HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Panorama

Budí vaše sestava sousedy ze sna, případně jim vůbec nedá spát? Povězte nám o tom!

Panorama

Příspěvekod Tereta v úterý 10. 11. 2009 14:22:34

Ahojky, chtěla bych se zeptat, protože u mě doma nelze kvůli tvaru místnosti použít zadní reproduktory, chci si pořídit soundbar a vytvořit alespoň iluzy prostoru. vyhlídla jsem si Panoramu od B&W. Protože není zrovna nejlevnější, chtěla bych se nejdřív zeptat jestli je opravdu schopna vytvořit iluzy prostorového zvuku a jestli vadí že vzdálenost ke kolmým zdem nebude uplně stejná, rozdíl je cca 0,5 m a jestli nevadí že protilehlá zeď je skleněná? A ještě prosím, bylo mi řečeno, že budu potřebovat suwoofer, je lepší mít od stejného výrobce nebo to je fuk, pro mě je důležité i to aby se mi pak nehromadily další dálkové ovladače :mrgreen: .

Děkuji Tereza
Uživatelský avatar
Tereta
0+
0+
 
Příspěvky: 19
Registrován: pondělí 9. 11. 2009 17:56:48

Re: Panorama

Příspěvekod tomiisek v úterý 10. 11. 2009 15:17:40

Ahoj. Doporucim dve veci:

1) Rozhodne koupit od takoveho prodejce, ktery umozni si to doma vyzkouset - je to pro ne kseft, maji na tom marzi, nemel by byt problem predvest v realnych podminkach tve mistnosti, pokud prodejce veri kvalite produktu. Pro filmy by to mohlo byt dobre, ale zase jestli to nejak neprzni stereo, kvalitni a dobre umistene stereo repraky mozna mohou celkove prinest lepsi poslech.

2) Urcite koupit i sluchatka. Za par tisic by sluchatka mela prinest daleko lepsi prostorovost a bude jim ukradena i ta neprilis stastna sklenena zed :twisted: U dobrych sluchatek pri sledovani filmu clovek vubec nevi, ze je ma na hlave. Spousta filmu az tak mnoho prostorovosti nenabizi, takze urcite postaci i ten soundbar, pro kvalitni prostorove mixy bych ale uprednostnil spis ta sluchatka, zvlast pokud by sklenena stena delala neplechu. Navic se sluchatka vzdycky mohou hodit, treba pri vecernim poslechu na volume vpravo Obrázek
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Panorama

Příspěvekod Tereta v úterý 10. 11. 2009 16:55:47

Díky, no sezení doma se sluchátkama si neumím představit :oops: . Dve reprobedny by asi byly fajn, jenže to bych musela koupit ještě zesilovač ne? A takle se mi líbí že bych měla jenom Telku, Blu ray přehrávač a ten soundbar a už žádnou další "krabici" O Hudbu se mi stárá iPhone a B&W Zeppelin a nemyslím že bych měla nějaké poslechově nadstndadní nároky.

Hraje nějakou roli, že na té skleněné zdi jsou svislé žaluzie, nebo kdybych pořídila ještě závěsy?
To opravdu jde požádat prodejce o dobu na vyzkoušení výrobku?
Uživatelský avatar
Tereta
0+
0+
 
Příspěvky: 19
Registrován: pondělí 9. 11. 2009 17:56:48

Re: Panorama

Příspěvekod d.f.h v úterý 10. 11. 2009 17:07:47

Se slušným prodejcem se dá ohledně vyzkoušení vždy nějak domluvit, toho bych se nebál.

Jinak sluchátka dovedou udělat překvapivě dobrou službu, ačkoliv se to v prvním okamžiku může zdát být divné. Je to zcela jiný zážitek, mnohem komornější (zvlášť pro ostatní :-) ).

K těm soundbarům všeobecně - ono existuje několik technologií, každá z nich poskytuje trochu jiné výsledky, prakticky se ale vždy bude jednat o náhražku. Není to nic proti ničemu, jen je potřeba vždy počítat s tím, že výsledkem bude skutečně jen lepší či horší iluze prostorového zvuku.

Rozdílná vzdálenost od kolmých zdí by neměla být problém, ovšem ta skleněná zeď... Jakou má plochu? Je členěná do menších částí, nebo je skutečně jednolitá? Ideální to rozhodně není, závěsy určitě pomohou.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Panorama

Příspěvekod Tereta v úterý 10. 11. 2009 17:23:30

Je to 5,5 x 2,5 metru skla, přerušeného jenom, také skleněnými dveřmi. Já vím, to mi říkají všichni, že to je pouze náhražka plnohodnotného prostorového zvuku. Ale já opravdu nejsem zas až tak velký "fajnšmekr" ;) A hlavně, pro chlapa asi hloupej argument ale mě se ta Panoráma moc líbí vzhledově (doufám že mě neukamenujete) ad sluchátka, já doma nikoho neruším a ani nepoužívám po nocích volume doprava naplno, tou dobou si prohlížím ve vysokém rozlišení oční víčka zevniř :D
Uživatelský avatar
Tereta
0+
0+
 
Příspěvky: 19
Registrován: pondělí 9. 11. 2009 17:56:48

Re: Panorama

Příspěvekod d.f.h v úterý 10. 11. 2009 17:39:22

Ale jo, já na vzhled náhodou docela dám - líbí se mi třeba Philips kousky, i když ta cena je na zabití.

V tom případě bych tedy nic neřešil, zkusil bych si to někde poslechnout / vypůjčit, přes sklo bych natáhnul trochu těžší závěs a mohlo by to klapnout.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Panorama

Příspěvekod d.f.h v úterý 10. 11. 2009 17:43:21

NIcméně jsem ještě trochu zainvestigoval a pokud jsem trefil ten správný kousek, tak se mi zdá, že mezi soundbary nepatří po čistě technické stránce mezi nejlepší...

http://www.whathifi.com/Review/BandW-Panorama/

Ale to samozřejmě může být čistě subjektivní recenzentův dojem.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Panorama

Příspěvekod tomiisek v úterý 10. 11. 2009 17:48:21

Ale ta sluchatka nejsou jenom kvuli ruseni ostatnich. Fakt mohou prinest super zazitek a urcite lepsi prostorove efekty nez soundbar. A je to i docela zajimave, clovek vnima bedliveji a mene od filmu odbiha. Samozrejme nemam na mysli nejake prenosne spunty, ale klasicka otevrena domaci sluchatka - sam mam doma Sennheiser 555 a za tech par korun hraji slusne. Nerikam koupit je mista soundbaru, ale koupit je k nemu, dobre ozvucene filmy jako Gladiator, Matrix ci Master & Commander si je zaslouzi.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Panorama

Příspěvekod Tereta v úterý 10. 11. 2009 18:04:37

d.f.h píše:NIcméně jsem ještě trochu zainvestigoval a pokud jsem trefil ten správný kousek, tak se mi zdá, že mezi soundbary nepatří po čistě technické stránce mezi nejlepší...

http://www.whathifi.com/Review/BandW-Panorama/

Ale to samozřejmě může být čistě subjektivní recenzentův dojem.


Ano, to je on. Aha já četla jenom recenze ve Stereu a ještě v nějakém časopise a tam ho právě chválili??? Philips se mi taky líbí, mam od nich LCDéčko tak bych ještě mohla zalovit v holandských vodách.
Má nějakou výhodu mít vše od jednoho výrobce? Ostatně by mi tuhle firemní harmonii asi kazil Pioneer Blu ray.
Uživatelský avatar
Tereta
0+
0+
 
Příspěvky: 19
Registrován: pondělí 9. 11. 2009 17:56:48

Re: Panorama

Příspěvekod Tereta v úterý 10. 11. 2009 18:12:53

tomiisek píše:Ale ta sluchatka nejsou jenom kvuli ruseni ostatnich. Fakt mohou prinest super zazitek a urcite lepsi prostorove efekty nez soundbar. A je to i docela zajimave, clovek vnima bedliveji a mene od filmu odbiha. Samozrejme nemam na mysli nejake prenosne spunty, ale klasicka otevrena domaci sluchatka - sam mam doma Sennheiser 555 a za tech par korun hraji slusne. Nerikam koupit je mista soundbaru, ale koupit je k nemu, dobre ozvucene filmy jako Gladiator, Matrix ci Master & Commander si je zaslouzi.


Ale kam ta sluchátka zapojit? To bych stejně musela pořídit zesilovač ne?
Uživatelský avatar
Tereta
0+
0+
 
Příspěvky: 19
Registrován: pondělí 9. 11. 2009 17:56:48

Re: Panorama

Příspěvekod Nick007 v úterý 10. 11. 2009 18:13:48

Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Panorama

Příspěvekod Nick007 v úterý 10. 11. 2009 18:14:08

Tereta píše:Ale kam ta sluchátka zapojit? To bych stejně musela pořídit zesilovač ne?


Přímo do přehrávače.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03


Zpět na Reprosoustavy a reproduktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron