HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

IFA 2011

Co se nikam nehodí, to patří právě sem.

IFA 2011

Příspěvekod Papinak v pondělí 5. 9. 2011 12:58:29

Včera jsem se vrátil z Berlína z výstavy IFA, tak mě napadlo podělit se o nějaké dojmy.

1) Naprosto vše je o 3D. Neuděláte ani krok, aniž by jste nenarazili na výrobce, který se o 3D alespoň neotře. Ke konci dne už celý ten humbuk dokonce začíná lézt pěkně na nervy. Ovšem z výstavy jsem si odnesl několik pozitivních zjištění.

- 3D od LG s pasivní technologií je opravdu asi ten správný směr. Lehké pasivní brýle použitelné na všechny typy TV. Kvalita zobrazení je opravdu naprosto v pořádku a aby jste si všimli případného řádkování musíte se dívat tak z 0,5 m. Co se týká prostorového efektu, tak ten je naprosto stejný, jako u aktivní technologie. Směšně potom působily stojánky na aktivní brýle u jiných výrobců, které měly své pevné místo a museli jste se k nim ohýbat a naklánět. U LG jste prostě u vchodu nasadili brýle a prošli celý pavilon.

- 3D projektory jsou konečně dostupné i za velice příznivé ceny. Jen namátkou uvedu např. EPSON EH-TW5900 za 1149 eur i s párem brýlí, nebo Optoma HD33 za 1500 eur bez brýlí. Bohužel EPSON jsem neměl šanci vidět v provozu a Optoma byla v tak špatných světelných podmínkách, že nešlo nic hodnotit. Jsem tedy zvědavý na recenze. Recenze Optomy zde:http://www.projectorcentral.com/optoma_hd33_3d_projector_review.htm

- Naproti tomu 3D od Toshiby bez brýlí mě nijak neoslnilo. 3D efekt mi přišel dosti nevýrazný, ale je pravda, že kolem těchto produktů byla taková tlačenice, že pozorovací podmínky nebyly zrovna ideální. Tato technologie ještě celkem solidně zvládala prostorový vjem směrem do hloubky, ale nějaké efekty vně obrazovky jsem nepozoroval.

2) Další z trendů bylo opětovné prohloubení přídavných funkcí k TV, z nichž se podle výrobců stávají ještě chytřejší a univerzálnější přístroje s možností spolupráce s vaším telefonem, tabletem, PC apod. s množstvím zabudovaných aplikací, které zvládají to, či ono. Konec konců, pokud to někdo využije, tak proč ne. Osobně se mi líbí možnost připojit si k TV telefon pomocí BT a prohlížet si na obrazovce TV fotky, nebo videa pořízená v telefonu.
Naopak mi přišlo, že začíná ustupovat zelený ECO trend, tak vyzdvihovaný a propagovaný poslední roky. Ano, pár výrobců mělo u svých TV nějaký ten měřáček spotřeby, ale přišlo mi, že se většinou tísní někde v koutku, mimo hlavní proud. Asi už není moc co snižovat.

3) Asi jsem slepý, ale nějak jsem nemohl najít OLED technologie. Přes rok vždy ten, či onen výrobce vykřikne, že v tom a tom roce uvede na trh OLED TV, ale zde to tak nevypadalo. Viděl jsem opět největší LCD LED TV na světě od Samsungu a LG (tentokráte tuším 72"), ale po vylepšování LED podsvícení, či uvedení OLED ani vidu, ani slechu. Hold stávající technologie nesou velké peníze, tak proč to měnit. Zvláště když stačí přidat písmenka 3D a oni to lidi koupí znovu.

4) Audio sice na výstavě je, ale většinou jen na koukání. Můžete si prohlédnout jednotlivé řady zesilovačů, Av rec., reproduktorů a dalších věcí výrobců jako Magnat, Heco, Onkyo, Yamaha, Marantz, Elac atd., ale jelikož jsou vystavené kousky pouze na parádu a nemáte si je jak poslechnout obdivování výrobků začne za chvíli nudit. Trochu to zachraňuje alespoň Yamaha s odkrytým šasi u svých jednotlivých řad, takže krásně vidíte rozdíly ve vnitřnostech AV rec. vedle sebe.

5) Tablet kam se podíváš. Snad každý velký hráč na poli AV představil svůj tablet. Liší se operačním systémem a to je tak všechno. Jinak jsou si podobné jako vejce vejci (to je ale překvapení, že Apple), až na vyjímky jako Sony tablet P s dvěma displeji, které jsou ovšem pro běžnou tabletí práci jako internet, fotky, video k ničemu. Jinak jsem osobně zvědavý na tablety s TEGRA 3.

6) Různé fičuroviny, které asi nebudou moc úspěšné, nebo jsou ještě hudbou budoucnosti. Příklad osobní helma pro HD a 3D pokoukání od SONY HMZ-T1, která mi přišla pouze jako hračka, jelikož obraz jí produkovaný byl takový nemastný neslaný a dost dobře si numím představit odkoukat celý film. Má navodit pocit sledování velkého plátna v kině na 20m, ale takový efekt to ve mě rozhodně nezanechalo. Uvidíme. Má stát snad 900 euro. Dále display SHARP 8K/4K, který byl sice opravdu ultra jemný a pixel jste neviděli, ani když jste nalepili nos na obrazovku, ale rozšíření je ještě asi na hodně dlouhé lokte, pokud nepočítám Japonsko. Ale zvyšování rozlišení bych se nebránil.

Co mě asi nejvíce potěšilo je neustálé zlepšování projektorů pro domácí kino a pokles jejich cen. Myslím, že právě tady je vidět snaha výrobců nejvíce. U TV už mi přijde, že se obrazově k lepšímu nic nepohlo tak dva tři roky a vše se soustředí na přidávání všemožných fičurovin. Kdežto v segmentu projektorů můžete zaznamenat obrazové zlepšení defacto každý rok.

Na záležitosti, jako fotoaparáty, PC, telefony, nebo videokamery jsem se nezaměřoval, jelikož toto odvětví mi nic neříká.
TV Panasonic TH-46PZ85E, 3D BD Sony BDP-S490, Xtreamer Prodigy, PS3 80 GB, HD PVR KCF-B3000, AV receiver Onkyo TX-SR 607, Repro Magnat Quantum 2x 605, 2x 603, 1X 613
Uživatelský avatar
Papinak
200+
200+
 
Příspěvky: 225
Registrován: pátek 4. 7. 2008 10:56:46
Bydliště: Liberec

Re: IFA 2011

Příspěvekod bedsore v neděle 9. 10. 2011 23:14:12

Díky za zprostředkování dojmů. Asi to stálo za tu cestu. Měl jsem chuť se tam taky vypravit, ale jako spousta jiných plánu zůstalo jen u nich. Vidět 8K/4K rozlišení na vlastní oči, je určitě jiný kafe, než to vidět na fotce nebo na youtube :lol: . Optoma HD33 je už v hledáčku. Jen mít ten peníz. Acer H5360 zatím slouží dobře, ale poté co si kamarád pořídil full hd a představa hraní 3d na ps3, tak to prostě už neni uplně vono :cry: .
bedsore
0+
0+
 
Příspěvky: 7
Registrován: pátek 16. 7. 2010 13:24:34


Zpět na Na volné téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron