HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Co se nikam nehodí, to patří právě sem.

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod Krtek v středa 9. 1. 2008 20:14:29

martinhamr píše:
Krtek píše:Jsou pořád nové a nové věci, ale jak už jsem psal. Otázkou zůstává zda se vyplatí do nich investovat. Ta obří plazma se 4x 1080p najde jistě své uplatnění, ale v komerční sféře. Ne v domácí zábavě. BR přehrávače jsou taky, receivery s decodery taky, tak o co jde ? Vše zásadní na čem staví HD je už dávno na trhu. A jestli výrobci hodlají zlepšovat svoje výrobky tím, že budou o polovinu lehčí, nebo že načtou BR o polovinu dříve, tak na to jim kašlu.


No tak to teda si fandíš.Ať mi někdo řekne kolik bylo televizí před dvěma roky FullHD? Bylo jich pár výrobků v ČR a ještě stali neskutečný peníze. A koukni dnes.To samé nás čeká s 4násobným FullHD.Vývoj a komerce jde ruku v ruce...


A co si na těch 4 násobných full HD pustíme ? Možná tak 4 okna s jedním filmem :-)
Psal jsem, že je to velmi specifická věc a rozhoně ne pro domácí zábavu. BR a HD-DVD nastavilo svým roslišením novou laťku, a veškerý výrobci přizpůsobují svoji elektroniku těmto formátům.

Já myslím, že moc koukáš na sci-fi. Mě se taky líbí Minority report a Návrat do budoucnosti. Jenže v momentě kdy na oladači zmáčknu talšítko Stop, jsem opět v realitě. :mrgreen:
Naposledy upravil Krtek dne středa 9. 1. 2008 20:17:24, celkově upraveno 1
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod martinhamr v středa 9. 1. 2008 20:16:27

A víš co udělám já? Já se mezitím budu koukat na parádní filmy a až dorazí nějakej opravdu pěknej BlueRay přehrávač,tak ten současnej pošlu do světa. Pořád je něco nového.Jen musí člověk vědět co chce.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod Krtek v středa 9. 1. 2008 20:19:37

martinhamr píše:A víš co udělám já? Já se mezitím budu koukat na parádní filmy a až dorazí nějakej opravdu pěknej BlueRay přehrávač,tak ten současnej pošlu do světa. Pořád je něco nového.Jen musí člověk vědět co chce.


Až uvidíš nějaký pěkný BlueRay přehrávač, tak dej vědět. U nás se zatím prodávají jen Blu-ray přehrávače :mrgreen:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod martinhamr v středa 9. 1. 2008 20:25:04

I ty vtipníku ;) Mrkni na net,požívají se obě verze BlueRay a i Blu-Ray
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod d.f.h v středa 9. 1. 2008 20:28:43

martinhamr píše:I ty vtipníku ;) Mrkni na net,požívají se obě verze BlueRay a i Blu-Ray

To sice ano, ale správná je Blu-ray. BlueRay totiž údajně nelze zaregistrovat jako ochrannou známku.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod martinhamr v středa 9. 1. 2008 20:32:59

for : d.f.h já už budu hodný dědečku... :D
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod Krtek v středa 9. 1. 2008 21:47:20

martinhamr píše:I ty vtipníku ;) Mrkni na net,požívají se obě verze BlueRay a i Blu-Ray


Dělal jsem si z Tebe srandu a věřím, že to byl překlep :mrgreen:
Ty si dnes něco koupíš a za 2 roky to prodáš tak možná za 20% původní ceny a bude Ti to zřejmě jedno. Já takhle ale neuvažuji. Já třeba před 3 lety koupil novou Octavii. Jenže asi půl roku na to začali vyrábět nový model Octavia II, který je o něco málo prostornější a v mnohém se liší od té mojí. Přece tu svoji Octavii hned neprodám a neskočím po té nové. Zvlášť když mám najeto teprve 34 tis km. To bych musel vydělávat jen na nová auta. A tak je to to i s BR. ;) Tohle mě vůbec netrápí.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod Krtek v středa 9. 1. 2008 21:52:12

d.f.h píše:
martinhamr píše:I ty vtipníku ;) Mrkni na net,požívají se obě verze BlueRay a i Blu-Ray

To sice ano, ale správná je Blu-ray. BlueRay totiž údajně nelze zaregistrovat jako ochrannou známku.


Lidi a prodejci v tom ale mají pěkný chaos. Hledal jsem přehrávače v několika tuzemských i zahraničných e-shopech, a nemohl jsem se jich dopátrat. Samostatný odkaz většinou chybý, mezi DVD to nenajdeš a když jsem zadal do jejich vyhledávače Blu-ray, tak se nic nenalezlo. Pod Blue-ray ano. Asi to píšou nějaký sekretářky :mrgreen:
Dokonce i v odborných článcích a testech v časupisech jsou tyhle chyby. To pak nevíš co si o tom recenzentovi myslet, a zda dotyčný testovaný model vůbec někdy doopravdy viděl :mrgreen:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod d.f.h v středa 9. 1. 2008 21:57:25

Krtek píše:Dokonce i v odborných článcích a testech v časupisech jsou tyhle chyby. To pak nevíš co si o tom recenzentovi myslet, a zda dotyčný testovaný model vůbec někdy doopravdy viděl :mrgreen:

Tak tak. Třeba když naše / vaše televize n@va vydala tiskovou zprávu u příležitosti uvedení HD newsroomu, tak se na každé stránce minimálně dvakrát objevilo, že všechna data uchovávají na Blue-ray. U n@vy mě to sice až tak nepřekvapuje, ale přece jenom když už do něčeho vrazím takový balík a chci se s tím chlubit, tak si aspoň zjistím, jak se to přesně jmenuje :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod Krtek v středa 9. 1. 2008 22:07:05

d.f.h píše:
Krtek píše:Dokonce i v odborných článcích a testech v časupisech jsou tyhle chyby. To pak nevíš co si o tom recenzentovi myslet, a zda dotyčný testovaný model vůbec někdy doopravdy viděl :mrgreen:

Tak tak. Třeba když naše / vaše televize n@va vydala tiskovou zprávu u příležitosti uvedení HD newsroomu, tak se na každé stránce minimálně dvakrát objevilo, že všechna data uchovávají na Blue-ray. U n@vy mě to sice až tak nepřekvapuje, ale přece jenom když už do něčeho vrazím takový balík a chci se s tím chlubit, tak si aspoň zjistím, jak se to přesně jmenuje :-)


Ti lidi co o tom rozhodovali a co s tím pracují určitě vědí jak se to píše. Ta tiskovka šla určitě přes několik ruk a nakonec to bestak psala nějaká studentka v rámci školní výuky :mrgreen:
Jinak nevím jaká data na těch BR uchovávají, ale jestli na ně bude spoleh jako na DVD-R, tak bude za chvilku celý archív Novy v pr.... a nebude co opakovat :mrgreen:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod d.f.h v středa 9. 1. 2008 22:19:20

Krtek píše:Jinak nevím jaká data na těch BR uchovávají, ale jestli na ně bude spoleh jako na DVD-R, tak bude za chvilku celý archív Novy v pr... :mrgreen:

Ále, žádná škoda... :twisted:
On má každý tým v terénu noťas se střižnou a Blu-ray vypalovačkou, takže si to jsou schopný natočit, sestříhat a do vysílání to přinést už "hotové". Podle toho to pak taky někdy vypadá.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod Krtek v středa 9. 1. 2008 22:30:53

d.f.h píše:
Krtek píše:Jinak nevím jaká data na těch BR uchovávají, ale jestli na ně bude spoleh jako na DVD-R, tak bude za chvilku celý archív Novy v pr... :mrgreen:

Ále, žádná škoda... :twisted:
On má každý tým v terénu noťas se střižnou a Blu-ray vypalovačkou, takže si to jsou schopný natočit, sestříhat a do vysílání to přinést už "hotové". Podle toho to pak taky někdy vypadá.


Mě to psát nemusíš, protože sám tyhle věci točím, akorát s tím rozdílem, že ne pro Novu, ale pro ČT :mrgreen:
Je ale fakt, že reportáž kterou já stříhám půl hodiny, tak oni mají za 10 minut hotovou. Není to o technice, ale o šíleným fofru, chaosu a nátlaku nadřízených. Práce v médiích je hrozná a podobně jsou na tom i novináři. Proto jsem také odmítnul jejich nabídku na HPP, a raděj pro ně točím a sříhám na živnosťák. S myšlenkou že bych to musel flákat stejně jako oni bych pracovat nemohl. A to nemají většinou ani 30 tis hrubého.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod d.f.h v středa 9. 1. 2008 22:37:54

Krtek píše:
d.f.h píše:On má každý tým v terénu noťas se střižnou a Blu-ray vypalovačkou, takže si to jsou schopný natočit, sestříhat a do vysílání to přinést už "hotové". Podle toho to pak taky někdy vypadá.

Je ale fakt, že reportáž kterou já stříhám půl hodiny, tak oni mají za 10 minut hotovou. Není to o technice, ale o šíleným fofru, chaosu a nátlaku nadřízených. Práce v médiích je hrozná a podobně jsou na tom i novináři. Proto jsem také odmítnul jejich nabídku na HPP, a raděj pro ně točím a sříhám na živnosťák. S myšlenkou že bych to musel flákat stejně jako oni bych pracovat nemohl. A to nemají většinou ani 30 tis hrubého.

Tak tak, chudáci to jsou. A to si ještě páni manageři veřejně pochvalovali, jak pěkně jejich podřízení zvládnuli "náročný přechod na nové technologie doslova za pochodu". Hajzlíci, sedřít ze všech kůži, to je jediný co uměj :x
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod Krtek v středa 9. 1. 2008 22:51:21

d.f.h píše:
Krtek píše:
d.f.h píše:On má každý tým v terénu noťas se střižnou a Blu-ray vypalovačkou, takže si to jsou schopný natočit, sestříhat a do vysílání to přinést už "hotové". Podle toho to pak taky někdy vypadá.

Je ale fakt, že reportáž kterou já stříhám půl hodiny, tak oni mají za 10 minut hotovou. Není to o technice, ale o šíleným fofru, chaosu a nátlaku nadřízených. Práce v médiích je hrozná a podobně jsou na tom i novináři. Proto jsem také odmítnul jejich nabídku na HPP, a raděj pro ně točím a sříhám na živnosťák. S myšlenkou že bych to musel flákat stejně jako oni bych pracovat nemohl. A to nemají většinou ani 30 tis hrubého.

Tak tak, chudáci to jsou. A to si ještě páni manageři veřejně pochvalovali, jak pěkně jejich podřízení zvládnuli "náročný přechod na nové technologie doslova za pochodu". Hajzlíci, sedřít ze všech kůži, to je jediný co uměj :x


Do toho nevidíme, protože známe jen Borhyovou a toho cikána (nejsem žádný rasista, jen mě vypadlo jeho jmého :mrgreen: - každý asi ví) Nova ale zaměstnává stovky dalších lidí a co ti tam dělají, nebo nedělají, to už nikdo nevidí. Nova se pořád chvástá, že mají nejlepší zpravodajství, a přitom toho polovinu kupují od ČTK. ČT má skoro všude po celém světě svoje vlastní zpravodaje.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod Modena v čtvrtek 10. 1. 2008 10:48:32

Krtek píše: Nova se pořád chvástá, že mají nejlepší zpravodajství, a přitom toho polovinu kupují od ČTK. ČT má skoro všude po celém světě svoje vlastní zpravodaje.

Taky jim to všichni na rozdíl od Novy sponzorujeme a defacto platíme i Tebe, Ty Jantare ! :( :shock: :shock: :shock: :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 10. 1. 2008 13:41:28

:mrgreen:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 10. 1. 2008 14:00:43

d.f.h píše:
Krtek píše:Dokonce i v odborných článcích a testech v časupisech jsou tyhle chyby. To pak nevíš co si o tom recenzentovi myslet, a zda dotyčný testovaný model vůbec někdy doopravdy viděl :mrgreen:

Tak tak. Třeba když naše / vaše televize n@va vydala tiskovou zprávu u příležitosti uvedení HD newsroomu, tak se na každé stránce minimálně dvakrát objevilo, že všechna data uchovávají na Blue-ray. U n@vy mě to sice až tak nepřekvapuje, ale přece jenom když už do něčeho vrazím takový balík a chci se s tím chlubit, tak si aspoň zjistím, jak se to přesně jmenuje :-)


Když jsem ale viděl v TV tu reportáž jak představovali to nejich News studio, tak mě to docela vzalo. To už bylo jako někde v CNN. Pokud je pravda co všechno říkali. Mají prý diskové pole 400 TB, 60 km kabelů, záložní zdroje s kapacitou, ktará by prý utáhla celou Prahu po dobu tuším 3 hodin... to je teda síla.
Včera jsem se díval na jejich TV noviny a ve studiu vůbec poprvé komponovali záběry v 16:9. Před tím dělali vždy jen středovou kompozici, která se používá ve formátu 4:3. Takže to vypadá, že s tou novou technikou taky pěkně válčí.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Upřednosťuji obraz nebo zvuk?

Příspěvekod st39.6 v pátek 11. 1. 2008 0:02:57

pravda to je. muj otec je primo pod (nebo spis skoro vedle :D ) Ivo Ferklem (sef techniky, ten fousac co byl ve spotech;)), takze mam informace vazne z prvni ruky (prakticky o vsem deni na nove). s technikou se perou porad, ale kudos za ten prechod. lidi jim za to nadavaj, ale ja to zeru. technologicky je to klasa. jen skoda, ze si to lidi, ktery s tim pracujou, neuvedomujou
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Předchozí

Zpět na Na volné téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron