HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Rozmístnění zadních kanálů

Budí vaše sestava sousedy ze sna, případně jim vůbec nedá spát? Povězte nám o tom!

Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod st39.6 v neděle 10. 8. 2008 17:14:55

... nebojte, jak rozmistit repraky bych vedel, problem je jinde. imo s tim nekteri z vas maji zkusenosti - zaveseni na zdi nad urovni posluchace.

vim ze v pripade vsech kanalu je to mozny, ale ...

Jestlize predni kanaly budu mit klasicky na urovni posluchace (tj cca 1.25m vysoko) a zadni (jenom sestikanal, takze dva) mnohem vys (cca 2.30m), zmeni se hodne charakteristika zvuku? Zadni by samozrejme byly nakloneny smerem dolu na posluchace.
Jedna se o mistnost cca. 2.9x3.8m s tim, ze od prednich kanalu sedim trochu dal. Tzn. i kdyz sou zadni vejs, jsou stejne daleko od posluchace jako predni (uhloprickou, ne horizontalne). Takze logika kaze, ze by to melo bejt to samy, ale znate to ... jistota je jistota.

Ma s podobnym rozmistenim nekdo zkusenosti? Receiver by si je imo mel umet "srovnat" sam, takze by to nemel byt tak velky problem, ze?
Nejsem moc velkej audio freak, mnohem vic dam na obraz, ale kdyz uz, tak at je to alespon spravne nastaveny : )
dik
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod martinhamr v pátek 15. 8. 2008 9:58:46

Já si myslím že v "našich" podmínkách je to OK. Přeci jen nemáme kino s certifikací THX ;) Takže se i maličký nešvar stratí v davu. Ty zadní bedny klidně umísti do výšky,ikdyž trošku níže by to na škodu nebylo.. ;)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod st39.6 v pátek 15. 8. 2008 10:17:47

jj, diky ... on je jedinej problem, ze niz nez ram dveri bejt nemuzou, prava bude nad dverma. prave kvuli ty to bude tak vysoko (a mi kazdou jiny vejsce mi prijde na hlavu:))
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v pátek 15. 8. 2008 23:50:43

Charakteristika zvuku se změní. Ta místnost je dost malá. Ty přední bedny jsou sloupy ? ??
Na tuhle místnost by byli ideální satelity ve stejné úrovni + subwoofer. Ve větších místnostech se nepoměr výšky snadno srovná a není to poznat.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod st39.6 v pátek 15. 8. 2008 23:59:28

satelity. woofer samozrejme bude
diky za pripominky


vicemene nemam moc na vybranou. jeste popremejslim o tom, jestli neudelat vysuvny ramena, ktery by se vzdycky po dohrani zasunuly do police - to je jedinej zpusob jak je mit ve stejny vejsce jako predni kanaly, jinak bych do nich tlouk dverma pri otvirani a hlavou pri spani :D


ted sem si btw uvedomil, ze ve filmparku sou bocny a zadni kanaly taky vysoko a nasmerovany na divaky, zatimco predni sou sloupy na podlaze .... budu tam muset nekdy zajit a omrknout to. kazdopadne co se pamatuju, hralo to tam pekne
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v sobota 16. 8. 2008 0:33:30

st39.6 píše:satelity. woofer samozrejme bude
diky za pripominky


vicemene nemam moc na vybranou. jeste popremejslim o tom, jestli neudelat vysuvny ramena, ktery by se vzdycky po dohrani zasunuly do police - to je jedinej zpusob jak je mit ve stejny vejsce jako predni kanaly, jinak bych do nich tlouk dverma pri otvirani a hlavou pri spani :D


ted sem si btw uvedomil, ze ve filmparku sou bocny a zadni kanaly taky vysoko a nasmerovany na divaky, zatimco predni sou sloupy na podlaze .... budu tam muset nekdy zajit a omrknout to. kazdopadne co se pamatuju, hralo to tam pekne


Já ve Filmparku nebyl, ale určitě tam mají mnohem větší místnost než máš Ty. Tam se to ztratí. Já mám taky sloupy a centr v úrovni posluchače a zbývající 4 bedny ve výšce cca 2 metry. Jenže zase mám mnohem větší místnost a při sklonu reproduktorů žádnou směrovost nepoznám. Ty už by jsi nejspíš poznal, že to hraje nad hlavou a to by bylo dost rušivé.
Je to otázkou kompromisu a Tobě stejně asi nic jiného nezbyde.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod st39.6 v sobota 16. 8. 2008 0:49:27

no sirokej je filmpark snad skoro stejne ...

porad je tu ta moznost vyklopnejch ramen, ale to by bylo na palici. vyzkousim obe moznosti a uvidim :?
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod johnym v neděle 17. 8. 2008 21:53:53

Vela dokaze pomoct kvalitny receiver/zosilovac. Nove generacie uz maju dokonale systemy automatickeho nastavenia pomocou dodavaneho mikrofonu. Najlepsie samozrejme Denon, Pioneer, Onkyo- nastavia spravne nielen oneskorenie a hlasitost jednotlivych repro., ale zlozitymi vypoctami menia frekvencie,faze, dekorelacie a celkovu charakteristiku vystup signalu, aby v mieste posluchu/ tam treba dat mikrofon pri nastavovani/ bol zvuk co najvernejsi
zdroju signalu. Sam som bol najprv skepticky, ale tento proces skutocne dokaze zazraky. Myslim ze dokaze eliminovat aj tvoj problem/ samozrejme ak mas dostatocne kvalitne repraky.
johnym
100+
100+
 
Příspěvky: 152
Registrován: pátek 14. 3. 2008 21:35:56

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v neděle 17. 8. 2008 23:32:59

Kalibrační mikrofon je na houby. Mám ho u receiveru taky. Je to další snaha výrobců upoutat pozornost zákazníka.
V praxi to ani dost dobře fungovat nemůže, protože každý film má úplně jiný zvuk a různou intenzitu kanálů. Např. zadní surroundy hrají někdy silně, jindy slaběji a někdy dokonce skoro vůbec. To samé i sub a center. Takže při kvalitním prostorovém poslechu je stejně potřeba všechny kanály nastavit manuálně v menu receiveru. Žádné univerzální nastavení pomocí kalibračního mikrofonu tento problém nevyřeší.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod johnym v pondělí 18. 8. 2008 0:23:17

Kalibrační mikrofon je na houby. Mám ho u receiveru taky. Je to další snaha výrobců upoutat pozornost zákazníka.
V praxi to ani dost dobře fungovat nemůže, protože každý film má úplně jiný zvuk a různou intenzitu kanálů. Např. zadní surroundy hrají někdy silně, jindy slaběji a někdy dokonce skoro vůbec.


Silne nesuhlasim. Kalibracia /kvalitna napri Audyssey , Multi EQ /,nastavuje oneskorenie a chrakteristiku zvuku s ohladom na posluchove miesto a zvukove vlastnosti miestnosti apriori , pre kazdy zvukovy signal.Je jasne ze kazdy disk je inac namixovany, a o to ide. Ak mas potrebu manualne pridavat hlasitost napr. zadnych suroundov tak v pohode, kalibraciu to nijako nemeni, ak ju mas uz raz nastavenu a zafixovanu v menu receivera. Ale:
Ziadne manualne nastavenie ti neodstrani rusive vlny vznikajuce z neziaducich odrazov od stien ci stropu, nezohladni individualne zvukove charakteristiky miestnosti, kvalitna kalibracia to vie, a zaruci ti ze pocujes to, co je na disku nahrane, a nic menej ani navyse, co vzniklo chybnym vlnenin zvuku na ceste od reprakov k tvojim usiam. Slaby zvukovy mix na disku zostane slaby vzdy, len ho budes pocut tak, ako ho pocut mas.
johnym
100+
100+
 
Příspěvky: 152
Registrován: pátek 14. 3. 2008 21:35:56

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v pondělí 18. 8. 2008 0:56:38

Já v tom rozdíly nepozoroval. Nechal jsem si změřit akustiku měřákem a kvůli tomu předělal i nábytek v obýváku. Teď je to OK, ale mikrofony mi vůbec nepomohli.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod tomiisek v pondělí 18. 8. 2008 11:27:42

Krtek píše:Kalibrační mikrofon je na houby. Mám ho u receiveru taky. Je to další snaha výrobců upoutat pozornost zákazníka. V praxi to ani dost dobře fungovat nemůže, protože každý film má úplně jiný zvuk a různou intenzitu kanálů.


Fakt geniální výrok... Filmy jsou samozřejmě namixované různě, kalibrační mikrofon však nepracuje na základě nějakého disku, ale na základě zcela shodného zvuku zasílaného do všech reproduktorů se shodnou intenzitou... Kalibrační mikrofon zajistí, aby do ucha dorazil zvuk ze všech beden stejně hlasitě a se stejným zpožděním, pak už je jen na discích, jak kvalitně mají udělané zvukové mixy. Běžný uživatel nemá šanci nastavit si receiver manuálně tak kvalitně, jako to během 10 minut dokáží kvalitní kalibrační mikrofony. Mezi běžnými uživateli se totiž krtci vyskytují pouze výjimečně...
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v pondělí 18. 8. 2008 12:42:13

A jak to potom nastavují ti, co u receiverů kalibrační mikrofony nemají a přitom se jedná o špičkové modely v řádech desítek tissíc ?

Kalibrační mikrofony jsou jen pro základní rychlé nastavení. Ručním nastavením se dá docílit mnohem lepších výsledků. Zabere to ale víc času.

Já mám u receiveru taky kalibrační mikrofony. Neuškodili ale ani nepomohli.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod tomiisek v pondělí 18. 8. 2008 12:59:22

Krtek píše:A jak to potom nastavují ti, co u receiverů kalibrační mikrofony nemají a přitom se jedná o špičkové modely v řádech desítek tissíc ?


Běžný uživatel nemá doma špičkový model v řádu desítek tisíc. Mezi krtkama možná jo, ale v běžné české populaci nikoli. A s cenou většinou klesá i schopnost dokázat si něco kvalitně manuálně nastavit.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod d.f.h v pondělí 18. 8. 2008 13:04:33

tomiisek píše:A s cenou většinou klesá i schopnost dokázat si něco kvalitně manuálně nastavit.

Tak pod to bych se podepsal :twisted:
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v pondělí 18. 8. 2008 14:52:46

A s cenou většinou klesá i schopnost dokázat si něco kvalitně manuálně nastavit.

To jo. Pak jsou ty mikrofony možná dobrý. Mě to k ničemu nepomohlo. Naopak jsem musel komplet předělat celý obývák vč. nábytku.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Modena v pondělí 18. 8. 2008 22:42:51

Krtek píše:Kalibrační mikrofon je na houby. Mám ho u receiveru taky. Je to další snaha výrobců upoutat pozornost zákazníka.
V praxi to ani dost dobře fungovat nemůže, protože každý film má úplně jiný zvuk a různou intenzitu kanálů. Např. zadní surroundy hrají někdy silně, jindy slaběji a někdy dokonce skoro vůbec. To samé i sub a center. Takže při kvalitním prostorovém poslechu je stejně potřeba všechny kanály nastavit manuálně v menu receiveru. Žádné univerzální nastavení pomocí kalibračního mikrofonu tento problém nevyřeší.


Krtku - fakt hláška jak sviňa . . . :mrgreen:

Jak jsi na tohle přišel ? Kua, ty fakt děláš úplně do všeho, to čumím ! ! ! :shock: :mrgreen:

P.S. Já jsem si upřímě řečeno myslel totéž u mého prvního ABS před cca 15 lety, ale jeho funkci jsem pochopil a docenil až na prvním náledí . . . :D
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v pondělí 18. 8. 2008 22:49:56

Modena píše:
Krtek píše:Kalibrační mikrofon je na houby. Mám ho u receiveru taky. Je to další snaha výrobců upoutat pozornost zákazníka.
V praxi to ani dost dobře fungovat nemůže, protože každý film má úplně jiný zvuk a různou intenzitu kanálů. Např. zadní surroundy hrají někdy silně, jindy slaběji a někdy dokonce skoro vůbec. To samé i sub a center. Takže při kvalitním prostorovém poslechu je stejně potřeba všechny kanály nastavit manuálně v menu receiveru. Žádné univerzální nastavení pomocí kalibračního mikrofonu tento problém nevyřeší.


Krtku - fakt hláška jak sviňa . . . :mrgreen:

Jak jsi na tohle přišel ? Kua, ty fakt děláš úplně do všeho, to čumím ! ! ! :shock: :mrgreen:

P.S. Já jsem si upřímě řečeno myslel totéž u mého prvního ABS před cca 15 lety, ale jeho funkci jsem pochopil a docenil až na prvním náledí . . . :D


Jak jsem na to přišel ? Z vlastní zkušenosti, protože můj receiver kalibrační mikrofony má. Všechno jsem si musel nastavit sám. Kalibrační mikrofony mne akorát upozornili na to, že mám u 7.1 prohozené boční surroundy se zadníma což byla moje chyba, protože jsem ty dráty zapojoval aniž bych na ně pořádně viděl.
Pokud uložím naměřené hodnoty kalibračních mikrofonů a pak je následně resetuji, ve zvuku není poznat žádný rozdíl.
Naposledy upravil Krtek dne pondělí 18. 8. 2008 22:59:46, celkově upraveno 1
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod derek v pondělí 18. 8. 2008 22:58:41

třeba krtek přenastavuje na každej film AVR :D ...

to že si všechno můžeš nastavit ručně neznamená, že je mikrofon k ničemu. automatika ti mimo jiné upraví i frekvence jednotlivých repro ( a to ručně neuděláš )...a nastaví ti AVR tak, aby se co možná nejvíc blížil nějakýmu ideálnímu kinu v hollywoodu mistra dolbyho :) ... samozřejmě pak můžeš zasáhnout do automatiky a např. si zesílit zadní repro ( ale pak to neodpovídá záměrům tvůrce, resp v těch správných chvílích je to příliš hlasité ), můžeš si virtuálně posunout repro dál od sebe ( občas to příjemně zvětší prostor )..je to všechno otázkou "laborování", ale hlavně a jedině tvých uší - a pakliže ti vyhovuje nastavení tak jak ho máš, neměň ho :)

já osobně mám AVR nastavený přes automatiku ( respektive jsem si tyto hodnoty poznamenal a jal se nastavovat s metrem v ruce a dospěl jsem ke stejným hodnotám :) )

jinak automat je fajn...ikdyž to jde i bez něj...je to něco jako elektrika v okýnkách, buď točíš kličkou, nebo zmáčkneš knoflík
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v úterý 19. 8. 2008 9:44:57

Já nastavoval parametry podle austického měřáku, protože jsem měl problémy s nábytkem. To je takový přístroj na baterky, který používají hlavně hi-fi studia když dělají sestavy i s montáží na klíč. Měl jsem ho půjčený od dovozce repro, které prodávám. (nebo spíš mi to měřil přímo ten dovozce, který s tím umí pracovat)

Na receiveru jsem nastavil metry, velikost beden, do surroundů i trochu více basů, každý kanál nastavil přesně podle změřeých hodnot vzhledem k sedačce a nábytku a vše uložil s ohledem na poslechové místo.
Ten efekt kinosálů je věc jiná. Sony má celkem 3 zvuková pole Cinema Studio. Pyšní se tím, že tyto pole odpovídají přesně naměřené akustice třech nejlepších a nejznámějších sálů v Hollywoodu. Dokonce jsou tam i názvy těch kin. Nedělám si iluze že tomu tak je, ale zvlášť první režim je na kino bombastický. Pak má ještě asi 40 dalších zvukových polí což je stejně k ničemu. Hudbu pak poslouchám v jiném režimu bez jakýchkoliv úprav.

Při použití kalibračních mikrofonů a následným ověření parametrů v menu jsem zjistil, že mám zadní surroundy vzdálené 6 metrů od poslechového místa, což je úplná blbost, protože vzdálenost je sotva poloviční. Boční surroundy byli akorát a center hodně slabý. Proto se také ty zadní surroundy i více zesílili. Navíc receiver chce pro výpočet parametrů i velikost beden. Velká nebo malá. Takové parametry jsou úplně k ničemu, když ani nemůžeš nastavit dělící frekvenci. Ty parametry jsou dost zevrubné. Aby měli mikrofony smysl, muselo by být nastavení parametrů mnohem detailnější. Další věc je subwoofer. V návodu je psáno že se má zesílit na polovinu výkonu. Nikoho už ale nezajímá jaký ten sub. má vlastně výkon, protože to vše ovlivňuje výsledek toho měření. Přenejmenším by se měl receiver zeptat alespoň jaký je vlastně rozsah beden a ne to střílet jen podle mikrofonů od boku. Z toho lze snadno usoudit jak asi přesná taková kalibrace podle mikrofonů vlastně je.

Proto jsem ten mikrofon zase smotal a hodil do krabice. Teď mám vše nastaveno ručně a přesně tak jak mi to vyhovuje. Zvuk je mnohem lepší a přirozenější než při použití mikrofonů. Ty mají možná význam u levnějších receiverů, kde jsou možnosti manuálního nastavení jen velmi omezené. Pokud se dá vše nastavit ručně a uživatel si s tím pohraje, dosáhne mnohem lepších výsledků i bez mikrofonů.
Takže asi tak.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Nick007 v úterý 19. 8. 2008 14:03:24

Nemyslím si, že kalibrační mikrofon je zbytečná věc. Ušetří přinejmenším dost čas s prvnotním nastavením. U mé Yamahy RX-V663 bylo za 3 minuty hotovo a myslím, že líp bych to manuálně nenastavil. A aspoň jsem nemusel běhat s metrem v ruce ;)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Modena v úterý 19. 8. 2008 16:46:45

Krtek píše:Navíc receiver chce pro výpočet parametrů i velikost beden. Velká nebo malá. Takové parametry jsou úplně k ničemu, když ani nemůžeš nastavit dělící frekvenci. Ty parametry jsou dost zevrubné. Aby měli mikrofony smysl, muselo by být nastavení parametrů mnohem detailnější.


Ty chceš nastavovat u jednotlivých kanálů dělící frekvenci? A kde ? :mrgreen:
Znova se hluboce nadechni . . . a přemýšlej o tom, co jsi napsal za píčovinu ! Víš vůbec kdy a u čeho se používá ? Musel bys mít 15-ti kanálovej receiver a všechny Magnáty biwiring, abys o tom vůbec mohl přemýšlet ! Dělící frekvenci si totiž nastavíš akorát u subu vzhledem k předním kanálům ! :evil:
Další tvoje perly o nastavování hlasitosti subu vzhledem k výkonu, proč se tvůj SONY neptá na rozsah tvých beden ( že by to fakt nepoznal že jsou parametrově pro SACD? :mrgreen: ) a podobná moudra pomíjím - ať si každý čtenář udělá sám obrázek !

Vůbec tomu nerozumíš, nevíš o čem píšeš a kážeš nám tady, jak jsi přechcal výrobce svým uchem na přibalovaném instalačním mikráku?
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v úterý 19. 8. 2008 18:16:04

Modena:
Dělící frekvenci jsem samozřejmě myslel u sloupů při biwiring zapojení. Tohle mikrofon nezná vůbec, protože při tomhle zapojení detekuje chybu. Jinak Sony nabízí v menu nastavení vzhledem k typu použitých beden a jejich charakteristice.

Ty sám jsi psal, že všechny bedny kromě plastových jsou výborné, tak nevím o čem se tady s náma bavíš. To je teda opravdu fundovaný názor. :shock:
Já píšu svoje vlastní postřehy (zkus to taky někdy) a nikomu nic nekážu. Tak je laskavě respektuj a nepiš tady kraviny o věcech které jsi ani neviděl, natož pak slyšel.

Přijdeš sem jednou za čas a místo abys psal něco rozumného k tématu tak se jen vysmíváš. :roll:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod derek v úterý 19. 8. 2008 18:39:46

brzděte...hádky nemaj cenu

1/ bavíte se o bi-ampigu ( dva zesilovače do dvou různých repro ( např střed, výška + bas ) na jedné reprobedně )...

2/ u tohohle se nic nenastavuje, protože normálně se o to postará vyhýbka v reprobedně ( mezi reprákama např střed, výška + bas ), která je neměnná od výrobce ( do reprobedny jde plný signál z jednoho zesilovače a vyhýbka si ho část odkloní )

3/ mikrofonu je to úúúplně jedno ( minimálně u mé SONY a měl jsem to zaplejené jak normálně, tak biwiring ( tedy 4kabely od jednoho zesilovače k dvoum reprům ), tak biamping ( tedy 4 kabely od dvou zesilovačů do dvou repro ) - a protože máš krtku taky sony, budem to mít stejné, ta chyba co ti to detekuje musí být jiná ( pravděpodobně že je bedna mimo rozsah, stačí jí šupnout o kousek a srovná se to )

4/ dělící frekvence se nastavuje v poměru od každé bedny k receivru, ovšem souhrně...tzn že de facto od nejmenší bedničky... ( velkým nevadí, že nebudou hrát basy a malý by se zbláznili )
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Rozmístnění zadních kanálů

Příspěvekod Krtek v úterý 19. 8. 2008 20:11:01

dareK:

u tohohle se nic nenastavuje, protože normálně se o to postará vyhýbka v reprobedně

Zapojení bi-amping musím nastavit i v menu receiveru. Je tam na to přímo odkaz.

dělící frekvence se nastavuje v poměru od každé bedny k receivru, ovšem souhrně

To taky není tak docela pravda, protože na mém receiveru má úplně každá bedna min. šest nastavení všeho možného, což zaručuje naprostou svobodu v nastavení. To oceníš hlavně když máš na jedné ze stěn nábytek. Proto jsem psal, že jsou kalibrační mikrofony k ničemu a jestliže má receiver svoje vlastní detailní nastavení, je lepší ho využít.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Další

Zpět na Reprosoustavy a reproduktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron