HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Kam s ním... ?

Budí vaše sestava sousedy ze sna, případně jim vůbec nedá spát? Povězte nám o tom!

Kam s ním... ?

Příspěvekod Mr.BP v pátek 13. 6. 2008 14:12:23

Mám začátečnický dotaz. Chystám se na přestavbu obýváku a řeším kam mám postavit subwoofer. Pomiňme značku, mám prostě domácí kino 5.1, je mi jasné kam dám levou, pravou, přední, zadní a středovou bednu a táži se vás, kam můžu dát subwoofer ? Principiálně, kam s ním ve vztahu a poloze posluchače a TV ?
Mr.BP
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: pátek 13. 6. 2008 14:03:41

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod tomiisek v pátek 13. 6. 2008 14:19:53

Mr.BP píše:Mám začátečnický dotaz. Chystám se na přestavbu obýváku a řeším kam mám postavit subwoofer. Pomiňme značku, mám prostě domácí kino 5.1, je mi jasné kam dám levou, pravou, přední, zadní a středovou bednu a táži se vás, kam můžu dát subwoofer ? Principiálně, kam s ním ve vztahu a poloze posluchače a TV ?


Hlavně neřešit kam vzhledem k posluchači, ale především kam vzhledem ke zdem a nábytku. Zejména jej neumisťovat k TV a obzvlášť nesmí být směrem k TV (či jiné elektronice) nasměrován. Nejlépe by měl "mířit" do země, nebo alespoň směrem od TV. Nejlepší je o umístění rozhodnout až na základě konkrétní zkušenosti - prostě ho zkusit vrazit na různá místa a pak ho nechat tam, odkud bude působit nejlépe. Žádné konkrétní umístění není na rozdíl od centru či předních a zadních repro třeba.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod Krtek v pátek 13. 6. 2008 14:27:54

Záleží co máš za sestavu. Pokud to není sestava "vše v jednom" ale samostatný receiver s bednama a subwooferem, je v podstatě jedno kam subwoofer umístíš. (předpokládám, že sestava odpovívá velikosti místnosti) Lidské ucho totiž nedokáže rozeznat směrovost hlubokých tónů pod určitou hranici. Takže ho můžeš dát klidně někam i na druhou stranu místnosti. Důležité je i rozložení nábytku, aby to pak nerezonovalo. Pak taky záleží co je to za subwoofer. Pokud je to Down Fire (repro směrem do země) potřebuje kolem sebe min. půl metru prostoru.
Ale vše záleží na konkrétní sestavě, jejím výkonu a velikosti místnosti. To jsou důležité informace, které jsi bohužel nenapsal.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod martinhamr v pátek 13. 6. 2008 18:04:12

Subwoofer je dobré dát ke zdi a nejlépe do rohu.Čím více odrazových ploch máš za subwooferem tím lépe.A také je dobré ho natočit proti posluchačum.Samozřejmě pokud by ti to basovalo tak si můžeš snížit intenzitu.Všimni si na všech pláncích kde je subwoofer umístěn.
Přílohy
onkyo_tx_sr805_speaker_conf.jpeg
onkyo_tx_sr805_speaker_conf.jpeg (33.6 KiB) Zobrazeno 22374 krát
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod Krtek v neděle 15. 6. 2008 15:00:25

martinhamr:
Naprostá blbost. Subwoofer potřebuje svůj prostor stejně jako bedna, možná i víc. Při nedodržení prostoru mohou okolní věci rezonovat a subwoofer nebude fungovat jak má. Místo hutných basů bude hučet. S tím souvisí i ta směrovost. Pokud má prostor, nemusíš ho směrovat, protože basy se se budou všemi směry šířit stejně. To můžeš poznat i doma. Když pustíš do subwooferu nějaký signál aby basoval a někdo Ti zaváže oči, neměl bys poznat odkud basy vychází, protože lidské ucho nedokáže tuhle frekvenci rozlišit. Pokud u svého subwooferu slišíš v basech určitou směrovost, pak je ten subwoofer osazený nějakým levným nekvalitním reprákem a nebere jen to co by měl, a nebo ho máš špatně umístěný.
Ten Tvůj obrázek z menu co jsi poslal je jen ilustrativní, nehledě na to, že je na něm špatně vyobrazeno umístění bočních beden k pozici diváka.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod martinhamr v pondělí 16. 6. 2008 7:30:51

Krtek píše:martinhamr:
Když pustíš do subwooferu nějaký signál aby basoval a někdo Ti zaváže oči, neměl bys poznat odkud basy vychází, protože lidské ucho nedokáže tuhle frekvenci rozlišit..


OK tak ze života,když vybuchne třeba auto,jako je tomu ve filmu,tak na tebe ta akustická vlna příde ze zadu? :) Asi ne že... Později sem vložím článek o umístění reproduktorů.Teď na to nemám čas.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod tomiisek v pondělí 16. 6. 2008 11:05:24

Není třeba dlouhých článků. Zjednodušeně subwoofer člověk vnímá především tělem, zatímco ostatní reproduktory převážně ušima. I proto (lepší) subwoofery míří do podlahy (a horší do stěny či rohu stěn), zatímco ostatní reproduktory míří přímo na uši. To že dokážeme vnímat, kde došlo k výbuchu automobilu, nemá na svědomí subwoofer, ale zbytek reproduktorů, které "neslyšitelnou" tlakovou vlnu subwooferu "slyšitelným" zvukem výbuchu lokalizují. Subwoofer proto vůbec nemusí stát v místě výbuchu, ani tím směrem být přímo nasměrován, o umístění nárazu či výbuchu se už postarají ostatní reproduktory. Zatímco ostatní reproduktory mají +/- jasná pravidla umístění, umístění subwooferu je alchymie, která se nedá obecně zachytit obrázkem, neboť v každé (části) místnosti hraje subwoofer úplně jinak. Zkrátka postupně ho dát na několik různých míst a zkoušet, zkoušet, zkoušet.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod pavelz v pondělí 16. 6. 2008 11:40:39

tomiisek píše:Zatímco ostatní reproduktory mají +/- jasná pravidla umístění, umístění subwooferu je alchymie, která se nedá obecně zachytit obrázkem, neboť v každé (části) místnosti hraje subwoofer úplně jinak. Zkrátka postupně ho dát na několik různých míst a zkoušet, zkoušet, zkoušet.


Přesně tak. Mě nakonec vyšlo nejlepší umístení v rohu za televizí (JAMO E6-SUB).
LCD Samsung LE40R71B; DVD Panasonic DVD-RA61, Panasonic DVD-S52; Receiver ONKYO TX-DS595; Repro: front Dantax Octava 30, center Dantax C10, surr. Dantax Ocatava 10, sub. Jamo E6SUB
pavelz
0+
0+
 
Příspěvky: 33
Registrován: středa 16. 1. 2008 12:59:10

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod HDlover v pondělí 16. 6. 2008 12:11:49

Jak doporucujete zkouset to umisteni? Asi jednoduse si poustet nejakou dobre znamou scenu plnou vybuchu a poslouchat v jaky poloze to hraje nejlip, nebo je tam nejaka vetsi veda?
<Uwe Boll> I wanna shoot World Of Warcraft

<Paul Sams> We will not sell the movie rights, not to you... especially not to you.

<Uwe Boll> I wanna shoot GTA

<Rockstar> ???
Uživatelský avatar
HDlover
100+
100+
 
Příspěvky: 103
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:43:19

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod pavelz v pondělí 16. 6. 2008 12:18:40

HDlover píše:Jak doporucujete zkouset to umisteni? Asi jednoduse si poustet nejakou dobre znamou scenu plnou vybuchu a poslouchat v jaky poloze to hraje nejlip, nebo je tam nejaka vetsi veda?


Kdysi vyšlo v Stereo a video testovací DVD, které obsahovalo i test subwooferu (v podstatě frekvence od 0-asi 200 Hz). Podle toho pak umístit, kde je nejméně rezonancí a útlumů
LCD Samsung LE40R71B; DVD Panasonic DVD-RA61, Panasonic DVD-S52; Receiver ONKYO TX-DS595; Repro: front Dantax Octava 30, center Dantax C10, surr. Dantax Ocatava 10, sub. Jamo E6SUB
pavelz
0+
0+
 
Příspěvky: 33
Registrován: středa 16. 1. 2008 12:59:10

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod d.f.h v pondělí 16. 6. 2008 12:19:36

Ta DVD vyšla dokonce dvě, jedno lepší než druhé (opravdu).
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod Krtek v pondělí 16. 6. 2008 23:25:18

HDlover píše:Jak doporucujete zkouset to umisteni? Asi jednoduse si poustet nejakou dobre znamou scenu plnou vybuchu a poslouchat v jaky poloze to hraje nejlip, nebo je tam nejaka vetsi veda?


Žádná věda to není. Největší bordel dělá nábytek, takže umístit ho tak, aby nic nerezonovalo. V závislosti na výkonu je důležité aby měl kolem sebe i dostaek místa, jinak nebude fungovat jak má. Já mám subwoofre 130 W s 30 cm membránou do země. Zjistil jsem, že musí mít kolem sebe ze všech stran min. 60 cm prostoru. Pak je to teprve OK i když v návodu psali 40 cm.

Martinhamr:
Pokud je receiver a subwoofer kvalitní, je úplně jedno kam ho dáš a nějaký Tvůj článek na tom nic nezmění stejně jako ta Tvoje tlaková vlna, protože jak jsem psal - lidské ucho nedokáře rozlišit frekvenci vydávaných tónů a proto ho vnímá všude stejně. Po slepu by jsi ho nenašel ani omylem. Dokonce to píšou i v návodech od subwooferů, takže jediné omezení je opravdu jen ten nábytek..
Navíc pokud máš na receiveru zvlášť nastavený kanál pro subwoofer, neznamená to ještě, že přehrává všechny basy. Určité frekvence basů vyžadují také směrovost, proto jsou přehrávány ve frontech. To můžeš slišet i u filmů, kde jsou basové tóny a subwoofer vůbec nereaguje. Takže asi tak.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod martinhamr v úterý 17. 6. 2008 7:33:24

Krtek píše:
HDlover píše:Jak doporucujete zkouset to umisteni? Asi jednoduse si poustet nejakou dobre znamou scenu plnou vybuchu a poslouchat v jaky poloze to hraje nejlip, nebo je tam nejaka vetsi veda?


Žádná věda to není. Největší bordel dělá nábytek, takže umístit ho tak, aby nic nerezonovalo. V závislosti na výkonu je důležité aby měl kolem sebe i dostaek místa, jinak nebude fungovat jak má. Já mám subwoofre 130 W s 30 cm membránou do země. Zjistil jsem, že musí mít kolem sebe ze všech stran min. 60 cm prostoru. Pak je to teprve OK i když v návodu psali 40 cm.

Martinhamr:
Pokud je receiver a subwoofer kvalitní, je úplně jedno kam ho dáš a nějaký Tvůj článek na tom nic nezmění stejně jako ta Tvoje tlaková vlna, protože jak jsem psal - lidské ucho nedokáře rozlišit frekvenci vydávaných tónů a proto ho vnímá všude stejně. Po slepu by jsi ho nenašel ani omylem. Dokonce to píšou i v návodech od subwooferů, takže jediné omezení je opravdu jen ten nábytek..
Navíc pokud máš na receiveru zvlášť nastavený kanál pro subwoofer, neznamená to ještě, že přehrává všechny basy. Určité frekvence basů vyžadují také směrovost, proto jsou přehrávány ve frontech. To můžeš slišet i u filmů, kde jsou basové tóny a subwoofer vůbec nereaguje. Takže asi tak.


Já se nehádám direktore :) ;) Jo měl jsem na začátku kapku pomotané dojmi,ale již jsem si v tom udělal pořádek.
Jen mi chlapi řekněte proč maj všechny woofery (99%) reproduktor na boku a jen pár ho směřují dolu. Zřejmě to není zcela ideální stav.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod tomiisek v úterý 17. 6. 2008 9:28:35

martinhamr píše:Jen mi chlapi řekněte proč maj všechny woofery (99%) reproduktor na boku a jen pár ho směřují dolu.


To možná v hypermarketu, slušné subwoofery výstup na boku příliš nemívají. Na boku je to levnější (spousta bočních subwooferů si vůbec neláme hlavu hroty či žulovou deskou), designově to ladí se zbytkem řetězce a hlavně to tak připadá normální neznalému konzumentovi, který má laický pocit, že subwoofer taky musí mít mřížku, kterou si na sebe nasměruje. Já bych subwoofer bez hrotů nevyzařující do podlahy nekoupil... Pokud má subwoofer výstup do boku, je mnohem těžší jej správně nasměrovat, víc se musí myslet na stěny a nábytek, u podlahového to je jednodušší.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod martinhamr v úterý 17. 6. 2008 9:53:26

tomiisek píše:
martinhamr píše:Jen mi chlapi řekněte proč maj všechny woofery (99%) reproduktor na boku a jen pár ho směřují dolu.


To možná v hypermarketu, slušné subwoofery výstup na boku příliš nemívají. Na boku je to levnější (spousta bočních subwooferů si vůbec neláme hlavu hroty či žulovou deskou), designově to ladí se zbytkem řetězce a hlavně to tak připadá normální neznalému konzumentovi, který má laický pocit, že subwoofer taky musí mít mřížku, kterou si na sebe nasměruje. Já bych subwoofer bez hrotů nevyzařující do podlahy nekoupil... Pokud má subwoofer výstup do boku, je mnohem těžší jej správně nasměrovat, víc se musí myslet na stěny a nábytek, u podlahového to je jednodušší.


A jinak jsi zdravej....
Všechny tyhle subwoofery jsou v řádech desítek tisíc,že by to bylo z těch hypermárketů :lol: :lol: To tvé pravidlo bych nazval hloupím. ;),nemá logiku.
Přílohy
3.jpeg
3.jpeg (38.12 KiB) Zobrazeno 22106 krát
2.jpeg
2.jpeg (20.18 KiB) Zobrazeno 22109 krát
1.jpeg
1.jpeg (12.35 KiB) Zobrazeno 22106 krát
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod tomiisek v úterý 17. 6. 2008 10:19:24

Já moc dobře vím, že máš výstup do boku, tak jsem přesně tenhle příspěvek čekal :mrgreen: A nemyslíš, že to je takto mnohem hezčí než do podlahy? Že když už člověk vrazí do subwooferu desítky tisíc, že může chtít i pěkný design? Ode mně to byla jedna velká provokace, sám uvažuji, že bych v budoucnu pořídil Velodyne :mrgreen:

Má narážka (bok, hroty, žula) narážela na all-in-one systémy, které snad bez výjimky mají výstup do boku a že běžný zákazník by na reprák "bez repráku" a ještě "na nožičkách" koukal divně.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod dan3742 v úterý 17. 6. 2008 10:26:53

Přesně tak.B/W navíc používají uzavřenou konstrukci.Oni se také ty držší subwoofery používají na poslech hudby a ne jen na film.V tomto případě není spodní konstrukce moc vhodná.Při hudbě doporučují dokonce přiřadit subwoofer ke každému sloupu
hned vedle něj s natočením k posluchači.
dan3742
0+
0+
 
Příspěvky: 48
Registrován: pátek 29. 2. 2008 0:04:57
Bydliště: BOSKOVICE

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod martinhamr v úterý 17. 6. 2008 10:42:48

dan3742 píše:Přesně tak.B/W navíc používají uzavřenou konstrukci.Oni se také ty držší subwoofery používají na poslech hudby a ne jen na film.V tomto případě není spodní konstrukce moc vhodná.Při hudbě doporučují dokonce přiřadit subwoofer ke každému sloupu
hned vedle něj s natočením k posluchači.


Začíná se to tu kapku zamotávat :) Jakto že má být subwoofer natočen k posluchači,když to není důležité kde je? To říká Tomiisek. Já jsem slyšel dokonce názor,že nejlepší by bylo mít třeba 4 subwoofery.A jestli je to hudba nebo film s efekty,to je fuk.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod Krtek v úterý 17. 6. 2008 10:43:28

No subwoofery jsou v podstatě tři druhy.
1. Vyzařování do předu či do boku
Tento typ je nejrozšířenější a většinou bývá ještě z protilehlé strany vybaven basreflexovou tubou. Cena v tomto případě ale vůbec není známkou kvality. Je to spíš pohodlnější řešení pro výrobce, jelikož reproduktor nemusí být tak kvalitní a celková konstrukce bedny také nemusí být tak precizní.

2. Vyzařování do země (Down Fire)
Tento typ je co se týče kvality a ceny nejideálnějším řešením. Subwoofer obsahuje speciální reproduktor, který využívá převážně zpětného tlaku, takže větší část basů jde z basreflexové tuby. Tyto subwoofery jsou však náročnější na celkovou konstrukci bedny což se projevuje i na jejich vyšší ceně. Zvuk je však neporovnatelný (sám jsem měl vyzařování dopředu a teď mám do země, tak vím o čem píšu) U těchto subwooferů jsou nutné hroty s gumovými násadkami tlumící rezonace (většinou jsou přibalené výrobcem) a dostatečný odstup od okolních věcí a nábytku. I váha je mnohem vyšší. Můj váží něco málo přes 30 kg.

3. Vyzařování do bedny
Tyhle jsou vůbec nejkvalitnější, ale tady se bavíme o ceně od nějakých 30 tis. nahoru. Systém je takový, že bedna má jednu nebo dvě basreflexové tuby. V bedně jsou dva reproduktory umístěné membránou proti sobě a využívá se speciálních reproduktorů, jiného zapojení a pouze zpětného tlaku. Osobně se divím jak tohle může fungovat, ale funguje to na jedničku. Tohle už se používá u High end sestav, kde selá sestava 5.1 beden může klidně stát i čtvrt milionu.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod martinhamr v úterý 17. 6. 2008 10:44:58

tomiisek píše:Já moc dobře vím, že máš výstup do boku, tak jsem přesně tenhle příspěvek čekal :mrgreen: A nemyslíš, že to je takto mnohem hezčí než do podlahy? Že když už člověk vrazí do subwooferu desítky tisíc, že může chtít i pěkný design? Ode mně to byla jedna velká provokace, sám uvažuji, že bych v budoucnu pořídil Velodyne :mrgreen:

Má narážka (bok, hroty, žula) narážela na all-in-one systémy, které snad bez výjimky mají výstup do boku a že běžný zákazník by na reprák "bez repráku" a ještě "na nožičkách" koukal divně.


Příště radši nežertuj,jsem chytlavej ;) :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod martinhamr v úterý 17. 6. 2008 10:45:58

Krtek píše:No subwoofery jsou v podstatě tři druhy.
1. Vyzařování do předu či do boku
Tento typ je nejrozšířenější a většinou bývá ještě z protilehlé strany vybaven basreflexovou tubou. Cena v tomto případě ale vůbec není známkou kvality. Je to spíš pohodlnější řešení pro výrobce, jelikož reproduktor nemusí být tak kvalitní a celková konstrukce bedny také nemusí být tak precizní.

2. Vyzařování do země (Down Fire)
Tento typ je co se týče kvality a ceny nejideálnějším řešením. Subwoofer obsahuje speciální reproduktor, který využívá převážně zpětného tlaku, takže větší část basů jde z basreflexové tuby. Tyto subwoofery jsou však náročnější na celkovou konstrukci bedny což se projevuje i na jejich vyšší ceně. Zvuk je však neporovnatelný (sám jsem měl vyzařování dopředu a teď mám do země, tak vím o čem píšu) U těchto subwooferů jsou nutné hroty s gumovými násadkami tlumící rezonace (většinou jsou přibalené výrobcem) a dostatečný odstup od okolních věcí a nábytku. I váha je mnohem vyšší. Můj váží něco málo přes 30 kg.

3. Vyzařování do bedny
Tyhle jsou vůbec nejkvalitnější, ale tady se bavíme o ceně od nějakých 30 tis. nahoru. Systém je takový, že bedna má jednu nebo dvě basreflexové tuby. V bedně jsou dva reproduktory umístěné membránou proti sobě a využívá se speciálních reproduktorů, jiného zapojení a pouze zpětného tlaku. Osobně se divím jak tohle může fungovat, ale funguje to na jedničku. Tohle už se používá u High end sestav, kde selá sestava 5.1 beden může klidně stát i čtvrt milionu.


A to si představ že jsou woofery který vyzařuje do předu i dolu a i do zadu :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod Krtek v úterý 17. 6. 2008 10:51:46

dan3742 píše:Při hudbě doporučují dokonce přiřadit subwoofer ke každému sloupu
hned vedle něj s natočením k posluchači.


To si myslím že je blbost. Zajdi třeba do Jasyka v Brně. Tam mají komplet sortiment BW i s těma legendárníma šnekama. Samozřejmě jsou i bedny (dokonce od BW) které jsou osazeny hlubokotónovými reproduktory a subwoofer vůbec nepotřebují. Jenže pár těchto sloupů stojí kolem 100 tis, takže je mnohem výhodnější koupit subwoofer. Kvalitní a dobře umístěný subwoofer nevyžaduje žádnou směrovost. To Ti řeknou v každém studiu a píšou to i výrobci.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod martinhamr v úterý 17. 6. 2008 10:53:20

Krťo máš v lecšem pravdu,ale nejsou to vůbec žádná pravidla co tady píšeš.Třeba tenhle subwoofer je jeden z nejslabších výrobků meti subwoofery a koukej,má vyzařování do země.
Přílohy
111.jpeg
111.jpeg (8.28 KiB) Zobrazeno 22061 krát
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod Krtek v úterý 17. 6. 2008 10:55:24

martinhamr

A to si představ že jsou woofery který vyzařuje do předu i dolu a i do zadu :)


Dopředu a dozadu vím, ale že by k tomu zároveň ještě do země, tak to sliším poprvé. No všechno je možný. Akorát nechápu systém takového subwooferu, protože pletou dvě rozdílné technologie dohromady.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Kam s ním... ?

Příspěvekod Krtek v úterý 17. 6. 2008 10:58:08

martinhamr píše:Krťo máš v lecšem pravdu,ale nejsou to vůbec žádná pravidla co tady píšeš.Třeba tenhle subwoofer je jeden z nejslabších výrobků meti subwoofery a koukej,má vyzařování do země.


To je hezké, jenže já psal i o osazení a konstrukci. Jestli je to celé z plastu a má to reproduktor Tesla z papíru, pak není divu. Snažil jsem se porovnat tři různé technologie z níž je pro trochu náročnějšího uživatele nejlepší do země, a ne kvalitu jednotlivých výrobků.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Další

Zpět na Reprosoustavy a reproduktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron