HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Sběratelský Blu-ray projekt

Co se nikam nehodí, to patří právě sem.

Sběratelský Blu-ray projekt

Příspěvekod st39.6 v pátek 16. 10. 2009 21:50:13

Rád bych založil zpočátku blog, chvíli na to klasickou webovou stránku blogovýho rázu, která by se zabývala něčím, co je - alespoň myslím - nejen v Čechách docela přehlížený. A sice sběratelství. Samozřejmě Blu-rayů. Možná to na první pohled bude znít, jako bych chtěl založit druhej HDmag, ale to rozhodně ne, idea je velmi rozdílná.

Jde o to, že ve světě vycházejí rozdílné verze filmů a hlavně velice rozdílné edice, respektive balení.
Dám příklady za každou skupinu:

Rozdílné verze / rozdílné kvality
Payback (Odplata)
- americký Blu-ray: Straight up (prakticky vzato úplně jiný film)
- evropský Blu-ray: Straight up a Theatrical cut (obě existující verze filmu)

Terminátor 2
- Skynet edice
- první BD od Lionsgate (podstatne horsi master, horsi authoring, jen jedna verze filmu atd)
- Japonská Special edition (Steelbook se dvěma verzema filmu)
- speciální šestidiskovky s hlavou T-800
- atd atd, zrovna Terminátor 2 už stačil vyjít v ohromném množství všelijakých sběratelskcýh edic, balení apod., T4 ho bude velmi rychle následovat

jde mi samozřejmě o filmy, ale jde mi taky o to, abych upozornil ty, kteri opravdu sbiraji nejen pro film, ale take pro sberatelskou hodnotu baleni. Dam jeden priklad za vsechny. Posledni Rambo vysel exkluzivne na amazon.de ve Steelbooku velmi limitovaneho mnozstvi. Stal cca 30 EUR. Dneska ho koupite od spekulantu treba za 500 EUR. ohromne vzacna vec

I ve sbirani Blu-rayu existuji vselijake limitovane edice, ktere jsou opravdu limitovane (ne, ze to nekdo jen tak z prdele napise na obal). U nas se to samozrejme nedeje. Jde mi o to, abych upozornoval jak klasicke sberatele filmu, tak sberatele baleni, ze tam a tam vyslo to ci ono v te a te verzi a v tom ci onom baleni. Treba ze Gladiator vysel krom one Saphire edice jeste v Cechach na steelbooku, ktery mame spolecny s polskym a jeste nejakymi trhy, pricemz britsky steelbook ma uplne jiny artwork. Pritom cesky steelbook ma i inside artwork, co spousta steelbooku gladiatora se stejnym externim cover-artem nema ...

Chci tim spustit iniciativu, ktera by nutila lidi pri koupi filmu premyslet. Koupim si ho draze v cechach, nebo levne v americe? ... zdanlive snadna volba, ale co kdyz ma ta ceska edice (ne diky cene) mnohem vyssi hodnotu? Nebo co kdyz ve Francii vysel film v jinem sestrihu? Ktery je lepsi? Nebo mam snad koupit japonsky giftset? ... nebo vsechno najednou? :)
Proste chci, aby kvalita sbirek byla opravdu o kvalite. Diky FullHD je film kvalitni, ale kdyz uz za to platime tolik, proc by nemohl byt take kvalitne baleny? Trochu tim chci bojovat i proti stankovemu prodeji DVDcek v papiru a podobnym hororum. Chci, aby lide vedeli, ze filmova sbirka muze byt take ozdobou.

Otazkou ted je. Vim, ze tady neni moc velke mnozstvi aktivnich clenu a vubec ze v cechach je velmi malo lidi, kteri kupuji BD a jeste mene tech, kteri je sbiraji kvuli obema zminovanym hodnotam ... ale zajimalo by tohle nekoho? Prijde vam to jako dobry napad?

Zaroven by na strance byl jeden stale aktualizovany clanek, kde by se uzivatele chlubili fotkama ruznych edic nebo svych sbirek. A byl bych rad, kdyby to fungovalo (i) na bazi vzajemne spoluprace, tj. lide by mi posilali tipy veci, kdyz bych je prehlizel. Mozna se vam to nemusi tak zdat, ale trh s takovejma edicema je vazne velikej a o spouste veci nemusite tusit...

A kdyz uz jsme u napadu. Co nazev? Premyslel jsem o tom dlouho, nakonec jsem prisel se spoustou variaci. Tak vyberte sveho favorita, nebo pridejte vlastni napad pls...

moji favorite:
blu-hunters / bluhunters / blu-ray-hunters
blu-ray-collection / blu-collection / blu-collectors
blu-masters

Prosim nazory, kritiku, pripominky a napady :)
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Sběratelský Blu-ray projekt

Příspěvekod Luban v sobota 17. 10. 2009 18:39:01

Myšlenka je to rozhodně zajímavá a určitě to pár lidí ocení. Dokonce si myslím, že by stránka mohla být navštěvovaná i obyčejnými smrtelníky a ne jen "lovci blu-ray. Navíc i určité info o kvalitě mezi vyšlými edicemi není k zahození. Dokážu si i představit nějaké to rozčlenění na kategorie. Zůstal bych u těch lovců, takže stránka se jménem blu-hunters či blu-ray-hunters, kategorie pak něco ve smyslu:

"Nejnovější" - novinky ve světě sběratelů blu-ray
"Porovnání trofejí" - porovnávání mezi vydanými edicemi, kde každý film by měl pěkně u sebe sepsány vyšlé edice s krátkým popisem a samo i nějakým tím náhledem a podobně
"Vaše blu-trofeje" - tebou zmiňovaná aktualizovaná stránka se sbírkami návštěvníků

Či něco podobného.

Koukám že tebou zmíněná mánie na Twitteru dostává jiný rozměr :)
Luban
0+
0+
 
Příspěvky: 12
Registrován: sobota 16. 2. 2008 12:47:52

Re: Sběratelský Blu-ray projekt

Příspěvekod st39.6 v sobota 17. 10. 2009 22:02:35

diky za pripominky

libi se mi myslenka blu-trofeji :)
s ostatnima kategoriema jeste uvidim, musim to promyslet z hlediska funkcnosti


nejake dalsi nazory?
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Sběratelský Blu-ray projekt

Příspěvekod Stilet v neděle 18. 10. 2009 9:57:18

Každé info o BD discích je víc než vítáno.
Já osobně bych rád měl kategoriji např. "KDE SEHNAT" (odkazy stránek) i rozdělenou na CZ podporu či bez CZ, napadá mě i podkategorie "Západ - Východ" (myslím, že i Polsko,Maďarsko,Rusko i Ukrajina něco nabídne s CZ podporou)
Uživatelský avatar
Stilet
200+
200+
 
Příspěvky: 258
Registrován: neděle 7. 12. 2008 16:31:49
Bydliště: Praha-Východ

Re: Sběratelský Blu-ray projekt

Příspěvekod st39.6 v neděle 18. 10. 2009 14:32:31

píšu si do to-do-listu

kouknete na radoby-beta-verzi
http://blu-hunters.blogspot.com

design jsem zatím neřešil, jen jsem nahodil, jak by teoreticky měly vypadat jednotlivé vstupy
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Sběratelský Blu-ray projekt

Příspěvekod Stilet v neděle 18. 10. 2009 15:36:54

Ještě by mohla být kategorie "Czech BD" pro zahraniční lovce - takový "Tobruk i Tmavomodrý svět" mají angl.,polskou, španělskou podporu (titl.) a vím, že hodně sběratelů je zaměřeno na vál.filmy.
Uživatelský avatar
Stilet
200+
200+
 
Příspěvky: 258
Registrován: neděle 7. 12. 2008 16:31:49
Bydliště: Praha-Východ

Re: Sběratelský Blu-ray projekt

Příspěvekod st39.6 v neděle 18. 10. 2009 16:14:18

Stilet > neco podobnyho me taky napadlo, jen jeste nevim, jak na to ... ale taky si pisu, diky ;)

Juta > to je pravda. je to samozrejme pro ty, kteri jsou ochotni zaplatit o neco vic penez a anglictinu zvladaji levou zadni ... ja bych chtel v ramci ceskyho trhu ale, pokud sezenu dost lidi, prosazovat podobny edice i u nas. ono to jde, ne ze ne, pritom ta cena nemusi byt o tolik vyssi. jeden priklad za vsechny - Gladiator vysel na BD v prvnim ceskem Blu steelbooku ... a je to pekna edic (zanedlouho se objevi i u "mne")
imo zrovna BD, i kdyz je u nas jen minoritni mnozstvi lidi, kteri ho kupuji, je takhle zpocatku pro ty, kteri jsou ochotni priplacet za kvalitu apod. Mozna by je ta sberatelska alternativa mohla zajimat ... uvidime, sam jsem zvedavej :)

jinak k padani stranky - to nevim cim je, je to na klasickymm bloggerskym kodu, ten by mel byt bezproblemovy :?
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Sběratelský Blu-ray projekt

Příspěvekod Hawkeye v neděle 18. 10. 2009 17:23:49

Přestože to bude blog spíše o zahraničních vydáních, přece jenom, jsme v Čechách, takže osobně bych se přimlouval za "Blu-trofeje."


Myšlenka je rozhodně dobrá, ale vážně je na zvážení, kolik lidí by se do toho zapojilo. Je třeba velká škoda, že americká Skynet edice s tou lebkou T-800 je regionálně zakódovaná. Hezky taky vypadá čtyřdiskové vydání Čaroděje ze země Oz, ale film jsem zatím ještě neviděl a pokud by se mi nelíbil, tak bych si tu sadu nejspíš nekoupil, přece jen, hlavní je ten film, to vše okolo, jakkoli hezky vyvedené, už jen "jen bonus.
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice


Zpět na Na volné téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron