HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

3.1 ve stolku - Sony vs. Panasonic

Budí vaše sestava sousedy ze sna, případně jim vůbec nedá spát? Povězte nám o tom!

3.1 ve stolku - Sony vs. Panasonic

Příspěvekod TDLmarek v čtvrtek 6. 11. 2008 19:57:18

Nejdříve bych tu chtěl všechny pozdravit :) Právě jsem se zaregistroval, ale myslím že se mi tu bude líbit. Musím doplnit profil a časem třeba sepíšu i nějaké svoje dojmy a zkušenosti :)

A teď k tématu. Už asi tři čtvrtě roku se snažím vybrat si nějaké ozvučení domácího kina, ale k mé smůle mi "utekly" už dvě sestavy (a sice Samsung HT-AS1T a Sony HT-SF1000) které se mi líbily. Pod tíhou přetrvávající beznaděje a frustrace z mizerné nabídky v segmentu receiver+repro za rozumnou cenu jsem se začal poohlížet po alternativách.

Přes chvilkové vzplanutí k YSP-600 od Yamahy jsem se dogooglil až ke konceptu "domácí kino ve stolku" od Sony (RHT-G500) a později i konkurenčního Panasonicu (SC-HTR210E).

Co si o nich myslíte? Protože se jedná o poměrně čerstvé novinky, na webu ještě nejsou ani manuály a obchody je nemají skladem. Takže zatím sháním informace a vyčkávám. V sony centru jsem si poslech RHT-G900 a ten zvuk (po stránce virtuálního prostoru) mě velmi překvapil. Obecně mám však raději značku Panasonic (s televizí i přehrávačem jsem maximálně spokojen :)), Sony mi naopak v určitých věceh vadí a nejednou jsem se setkal s názorem, že zvuk dělat opravdu neumí a značnou část ceny tvoří jenom logo "Sony" na přístrojích.

Samozřejmě jsem stále otevřen i možnosti klasické 5.1 sestavy. Docela mě zaujaly zde vychvalované HTX-22HD + SKS-11, ale vadí mi že dvojice předních dvojka jsou jen malé bedýnky - neměl bych je kam pořádně umístit, TV není úplně u zdi. Momentálně zkouším vygooglit, zda by se to nedalo vyřešit nějakými stojany.

Něco málo doplňujících informací: LCD 32" 720p Panasonic; DVD + HTPC, blu zatím ne, ale dřív nebo později na něj dojde, takže schopnost sestavy přijímat 5.1PCM by přišla vhod. Podkrovní místnost cca 8x4m, přičemž pro domácí kino je vyhrazena její polovina - cca 4x4m.

Jednu chvíli jsem uvažoval i nad "hi-end" přístupem receiver + repro ve "dřevě". Bohužel jsem zjistil že při požadavku příliš nepřekročit cenu 15k bych měl velice, velice omezený výběr. Navíc ten design, mně se ty "dřevěné" bedny prostě nelíbí :)
Uživatelský avatar
TDLmarek
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtvrtek 6. 11. 2008 19:10:12

Re: 3.1 ve stolku - Sony vs. Panasonic

Příspěvekod stealthx v středa 7. 1. 2009 1:08:19

Ja si zase brousim zuby na tenhle kousek:
http://www.sony.cz/product/hcs-cinema-s ... e=Overview
Skoda, ze tu s tim nema nikdo zkusenosti.
Uživatelský avatar
stealthx
0+
0+
 
Příspěvky: 34
Registrován: úterý 30. 12. 2008 23:14:44

Re: 3.1 ve stolku - Sony vs. Panasonic

Příspěvekod d.f.h v středa 7. 1. 2009 1:47:27

Já tak trochu ano: http://hdmag.cz/clanek/sony-rht-g900-rh ... lze-profil
Panasonic jsem měl SC-HTR310, profil z listopadového čísla časopisu S&V vyjde na HDmag.cz příští pátek.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: 3.1 ve stolku - Sony vs. Panasonic

Příspěvekod Modena v středa 7. 1. 2009 17:58:09

Juta píše: Jestli se Ti nelíbí dřevěné bedny jak píšeš, tak to je potom začarovaný kruh, protože dobré ozvučení je jen ze dřeva.

To je blbost ! To je zobecňování na kvadrát !
Hifista by s tebou nesouhlasil - pro něj bude top beton, nebo ještě lépe kanadská žula, na nikoliv opačné straně jsou miniplasťáky BOSE, které v pohodě přehrají většinu dřevěných beden !
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: 3.1 ve stolku - Sony vs. Panasonic

Příspěvekod Nick007 v středa 7. 1. 2009 21:59:13

Modena píše:
Juta píše: Jestli se Ti nelíbí dřevěné bedny jak píšeš, tak to je potom začarovaný kruh, protože dobré ozvučení je jen ze dřeva.

To je blbost ! To je zobecňování na kvadrát !
Hifista by s tebou nesouhlasil - pro něj bude top beton, nebo ještě lépe kanadská žula, na nikoliv opačné straně jsou miniplasťáky BOSE, které v pohodě přehrají většinu dřevěných beden !


Bedny ze žuly? Kolik to stojí, jak to je velký, kde to mají? :shock:
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: 3.1 ve stolku - Sony vs. Panasonic

Příspěvekod bert007d v čtvrtek 22. 1. 2009 14:55:13

Zdravím všechny, kdo uvažují o koupi něčeho podobného...
Provozuji cca čtvrt roku Sony RHT-G900 a říkám:...zatím dobrý...
Rozhodování, zda koupit, nebylo vůbec jednoduché, jelikož recenzí je relativně málo, vystavených kusů jsem také mnoho neviděl, no a že by se mi někde podařilo TO před zakoupením slyšet, tak to už vůbec ne ( v Datartu mi obsluha sdělila:....." že neví, jak se to má zapojit, že to není nic jednoduchýho, ale že to je fakt výborný, protože vedoucí, kterej tam teda už sice nedělá, to viděl - slyšel na nějaký předváděčce a že z toho byl úplně mimo"..... /věřím, to tam jsou ostatně všichni/ a potom ten povídací hošíček začal listovat v nějakým prospektu, jakože mi něco přečte a ukáže obrázky.....tak jsem raději opustil objekt, město i kraj....
Objednal jsem tedy jen na základě vizuálního dojmu ( fakt moudrý rozhodnutí u věci, která má hlavně dělat zvuk :roll: ) a modlil se, aby to hrálo alespoň trochu.
Výsledek:
pro moje uši a potřeby je zvuk dostatečně kvalitní a dynamický, prostorový dojem to umí vytvořit slušný, úroveň maximální hlasitosti tak akorát. Považuji za ideální řešení pro prostory, kde nelze jednoduchým způsobem rozmístit satelity nebo zkrátka nemáte rádi "dráty".....
Připojení a zprovoznění naprosto jednoduché ( vše mám připojeno přes HDMI ) ovládání také v pohodě...
Reproduktory zabudované v TV nepoužívám, žádný problém se synchronizací zvuk/obraz nepozoruji.
Jako chybu vidím umístění stavového displeje: je viditelný pouze při pohledu zvrchu-zatím jsem ale nepřišel na situaci, kdy by mi vadilo, že na něj nevidím.
Kdo o koupi uvažujete, zkuste si vydupat předvedení v obchodě, protože jít do toho naslepo fakt není při té investici ideální.
Jestli potřebujete odpověď na konkrétní dotaz, tak napište ( když budu znát, tak odpovím ) nebo si přijeďte v případě zájmu po předchozí domluvě poslechnout - okouknout ( okres Svitavy ).

bert
bert007d
0+
0+
 
Příspěvky: 3
Registrován: pátek 5. 12. 2008 12:48:53

Re: 3.1 ve stolku - Sony vs. Panasonic

Příspěvekod Papinak v úterý 27. 1. 2009 8:49:12

Tak ze všech omezených možností, které máš bych rozhodně volil HTX-22HD + SKS-11.Myslím, že po zvukové stránce se jim stolek nevyrovná. Na filmy budeš v dané kategorii max. spokojen a s hudbou si to snad poradí alespoň trochu přijatelně.
TV Panasonic TH-46PZ85E, 3D BD Sony BDP-S490, Xtreamer Prodigy, PS3 80 GB, HD PVR KCF-B3000, AV receiver Onkyo TX-SR 607, Repro Magnat Quantum 2x 605, 2x 603, 1X 613
Uživatelský avatar
Papinak
200+
200+
 
Příspěvky: 225
Registrován: pátek 4. 7. 2008 10:56:46
Bydliště: Liberec

Re: 3.1 ve stolku - Sony vs. Panasonic

Příspěvekod d.f.h v úterý 27. 1. 2009 10:47:08

Papinak píše:Tak ze všech omezených možností, které máš bych rozhodně volil HTX-22HD + SKS-11.Myslím, že po zvukové stránce se jim stolek nevyrovná. Na filmy budeš v dané kategorii max. spokojen a s hudbou si to snad poradí alespoň trochu přijatelně.

To mohu jako spokojený majitel výše uvedeného jen potvrdit - pro menší prostory a nenáročného uživatele ideální věcička :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: 3.1 ve stolku - Sony vs. Panasonic

Příspěvekod stealthx v středa 28. 1. 2009 11:41:14

bert007d píše:Zdravím všechny, kdo uvažují o koupi něčeho podobného...
Provozuji cca čtvrt roku Sony RHT-G900 a říkám:...zatím dobrý...
.
..
.
Jestli potřebujete odpověď na konkrétní dotaz, tak napište ( když budu znát, tak odpovím ) nebo si přijeďte v případě zájmu po předchozí domluvě poslechnout - okouknout ( okres Svitavy ).
bert

Hoj, taky uvazuju nad koupi Sony RHT-G900 slysel jsem ho na chodove a ochotne to tam predvedli http://www.centrumchodov.cz/cz/detail.php?item=1066.

Trochu mi prislo, ze pri vytvareni zadniho efektu bylo slyset min basu. Jakej z toho mate osobni dojem?

Jeste jsem se chtel zeptat, jestli mate zkusenost s ovladanim Sony LCD + G900 spolecnym ovladacem od G900 jako celek. Funguje to tak, ze zmacknu jeden cudlik a zapne se mi najednou TV + G900 a nemusim s tim moc bojovat a prehazovat ovladace? Na hlasitost reaguje G900 a na prepinani programu na stejnym ovladaci reaguje Sony LCD?
Uživatelský avatar
stealthx
0+
0+
 
Příspěvky: 34
Registrován: úterý 30. 12. 2008 23:14:44


Zpět na Reprosoustavy a reproduktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron