HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

PC-TV - zvuk pres optiku

Co se nikam nehodí, to patří právě sem.

PC-TV - zvuk pres optiku

Příspěvekod wtsi v úterý 31. 3. 2009 14:35:14

Cau lidi, hledam hledam a nikde nemuzu najit nic co by me nejak poradilo ani strejda Google.
Situace: PC mam propojen s TV pres DVI-to-HDMI, coz je bomba, obraz uzasny no co vam budu vykladat :D typický blu-ray ;) jenze z pocitace nemuzu vytahnout zvuk aby jel pres repraky v tv (myslim tim zabudovane 2.0) pripadne pak na Logitech 5.1 repro - x530 (http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P4 ... l?ansid=31). Zvuk sem pripojil pres Digitální optický audio kabel.
Tv > Samsung LE 40A686

Pokud by mi nekdo dokazal poradit jak to v pc nastavit, pripadne na televizi, kde jsem nenasel zadne nastaveni podrobnejsi, tak bych byl stastnej :(
Blu-ray: 21 | Výbava: Samsung FullHD 40", Playstation 2 a 3, xBox360, HTPC
Uživatelský avatar
wtsi
50+
50+
 
Příspěvky: 63
Registrován: čtvrtek 30. 10. 2008 23:14:08
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: PC-TV - zvuk pres optiku

Příspěvekod Nick007 v úterý 31. 3. 2009 15:07:00

Televize optický vstup nemá, takže jasná volba jsou RCA (cinche).

Logitech má nebo nemá optický vstup? Tuhle informaci jsem nikde nenašel... Pokud má, tak potřebuješ zvukovou kartu s optickým výstupem, pak by to propojit šlo. Pokud nemá, tak analogové kabely 3x 3,5mm stereo jack -> 6x RCA. Z toho co píšeš se ti to optikou povedlo propojit, ale zvuk nejde, že?

Jakou máš zvukovou kartu? V nastavení zvukovky bude u optiky potřeba zaškrtnout něco ve stylu digitální repro/SPDIF, pokud používáš AC3Filter, tak tam je taky potřeba zaškrtnout SPDIF, jinak půjde jen nekomprimované stereo.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: PC-TV - zvuk pres optiku

Příspěvekod t0mb4 v čtvrtek 9. 4. 2009 0:21:58

2 WTSI:

To same jsem nedavno resil taky. Nejelegantneji a nejjednodussi reseni je jednoduse poslat audio stopu pres HDMI do TV. Nic na tom nemeni redukce DVI to HDMI z graficky karty, tak to mam taky....

Potrebujes jen audio kabilek ktery je dodavan s grafickou kartou. Timto kabelem propojis vystup zvuku na zakladni desce (pokud mas integrovanou zvukovku do desky) nebo na zvukove karte (pokud mas v pci slotu zvukovou kartu) a druhy konec strcis do audio vstupu na graficke karte..Vystup z desky/zvukovky a vstup na te karte jsou jen obycejne dva piny tesne vedle sebe, stejne jako treba od vetracku k procesoru, apod...
Nastavovat se nikde nic nemusi.

Kdybys potreboval jest neco vysvetlit, napis.
t0mb4
0+
0+
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtvrtek 12. 2. 2009 3:03:49


Zpět na Na volné téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron