HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

slideshow - pouzitelnost

Nepodceňuj sílu PS3! Tato špičková herní konzole je nejlevnějším a zároveň téměř nejvybavenějším Blu-ray přehrávačem na trhu.

slideshow - pouzitelnost

Příspěvekod stealthx v pondělí 5. 1. 2009 18:14:36

Co jsem tak narazil na prezentaci fotek v televizich a jinych prehravacich pres usb, tak to moc komfort neni. V PS3 to na prvni pohled vypada dobre ... Odzkouseli jste nekdo v realnym provozu prohlizeni fotek? A ne jen naka ukazka tri prichystanych fotek na prezentaci.

- je mozny prinest cca 800 fotek (5-7Mpix) a bez problemu zacit prezentaci?
- nemusim cekat na nacitani 7Mpix fotky 10sec, ale fotku vidim okamzite a muzu rychle listovat na dalsi fotky?
- nebudu se ztracet v bordelu fotek uz ulozenych na disku?
- otaci se fotky spravne podle exif?
- muzu si nastavit prodlevu na autmatickou prezentaci uz od 1sec, 2sec, atd..?
- je mozny prezentaci pauznout/pustit, pripadne prerusit a jednoduse zase zacit tam, kde jsem prestal?

Mate treba jiny spesl postrehy?
Uživatelský avatar
stealthx
0+
0+
 
Příspěvky: 34
Registrován: úterý 30. 12. 2008 23:14:44

Re: slideshow - pouzitelnost

Příspěvekod martinhamr v pondělí 5. 1. 2009 19:05:48

Na PS3 je tato funkce opravdu lahůdková.Jsou tam různé možnosti prolínaček,a také funkce kde jakoby někdo házel vyvolané fotky na bílou plochu stolu a ty fotky jedou pořád do strany. Načítání je brutálně rychlé. Tohle PS3 vážně umí. ;)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: slideshow - pouzitelnost

Příspěvekod derek v pondělí 5. 1. 2009 21:01:20

nemluvě o tom, že současně k tomu můžeš mít puštěný mp3 pro lepší náladu...PS3 je na tohle fakt dobrá...a prohlížet si fotky v HD na plátně...je to skoro jako diáčky a ty já od mala miloval :)
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: slideshow - pouzitelnost

Příspěvekod stealthx v pondělí 5. 1. 2009 21:23:07

Prave se snazim zjistit, jaky sou taky nedostatky, protoze hodne veci na PS3 vypada hodne dobre, tak abych mel prehled.

Je tam ta moznost nastavit i celkem rychly stridani fotek? Nekdy neni potreba se kochat pul hodiny nad jednou fotkou a poverovat specialne cloveka na prepinani fotek je otrava. Idealni stav je mit rychly stridani fotek + pauza, kdyz se objevi neco zajimavyho. Tohle jsem jeste zadnej prehravac nevidel zvladnout.
Uživatelský avatar
stealthx
0+
0+
 
Příspěvky: 34
Registrován: úterý 30. 12. 2008 23:14:44

Re: slideshow - pouzitelnost

Příspěvekod martinhamr v pondělí 5. 1. 2009 22:05:02

stealthx píše:Je tam ta moznost nastavit i celkem rychly stridani fotek? Nekdy neni potreba se kochat pul hodiny nad jednou fotkou a poverovat specialne cloveka na prepinani fotek je otrava. Idealni stav je mit rychly stridani fotek + pauza, kdyz se objevi neco zajimavyho. Tohle jsem jeste zadnej prehravac nevidel zvladnout.


Normálně mačkáš pravá nebo levá a fotky se ti tam střídaj jak rychle chceš.Dalo by se říct že reakce je okamžitá ! A čas střídání tam myslím je taky nějaký.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: slideshow - pouzitelnost

Příspěvekod derek v pondělí 5. 1. 2009 22:11:29

jj, jsou tam myslím i 3 vetřiny a pak pochopitelně to můžeš pauznout

a hele, neměl bys náhodou mít natolik zajimavý fotky, aby se na ně dalo koukat i 1/2 hoďky ?? :twisted:
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: slideshow - pouzitelnost

Příspěvekod stealthx v pondělí 5. 1. 2009 22:30:34

derek píše:jj, jsou tam myslím i 3 vetřiny a pak pochopitelně to můžeš pauznout

a hele, neměl bys náhodou mít natolik zajimavý fotky, aby se na ně dalo koukat i 1/2 hoďky ?? :twisted:

hehe, to vis, vzdycky se to tak pekne nepovede :?
Uživatelský avatar
stealthx
0+
0+
 
Příspěvky: 34
Registrován: úterý 30. 12. 2008 23:14:44

Re: slideshow - pouzitelnost

Příspěvekod PLac v pátek 9. 1. 2009 13:53:50

Tak jsem ti to projel:
- je mozny prinest cca 800 fotek (5-7Mpix) a bez problemu zacit prezentaci?

Nemám zrovna po ruce 800 fotek, zkusil jsem z flashdisku 444 fotek (3-6Mp). Chvili cekas na nacetni nahledu (par sekund). Spusteni prezentace je vcelku rychle, nacitani prvni fotky asi 4-5 sekund. Dalsi posun jiz okamzity.
- nemusim cekat na nacitani 7Mpix fotky 10sec, ale fotku vidim okamzite a muzu rychle listovat na dalsi fotky?

Nemusis, listovat muzes velmi rychle R1+L1 (pripadne drzet pro posun), muzes pridat jeste Up pro zrychleni posunu. Reakce na posun je (temer) okamzita.
- nebudu se ztracet v bordelu fotek uz ulozenych na disku?

Na internim disku muzes (jednourovnove) clenit dle roku, mesice, alba. Na externim disku vse na jedne hromade.
- otaci se fotky spravne podle exif?

Ano
- muzu si nastavit prodlevu na autmatickou prezentaci uz od 1sec, 2sec, atd..?

Ne. Mas moznost Slow (10s), Normal (7s) a Fast (4s).
Typy prezentace jsou:
- Normal > klasicka sekundova prolinacka
- Slide > fotka "odjede" doleva, zprava "prijede" nasledujici
- Portrait > prolinacka s rozpohybovanim fotky (posun nebo zoom nahodnym smerem a rychlosti)
- Photo album > fotky pohazene (a to doslova) na stole vcetne negativu atp. razeno dle casu fotky z EXIF, muzes plynule posunovat vlevo, vpravo, zooomovat bliz ke stolu.
- Photo album2 >fotky srovnane ve trech (zoom na jeden) radcich (jinak stejne jako Photo album)
- je mozny prezentaci pauznout/pustit, pripadne prerusit a jednoduse zase zacit tam, kde jsem prestal?

Pauznout/pustit ano. Prerusit ne. Resp. nevim co si pod tim predstavujes. Kdyz opustis prezentaci je oznacena fotka, na ktere jsi prezentaci zacinal. Pokud si zapamatujes fotku, kde jsi prerusil, neni problem v seznamu velice rychle fotku vyhledat a pustit prezentaci tam odsud.

Jedine co se mi nelibi je, ze fotky IMHO interne resampluje na vystupni rozliseni, to znamena, ze pokud "vyzoomujes" (lze plynule, i s nahledem, kterou cast fotky zrovna sledujes, plynule muzes i posunovat vyrez) 6Mpix fotku na 100%, neni to moc hezky pohled.
PLac
0+
0+
 
Příspěvky: 9
Registrován: úterý 29. 4. 2008 10:49:08
Bydliště: Praha

Re: slideshow - pouzitelnost

Příspěvekod stealthx v pátek 9. 1. 2009 14:42:25

Diky za naprosto vycerpavajici odpoved. Takhle kdyby vypadaly recenze, tak sou sice na dvacet stranek, ale clovek by se dozvedel uplne vsechny klady i zapory.

To preruseni prezentace vypada na PS3 taky dobre, jak pises.

Jak to funguje primo na TV+USB: kazda fotka se nacita min 5sec. Kdybych nahodou vyskocil z prezentace, tak je dost nepohodlny to potom to znova lovit v ty pomaly hromade fotek. Rychly krokovani zobrazuje jen miniatury fotek tak 100x100pix. Pauza mi tam taky nesla dat, kdyz uz jela prezentace.
Uživatelský avatar
stealthx
0+
0+
 
Příspěvky: 34
Registrován: úterý 30. 12. 2008 23:14:44


Zpět na Sony PlayStation 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron