HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Univerzální HD přehrávač?

Co se nikam nehodí, to patří právě sem.

Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Jirka v pondělí 4. 2. 2008 12:14:29

d.f.h píše:Já bych to třeba i koupil, Mvix 780HD se mi při recenzi líbil, ale zjistil jsem, že existují lepší přístoje. Jenže takhle to máte pokaždé. Vždycky existje něco lepšího...



A mohl by jste poradit typy na lepší přístroje - sám nějaký v tuto chvíli potřebuji a moc se ještě neorientuju.

Děkuji. J.
Naposledy upravil d.f.h dne úterý 5. 2. 2008 18:02:36, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto z Bazaru: http://1080p.cz/viewtopic.php?f=36&t=254
Jirka
0+
0+
 
Příspěvky: 13
Registrován: pátek 1. 2. 2008 16:23:03

Re: Prodám MVIX-780HD

Příspěvekod d.f.h v pondělí 4. 2. 2008 12:36:30

Jirka píše:
d.f.h píše:Já bych to třeba i koupil, Mvix 780HD se mi při recenzi líbil, ale zjistil jsem, že existují lepší přístoje. Jenže takhle to máte pokaždé. Vždycky existje něco lepšího...



A mohl by jste poradit typy na lepší přístroje - sám nějaký v tuto chvíli potřebuji a moc se ještě neorientuju.

Děkuji. J.

No, třeba IAMM NTD37-HD
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Prodám MVIX-780HD

Příspěvekod Jirka v pondělí 4. 2. 2008 17:17:07

d.f.h píše:
Jirka píše:
d.f.h píše:Já bych to třeba i koupil, Mvix 780HD se mi při recenzi líbil, ale zjistil jsem, že existují lepší přístoje. Jenže takhle to máte pokaždé. Vždycky existje něco lepšího...



A mohl by jste poradit typy na lepší přístroje - sám nějaký v tuto chvíli potřebuji a moc se ještě neorientuju.

Děkuji. J.

No, třeba IAMM NTD37-HD



Díky za tip - dal bych přednost něčemu s portem HDMI (místo DVI) pro přímé připojení k TV (teda pokud to lze). HDD se nejspíše dokupuje zvlášť a není v ceně produktu. Nebo se úplně mýlím?
J.
Jirka
0+
0+
 
Příspěvky: 13
Registrován: pátek 1. 2. 2008 16:23:03

Re: Prodám MVIX-780HD

Příspěvekod d.f.h v pondělí 4. 2. 2008 17:22:38

Jirka píše:
d.f.h píše:No, třeba IAMM NTD37-HD



Díky za tip - dal bych přednost něčemu s portem HDMI (místo DVI) pro přímé připojení k TV (teda pokud to lze). HDD se nejspíše dokupuje zvlášť a není v ceně produktu. Nebo se úplně mýlím?
J.

Stačí kablík DVI->HDMI a je to bez problémů. Ano, HDD se dá dokoupit dle libosti, zařízení ale funguje i bez něj (lze streamovat přímo ze sítě) nebo se dá cokoliv připojit přes USB.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Prodám MVIX-780HD

Příspěvekod Jirka v úterý 5. 2. 2008 17:27:44

d.f.h píše:
Jirka píše:
d.f.h píše:No, třeba IAMM NTD37-HD



Díky za tip - dal bych přednost něčemu s portem HDMI (místo DVI) pro přímé připojení k TV (teda pokud to lze). HDD se nejspíše dokupuje zvlášť a není v ceně produktu. Nebo se úplně mýlím?
J.

Stačí kablík DVI->HDMI a je to bez problémů. Ano, HDD se dá dokoupit dle libosti, zařízení ale funguje i bez něj (lze streamovat přímo ze sítě) nebo se dá cokoliv připojit přes USB.


Ano máte pravdu (s kablíkem).
Kdybych Vás požádal o radu, čemu dáte přednost pro trošku univerzálnější využití a přehrávání HD obsahu (souborů, disků)?
Přístroji, jako je Vámi zmiňovaný IAMM, PC připojenému přímo k TV (FullHD), HTPC, obojetnému stolnímu přehravači (BR+HDDVD) nebo PS3? Případně satelit s DVB-S příjmem HD kvality a upsalingem ostatního příjmu (Technisat, Topfield)?
A proč?

Děkuji předem za rady pro začínajícího fanouška HD (nejlépe 1080p).

J.
Jirka
0+
0+
 
Příspěvky: 13
Registrován: pátek 1. 2. 2008 16:23:03

Re: Prodám MVIX-780HD

Příspěvekod d.f.h v úterý 5. 2. 2008 17:59:21

Tohle je myslím celkem zajímavé téma na samostatnou diskusi, takže přesouvám do Obecných.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Jirka v středa 6. 2. 2008 12:27:36

To je dobrý nýpad se založením obeckého tématu. Proto bych rád poprosil zkušenější HD fanoušky o jejich rady. Jak dostat nejspolehlivěji a co možná nejuniverzálněji HD obsah na nejlépe 1080p TV.

Díky dopředu. J.
Jirka
0+
0+
 
Příspěvky: 13
Registrován: pátek 1. 2. 2008 16:23:03

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod d.f.h v středa 6. 2. 2008 12:35:50

No, já osobně jsem relativně spokojený s PS3, zejména co se týče Blu-ray a DVD disků. Schroustá i nějaký ten DivX/XviD, ve kterém mám hlavně staré české seriály a to je asi tak všechno, co mi stačí ke spokojenosti. HD ripy (MKV) nepěstuji, ale s těmi by si PS3 stejně neporadila. Zvládne je ostatně málokterý přístroj... zatím.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Jirka v středa 6. 2. 2008 17:41:41

d.f.h píše:No, já osobně jsem relativně spokojený s PS3, zejména co se týče Blu-ray a DVD disků. Schroustá i nějaký ten DivX/XviD, ve kterém mám hlavně staré české seriály a to je asi tak všechno, co mi stačí ke spokojenosti. HD ripy (MKV) nepěstuji, ale s těmi by si PS3 stejně neporadila. Zvládne je ostatně málokterý přístroj... zatím.


Ano, díky, na klasické BR disky je to asi nejlepší cenově dostupná volba, pro disky HDDVD asi Toshiba HD-EP10 za 4,5 tis. Kč.
Ale co je nejlepší zařízení pro přehrání ripů *.mvk? Klasické PC? A co jiného kromě PC a notebooků?
J.
Jirka
0+
0+
 
Příspěvky: 13
Registrován: pátek 1. 2. 2008 16:23:03

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod d.f.h v středa 6. 2. 2008 18:06:00

Jirka píše:
d.f.h píše:No, já osobně jsem relativně spokojený s PS3, zejména co se týče Blu-ray a DVD disků. Schroustá i nějaký ten DivX/XviD, ve kterém mám hlavně staré české seriály a to je asi tak všechno, co mi stačí ke spokojenosti. HD ripy (MKV) nepěstuji, ale s těmi by si PS3 stejně neporadila. Zvládne je ostatně málokterý přístroj... zatím.


Ano, díky, na klasické BR disky je to asi nejlepší cenově dostupná volba, pro disky HDDVD asi Toshiba HD-EP10 za 4,5 tis. Kč.
Ale co je nejlepší zařízení pro přehrání ripů *.mvk? Klasické PC? A co jiného kromě PC a notebooků?
J.

To je právě to :-). Padlo tady pár slov o zařízení Popcorn Hour Networked Media Tank (viewtopic.php?f=9&t=214, viewtopic.php?f=9&t=145), něco málo o HTPC (viewtopic.php?f=35&t=146), výrobce už zmiňovaného IAMM NTD37-HD podle všeho usilovně pracuje na novém firmware s podporou MKV (http://www.umax.cz/index.php?modul=prod ... o=UMNP0011)... Možnosti tu jsou, ale z vlastní zkušenosti zatím nemohu doporučit nic. Třeba se někdo najde.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Don v středa 6. 2. 2008 20:32:27

...a konečně nějaké zprávy:

Važení uživatelé , nový firmware s podporou MKV je slibován každým dnem.
Dnešní den (31.1.2008)přišel mail z firmy Novatron:
Dear Jiri ;

How are you ?
I am very sorry that I could not support you on time.

But, our engineers are now compling the MKV firmware, so you may get it early of next week. I think it will be impossible within this week. I am so sorry for this once again.

Best Regards,

Nam Koh
NOVATRON CO., LTD.


Až se podpora Matrosky dotáhne do zdárného konce nebude mít toto zařízení chybu. :)
Uživatelský avatar
Don
100+
100+
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 22:05:54
Bydliště: Brno

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Jirka v čtvrtek 7. 2. 2008 9:46:10

Máte pravdu - s tímto dekódováním přístroj IAMM bude o třídu (možná dvě třídy) jinde než dnes. Chybu by pak neměl, až když by měl také BR (alespoň) čtecí mechaniku. :lol:
Do té doby bude asi PC (NB), stolní přehrávače, aj., nezbytnost a tím i spousta zbytečnýho zařízení do obýváku.

J.
Jirka
0+
0+
 
Příspěvky: 13
Registrován: pátek 1. 2. 2008 16:23:03

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Don v sobota 9. 2. 2008 21:53:21

Jirka píše:Máte pravdu - s tímto dekódováním přístroj IAMM bude o třídu (možná dvě třídy) jinde než dnes. Chybu by pak neměl, až když by měl také BR (alespoň) čtecí mechaniku. :lol:
Do té doby bude asi PC (NB), stolní přehrávače, aj., nezbytnost a tím i spousta zbytečnýho zařízení do obýváku.

J.


No právě toto nahrává HTPC...v současnosti nic univerzálnějšího není. ;)
Uživatelský avatar
Don
100+
100+
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 22:05:54
Bydliště: Brno

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod d.f.h v sobota 9. 2. 2008 23:09:09

Don píše:
Jirka píše:Máte pravdu - s tímto dekódováním přístroj IAMM bude o třídu (možná dvě třídy) jinde než dnes. Chybu by pak neměl, až když by měl také BR (alespoň) čtecí mechaniku. :lol:
Do té doby bude asi PC (NB), stolní přehrávače, aj., nezbytnost a tím i spousta zbytečnýho zařízení do obýváku.

J.


No právě toto nahrává HTPC...v současnosti nic univerzálnějšího není. ;)

Ale zase té práce s tím... A pořád je to PC. Já si zatím nemohu stěžovat na kombinaci Sigmatek XM-400 Pro, který schroustá i hadr na podlahu, a PS3 na Blu-ray. Nějaký slušnější receiver k tomu a je vymalováno.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Jirka v pondělí 11. 2. 2008 14:11:15

Sám používám také starý dobrý Sigmatek čtyřstovku. Ale nastal čas na doplnění pro HD zářivou budoucnost.

Zatím vidím nejuniverzálněji (pro sebe a moji volbu) notebook s HW dekódováním Matrošky (tj. slušnější GK) za cenu kolem 25 tis. Kč. Do budoucna bych ji doplnil o BR/HDDVD mechaniku (notebookovou - až bude v ceně kolem 5 tis. Kč). Do PS3 se mi jít nechce, protože hry moc nehraju, asi bych jej plně nevyužil.

Mám tedy našlápnuto na Fujitsu Siemens AMILO Xi 2428 - máme ho v zaměstnanecké nabídce za 26 tis. Kč
Intel Core 2 Duo T7500 (2x 2,2 GHz)
2x 1024 MB DDR2 RAM
250 GB SATA 5400 ot/min
Nvidia GeForce 8600M GS 256MB DDR2 s HDMI portem
- propojím kabelem přímo s FullHD televizorem (42)

Já vím, zvukově to nebude nikdy nic moc (bez slušného receiveru), ale snad to někdy (až bude mechanika) zvládne disky, Ripy, práci s videem, aj.

J.
Jirka
0+
0+
 
Příspěvky: 13
Registrován: pátek 1. 2. 2008 16:23:03

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Jirka v čtvrtek 21. 2. 2008 10:01:28

Tak s univerzálností notebooku Fujitsu Siemens AMILO Xi 2428 zatím velké zklamání. Včera jsem ho konečně pořídil (i s Vistama Home Premium 32 bit).

NB má přímý výstup do/z HDMI portu, tak jsem myslel, že propojením s FullHD televizorem se vše spojí jak má (HDCP) a pro přehrávání HD ripů budu mít univerzální přístroj.
Bohužel první zrada nastala s přehravačem VLC - nejede obraz, ale pouze zvuk. Po nainstalování haali media splitteru a FFDshow, žádná změna, VLC stále nepřehrává obraz. O to je to zajímavější, že se po nainstalování "chytil" WMP - přehraje obraz i zvuk HD ripu :P .
Ale další zrada - WMP (Visty?)mi signál degraduje na DVD rozlišení. I když se snažím ve Vistách nastavovat HDMI připojení k HDTV kvality 1080p. :(

Neznáte nějaký program pro otestování, která komponenta notebooku brání plnému 1080p signálu do TV (a která nejspíše nevyhovuje standatdu pro HDCP):?:
Nebo v čem by ještě mohl být problém? V chybném SW přehravači?

Plánuji dokoupit BR mechaniku pro klasické disky, ale poběží to vůbec ... :?:
Jirka
0+
0+
 
Příspěvky: 13
Registrován: pátek 1. 2. 2008 16:23:03

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Dave v čtvrtek 21. 2. 2008 22:31:27

Jirka píše:Tak s univerzálností notebooku Fujitsu Siemens AMILO Xi 2428 zatím velké zklamání. Včera jsem ho konečně pořídil (i s Vistama Home Premium 32 bit).

NB má přímý výstup do/z HDMI portu, tak jsem myslel, že propojením s FullHD televizorem se vše spojí jak má (HDCP) a pro přehrávání HD ripů budu mít univerzální přístroj.
Bohužel první zrada nastala s přehravačem VLC - nejede obraz, ale pouze zvuk. Po nainstalování haali media splitteru a FFDshow, žádná změna, VLC stále nepřehrává obraz. O to je to zajímavější, že se po nainstalování "chytil" WMP - přehraje obraz i zvuk HD ripu :P .
Ale další zrada - WMP (Visty?)mi signál degraduje na DVD rozlišení. I když se snažím ve Vistách nastavovat HDMI připojení k HDTV kvality 1080p. :(

Neznáte nějaký program pro otestování, která komponenta notebooku brání plnému 1080p signálu do TV (a která nejspíše nevyhovuje standatdu pro HDCP):?:
Nebo v čem by ještě mohl být problém? V chybném SW přehravači?

Plánuji dokoupit BR mechaniku pro klasické disky, ale poběží to vůbec ... :?:



a co KM Player ..?
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Don v neděle 24. 2. 2008 0:05:50

Jirka


Mám o něco slabší NB (viz profil.) s Vistama 32bit. a VLC se taky moc nechytalo (obraz vypadával,...) a nechtělo se mi příliš experimentovat, tak jsem zkusil KMPlayer a moje problémy se vyřešili...určitě bych zkusil
Uživatelský avatar
Don
100+
100+
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 22:05:54
Bydliště: Brno

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Dave v neděle 24. 2. 2008 12:19:38

Don píše:
Jirka


Mám o něco slabší NB (viz profil.) s Vistama 32bit. a VLC se taky moc nechytalo (obraz vypadával,...) a nechtělo se mi příliš experimentovat, tak jsem zkusil KMPlayer a moje problémy se vyřešili...určitě bych zkusil


tak tak, mám taky visty a od té doby co mi VLC psal že přestal pracovat jsem přešel na KMPlayer a no problem.. :mrgreen:
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: Univerzální HD přehrávač?

Příspěvekod Jirka v pondělí 25. 2. 2008 12:46:30

Děkuji za tipy. Určitě vyzkouším. I když přehrávání obrazu i zvuku jsem již vyřešil a rozchodi s použitím Media Player Classic (+kodek na matrošku a ffdshow).

Jediné co mě trápí je degradace signálu HD Ripu (*mkv) přehrávaný z notebooku na mé FullHD TV LG 42LF66.
Buď mám špatný kabel HDMI (v1.0) nebo je chyba v TV. Nevím.
Na notebooku ve vlastnostech GK GeForce vše nastavuji korektně (výstup na druhý display v kvalitě 1080p, RGB), ale na TV vidím buď pouze statický obrázek plochy notebooku, nebo signál kvality 1200x800 (podle rozlišení displaye notebooku). Že by zasahoval HDCP a degradoval signál? Proč?

Nevíte někdo jak na to - 1080p signál.
Jirka
0+
0+
 
Příspěvky: 13
Registrován: pátek 1. 2. 2008 16:23:03


Zpět na Na volné téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron