HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Nové HD kamery Panasonic

Natáčíme, neasi!

Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod proky v úterý 8. 1. 2008 20:25:27

Na sereveru CDR jsou informace o nových HD kamerách panasonic

http://www.cdr.cz/a/23280
Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: Nové HD Kamery SONY

Příspěvekod Tony v úterý 8. 1. 2008 20:50:38

proky píše:Na sereveru CDR jsou informace o nových HD kamerách panasonic

http://www.cdr.cz/a/23280



Už jsem ti hodil odpoledne info ohledně PANASONICu ve vedlejším topicu ... Ale anglicky ... :oops: ;)
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod Modena v úterý 8. 1. 2008 21:13:32

1920x1080/24p - bomba - to se nebude panu Adminovi líbit (SONYfil) co zde napíšu, ale to se loseři ze SONY můžou se svýma 1080i kamerkama jít vy . . . :mrgreen: fotit třeba ! ;)
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod d.f.h v úterý 8. 1. 2008 21:18:24

Modena píše:1920x1080/24p - bomba - to se nebude panu Adminovi líbit (SONYfil) co zde napíšu, ale to se loseři ze SONY můžou se svýma 1080i kamerkama jít vy . . . :mrgreen: fotit třeba ! ;)

V pohodě :-) Já jsem sice opravdu SONYfil, ale kamery jdou absolutně mimo mě. Takže - fandím!
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod proky v úterý 8. 1. 2008 23:47:00

Toto je oficiální a zajímavá informace ze stránek panasonicu

1080/25p for PAL area, 1080/24p for NTSC area

a zde je odkaz na originál

http://panasonic.co.jp/pavc/global/vide ... s/hdc-sd9/
Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod proky v středa 9. 1. 2008 0:18:07

A další info:
HA:17 Mbps/VBR, HG: 13 Mbps / VBR, HX: 9 Mbps / VBR, HE: 6 Mbps / VBR
HA/HG: 1920 x 1080/60i•25p, HX: 1920 x 1080/60i, HE: 1440 x 1080/60i
Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod proky v neděle 27. 1. 2008 1:36:53

Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod Krtek v neděle 27. 1. 2008 14:52:32

Modena píše:1920x1080/24p - bomba - to se nebude panu Adminovi líbit (SONYfil) co zde napíšu, ale to se loseři ze SONY můžou se svýma 1080i kamerkama jít vy . . . :mrgreen: fotit třeba ! ;)


Sony vydává nové řady kamer 2x ročně, takže v tomto směru bych byl v klidu. A co se týče kamer tak snad každý ví, že kamery od Sony jsou bezkonkurenční. A to nezmění ani fakt, zda se Ti chce zrovna blejt nebo ne.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod Modena v neděle 3. 2. 2008 21:01:41

Krtek píše:A co se týče kamer tak snad každý ví, že kamery od Sony jsou bezkonkurenční.

A tohle moudro jsi sebral kde ? Na SONY serveru ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod proky v čtvrtek 7. 2. 2008 13:16:38

Jedna malá zajímavá informace z oblasti full HD kamer Panasonic. UVažoval jsem o koupi modelu SD9. Včera jsem znovu procházel nějaké informace o této kameře a zarazila mě informace o rozlišení chipů v tomto modelu. Jsou zde použity tři chipy s rozlišením 560000 bodů (to že jsou tři nemá na rozlišení žádný vliv). Využito pro záznam je pouze 520000 bodů, ale pro full HD rozlišení by mělo být použito 2073600 bodů....
Nelenil jsem a zavolal do společnosti Panasonic jak to tedy je a bylo mi sděleno že, a teď budu citovat..
"Chip který snímá zelenou barvu je úhlopříčně posunut oproti zbývajícím chipům a jakýmsi dopočítáním je vytvořen full HD obraz".
Což jak se zdá ve své podstatě znamená že je nejedná o skutečné HD rozlišení.
Naposledy upravil proky dne čtvrtek 7. 2. 2008 16:30:00, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod Pepr v čtvrtek 7. 2. 2008 14:51:55

Bohužel je to tak. Ono vůbec to avizované přezbrojení HD kamer od všech výrobců Panasonic, Sony i Canon na full je v podstatě v oblasti tzv. spotřebních kamer tak trochu z důvodu reklamy a oblbnutí spotřebitele asi tak ve stylu perfect digital zoom 10 000. Pokud se budu pohybovat u formátu AVCHD, který se pomalu stal u těchto kamer standardem, musím si uvědomit, že kamery nyní snímaly (samozřejmě nechytat u jednotlivých tipů za slovíčko) v plném rozlišení 1920 x 1080 - takto sejmutý obraz konvertovali na anamorph 1440 x 1080 čímž došlo k výraznému snížení objemu dat tím "nejméně" poškozujícím způsobem, samozřejmě další snížení objemu je prokládání, které u frekvence 50i dává objemově 25p, ale frekvernčně pohybově plynuleji, jelikož tv to bezproblémově zobrazí (jiná situace u PC). Tím se dostali blíž k potřebnému výslednému datovému toku bez datové komprese. Nyní když bude i záznam prováděn bez anamorphu samozřejmě bude muset dojít k výraznému nárustu potřeby datové komprese mpeg4 u avchd, či mpeg2. Nárůst z 15 000 mbps na 17 000, samozřejmě mnoho neznamená, jelikož jednoduchým propočtem zjistíte, že tento nárůst je nedostačující. Navíc stávající avchd záznam se blíží alespoň u Sony spíš 16 000 kbps. Proto se tomu výrobci bránili, ale mohutná reklamní kampaň Panasoniku, který díky velikosti snímacích čipů oblbuje nejvíce, donutila ostatní přistoupit na tuto hru. Nebudu tady rozebírat myslím dnes už všeobecně známej fakt o největším vlivu optické části kamery atd.
Pepr
0+
0+
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 10:45:18

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod proky v čtvrtek 7. 2. 2008 16:44:32

Měl jsem dnes možnost shlédnout samply z kamer Panasonic SD5 a Canon HG10. Na Full HD televizy vypadají oba celkem použitelně, ale je pravdou, že u kamery Canon je subjektivně (doufám, že ne pod vlivem předchozích článků) v obraze vidět mnohem více detailů. Jsem zvědav jak dopadne srovnání Panasonic SD9 vs Canon HF10 nebo HF100 (kde je bohužel použit menší chip, než který byl použit v HG10).
Jinak co se týká AVCHD. Pouhým přepočtem by u full HD musel být datový tok cca. 20mbps aby byla kvalita srovnatelná s 15mbps u rozlišení 1440x1080.
Uživatelský avatar
proky
50+
50+
 
Příspěvky: 71
Registrován: neděle 23. 12. 2007 11:30:44

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod Tony v čtvrtek 10. 4. 2008 12:13:43

Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod nostan v neděle 11. 5. 2008 19:17:07

Dobrý den, sleduji již nějaký čas diskuzi HD kamerách a je to stejné tak jako u problému LCD ver Plasma. Jsou zde evidentně příznivci SONY proti Panasoniku a je zde také tábor JVC a Canon. Polemizovat která kamera je lepší je zbytečné, protože se nikdy nenajde možnost sestavit skupinu kamer stejné konfigurace ( tzn rozlišení, způsob záznamu, dovednosti a pod) a tyto nezaujatě otestovat z různých pohledů kde budou mít váhu vedle přísně odborných kritérii i takové kritéria jako je vzhled , váha, snadnost obsluhy pro laika a hlavně VYUŽITELNOT všech dovedností. Něco o tom vím coby již 13 let uživatel analogové kamery. Chvíli jsem sledoval názory na různých forech a čím více jsem sledoval názory tím jsem byl více bezradný, kterou HD kameru koupit.. Diskuze o tom, 1080/24p vykazuje už i teoreticky rozdíl oproti 1080/25p(berte to jako příklad) už zachází do takových detailů, které už pro vlastní použití nemají pražádný význam. Proto jsem se rozhodl, koupím kameru osvědčené značky již dlouho působící v čele výrobců kamer, formátu HD, s moderním záznamen(karta) rozměrově malou elegantní a cenově dostupnou. Koupil jsem ji, mám ji cca 4 dny . celé tyto dny nedělám nic než jenom zkouším a zkouším a porovnávám i publikované názory. Pochopil jsem, 4 kameramani amatéři vedle sebe se neshodnou protože každý má svůj vnitřní subjektivní názor proti druhým ,který mu velí tu či onu kameru.Mám TV 42" LCD a k tomu jsem si koupil HD kameru Panasonic HDC -SD9EP a udělaL JSEM DOBŘE. Obraz jak vymalovaný plně na úrovni HD. Vůbec si nezadá s obrazem vysílaném na kabelovce a sledovaném HD SetTopBoxem od kabelovky. Obsluha pro toho kdo již držel kameru v ruce absolutně bez problémů. Kritikové toho, že snímá pouze v HD a chybí SD a jaký je to nedostatek ať se jdou vycpat, protože kopie záznamu na kartě jde velmi snadno uložit v SD (Mpeg 2). Když ji připojím přímo k TV tak jde z kamery takový signál jaký dovolí připojení tzn i kompozitní v rozlišení jaké dovolí zobrazovač. Trochu problémem může být střih v AVCHD formátu při jeho přehrávání do TV v kvalitě HD. Ale i to lze velmi jednoduše tak, kartu zkopíruji do PC, upravím a zpětně zkopíruji na kartu a přehraji z kamery. Zatím, než si dokoupím to co má zatím jen panasonic za rozumnou cenu a to DVD vypalovačku a přehrávač formátu AVCHD. Dosud používam k přehrávání kameru obsluhovanou skvěle reagujícím DO se zobrazeným menu na obrazovce TV. Myslím si, že za cenu cca 20 000 kameru v normě AVCHD s rozlišením 1920x1080p lepší nekoupíte. A těch dovedností je tam po přepnutí do manuálu tolik, že jsem je ještě ani nestačil všechny vyzkoušet.I fotky s tímto rozlišením jsou bez chyby. Určitě se najdou okamžitě kritici, kteří odborně dokážou jak se mýlím, že v šeru je kresba a šum o poznání větší než Sony a bla, bla ale co vidím to vidím a je lhostejno jak k tomu ti hoši od Panasonicu dospěli a jestli má Sony lepší chip než Panasonic. Žádná z těchto firem si nedovolí dát na trh vyložený šmejd a hodnotit proč tam ti dali to ti ono nepřináleží žádnému z pseudoodborníků, kteří tady mnohdy vyslovují své velmi zasvěcené názory. Já jsem max spokojený a pokud vydrží tak dlouho než příjde zase něco nového a převratného bude to dobré.Pokud někdo udělal stejnou zkušenost se SONY nebo JVC případně s CANONEM tak si pravděpodobně koupí to své a určitě neudělá chybu protože rozdíly jsou tak nepatrné ,že skutečně rozhodují pouze individuální pocity a ti ovlivnitelní si koupí podle poslední recenze kterou četli. Zdravím všechny nadšené kameramany.
nostan
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: neděle 11. 5. 2008 13:30:36

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod Tony v neděle 11. 5. 2008 19:46:15

Důležité je, jak jsi spokojený ty a ne někdo, kdo s tím třeba dělá profesionálně ... Jinak, máš doma čerstvého držitele TIPA Awards 2008, takže výběr to určitě nebyl špatný ... ;)

http://www.panasonic.de/presse/detail/c ... fer=recent
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod Modena v úterý 13. 5. 2008 17:09:01

nostan
Zítra si jedu do Regensburgu pro sestřičku Tvojí kamerky - Panasonic HDC-HS9EP-S za 823,-Éček

8-)
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod nostan v úterý 13. 5. 2008 18:40:34

Zdravím. To je taky zvláštní, koruna neustále posiluje ale naši obchodníci = mrtvý brouk. Než to vemou na vědomí tak už to nebude aktuální.Oni nemohou slevnit ,protože by jejich děti museli na žebrotu,chudáčci. Ale nedej bože jakmile koruna spadne, ještě neoschnou titulky v tiskárnách novin a už bude všechno dražší. Na druhou stranu jsme si vinni sami. Dokud budeme kupovat předražené zboží tak proč by slevovali,že? Je pravdou, že bydlet blíže hranic tak tam jedu taky. Na ceně kamery HDC-SD9 to dělá cca 3 tis, a za to mám celé další příslušenství. A ti skopčáctí obchodníci k tomu beztak co nevidět, pokud to nemají tak budou mít i český manuál. Ať ti to dobře hraje.
nostan
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: neděle 11. 5. 2008 13:30:36

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod Dantys v pondělí 19. 5. 2008 14:58:49

Modena píše:nostan
Zítra si jedu do Regensburgu pro sestřičku Tvojí kamerky - Panasonic HDC-HS9EP-S za 823,-Éček

8-)


Čau, přesně o tuhle kameru mám také zájem. Jak si s ní spokojenej? Byl bych ti vděčnej, kdyby jsi sem hodil pár postřehů.

Btw. na US Amazonu mají tuhle kamerku za 681 USD. Říkám si, že český návod si vytisknu, firmware přehraju (pokud to nepůjde tak bude menu holt v Aj) a záruka by snad měla být také platná ne? Jo a ještě redukce na naši sít, to ale také není problém. Ten rozdíl je opravdu značný a tak se mi nechce věřit, že jsi o tom nevěděl :shock: Nebo věděl, ale z nějakého důvodu jsi do toho nešel ;)
GAME OVER
BLU-RAY WINS
Uživatelský avatar
Dantys
50+
50+
 
Příspěvky: 70
Registrován: neděle 2. 3. 2008 16:15:12
Bydliště: Praha

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod Modena v pondělí 19. 5. 2008 15:03:00

Takže jsem si ji z Deutchlandu dovezl. Dal jsem tomu Skopčákovi 830,-Éček a jedouce domů, semo tamo jsem ji zkoušel, co teda jako umí.
Obrázek
Zklamání jsem prožil hned po 12min., když mi zdechla baterka, ale doma jsem ji naládoval a v posledních slunečních hodinách dne jsem zkoušel interiér i exteriér a zde jsou v kostce mé poznatky :

1.Ještě nikdy jste nedrželi v ruce takovou titěrnost, jako je tento Panák a i s baterií to váhově tipuji na méně, než běžná sváča běžného chlapa = 25 deka uzené krkovičky a 2 rohlíky - jen to stojí krapet víc, no . . .
2.Pověsti o zrnitosti těch 3 titěrností (3x 1/6") v lowlightu nekecali a tady je Panák lowend
3.Nádherné obrázky jsou už na 2.7inch displeji s 300000 body - nádhera
4.Soudruzi z Panasonicu vybavili kameru vším možným včetně českého menu u typů prodávaných v D a potěšující je, že v balíku návodů jsem našel i český návod (a dokonce i turecký, což mě obvzláště potěšilo :shock: )
5.Soudruzi z Panasonicu vybavili kamerku vší potřebnou kabeláží kromě jediné drobnosti = HDMI A - miniHDMI C kabelem a to mě tedy fakt nasrali, páč když už tam dávají tento zatím nestandartní výstup, měli by dodat i nestandartní kabel . . . Ale co, objednal jsem a v pátek bude !
6.Obraz ze zkušebních souborů vypadá i komponentem na Pana TH50PZ70 velmi luxusně a čučel jsem na to cca z 20cm - pravda, někdy je lépe odejít dál, zvlášť při záběrech z obýváku . . .
7.Ovladač je malý, ale naprosto 100% vybavený a tolik čudlíčků jsem ještě na žádné dálce od kamerky neviděl - hodnotím velmi dobře
8.Jako bonus jsem dostal tašku LOWEPRO (Made in China)
http://www.lowepro.cz/produkty-detail.p ... top&kat=15
slušný dárek ! ! !
9.Soudruzi z Panasonicu zapoměli přirozeně přibalit i další periférii - SD kartu (jakoukoliv), ale to by jim člověk asi neměl vyčítat v situaci, kdy nemají ani na ten HDMI kabel . . .
10.Chybí jakékoliv možnosti připojení sluchátek, mikrofonů, světel, blesků, ale vzhledem k tomu, na co budu kameru využívat, je mi to srdečně jedno. Navíc, vzhledem k velikosti kamerky by na ní jakýkoliv externí poloprofesionální mikrák či světlo vypadalo jak dospělý velbloud na kamerunské koze.
11.Sbírám teď odvahu přečíst návod, páč na co jeden sám nepřijde, stejně nemůže fungovat, tak mi držte palce a klidně se i ptejte, co budu vědět, řeknu !
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod Dantys v středa 21. 5. 2008 0:13:43

Modena píše:Takže jsem si ji z Deutchlandu dovezl. Dal jsem tomu Skopčákovi 830,-Éček a jedouce domů, semo tamo jsem ji zkoušel, co teda jako umí.
Obrázek
Zklamání jsem prožil hned po 12min., když mi zdechla baterka, ale doma jsem ji naládoval a v posledních slunečních hodinách dne jsem zkoušel interiér i exteriér a zde jsou v kostce mé poznatky :

1.Ještě nikdy jste nedrželi v ruce takovou titěrnost, jako je tento Panák a i s baterií to váhově tipuji na méně, než běžná sváča běžného chlapa = 25 deka uzené krkovičky a 2 rohlíky - jen to stojí krapet víc, no . . .
2.Pověsti o zrnitosti těch 3 titěrností (3x 1/6") v lowlightu nekecali a tady je Panák lowend
3.Nádherné obrázky jsou už na 2.7inch displeji s 300000 body - nádhera
4.Soudruzi z Panasonicu vybavili kameru vším možným včetně českého menu u typů prodávaných v D a potěšující je, že v balíku návodů jsem našel i český návod (a dokonce i turecký, což mě obvzláště potěšilo :shock: )
5.Soudruzi z Panasonicu vybavili kamerku vší potřebnou kabeláží kromě jediné drobnosti = HDMI A - miniHDMI C kabelem a to mě tedy fakt nasrali, páč když už tam dávají tento zatím nestandartní výstup, měli by dodat i nestandartní kabel . . . Ale co, objednal jsem a v pátek bude !
6.Obraz ze zkušebních souborů vypadá i komponentem na Pana TH50PZ70 velmi luxusně a čučel jsem na to cca z 20cm - pravda, někdy je lépe odejít dál, zvlášť při záběrech z obýváku . . .
7.Ovladač je malý, ale naprosto 100% vybavený a tolik čudlíčků jsem ještě na žádné dálce od kamerky neviděl - hodnotím velmi dobře
8.Jako bonus jsem dostal tašku LOWEPRO (Made in China)
http://www.lowepro.cz/produkty-detail.p ... top&kat=15
slušný dárek ! ! !
9.Soudruzi z Panasonicu zapoměli přirozeně přibalit i další periférii - SD kartu (jakoukoliv), ale to by jim člověk asi neměl vyčítat v situaci, kdy nemají ani na ten HDMI kabel . . .
10.Chybí jakékoliv možnosti připojení sluchátek, mikrofonů, světel, blesků, ale vzhledem k tomu, na co budu kameru využívat, je mi to srdečně jedno. Navíc, vzhledem k velikosti kamerky by na ní jakýkoliv externí poloprofesionální mikrák či světlo vypadalo jak dospělý velbloud na kamerunské koze.
11.Sbírám teď odvahu přečíst návod, páč na co jeden sám nepřijde, stejně nemůže fungovat, tak mi držte palce a klidně se i ptejte, co budu vědět, řeknu !


Díky za první dojmy 8-) Jsem zvědavý na další postřehy ;)
GAME OVER
BLU-RAY WINS
Uživatelský avatar
Dantys
50+
50+
 
Příspěvky: 70
Registrován: neděle 2. 3. 2008 16:15:12
Bydliště: Praha

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod Dantys v středa 21. 5. 2008 0:14:59

Co si myslíte o tom dovozu z USA? Jít do toho nebo ne? Nejde mi teď o rizika při přepravě atd., ale o technické rozdíly, které by mi u nás mohli vadit, případně i znemožnit plnohodnotné užívání kamery :(
Předem díky za vaše názory a tipy.
GAME OVER
BLU-RAY WINS
Uživatelský avatar
Dantys
50+
50+
 
Příspěvky: 70
Registrován: neděle 2. 3. 2008 16:15:12
Bydliště: Praha

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod D.J. v pondělí 26. 5. 2008 11:53:35

Zdravím!
Jsem nováčkem na 1080p.cz - rozhodnutí pro koupi HD kamery mne donutilo k pátrání po různých modelech, testech a recenzích. Moje poslední kamera odkráčela do světa (Sony DCR PC1000, vynikající 3 CMOS) již před více jak rokem a už je mi hloupé půjčovat si ji na dovolenou od kamarádů. Po tom co jsem málem koupil Canon HV20, jsem došel k názoru, že v dnešní době a pro amatérské použití nebude kamera s nechanikou to pravé jsem vybral Canon HF10 a právě Panas. SD9. HDD nechci, zvětšuje samotný přístroj, nemluvě o vyšší váze a zahřívání. Navíc nevím co bych třeba na 60GB disk (jako běžný uživatel a amatér, co natočí dovolenou a svou ratolest o vánocích...) nahrával... 2 hodiny na 16GB kartu, která se dá pořídit (class 6) za nějakých 1350,-Kč bez DPH jsou dostačující. Canon vychází dle dostupných testů lépe, ovšem se nedá (nebo se mi to alespoň nepodařilo) sehnat za nějakou "zajímavou" cenu. No a tak mám již objednáno... na Megafoto.cz za 14.586,-Kč bez DPH (vezmu to na firmu, což na megafoto znamená, že přijde z Žitavy rovnou za cenu s již odečtenou DPH). To je cca. 5tis.rozdíl (bez daně) oproti Canonu, což není rozhodně zanedbatelné. No a můj dotaz - vzhledem k tomu, že jsou zde již uživatelé této kamery: opravdu je to v horších světelných podmínkách tak špatné?? Můžete to k něčemu přirovnat? Nemůže to být přece taková tragédie.... No už je objednáno, tak se stejně nechám překvapit. Dík za případné info!
D.J.
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: pondělí 26. 5. 2008 10:48:10

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod eko v středa 28. 5. 2008 9:25:47

MODENA:
prosim te nebyla by moznost nahodit nekde(treba na edisk.cz)2 kratke videa z tve kamery? jedno za plneho svetla a druhe za sera.otec chce kupovat novou kameru tak ho lamu ze se snim slozim na nakou hd kameru a ta panasonic nevypada spatne.
eko
500+
500+
 
Příspěvky: 535
Registrován: středa 13. 2. 2008 19:59:30
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod D.J. v pátek 30. 5. 2008 14:26:19

Tak je to doma. HDC-SD9 z Megafoto.cz, 14.586,-Kč. V černém provedení, Made in Japan, čeština tam je.... Ráno jsem to vybalil, zatím dojmy jen pozitivní. Je to opravdu "titěrnost" jak zde už někdo napsal, fakt malinkatá kamerka co se vejde do chlapský dlaně nebo i do větší kapsy u košile. Ale v ovládání nevidím žádný problém. Drží se výborně, na vše lze pohodlně dosáhnout. Parádní design, veškeré příslušenství - kromě toho mini HDMI-HDMI kabelu - to tedy skutečně mohli přibalit, když už tam teda dali nestandartní konektor. Kartu mám objednanou, ale bude až odpoledne, takže jsem to zatím "ošahal" jen tak naslepo. Jednoduché menu. Ovládání pětisměrným joystickem ovšem již taková pohoda není, je malinký a jde ztuha, ale dá se to a při trošce zvyku a nějakém tom "oběhání" to půjde.... Obraz na displeji je nádherný - 300tis. bodů je znát. Při "namíření pod stůl na displeji viditelně přibyde šum, ale řekl bych jako u mé staré PC1000 (jedné z nejlepších PAL kamer se 3 CMOS čipy a cenou několik desítek tisíc). Jen podle displeje, ale těžko soudit, uvidím jak to bude vypadat na TV. No, baterka je nabitá - ukazuje 126min, kvalita záznamu nastavena na maximum. Odpol. se stavím pro 16GB kartu, nasypu do poče ten jejich "HD Writer" a jdu to vozkoušet.....
D.J.
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: pondělí 26. 5. 2008 10:48:10

Re: Nové HD kamery Panasonic

Příspěvekod honza_k v čtvrtek 3. 7. 2008 12:07:01

Zdravím všechny. Tak mám už doma SD 9 a obraz je super. Mám dotaz na ostatní majitele této kamery. taky se vám ta kamera dost hřeje a nebo je u té mé něco špatné? Po asi hodině záznamu bez přerušení byla horká docela dost. Jinak po přepnutí obrazu z kamery zpět na naše tv vysílání(digitální),se mi udělalo špatně.Tak velkej je to rozdíl na FULL HD LCD LG 42 LY95
honza_k
0+
0+
 
Příspěvky: 2
Registrován: úterý 27. 5. 2008 11:49:33

Další

Zpět na Videokamery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron