HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Poslech audio CD na DVD přehrávači?

Co se nikam nehodí, to patří právě sem.

Poslech audio CD na DVD přehrávači?

Příspěvekod martinhamr v neděle 30. 12. 2007 19:41:15

To DVD abych to uvedl na pravou míru jsem kupoval z výhledem že přejdu na nějakého "Duála".A ještě že jsem si ho v létě koupil,vše se krásně vleče.

U těch recieverů.Vše hraje slušně.O tom není pochyb.Ale pokud si něco kupuju,tak si to kupuju s nějakým výhledem do budoucna.Určil jsem si prvotní věci co na tom recieveru nesmí chybět. HDMI 1.3 , Dekodéry HD zvuku,certifikace THX , možnost upgrade softu, 7.1 výstup, II. a III.zóna ... Musí samozřejmě splňovat i audio parametry,rád si poslechnu nějaké CD ve stereu.Samozřejmě puštěné na CD přehrávači! DVD přehrávač a pouštění CD,tak to je něco strašného.Každému kdo by si chtěl kupovat DVD přehrávač na přehrávání CD bych to hodně rozmlouval,mám stím své zkušenosti.
Naposledy upravil d.f.h dne čtvrtek 10. 1. 2008 15:42:30, celkově upraveno 3
Důvod: Přesunuto z http://1080p.cz/viewtopic.php?f=21&t=59
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod Krtek v neděle 30. 12. 2007 20:21:31

martinhamr píše:To DVD abych to uvedl na pravou míru jsem kupoval z výhledem že přejdu na nějakého "Duála".A ještě že jsem si ho v létě koupil,vše se krásně vleče.

U těch recieverů.Vše hraje slušně.O tom není pochyb.Ale pokud si něco kupuju,tak si to kupuju s nějakým výhledem do budoucna.Určil jsem si prvotní věci co na tom recieveru nesmí chybět. HDMI 1.3 , Dekodéry HD zvuku,certifikace THX , možnost upgrade softu, 7.1 výstup, II. a III.zóna ... Musí samozřejmě splňovat i audio parametry,rád si poslechnu nějaké CD ve stereu.Samozřejmě puštěné na CD přehrávači! DVD přehrávač a pouštění CD,tak to je něco strašného.Každému kdo by si chtěl kupovat DVD přehrávač na přehrávání CD bych to hodně rozmlouval,mám stím své zkušenosti.


Však ano. S výhledem do budoucna. Certifikace THX o kvalitě sice napoví, ale musí se za ní platit. A to nejen jednorázově, nýbrž i z každého vyrobeného kusu. Proto hodně výrobců do THX neinvestují, ačkoliv parametry jejich modelů podmínky udělení certifikace bohatě splňují. Podívej třeba na Denon, nebo NAD. THX obsahuje jen velmi málo receiverů a cenově dostupné je snad jen Onkyo. Druhá zóna jak píšeš je fajn a určitě nalezne využití. Na třetí zóně bych netrval. Dle mého názoru je to už zbytečnost. S ohledem do budoucna bych se díval hlavně na dekodery HD zvuku a počet přípojných míst.

Co se týče poslechu CD na DVD přehrávači, tak osobně jsem nezaznamenal nějaký pokles kvality oproti CD přehrávači, jak píšeš. Jediné rozdíly byli v komfortu ovládání, v rychlosti načítání a spuštění CD. Přesto jsem CD přehrávač prodal aby nezabíral místo a využívám k poslechu DVD přehrávač. Z toho DVD přehrávače jde přece pořád ten stejný neupravený signál jako z CD přehrávače. Proč by to tedy mělo hrát jinak ? Myslím, že tohle je věc receiveru a beden.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod martinhamr v neděle 30. 12. 2007 20:30:50

No tak to o tom CD a DVD řekni nějakému audiofilovi :) ,uvidíš co ti řekne.Žádné DVD i třeba za desítky tisíc nedokáže produkovat tak kvalitní zvuk jako cd přehrávač.O tom žádná.Ještě jsem zapoměl dodat u těch recieverů je o něčem říkající váha zesilovače.Svedčí o velké cívce a o kvalitě produkovaného zvuku.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod martinhamr v neděle 30. 12. 2007 20:37:42

A co se týče certifikace THX ,tak ta o něčem napovídá.A pokud jsem tak zběžně skouknul net,tak vesměs všechny renomované značky tu certifikaci rádi zaplatí.Je to vstupenka do lepší společnosti.A každý chápe že je to záruka.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod Krtek v neděle 30. 12. 2007 20:40:14

martinhamr píše:No tak to o tom CD a DVD řekni nějakému audiofilovi :) ,uvidíš co ti řekne.Žádné DVD i třeba za desítky tisíc nedokáže produkovat tak kvalitní zvuk jako cd přehrávač.O tom žádná.Ještě jsem zapoměl dodat u těch recieverů je o něčem říkající váha zesilovače.Svedčí o velké cívce a o kvalitě produkovaného zvuku.


Já rozdíl nepoznal. Jinak to Onkyo váží 23 kg, a ostatní receivery ve stejné třídě váží 12-15 kg. Sony DA-5300ES váží 16,5 kg. Jen samotná váha ale není měřítkem kvality.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod Tony v pondělí 31. 12. 2007 13:28:41

martinhamr píše:No tak to o tom CD a DVD řekni nějakému audiofilovi :) ,uvidíš co ti řekne.Žádné DVD i třeba za desítky tisíc nedokáže produkovat tak kvalitní zvuk jako cd přehrávač.O tom žádná.Ještě jsem zapoměl dodat u těch recieverů je o něčem říkající váha zesilovače.Svedčí o velké cívce a o kvalitě produkovaného zvuku.



Tak kámo, pokud chceš srovnávat zvuk z DVD a CD, tak si poslechni třeba DVD Audio player TECHNICS DVD-A 10! Já ho měl doma od roku 2001 ... Stál 45.000,- byl jen na objednávku z Japonska, dodán za 2 měsíce! K němu jsem si pořídil i receiver TECHNICS SA-DA 10 za 27.000,- Ten DVD kdysi testovali v Hi-Fi, dnes už se ten časopis jmenuje jinak a zvukově byl označený jako konkurent "čistokrevných" CD playerů do 100.000,-! Mrkni taky do zahraničních testů ... Samozřejmě se bavíme o zvuku CD, ne o DVD Audio ... Letos v Listopadu jsem oba komponenty prodal kámošovi a příští rok kolem Března jdu komplet do PANASONICu v Blu Ray ...

P.S. Docela se bavím, jak tady čtu příspěvky typu SONY je na h.vno atd ... Většina z nás při slepém zvukovém testu není schopná poznat realný zvuk, pouze při přímém srovnání odlišní charaktér některých nástrojů, případně prostor, ale nikdo neřekne, tohle hrálo ze Sony, tohle z Panasonicu a takhle zní NAD! Vždy budeme preferovat to, co máme doma nebo co vyšlo slušně v testech nebo jsme slyšeli či viděli sami! Sám prodávám PANASONIC od roku 1993, dělám instalace hodně drahých kin, jezdím na školení a veletrhy, ale taky vím, kde má slabiny PANASONIC, kde třeba někdo jiný, ale celkově jsou ty přístroje v daném segmentu velmi vyrovnané a opravdu už rozhodují jen osobní preference nebo cena ... A věřte tomu, že i když budete mít "běžnou" komerční značku, tak pokud si opravdu rozumně vyberete komponenty a dodržíte kvalitu celého řetězce, tak budete maximálně spokojeni a budete mít doma něco tak kvalitního, o čem nemá ponětí přes 90% populace ... Není to bohužel vždy jen o ceně, stejně tak, když nás výrobci otravují s nesmysly typu HDMI 1.1, 1.2, 1.3 nebo 1.3b ... Je to jen obchod, nic víc! Za těch 14 let mi toho rukama prošlo opravdu hodně a jsem i dokonale "vylečený", když na prezentacích vidím, jak a čím jsou ty komponenty propojeny a napájeny a když později instaluji finální model, tak se nestačím někdy divit! Takže zachovejte chladnou hlavu, berte to z rezervou a usnadníte si život ... ;)
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod d.f.h v pondělí 31. 12. 2007 13:35:10

Tony píše:Tak kámo, pokud chceš srovnávat zvuk z DVD a CD, tak si poslechni třeba DVD Audio player TECHNICS DVD-A 10! Já ho měl doma od roku 2001 ... Stál 45.000,- byl jen na objednávku z Japonska, dodán za 2 měsíce! K němu jsem si pořídil i receiver TECHNICS SA-DA 10 za 27.000,- Ten DVD kdysi testovali v Hi-Fi, dnes už se ten časopis jmenuje jinak a zvukově byl označený jako konkurent "čistokrevných" CD playerů do 100.000,-! Mrkni taky do zahraničních testů ... Samozřejmě se bavíme o zvuku CD, ne o DVD Audio ... Letos v Listopadu jsem oba komponenty prodal kámošovi a příští rok kolem Března jdu komplet do PANASONICu v Blu Ray ...

P.S. Docela se bavím, jak tady čtu příspěvky typu SONY je na h.vno atd ... Většina z nás při slepém zvukovém testu není schopná poznat realný zvuk, pouze při přímém srovnání odlišní charaktér některých nástrojů, případně prostor, ale nikdo neřekne, tohle hrálo ze Sony, tohle z Panasonicu a takhle zní NAD! Vždy budeme preferovat to, co máme doma nebo co vyšlo slušně v testech nebo jsme slyšeli či viděli sami! Sám prodávám PANASONIC od roku 1993, dělám instalace hodně drahých kin, jezdím na školení a veletrhy, ale taky vím, kde má slabiny PANASONIC, kde třeba někdo jiný, ale celkově jsou ty přístroje v daném segmentu velmi vyrovnané a opravdu už rozhodují jen osobní preference nebo cena ... A věřte tomu, že i když budete mít "běžnou" komerční značku, tak pokud si opravdu rozumně vyberete komponenty a dodržíte kvalitu celého řetězce, tak budete maximálně spokojeni a budete mít doma něco tak kvalitního, o čem nemá ponětí přes 90% populace ... Není to bohužel vždy jen o ceně, stejně tak, když nás výrobci otravují s nesmysly typu HDMI 1.1, 1.2, 1.3 nebo 1.3b ... Je to jen obchod, nic víc! Za těch 14 let mi toho rukama prošlo opravdu hodně a jsem i dokonale "vylečený", když na prezentacích vidím, jak a čím jsou ty komponenty propojeny a napájeny a když později instaluji finální model, tak se nestačím někdy divit! Takže zachovejte chladnou hlavu, berte to z rezervou a usnadníte si život ... ;)

Tal tohle bych dal zarámovat na titulní stranu. A podepsal bych se pod to :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod Modena v pondělí 31. 12. 2007 13:38:04

martinhamr píše:No tak to o tom CD a DVD řekni nějakému audiofilovi :) ,uvidíš co ti řekne.Žádné DVD i třeba za desítky tisíc nedokáže produkovat tak kvalitní zvuk jako cd přehrávač.O tom žádná.Ještě jsem zapoměl dodat u těch recieverů je o něčem říkající váha zesilovače.Svedčí o velké cívce a o kvalitě produkovaného zvuku.

Hmm . . . Odvážné tvrzení - to možná platilo před 6 roky, né dnes ! Musíš uvážit, že součástková základna DVD playerů udělala za těch pár let nesmírný skok a co se dříve zadávalo jako specifický úkol pro další zařízení/přístroje v řetězci - extra DA/AD převodníky, scalery Meridiam atd., to se dnes vleze na jeden vnitřní čip DVD playeru. 8-)
I vzhledem k tomu, že samostatné CD playery jsou dnes vyráběny pouze jako High-End výrobky pár High-End společnostmi, na běžné domácí sestavě dnes rozdíl nepoznáš ! To bys musel jen do beden, repro a signálových kabelů vrazit další statisíce a Tvůj poslechový kumbál totálně přestavět na odpovídající poslechový prostor - pak ano, věřím, že bys ocenil osazení výběrových Burr-Brown převodníků, bambusem opláštěný zdroj a kapacitory, které by ve špičkách klidně utáhly i ždímající pračku . . . :mrgreen: ;)

martinhamr píše:A co se týče certifikace THX ,tak ta o něčem napovídá.A pokud jsem tak zběžně skouknul net,tak vesměs všechny renomované značky tu certifikaci rádi zaplatí.Je to vstupenka do lepší společnosti.A každý chápe že je to záruka..

Ano, je to záruka toho, že G.Luccasovi narveš Ty sám tak 70$, ničeho jiného to dnes záruka není!
Tedy - pokud doma nemáš stejně certifikován celý řetězec včetně beden za 200tis. a víc, DVD player za min.50tis, dle certifikace upravený poslechový prostor s nulovým odrazem/dozvukem atd. V opačném případě je logo na Tvém AV receiveru ryzí snobárna, nic víc a platí totéž, co jsem psal o rozdílu mezi dnešními schopnostmi DVD playeru a CD playeru přehrát CD disk ! :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod Krtek v pondělí 31. 12. 2007 14:02:45

martinhamr píše:A co se týče certifikace THX ,tak ta o něčem napovídá.A pokud jsem tak zběžně skouknul net,tak vesměs všechny renomované značky tu certifikaci rádi zaplatí.Je to vstupenka do lepší společnosti.A každý chápe že je to záruka.


Opravdu netuším jaký net jsi skouknul, ale THX má jen naprosté minimum modelů. Můžeš si také přečíst i některé srovnávací testy na zahraničních webech. Zjistíš, že i modely bez THX poráží modely s touto certifikací. Proč asi ?
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Kvalita příspěvků

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 10. 1. 2008 8:47:19

Tony píše:
martinhamr píše:No tak to o tom CD a DVD řekni nějakému audiofilovi :) ,uvidíš co ti řekne.Žádné DVD i třeba za desítky tisíc nedokáže produkovat tak kvalitní zvuk jako cd přehrávač.O tom žádná.Ještě jsem zapoměl dodat u těch recieverů je o něčem říkající váha zesilovače.Svedčí o velké cívce a o kvalitě produkovaného zvuku.



Tak kámo, pokud chceš srovnávat zvuk z DVD a CD, tak si poslechni třeba DVD Audio player TECHNICS DVD-A 10! Já ho měl doma od roku 2001 ... Stál 45.000,- byl jen na objednávku z Japonska, dodán za 2 měsíce! K němu jsem si pořídil i receiver TECHNICS SA-DA 10 za 27.000,- Ten DVD kdysi testovali v Hi-Fi, dnes už se ten časopis jmenuje jinak a zvukově byl označený jako konkurent "čistokrevných" CD playerů do 100.000,-! Mrkni taky do zahraničních testů ... Samozřejmě se bavíme o zvuku CD, ne o DVD Audio ... Letos v Listopadu jsem oba komponenty prodal kámošovi a příští rok kolem Března jdu komplet do PANASONICu v Blu Ray ...

P.S. Docela se bavím, jak tady čtu příspěvky typu SONY je na h.vno atd ... Většina z nás při slepém zvukovém testu není schopná poznat realný zvuk, pouze při přímém srovnání odlišní charaktér některých nástrojů, případně prostor, ale nikdo neřekne, tohle hrálo ze Sony, tohle z Panasonicu a takhle zní NAD! Vždy budeme preferovat to, co máme doma nebo co vyšlo slušně v testech nebo jsme slyšeli či viděli sami! Sám prodávám PANASONIC od roku 1993, dělám instalace hodně drahých kin, jezdím na školení a veletrhy, ale taky vím, kde má slabiny PANASONIC, kde třeba někdo jiný, ale celkově jsou ty přístroje v daném segmentu velmi vyrovnané a opravdu už rozhodují jen osobní preference nebo cena ... A věřte tomu, že i když budete mít "běžnou" komerční značku, tak pokud si opravdu rozumně vyberete komponenty a dodržíte kvalitu celého řetězce, tak budete maximálně spokojeni a budete mít doma něco tak kvalitního, o čem nemá ponětí přes 90% populace ... Není to bohužel vždy jen o ceně, stejně tak, když nás výrobci otravují s nesmysly typu HDMI 1.1, 1.2, 1.3 nebo 1.3b ... Je to jen obchod, nic víc! Za těch 14 let mi toho rukama prošlo opravdu hodně a jsem i dokonale "vylečený", když na prezentacích vidím, jak a čím jsou ty komponenty propojeny a napájeny a když později instaluji finální model, tak se nestačím někdy divit! Takže zachovejte chladnou hlavu, berte to z rezervou a usnadníte si život ... ;)



OK,jedna vlaštovka jaro nedělá.Ale můžeš mi napsat ještě další dva kousky DVD přehrávačů a možná tomu co říkáš budu věřit.No neber to konfrontačně,ale že ty jsi si koupil,že časopis HIFI napsal... To může o něčem vypovídat,ale audiofil si DVD na pouštění CD kupovat nikdy nebude!!!
Ale to co píšeš v té druhé části článku,tak to si také beru za své... To je pořád samé u blu-ray přehrávačů norma 1.1 ,nebo dokonce je již na obzoru 2.0 ,támhle nová funkce,támhle todle.Důležité je obraz a zvuk.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod Tony v čtvrtek 10. 1. 2008 9:54:38

martinhamr :

Ale i ta jedna vlaštovka ti to Jaro udělá!Na takzvané "audiofily" si hraje spousta blbů, co mají hlavně to jedno. A to jsou peníze! To, že jim chybí to základní, sluch, tak to už je věc druhá ... Větší část lidí, co mají tyhle komponenty doma, jsou porevoluční zbohatlíci, kteří se potřebují předvést ve svém maloměšt'áctví! Za těch 14 let jsem toho už naistaloval dost a nejen z PANASONICu, tak si piš, že vím o čem mluvím!
A co se týká těch DVD playerů, tak PANASONIC A7 byl levnější variantou TECHNICSe A10, ale zvukové parametry v poslechu CD měl taky vynikající ...
A například DENON měl DVD Audio player 3800 a ten se dělal pro něj v Osace u PANASONICu na stejné lince s TECHNICSem A 10, jelikož to byl o něco levnější klon toho TECHNICSu! A zvukově byl u CD formátu taky na špičkové úrovni ... A takových značek a playerů je samozřejmě více.
Takže tvrdit, že neexistují DVD playery, které by zvukově posra.y "čistokrevné" CD, je nesmysl!
Jen to jsou stroje, které jsou v naších končinách těžko dostupné, takže je sotva kdy uvidíš, nedejbože uslyšíš ...

http://www.homecinemachoice.com/reviews ... VD-A10.php

http://www.epinions.com/Denon_DVD_3800_ ... y_~reviews

A co se týče toho profilu 2.0 u BD, tak PANASONIC ho jako první představil ted' na CES u playeru BD 50 ...
A tam už máš skloubeno vše, co chceš, tedy špičkový obraz i zvuk! ;)

P.S. Jinak, věř si čemu chceš, ale mě to živí ...
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 10. 1. 2008 10:30:00

Je rozdíl mezi DVD za 50tisíc a CD za řekněme 20tisíc.Já se pohybuji spíš v tom CD do 20tisíc.Možná jsem tě zmátnul tím pojmem audiofil,to slovo je moc okázalé,to je fakt.Ale uznej že pouštět si CD třeba na BluRay přehrávači je minimálně divné.Tedy v tom případě že chceš aby to kapku slušně hrálo.To by se potom mohlo vše nasekat do nějakého univerzálního všehostroje a stálo by to za starou bačkoru.Když se bavím s lidmi které je AUDIO a VIDEO taktéž živí.A upozorňuji že to nejsou nějací snobove,kde platí čím víc zaplatíš tím líp to hraje.Tak zcela jasně oddělují Video od Audia.Má to svoje pevné technické důvody.Ale neříkám že se nepovede udělat nějaké DVD které hraje velice dobře.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod Tony v čtvrtek 10. 1. 2008 11:09:34

Ten DVD Audio player TECHNICS DVD-A10 stál 45.000,- a zvukově konkuroval "čistokrevným" CD playerům do 100.000,-! Chce to něco o tom vědět, pak psát ... Nikde jsem ho nesrovnával s CD playery za 20.000,- ... Navíc, všechny tyhle stroje mají vypínatelné obrazové obvody! Některé disponují audio Re-Masterem v několika stupních pro navýšení kvality zvuku z "běžného" CD.
Ty jsi opravdu přesvědčený, že ty, jak píšeš "univerzální všehostroje" přehrávají tak mizerně formát CD? Domluv se někde s někým a udělejte si test třeba CD a DVD playerů do 15.000,- a sám si polož otázku, jestli jsi něco poznal ...
Je to zhruba nejprodávanější cenová hladina. Poznáš možná trochu jinou barvu zvuku nástrojů, ale nic víc! Nevíš, jak zněl ten nástroj ve skutečnosti, tak nemůžeš říct, že CD player hrál reálněji, než DVD player a opačně ... A tvrdit fráze, že to má zrnité výšky nebo sevřený předozadní prostor a jiné perly, jsou v téhle cenové kategorii jen kecy! A nejvíc mě fascinuje, když vidím, jak tihle odborníci "testují" tyhle komponenty na nasmahnutých CD a MP3 ... :roll:
A vzhledem k tomu, že si lidí dnes stahují kde co v MP3, tak bych tu kvalitu už vůbec neřešil ...

P.S. Podotýkám ještě, že formát CD je bohužel sám o sobě mizerný, co se týká kvality zvuku!
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 10. 1. 2008 11:46:15

Měl jsem DVD Denon SACD,koupil jsem si k tomu čistokrevné CD od Onkya a rozdíl byl ohromnej.Věř nebo nevěř,ale fakt jsem z toho nadšený.Kdybych to neslyšel,tak to psát nebudu.Jo a třeba to CD má také vypínatelné obvody Pure Audio.Takže buď to funguje,nebo je to funkce na tahání peněz...
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 10. 1. 2008 13:04:13

martinhamr píše:Je rozdíl mezi DVD za 50tisíc a CD za řekněme 20tisíc.Já se pohybuji spíš v tom CD do 20tisíc.Možná jsem tě zmátnul tím pojmem audiofil,to slovo je moc okázalé,to je fakt.Ale uznej že pouštět si CD třeba na BluRay přehrávači je minimálně divné.Tedy v tom případě že chceš aby to kapku slušně hrálo.To by se potom mohlo vše nasekat do nějakého univerzálního všehostroje a stálo by to za starou bačkoru.Když se bavím s lidmi které je AUDIO a VIDEO taktéž živí.A upozorňuji že to nejsou nějací snobove,kde platí čím víc zaplatíš tím líp to hraje.Tak zcela jasně oddělují Video od Audia.Má to svoje pevné technické důvody.Ale neříkám že se nepovede udělat nějaké DVD které hraje velice dobře.


Píšeš hlouposti. Většina DVD a určitě i BR přehrávačů mají stejné převodníky, které používá CD. Pořád jsou to jenom data a technologie je stejná. Kvalita přehrávačů se liší hlavně svým provedením. Přehrávač za 100 tis. bude mí možné lepší stínění, pozlacené obvody atd. Na to abys poznal rozdíl by jsi musel mít pořádný high-end bedny a zesilovač. Také by jsi musel poslouchat vážnou hudbu, kde je hodně smyčců a podobných náročných sekvencí. A hlavně bys musel tý vážný hudbě rozumět, abys poznal, kde to zkresluje. Myslím, že to pozná možná tak dirigent pražské filharmonie, ale Ty určitě ne.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 10. 1. 2008 13:06:47

martinhamr píše:Měl jsem DVD Denon SACD,koupil jsem si k tomu čistokrevné CD od Onkya a rozdíl byl ohromnej.Věř nebo nevěř,ale fakt jsem z toho nadšený.Kdybych to neslyšel,tak to psát nebudu.Jo a třeba to CD má také vypínatelné obvody Pure Audio.Takže buď to funguje,nebo je to funkce na tahání peněz...


SACD je úplně jiná kategorie. Tam už se dají předpokládat kvalitnější komponenty jak jsem psal. Je to ale v tom, že SACD přehrávače mají úplně jiné nároky. Bavíme se o klasikých CD a jejich využití v DVD a BR mechanikách.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 10. 1. 2008 15:26:30

No tak mám zřejmě všechno Hig-end,bedny,zesilovač,uši... Pánové nechápu proč to zpochybňujete když to mám na vlastní uši odzkoušené.Ono je stejně nepodstatné jestli mi tvrdíte něco a já něco.Podstatné je,a to je GROO všeho,aby byl člověk spokojenej.Já jsem,Denon šel světem a já si poslouchám co chci...
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Kvalita příspěvků

Příspěvekod Krtek v čtvrtek 10. 1. 2008 15:58:45

martinhamr píše:No tak mám zřejmě všechno Hig-end,bedny,zesilovač,uši... Pánové nechápu proč to zpochybňujete když to mám na vlastní uši odzkoušené.Ono je stejně nepodstatné jestli mi tvrdíte něco a já něco.Podstatné je,a to je GROO všeho,aby byl člověk spokojenej.Já jsem,Denon šel světem a já si poslouchám co chci...


Jasně. Jenže Ty se snažíš někomu vnutit svůj názor. O to jde. Tvoje srovnání jsou naprosto mimo. Určitý rozdíl můžeš poznat na CD, pokud ho přehráváš na SACD přístroji, který splňuje mnohem vyšší nároky než jsou kladeny na CD přehrávače - ale i to dnes už téměř neplatí. Myslím, že Tvé zárory pramení spíš z nedostatku příležitostí poslechnout i jiné modely. Zajdi do nějaké poslechovky, a uvidíš sám. Pořád jsou to jen data, a ty se pořád chovají za použití stejné technologie naprosto stejně. Všechny modely už také mají hodně vysoký odstup signálu od šumu. Hi-fi zvuk u CD se udává tuším už od nějakých 86 db což všechny modely bohatě překračují. Problémy můžeš hledat spíš v zesilovači, nevhodných bednách, či celkovém vzájemném protojení.

P.S: nikde jsem se nedočetl o Tvém dalším vybavení. Doufám, že to neporovnáváš na těch dřevěných Geniuskách k PC, které si mnozí pletou s domácím kinem.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Poslech audio CD na DVD přehrávači?

Příspěvekod martinhamr v pátek 11. 1. 2008 9:13:21

Dobře beru vše co jste tady řekli.Špatně jsem formuloval názor tak to napíšu znovu. DVD za 10tisíc nebude nikdy hrát tak dobře jako CD za 10tisíc. To již snad přijmete :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Poslech audio CD na DVD přehrávači?

Příspěvekod Krtek v pátek 11. 1. 2008 11:53:53

martinhamr píše:Dobře beru vše co jste tady řekli.Špatně jsem formuloval názor tak to napíšu znovu. DVD za 10tisíc nebude nikdy hrát tak dobře jako CD za 10tisíc. To již snad přijmete :)


Bude :mrgreen:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Poslech audio CD na DVD přehrávači?

Příspěvekod martinhamr v pátek 11. 1. 2008 12:05:25

Jsi videfil,těžko ti něco vysvětlovat. :evil: :)
Možná jeden DVD přehrávač z 20. :!:
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Poslech audio CD na DVD přehrávači?

Příspěvekod Tony v pátek 11. 1. 2008 12:24:20

martinhamr píše:Jsi videfil,těžko ti něco vysvětlovat. :evil: :)
Možná jeden DVD přehrávač z 20. :!:


Tak tady máš hned dva ... Doporučuji si je poslechnout ... ;)

http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AFF_4191

http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AFF_3613
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: Poslech audio CD na DVD přehrávači?

Příspěvekod Krtek v pátek 11. 1. 2008 13:29:44

martinhamr píše:Jsi videfil,těžko ti něco vysvětlovat. :evil: :)
Možná jeden DVD přehrávač z 20. :!:


V ceně 10 tis koupíš už špičkovej CD přehrávač, ale i DVD přehrávač. To nejsou žádný šustítka. Kdyby jsi srovnával CD přehrávač za 10 tis a DVD přehrávač od vietnamců za 900 tak bych Ti možná věřil. Tady ale rozdíl opravdu nepoznáš.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Poslech audio CD na DVD přehrávači?

Příspěvekod Modena v neděle 13. 1. 2008 11:30:18

Pánové, schyluje se to zde k tématům, o kterých jsem zatím pouze četl, jako jitter, digitální šum, výhody Burr-Brown převodníků 192kHz/24bit v diferenciálním zapojení a podobné pí*oviny - víte, pokud nemáte (martinhamr) certifikovanou poslechovku, kabely za majlat, siliče na kanál v A-třídě zapojené a bedny za mega a víc, rozdíly mezi CD a DVD playerem v kategorii nad 10tis. nemáte šanci poznat - určitě ne u vás v obýváku na Magnatech za 30tis., páč to by nepoznal ani netopejr a ostatní bláboly jsou jen hovadiny, tak si to každý přeberte dle svého ! :cry:
Je samozřejmé, že každý přesvědčuje o své pravdě nejdřív sám sebe když si něco koupí, postupně slyší i to, co je druhým utajeno - říká se tomu subjektivní hluchota, nehorší je ale to, že někdy začne přesvědčovat i druhé, kteří to ale vždy zákonitě slyší jinak ! ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Panasonic TH-50PZ70E * LG 37LY95 * Yamaha RX-V 2700 * Panasonic DMP-BD55 * JVC HR-S 8700 * Panasonic NV-HS 1000 * Panasonic DVD S-52 * Panasonic DMR-EH65 * Panasonic HDC-HS9 * Vantage HD 8000TS Twin * Aten 8 port HDMI video switch * Panasonic DMC-G1K * repro - 4 x AQ Labrador 1 (rear+surround) * 4 x AQ Labrador 278 (presence+surround back) * 1 x AQ Labrador 165 (center) * 1 x Magnat Gamma 220 * trny - Dexon * reprokabely & videokabely MonsterCable * EMP Centauri * router Asus
Uživatelský avatar
Modena
200+
200+
 
Příspěvky: 289
Registrován: středa 19. 12. 2007 23:35:21
Bydliště: Šumava


Zpět na Na volné téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron