HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Rozmístnění zadních kanálů

Budí vaše sestava sousedy ze sna, případně jim vůbec nedá spát? Povězte nám o tom!

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod derek v úterý 19. 8. 2008 22:52:06

proč musíš nastavit biamping v menu AVR ?? nemyslíš jen A+B ??
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v úterý 19. 8. 2008 23:03:49

derek píše:proč musíš nastavit biamping v menu AVR ?? nemyslíš jen A+B ??


A+B mohu přepnout otočným tlačítkem přímo na předním panelu AVR. To jsem nemyslel. Biamping má nastavení přímo v menu na ON nebo OFF. Nevím proč to tam tak je, ale asi to má svůj význam.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod johnym v středa 20. 8. 2008 0:26:43

Podla toho co citam panuje v oblasti domaceho pristoroveho zvuku asi este viac nedorozumeni a mytov ako v oblasti nastavenia obrazu.
Myslim ze ak by sme navstivili akoze " domace kina " zasli by sme nad nastaveniami receiverov a reprakov .

Toto vlakno zacalo problemom s umiestnenim zadnych repro- a prave pri tejto situacii je automaticke nastavenie a kalibracia pomocou dodavaneho mikrofonu neocenitelna pomoc.
Aby bolo jasne, nehovorim o shitoch za 10 tis korun s navodom typu :" tleskni v mieste posluchu a nasa automatika vsetko nastavi."

Hovorim o vysokocitlych profesionalnych mikrofonoch dodavanych s receivermi/zosilovacmi vyssich cenovych kategorii, hovorim o skutocnej kalibracii a tzv. room equalization : korekcie frekvencii, fazí, odstránenie rušivých odrazových vĺn, jednoducho zlozite procesy smerujuce k co najmensiemu skresleniu zdroja signalu pri ceste z repra do ucha. Takyto proces kalibracie trva aj 20-30 min. Nejde o ziadne skreslovanie zvuku, alebo aplikacie tzv, DSP rezimov /Cinema,Hall ... atd., . Ide o napasovanie signalu s ohladom na akusticke podmienky konkretnych reprakov v konkretnej miestnosti.
Kto ma financne moznosti na kupu takto vybaveneho AVR, nema o com rozmyslat. Odmenou mu bude kvalitny zvukovy zazitok. Alebo to poviem inak: bude pocut to, co je nahrane na disku .
johnym
100+
100+
 
Příspěvky: 152
Registrován: pátek 14. 3. 2008 21:35:56

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod martinhamr v středa 20. 8. 2008 7:40:16

johnym : moje řeč :!:
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Modena v středa 20. 8. 2008 10:54:01

johnym
Naprostý souhlas ! ;)
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Modena v středa 20. 8. 2008 11:03:23

Krtek píše:Biamping má nastavení přímo v menu na ON nebo OFF. Nevím proč to tam tak je, ale asi to má svůj význam.

100% předpokládám, že tam je tohle nastavení pro přední kanály tvého 7.1 receiveru a v případě, že přední repro nastavíš takto, pak tvůj systém je automaticky 5.1, protože 4 výkonové kanály jsou použity pro přední repro. Má to svůj důvod u vyšších cenových kategorií zesilovač x bedny ve stereu, ale pro zvukový obraz domácího kina je to zbytečnost a v případě tvého SONY a Magnátů spíš žert ! 8-)

btv. nechápu výrobce repro, který osadí touto možností třípásmová sloupová repro, protože min. jednu výhybku stejně "neobejde". U dvoupásmových bych to pochopil . . . :roll:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v středa 20. 8. 2008 14:36:34

Modena píše:
Krtek píše:Biamping má nastavení přímo v menu na ON nebo OFF. Nevím proč to tam tak je, ale asi to má svůj význam.

100% předpokládám, že tam je tohle nastavení pro přední kanály tvého 7.1 receiveru a v případě, že přední repro nastavíš takto, pak tvůj systém je automaticky 5.1, protože 4 výkonové kanály jsou použity pro přední repro. Má to svůj důvod u vyšších cenových kategorií zesilovač x bedny ve stereu, ale pro zvukový obraz domácího kina je to zbytečnost a v případě tvého SONY a Magnátů spíš žert ! 8-)

btv. nechápu výrobce repro, který osadí touto možností třípásmová sloupová repro, protože min. jednu výhybku stejně "neobejde". U dvoupásmových bych to pochopil . . . :roll:


No já to mám napojený na 7.1 s tím, že přední sloupy mám napojeny bi-wiring přes druhou zónu. Takže mám na receiveru nastaveno A+B a hraje to také odděleně, akorát oproti bi-amp jdou 4 svorky z jednoho výkonového kanálu. V Jasyku v Brně mi potvrdili, že takové to zapojení mých komponentů má oproti bi-amp jen minimální rozdíl v kvalitě a musel bych mít high-end sestavu abych to vůbec poznal. Nevíc u filmu to nehrozí vůbec.
Řekl bych, že výrobci nežertují a počítají i s touto možností.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Modena v sobota 23. 8. 2008 16:09:59

Krtek píše:No já to mám napojený na 7.1 s tím, že přední sloupy mám napojeny bi-wiring přes druhou zónu. Takže mám na receiveru nastaveno A+B a hraje to také odděleně, akorát oproti bi-amp jdou 4 svorky z jednoho výkonového kanálu. V Jasyku v Brně mi potvrdili, že takové to zapojení mých komponentů má oproti bi-amp jen minimální rozdíl v kvalitě a musel bych mít high-end sestavu abych to vůbec poznal. Nevíc u filmu to nehrozí vůbec.
Řekl bych, že výrobci nežertují a počítají i s touto možností.


Ze srandy jsem si stáhnul návod k SONY STRDA5300ES :
str.106 :
Using a bi-amplifier connection
If you are not using surround back speakers terminals
for the front speakersfor use with a bi-amplifier connections :mrgreen:
Takže milý krtku - výrobce o této možnosti neví, možná by bylo dobré napsat do Japonska, jaký že jsme to národ šikulů ! :D

A pro příště - až budeš něco psát o svém AV receiveru, nezapomeň, že mám na něj v PC návod ! ! ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Přílohy
STRDA5400ESiii.jpg
STRDA5400ESiii.jpg (30.8 KiB) Zobrazeno 7730 krát
STRDA5400ESii.jpg
STRDA5400ESii.jpg (33.33 KiB) Zobrazeno 7727 krát
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v sobota 23. 8. 2008 20:26:05

Tohle Bi-Amp zapojení je vhodné pouze pokud se nepoužívají zadní surroundy a já mám obsazeno vše. ;) Bi-Amp se dá nastavit v menu, takže s ním výrobce počítá. Pokud je všech 7 kanálů obsazených, dají se bedny zapojit přes zónu na Bi-Wiring.
To je přece jasné, že zásuvky B nejdou použít na Bi-amp. Je to jen druhá zóna. Chyběl by další zesilovač. Svorky B pouze zkopírují výstup ze svorky A. Tudíš pokud nastavíš A+B současně můžeš bedny zapojit na všechny čtyři konektory systémem Bi-Wiring, který nevyžaduje oddělený zesilovač a rozdíl oproti Bi-Amp je minimální. To už jsem tu také psal. Všechny receivery v této třídě to mají vyřešeno úplně stejně pokud uživatel zapojí všech 7 kanálů. Musí mít ale další zónu. Některé ji nemají. Piš k věci ať se nemusím pořád opakovat. Já o koze a Ty o voze :evil:

Jinak mě těší Tvůj neutuchající zájem o můj receiver. Pokud budeš chtít, můžu Ti poslat CZ návod v PDF a můžeš po večerech studovat :mrgreen: Aspoň by nehrozilo, že něco špatně přeložíš.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Modena v sobota 23. 8. 2008 21:31:16

Milý krtku odmítám tě zde školit a dohadovat se s tebou. Nejprve si něco přečti, abys věděl k čemu ti je bi-wiring u domácího kina. Rozdíl mezi tvým proklemováním bi-wiring oproti bi-ampingu je takto vskutku minimální . . . Končím s tebou tuto diskuzi, protože nemá smysl - strkej si svoje kabely, kam ti libo, místní čtenáři jistě i nadále ocení tvoje plodné nápady a jak jsi sám jinde vtipně poznamenal "přínosné příspěvky" ! ! ! 8-)
Navíc ti je doufám jasné, že nejsem na rozdíl od tebe vázán svými jazykovými schopnostmi na český manuál - i to bude asi mezi námi malinko :mrgreen: rozdíl, kde kdo z nás je schopen získat informace !

http://www.volny.cz/vostry/bi.htm
Nevím jakým způsobem myšlenka bi-wiringu vznikla a co bylo jeho původním účelem. Možná šlo dobře míněnou, ale chybně pojednanou snahu omezit vliv kabelu na přenos signálu. Tento vliv je určen vzájemným působením výstupu zesilovače, kabelu a reproduktorové soustavy, přičemž obecně je tím menší, čím menší je odpor a indukčnost, resp. Induktance kabelu. (Poznámka : indukčnost je parametr kabelu daný jeho konstrukcí a induktance je cosi jako přídavný odpor indukčnosti způsobený. Indukčnost příliš nezávisí na kmitočtu, induktance je kmitočtu přímo úměrná. Impedance kabelu je dána jeho odporem a induktancí, nejde ale o jejich součet.) Nejjednodušším způsobem, jak odpor a indukatanci zmenšit, je vzít místo jednoho kabelu dva a spojit je paralelně, tedy na obou koncích (obr.1). . . . Dlužno podotknout, že při použití ideálního kabelu je efekt bi-wiringu nulový, tj. systém se při bi-wiringovém uspořádání chová stejně jako při použití jednoho (společného) kabelu. A naopak, čím větší bude odpor a induktance (resp. indukčnost) kabelu, tedy vlastně čím bude kabel horší, tím bude větší poměrný efekt bi-wiringu..
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v sobota 23. 8. 2008 21:49:19

Zase jen opakuješ to co píšu. Mimochodem ten článek někdo ukradl z níže uvedeného webu. Stačí si to pročíst celé. Kdyby v tom nebyl rozdíl, pak bych neinvestoval další peníze do kabelu. Zase blábolíš jen teorie a praktická zkušenost žádná. :roll:

Bi-Wiring
Oddělené zapojení výšek a basů (terminál se dvěma páry připojení) na výstupu zesilovače.
Režim, kdy jsou použity dva oddělené kabelové páry k soustavě s dělící výhybkou. Kvalita zvuku se zvýší odstraněním interferencí signálů hlubokých tónů s výškovým signálem ve výhybce. Svorky Bi-wire lze zkratovat dodávanými zkratovacími plechy pro napájení klasickým způsobem nebo ‘pasivně’.

http://www.hifimarket.cz/shop/slovnik.asp?typ=1

Bi-Wi / Bi-Amp ... aneb co vše není hifista ochoten podstoupit k dosažení audiofilského vrcholu!
http://www.hifimarket.cz/shop/detail.asp?product=21049
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Modena v sobota 23. 8. 2008 22:29:08

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Předchozí

Zpět na Reprosoustavy a reproduktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků