshodil. to prosím berte s rezervou. já doufám, že Krtek do téhle kategorie nepatří. respektive jsem o tom přesvědčen vzhledem k jeho následné konkrétní, věcné a myslím, že i objektivní charakteristice různých značek.
ale mezi námi...slyšel jsem, že jsou i takoví magoři, co si kupují pod kabely stojánky, aby nebyly na položené na zemi a neměli tak jakési ruchy.tak to už fakt je mimo mě. :mrgreen: David
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod dalfi v úterý 5. 8. 2008 18:49:38

zdravím.tak jsem si dneska koupil Stereo & video a sestava 5.1 Yamaha z EF série to skoro vyhrála na celé čáře. sice jsou to ty regálové NS-333, ale předpokládám, že ty sloupovky (777 nebo 555) budou stejně vydařené - mimochodem je podivné, že japonské oficiální stránky Yamahy tyto modely vůbec neuvádí. ale dneska jsem narazil na úplnou novinku: http://www.yamaha.co.jp/english/product ... sf700.html
http://www.yamaha.co.jp/english/product ... /ns700.pdf
vypadají fakt dobře.asi to Yamaha s těma bednama po posledních úspěších myslí vážně. možná budou muset hifisti změnit názor. ;)
dalfi
0+
0+
 
Příspěvky: 21
Registrován: středa 30. 7. 2008 18:50:37

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod tomiisek v úterý 5. 8. 2008 22:41:51

Repro se kupuje ušima, ne čtením PR článků ve Stereo & Video...
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod d.f.h v úterý 5. 8. 2008 22:52:16

Trochu mimo téma, ale možná vás to bude zajímat: S tím S&V bych to tak jednoznačně neviděl. Dokud jsem ho jen četl, tak jsem si také myslel, že je všechno zaplacené a nižší hodnocení než 7/10 u žádného výrobku nikdy neuvidím... Ale teď, když pro ně občas něco napíšu, tak už je mi jasné proč. Protože profily vyloženě špatných výrobků S&V prostě nezveřejňuje. A vím to z vlastní zkušenosti, protože jeden z mých profilů (LCD televize nejmenované značky) nevyšel a nikdy nevyjde, ta televize totiž slušně řečeno nepatří mezi nejlepší. Škoda papíru - raději se dá prostor něčemu, co si ho zaslouží.

Tím chci říct - ano, repro se sice kupuje ušima, ale ty má recenzent taky.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: sestava Yamaha NS-777/333/444

Příspěvekod Nick007 v úterý 5. 8. 2008 23:12:01

dalfi píše:zdravím.tak jsem si dneska koupil Stereo & video a sestava 5.1 Yamaha z EF série to skoro vyhrála na celé čáře. sice jsou to ty regálové NS-333, ale předpokládám, že ty sloupovky (777 nebo 555) budou stejně vydařené - mimochodem je podivné, že japonské oficiální stránky Yamahy tyto modely vůbec neuvádí. ale dneska jsem narazil na úplnou novinku: http://www.yamaha.co.jp/english/product ... sf700.html
http://www.yamaha.co.jp/english/product ... /ns700.pdf
vypadají fakt dobře.asi to Yamaha s těma bednama po posledních úspěších myslí vážně. možná budou muset hifisti změnit názor. ;)


Na ofic. stránkách samozřejmě jsou, viz. http://www.yamaha.co.jp/english/product/av/products/speaker.html
Té řady NS-700 jsem si všiml dneska taky, ale bude trvat ještě hoodně dlouho, než se dostane na náš trh. Je možné, že má nahradit buď řadu EF nebo 525. Já už na subwoofer YST-SW525 B čekat asi nebudu, protože se nemůžu dočkat pořádné filmové porce a dnes jsem našel inzerát na sice starší, ale mnohem lepší, subwoofer YST-SW800 za 10k! :)
Jinak jednu nevýhodu řada EF má. A sice černý piano finish je hrozný lapač prachu. Pokud na ně nesvítí sluníčko, tak to není vidět, ale jinak... (asi jako všechny lesklé černé věci). Zítra koupím Pronto a snad ten odpuzující účinek bude dostatečný.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

PředchozíDalší

Zpět na Reprosoustavy a reproduktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron