HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Co se nikam nehodí, to patří právě sem.

kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod derek v neděle 20. 7. 2008 0:37:06

vymítač - prodloužená verze - dvd

dneska jsem si pustil před spaním vymítače. ježiš, ten film je velmi působivej. na to jak je starý, má vynikajicí předlohu a úžasnou atmosféru beznaděje a zoufalství matky, to vše doplněno o výborné masky. nečekejte bezchybnej obraz, ale zvuk vám 100% prožene mráz po zádech, zde se opravdu dd 5,1 povedl - o speciálních efektech ani nemluvě. to jak regan otočí hlavu kolem dokola, její pavoučí chůze poschodech, a nenásilné "jednoduché" triky, které netahají oči svou umělou podstatou...a hlavně a ještě 100x úúúúžasná maska a herecké výkony. rozhodně tenhle film doporučuju v nočních hodinách...na plátně opravdu vynikne!

moje hodnocení kinozážitku 10/10
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod d.f.h v neděle 20. 7. 2008 0:40:58

A samozřejmě geniální hudba. Mike Oldfield je můj oblíbenec :)

No a když jsme konkrétně u tohohle filmu - snesete i prodlouženou verzi, nebo je ten jediný a pravý původní sestřih? Ono se celkem dost mění vyznění filmu...
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod derek v neděle 20. 7. 2008 0:54:45

já osobně dávám přednost prodloužené verzi...už jen kvůli pavoučí chůzi, která v krátké myslím není...
ale je to opravdu zajimavý film, tím jak působí. nevěříme na boha, ale přesto v nás ďábel rozechvěje strunu strachu, tak nějak podvědomě...( i omen na mě takhle působil )...jak se zde střetne racionálno s iracionálním...a nejhorší na tom je, že oni nic neudělali, může se to stát komukoli - měli jen smůlu...
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod derek v pondělí 21. 7. 2008 16:37:33

tak mě tak ještě napadlo...je docela škoda, že dvd nezačíná "reklamou" na jiný filmy, tak jak je to v doopravdovým kině...a klidně bych tam snesl i úvodní logo multiplexu :D pak by byl pocit kinoreality dokonalej :)

jinak dneska to vidím na perfect storm a už se těším...koupil jsem popcorn, colu...( někdy si budu muset zajít do multíku pro originální kelímek na colu a origoš sáček na popkorn :D )

jak často se vlastně koukáte na domkino ?
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod d.f.h v pondělí 21. 7. 2008 16:38:40

derek píše:jak často se vlastně koukáte na domkino ?

Tak jednou, dvakrát za měsíc. A to myslím opravdu vážně.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod derek v pondělí 21. 7. 2008 16:40:45

taky jsem se tak díval...ale teďko to s tím novým HD projektorem prostě vypadá úplně jinak a strašně mě to chytlo :D...ale ono to přejde...jo a ve čtvrtek v osm večer na vltavě poslouchám "hru pro tento večer" - teď tam běží verneovky, vřele doporučuju !!
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod d.f.h v pondělí 21. 7. 2008 16:43:46

No copak o to, já nejsem nijak náročný - než jsem obevil Blu-ray, vystačil jsem si s 16:9 82cm 100Hz CRT bednou :-) Ale prostě není čas.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod derek v pondělí 21. 7. 2008 17:06:28

tak tu 82 crt mám taky...a k tomu projektor...to je podle mě ideální kombinace, malá tv na běžný dívání ( teď bych si koupil asi lcd 66cm ) a plátno na filmy...
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod d.f.h v pondělí 21. 7. 2008 17:12:38

Na plátno nemám prostor a zatím ani chuť. A na CRT FullHD nevykouzlím :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod Krtek v pondělí 21. 7. 2008 18:11:42

d.f.h píše:
derek píše:jak často se vlastně koukáte na domkino ?

Tak jednou, dvakrát za měsíc. A to myslím opravdu vážně.


Každý večer 5x do týdne. Někdy i dva filmy za večer. Vždycky si rozvrhnu práci tak, aby večer v pracovně počítač něco kódoval, nebo aby se do něj nahrával z kamery další projekt. Samozřejmě že nekoukám jen na BR (těch zase tolik nemám) ale hlavně na DVD.Teď o prázdninách je na koukání času trochu míň, protože každý večer v zahradě něco opékáme nebo udíme a když je teplo, tak blbnem ještě v 9 večer v bazénu. Ale i přesto 3x do týdne určitě.
Předevčírem jsem koukal na Tahle země není pro starý, včera na Studený jak kámen (motorky já můžu :) ) a nes to bude Bungr smrti.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod JIHORDA v pondělí 21. 7. 2008 18:21:59

derek píše:tak mě tak ještě napadlo...je docela škoda, že dvd nezačíná "reklamou" na jiný filmy, tak jak je to v doopravdovým kině...a klidně bych tam snesl i úvodní logo multiplexu :D pak by byl pocit kinoreality dokonalej :)

jinak dneska to vidím na perfect storm a už se těším...koupil jsem popcorn, colu...( někdy si budu muset zajít do multíku pro originální kelímek na colu a origoš sáček na popkorn :D )

jak často se vlastně koukáte na domkino ?

:D :D :D :D :D :D :D Já se z tebe po..ru :D :D , ale tak to je spravne, tak to ma byť:)))))))))))))
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod derek v pondělí 21. 7. 2008 19:41:08

krtek napsal
a dnes to bude Bunkr smrti


tak pak napiš,jak se ti koukalo. jsem docela zvědavej na tu tvou 7,1 sestavu. zajimá mě, jestli je to výrazně lepší dojem z prostoru a zadního pohybu, než z 5,1. mimochodem by mě zajimal i ten film.. zkrátka napiš dojmy :)
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod Krtek v pondělí 21. 7. 2008 20:39:09

derek píše:krtek napsal
a dnes to bude Bunkr smrti


tak pak napiš,jak se ti koukalo. jsem docela zvědavej na tu tvou 7,1 sestavu. zajimá mě, jestli je to výrazně lepší dojem z prostoru a zadního pohybu, než z 5,1. mimochodem by mě zajimal i ten film.. zkrátka napiš dojmy :)


Pokud pustíš 5.1 do 7.1 sestavy, tak můžeš nechat receiver dopočítat oba samostatné kanály, nebo je vypnout úplně. On bere něco ze sloupů a něco ze zadních surroundů aniž by tyto kanály nějak ochudil. Výsledkem je rozdílný mix, který zní docela dobře už jen proto, že je zvuk všude kolem. Receiver však má i různé další režimy jak dopočítat zbývající kanály. Jeden jsem zkoušel u Ramba 4 na DVD a byla to bomba. Hrálo to skoro jako opravdové 7.1. Receiver dokáže virtuálně o několik milisekund zpožďovat a různě jinak měnit zvuk těch kanálů. Takže jsem při střílení v bočních repro slišel mimo ostatní i různé hvízdání kulek a podobně, které v zadních bednách tolik nevyniklo..
Tak či tak jsou ty dva kanály při poslechu 5.1 úplně jiné. Nezní to tak, že by byli jen propojené do sebe s předními, nebo zadními bednami (i to lze nastavit, nebo to jednoduše zprůměrovat). Je to lepší zážitek než samotné 5.1 hlavně kvůli rovnoměrnému ozvučení. Já mám ty dva kanály trochu víc zeslabené, protože jsou bláž ke mě, než přední a zadní repro. Mám obdélníkovou místnost a i tak nemám rozmístění úplně ideální, protože z prava je okno. Nesmíš do toho ale pustit český dabing. To je pak trapas, protože tam chybí polovina ruchů.

Samozřejmě, že jsem ty zbývající dvě bedny nekupoval jen proto, abych na nich poslouchal 5.1. Ale tak nějak doufám, že bude líp až se HD trochu víc rozjede. Navíc receiver má DTS-HD i True-HD a bez 7.1 beden by tyhle decodery postrádali svůj smysl. Ta produktová řada beden který mám už pomalu končí a nová má úplně jiný design. Za půl roku už bych ty stejné bedny nesehnal, tak jsem je koupil zrovna. Ono se to do budoucna neztratí a těch pár tisíc navíc už mě nezabije.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod derek v úterý 22. 7. 2008 17:36:59

Pokud pustíš 5.1 do 7.1 sestavy, tak můžeš nechat receiver dopočítat oba samostatné kanály

o dopočítání se nebavím, to není ono ( to je totéž, jako dopočítat z 2,0 na 5,1 v prologic II. sice to zní líp, než když to tam není, ale není to ono...

Receiver dokáže virtuálně o několik milisekund zpožďovat a různě jinak měnit zvuk těch kanálů

každej AVR umí spožďovat signál, koneckonců právě na tom je založená prostorovost, musíš některé ( např zadní ) signály přibrzdit, abys je slyšel později a tedy dál než ve skutečnosti jsou ( mimochodem ta střela tak musí být namíchaná, jinak jí nepomůže ani svěcená - byla by na dvou místech daleko od sebe )

Nesmíš do toho ale pustit český dabing. To je pak trapas, protože tam chybí polovina ruchů

o úrovni dabingu se nemá cenu bavit, naštěstí do kina PATŘÍ titulky, ale někdy je dabing slušně udělanej a nezabije ruchy

Já mám ty dva kanály trochu víc zeslabené, protože jsou bláž ke mě, než přední a zadní repro. Mám obdélníkovou místnost a i tak nemám rozmístění úplně ideální

jistě, já mám zadní kanály taky blíž k sobě ( a tím pádem utlumené ), holt stavitelé paneláků nepočítali s domkinem :) naštěstí stavitelé domkina počítali se zedníkama :)

Navíc receiver má DTS-HD i True-HD a bez 7.1 beden by tyhle decodery postrádali svůj smysl

no a k tomu jestli se 7,1 rozjede...upřímně nevím. a spíš si myslím, že asi ne. dvd zvládne 6,1, můj AVR zvládne 6,1 a bohužel jen málokterý film je takhle kódován, přestože technologie je zavedená...zkrátka spotřebiteli se zdá 7 bedniček asi už moc. jinak s tebou souhlasím, desing má být sjednocený, ono to jinak opravdu vypadá divně a ikdyž to nehraje, tak má na to být pěkný pohled. nemluvě o tom, že stejná řada bude i stejně znít ( myslím barvu zvuku )

a jakej byl ten film, stojí za to si ho půjčit ?
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod Krtek v úterý 22. 7. 2008 20:20:56

No každopádně zní to 7.1 líp než 5.1 i když je to dopočítané už proto, že je zvuk všude kolem. Nejsem zastáncem toho zpožďování a podobných věcí. Mám nastavenu jen hlasitost vzhledem k místu odkud sleduji. Dvě zbývající bedny mám dopočítané průměrem aby jen dotvářeli zvukovou kulisu děje. Ono ale záleží hlavně na místnosti jak píšeš. Větší prostor se dá lépe ozvučit a taky je to jiný zážitek než než obývák v paneláku. Já mám obývák 28 metrů čtverečních a v podstatě vše vč. nábytku jsem podřídil kinu. Dneska jsem testoval DVD Snowborďáky, a zatím asi nejlepší co jsem z těch 7.1 dostal. I když tam je DTS, tak mě to docela dostalo. Ono i když je to dopočítaný, tak to není vůbec špatný, ba naopak. A u 5.1 PCM na BR je to naprostá bomba ! Nesmí se to ale s těmi nastaveními přehnat.

A jestli se 7.1 rozjede ukáže až čas. Filmy s DTS-HD MA normálně jsou, jen jich zatím není tolik. Teď čekám na Rambo 4, který zrovna DTS -HD MA má. Faktem je, že u DVD bránila kvalitnějšímu zvuku kapacita disku. Filmů s DTS bylo pomálu stejně jako třeba koncertů s LPCM. Distributor raději narval na disk o dvě další zvukové mutace víc, než aby tam dal DTS. U Blu-ray tohle ale odpadá, protože kapacita disku je dostatečná.
Jenže zase se nabízí známá vychcanost, kdy distributor vydá BR s 5.1 a až si to všichni koupí, tak vydá stejný film znovu s bonusy navíc nebo prodlouženou verzí s DTS-HD a nálepkou Speciální edice :mrgreen:
To si nevybereš.

Bungr smrti jsem včera neviděl. Dítě bylo rychlejší, tak jsme koukali na Pan včelka :)
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: kinozážitky aneb jak to vidíte vy :)

Příspěvekod derek v středa 28. 7. 2010 17:40:35

tak jsem udělal prckovi radost a po dlouhé době jsem šel do kina... ( samozřejmě s ním a s paňmámou :) )

šli jsem na TOY STORY 3 do olympie brno, sál č. 3, místa vlevo nahoře u zdi

film je bezvadný ! rozhodně doporučuju ! je to napínavý jak trenky, místy dokonce hororové a celou dobu fandíte Woodymu a Buzzovi...hlavní záporák je rozhodně Mazel a hollywood se má co učit :) Takhle se dělá film

zpracování.... njn...kino. najednu stranu BOMBASTICKÉ BASY, na druhou stranu zbytek zvuku nicmoc, nemluvě o nějaké prostorovosti atd. a obraz ? ehm....z mé strany jsem viděl při světlých scénách 3 proužky tapety...plátna. bylo to VELMI rušivé. ale to nebylo to nejhorší. Ostrost tentokrát byla víceméně v pohodě, šumění ok, vady ok ( koneckonců to je nový film ). co byla TRAGEDIE, je KONVERGENCE obrazu, neboli ZKOSENÍ. část obraz vpravo nahoře byla useklá a jela pod zřetelným úhlem dovnitř do obrazu ( asi od poloviny výšky jela jasná přímka doleva a opravdu o hodně !! ) Na levé straně obrazu jela celá svislá levá strana lehce doprava, ne moc rušivě )

film se mladé i prckovi líbil a to moc, obrazových a zvukových nedostatků si nevšimli

a vstupné ? 2*150+1*110+300 popcorn...

ZLATÉ BLURAY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno


Zpět na Na volné téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron