HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Jakou HD kameru kolem 20 tis. Kč?

Natáčíme, neasi!

Jakou HD kameru kolem 20 tis. Kč?

Příspěvekod Capo v pondělí 21. 9. 2009 15:26:42

Moc se v tom neorientuju, chtěl bych buď Canon nebo Sony, od Canonu mě napadá třeba HV30, a od Sony např. SR 11, ale to jsou loňský modely.Co ta nová XR řada?Se koukám, že je i trošku levnější, takže to jsou nějaký "ořezanější" verze SRek nebo jak je to?Jinak požadavky - nevim no, hlavně co nejlepší obraz (v té cenové kategorii), věrohodnej zvuk, taky by to chtělo slušný natáčení ve tmě.A taky fotky aby byly aspoň trochu slušný, (foťák nemám a ani neplánuju) ale tohle je vedlejší, ikdyž, když bude mít kamera slušnej obraz, tak bude pravděpodobně dělat i slušný fotky ne? :)

Těch 22 tisíc max....výš bych šel jedině, kdyby byla nějaká třeba za 24K, ale musela by být o KUS lepší a výhodnější než ta za 22K například....got my point? :)

Thx za všechna doporučení :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Jakou HD kameru kolem 20 tis. Kč?

Příspěvekod Capo v úterý 22. 9. 2009 15:28:50

No řikám, fotky jsou vedlejší, takže to bych neřešil.A že bude mít Canon točící na pásek lepší obraz, je mi taky jasný, ale chtěl bych vidět ten rozdíl, jestli je to až tak moc, nebo je to nepostřehnutelný....např. v tomhle testu http://avmania.zive.cz/Autori/Velky-srovnavaci-test-HD-videokamer/Hodnoceni-a-podrobny-prehled-vysledku/sc-44-sr-1-a-1040-ch-903/default.aspx má Canon za obraz jenom o desetinu bodu víc než Sony, pak ty další už jsou o bod a víc níž, takže z toho tak nějak vyvozuju, že Sony i přesto, že zaznamenává na disk, na tom nebude určitě nijak špatně s obrazem.Každopádně určitě by bylo dobrý vidět naživo.Určitě zajdu do Sony centra se poptat, ale jinak nevim o žádnym obchůdku, kde mi předvedou ochotně jakoukoliv kameru.A cenově vyjde HV30 nastejno jak XR200 a HV40 o 3K dráž, takže nevim o jakym ušetření to mluvíš :).Ale jak jsem řekl už v předchozím, od těch Canonu mě strašně odrazuje ta doba natáčení, 2 hodiny je prostě málo, to je pro mě velký mínus a v tom obraze imho nemůže být nějakej výraznej rozdíl (ikdyž je mi jasný, že budeš tvrdit, že je, Krtku)....viděl jsem obraz z posranýho Samsungu první generace a už to pro mě bylo dostačující (až na ten noční režim teda), a nepochyboval bych, že Sony na tom bude o TŘÍDU líp jak Samsuňk.Čili žádný přesvědčení se nekoná, stále to vidím na tu XR200.Navíc tohle video mě v tom utvrzuje ještě víc http://www.youtube.com/watch?v=bF75x7b96uY
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Jakou HD kameru kolem 20 tis. Kč?

Příspěvekod Capo v úterý 22. 9. 2009 19:33:37

No tak tohle už je přesvědčivější :)...o tom toku u Sony právě vim, a taky mě to štve, že jenom 16 mega (což je i u těch nejvyšších XR500 a 520) , ale u Canonu jsem ten tok nevěděl, to je teda docela rozdíl no....další věc to točení ve tmě je pro mě zrovna důležitý kua.....no možná o té HV 40ce ještě popřemýšlim no...ale taky jsem zjistil, že v té nejvyšší kvalitě se tam nevejdou 2 hodiny, ale pouhých 80 minut, což je teda přímo strašný....to je dilema kua....zas na druhou stranu ta HV40ka na ty svoje parametry fakt neni drahá, když to srovnám třeba s těma XR500 a 520...no ještě se teda budu muset pořádně rozhodnout....tak zatim dík za info teda....
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Jakou HD kameru kolem 20 tis. Kč?

Příspěvekod Capo v středa 23. 9. 2009 19:30:33

Aha, z téhle stránky jsem včera četl recenzi na tu HV40ku, aji jsem stáhl to promo video a jakože krásnej obrázek, akorát jsem čekal, že to bude ještě víc ostřejší, ale nevadí, barvy super uplně.

OK, na tu Minskou zajdu teda, dík za info....
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Jakou HD kameru kolem 20 tis. Kč?

Příspěvekod Capo v čtvrtek 24. 9. 2009 10:43:51

Juta píše:
Capo píše:Aha, z téhle stránky jsem včera četl recenzi na tu HV40ku, aji jsem stáhl to promo video a jakože krásnej obrázek, akorát jsem čekal, že to bude ještě víc ostřejší, ale nevadí, barvy super uplně.

OK, na tu Minskou zajdu teda, dík za info....


Podle videa z netu nemůžeš porovnávat. Většinou je to kvůli velikosti dost komprimovaný. Tu kvalitu můžeš vidět právě přímo na tom jejich LCD.

No to právě nebylo vůbec komprimovaný, mělo to 12 sekund a 40MB a byl to formát .m2ts
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno


Zpět na Videokamery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron