HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Nezajímavý český trh

Co se nikam nehodí, to patří právě sem.

Nezajímavý český trh

Příspěvekod Freeze v pátek 15. 1. 2010 18:09:26

tak jsem se opět lehce zklamal ... příští měsíc má u nás vyjít Nezvratný osud 4 (vim že to neni nic extra) ve 3D - sice žádnej IMAX jen barevný sklíčka ale i tak jsem na to celkem těšil ( v Krvavém valentýnu byla taky jen jedna scéna na začátku jak ten krumpáč letí proti vám a zastaví se až ve vaší obrazovce - i tak to za to stálo) bohužel na DVD bude jen 2D verze a na BD zatim nikdo info o vydání nemá.

A tak jsem se tak nějak zamyslel proč jsme pro vydavatele BD/DVD tak málo zajímavej trh. Jakej je Váš názor na malou prodejnost BD/DVD ?

Můj:

1. vysoké ceny novinek (u některých filmů dost nepochopitelně)
2. je to dřív na internetu než na krámě (někdy i o měsíce)
3. ceny neklesají úměrně ale podle prodejnosti - vysoký prodej vysoká cena ... :(
4. česká podpora jak pro BD tak pro DVD

Freeze1983
Live is Blue -> Blu-ray is LIVE!
Uživatelský avatar
Freeze
50+
50+
 
Příspěvky: 80
Registrován: úterý 9. 12. 2008 10:56:21
Bydliště: Praha

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod derek v pátek 15. 1. 2010 19:15:46

co na to říct ?
ale osobně bych to viděl spíš " neschopní češští prodejci / zástupci "

1 / vysoké ceny..jistě, lepší je přece prodat jeden kus dráž než 1000 levněji, že ? a kde je slíbená možnost stáhnout si titulky z netu ?
2 / jj, piráti... ale přece jim nebudem konkurovat cenou, raději budem plakat, jak jsou ti piráti zlí...
3 / ti škaredí piráti...to nezlevňujeme kvůli nim
4 / česká podpora ? tady nesouhlasím, jsou lidé, kteří českou podporu ( dabing ) vyžadují, takže tohle by mohlo zvýšit teoreticky prodej...v praxi bych to viděl tak, že bych nejdřív trh dostal s titulkama a pak nabídl něco víc
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Nick007 v pátek 15. 1. 2010 20:46:45

Průměrnýho českýho joudu HD nezajímá. Je rád, že si může sem tam zajít do půjčovny pro dvd nebo když je něco pěknýho v trafice. Pokud na nějaký filmy má vůbec čas, protože dělá od nevidím do nevidím... Nějaký HD jde úplně mimo něj, je rád, že má obraz z tv po těch desetiletích konečně bez duchů a v pěkný kvalitě a když má navíc satelit, tak si lebedí blahem. Proč by si kupoval filmy, na který 1) nemá, 2) by si pustil jednou, 3) nemá náladu, protože by u nich musel přemýšlet, 4) by je stejně nepochopil, 5) nemá rád Ameriku a jejich filmy.

Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. BD u nás by mnohem víc pomohlo pozemní vysílání televize v MPEG4 1080i, ale to bychom nesměli mít v politice neobeznámený tupce. Když by jouda viděl ten rozdíl dvd a toho co běží v televizi, třeba by se i zajímal proč.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod tomiisek v pátek 15. 1. 2010 20:56:23

Průměrný český jouda jede přes scart, tomu je nějaký HD ukradený...
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Piskotek v pátek 15. 1. 2010 22:02:01

A ty znalejší co vyžadují BD kvalitu, už vědí, že se běžně dá sehnat rychleji, levněji a někdy i s Českou podporou tituleků v obchodek UK a nebo u klokánků, že. Většinou vám to ze zahraničí dojde i dříve než u české pošty a bez zničeného obalu. Tedy pokud nečekáte na český dabing... A ty snaživější si mohou namontovat na BD (které je bez české podpory) i amaterské tituky stažené z netu, jde to taky.
Uživatelský avatar
Piskotek
100+
100+
 
Příspěvky: 165
Registrován: úterý 9. 12. 2008 17:35:47
Bydliště: Praha

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod TARRASCO v sobota 16. 1. 2010 16:34:53

Nick007 píše:Průměrnýho českýho joudu HD nezajímá. Je rád, že si může sem tam zajít do půjčovny pro dvd nebo když je něco pěknýho v trafice. Pokud na nějaký filmy má vůbec čas, protože dělá od nevidím do nevidím... Nějaký HD jde úplně mimo něj, je rád, že má obraz z tv po těch desetiletích konečně bez duchů a v pěkný kvalitě a když má navíc satelit, tak si lebedí blahem. Proč by si kupoval filmy, na který 1) nemá, 2) by si pustil jednou, 3) nemá náladu, protože by u nich musel přemýšlet, 4) by je stejně nepochopil, 5) nemá rád Ameriku a jejich filmy.

Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. BD u nás by mnohem víc pomohlo pozemní vysílání televize v MPEG4 1080i, ale to bychom nesměli mít v politice neobeznámený tupce. Když by jouda viděl ten rozdíl dvd a toho co běží v televizi, třeba by se i zajímal proč.


Plně stebou souhlasím zrovna dneska ráno na pivku jsme to probírali a musím říct že ze to fakt pravda koho zajímá HD když jsou zvyklí na DVD a to jim stačí.
Uživatelský avatar
TARRASCO
200+
200+
 
Příspěvky: 215
Registrován: úterý 15. 1. 2008 13:22:49
Bydliště: Ostrava 1

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Freeze v neděle 17. 1. 2010 19:14:15

Tak jsem byl dnes v jednom nejmenovaném obchodě a to co jsem tam slyšel mě celkem zaskočilo - jednoduše řečeno prodavač tam začal přesvědčovat rodinku co si chtěla koupit nějakou lepší TV (koukali na 32" +/-) že nepotřebujou ani HDMI ani HD ready a FullHD už prej vůbec ne že to nemá budoucnost atp ... a potom se můžeme divit že o FullHD neni zájem ... :(

Freeze
Live is Blue -> Blu-ray is LIVE!
Uživatelský avatar
Freeze
50+
50+
 
Příspěvky: 80
Registrován: úterý 9. 12. 2008 10:56:21
Bydliště: Praha

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Nick007 v neděle 17. 1. 2010 20:31:27

Prodavči se snažej prodat, o nových technologiích vědí velký kulový. Leda blázen by se řídil jejich radama.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Hawkeye v neděle 17. 1. 2010 21:18:26

Freeze píše:Tak jsem byl dnes v jednom nejmenovaném obchodě a to co jsem tam slyšel mě celkem zaskočilo - jednoduše řečeno prodavač tam začal přesvědčovat rodinku co si chtěla koupit nějakou lepší TV (koukali na 32" +/-) že nepotřebujou ani HDMI ani HD ready a FullHD už prej vůbec ne že to nemá budoucnost atp ... a potom se můžeme divit že o FullHD neni zájem ... :(

Freeze


Kolega z práce si nedávno pořizoval novou telku a když jsem se ho zeptal, zda si koupil FullHD a ne jen HD Ready, tak řekl, že ne, že prý mu prodavač řekl, že u nás to stejně nemá cenu, protože FullHD vysílání u nás bude stejně až někdy ve vzdálené budoucnosti.

Řekl jsem mu, že se přece může dívat na FullHD filmy na Blučkách, ale na to řekl "No jo, když ty jsou moc drahý."

Když si čas od času koupím Blu-ray v normálním obchodě, tak se mě pokladní vždycky ptá, zda vím, že ten disk na běžném DVD přehrávači nepřehraju. Řekla, že se na blučka lidé ptají a občas i chtějí koupit, ale dost se diví, že si to doma na svém přehrávači nepustí. Dokud nebudou stát BDčka dvě stovky a méně, tak se u nás příliš masově nerozšíří.

Základní problém je v tom, že 60 až 70 % lidí považuje filmy za ten nejběžnější a nejobyčejnější způsob, jak zabít čas. U pokladen kin každý týden ve frontě slýchávám: "Půjdem třeba na tohle, tam je prej vidět useknutá hlava a když už to bude vyprodaný, tak možná na tamto, tam hraje ten, co hrál v tom, jak jsme na to tuhle spolu koukali." Většina lidí prostě o filmech nepřemýšlí a nechápou, proč by to taky měli dělat. Prostě se jen chtějí koukat na něco, kde se nebude moc mluvit, budou tam lidový hlášky, bude to mít už od první minuty spád a prostě to tak nějak nebude nuda. Nesledují na internetu recenze ani se moc nezajímají, co se v kinech momentálně promítá. Kvalitní filmy, které mají malou nebo i žádnou propagaci tak nechají bez povšimnutí, ale jakmile dávají v TV před a po reklamách nějakou upoutávku na film od "toho a toho slavného režiséra," tak si řeknou, že na to musí zajít.

Z českých filmů to krásně bylo vidět u "Obsluhoval jsem anglického krále," což sice není vyloženě komerční film, ale mělo to velkou reklamu ve všech sdělovacích prostředcích. Z amerických filmů je to momentálně dobře vidět na Avataru, na který se chodí hromadně po celých rodinách, aniž by se rodiče zamysleli nad tím, zda je dobrý nápad na tříhodinový hraný film brát čtyřleté děti, které z toho pochopitelně nic mít nebudou, desetkrát za film půjdou na záchod, budou vyžadovat velký popkorn a velké pití, čili se ta návštěva multiplexu dost prodraží. Oni jen prostě ví, že na to viděli upoutávku v televizi (což u samo o sobě značí, že to PŘECE musí být dobrý) a že jim o tom povídal kámoš z práce a že to byla bomba a že na to tuhle vzal celou rodinu.
Nevím, jak v ostatních zemích, ale český člověk je v tomhle velice snadno manipulovatelný.

Co se týče pošetek, tak znám lidi, co prostě kupují podle obalů a nezajímá je, jestli ten film za něco stojí nebo jestli je to šmejd. Prostě se chtějí večer na něco dívat, "tohle podle obalu vypadá jako komedie, tak to zkusím" nebo si říkají, že už si dlouho v trafice nekoupili žádný horor a tak zkusí třeba "tohle." Když jim řeknu, že většina filmů prodávaných v trafikách jsou nesledovatelné s*ačky, tak řeknou "A to je jedno, já se prostě chci jen večer na něco kouknout a tohle jsem ještě neviděl."

Lidi zajímá kvantita, čili mít nejvíce pošetek/DVDček prodávaných v akci, kvalita je druhořadá, ta musí ustoupit. "Přece si nebudu kupovat film za čtyři nebo pět stovek (2DVD vydání nového filmu), když za tu cenu můžu mít třeba deset filmů z trafiky za padesátku za kus."

Stručně řečeno: Když lidi nijak zvlášť nezajímá kvalita filmů, proč by je měla zajímat kvalita, ve které na ně koukají?" Běžný divák odmítá přijmout fakt, že je rozdíl dívat se na film v ořezu 4:3 a v širokoúhlé, tedy původní podobě, natož aby se starali o ostrost a čistotu obrazu.
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Nick007 v neděle 17. 1. 2010 22:09:10

Tak tak, vystihl jsi to. Jen si nemyslím, že zrovna cena by byla až tak velký problém. Před pár lety se prodávaly DVD běžně za 6-7 stovek, třeba Star Wars jsem takhle kupoval. Matrixy a LotR stály jednotlivé díly taky tak a prodávaly se. Ale za nějaký tuctový film to je opravdu předražené, tyhle skvosty si ale fanoušci koupí rádi.
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Hawkeye v neděle 17. 1. 2010 22:58:39

Nick007 píše:Tak tak, vystihl jsi to. Jen si nemyslím, že zrovna cena by byla až tak velký problém. Před pár lety se prodávaly DVD běžně za 6-7 stovek, třeba Star Wars jsem takhle kupoval. Matrixy a LotR stály jednotlivé díly taky tak a prodávaly se. Ale za nějaký tuctový film to je opravdu předražené, tyhle skvosty si ale fanoušci koupí rádi.


Jsem v tomhle laik a nemám rád, když se někdo plete do něčeho, čemu nerozumí, ale přesto by mě zajímalo, jak uvažují místní distributoři. Prodávat blučka za osm až devět stovek je jako chtít, aby lidi ty filmy nekupovali. Cena v den uvedení na trh by neměla být vyšší než sedm stovek, přičemž do půl roku by měla klesnout na 400 Kč, do roka pak na 300 Kč nebo 250 Kč. Cokoliv jiného znamená, že tu formát Blu-ray neprorazí nebo to bude trvat opravdu hodně dlouho.

A navíc, copak jim není trapný, že mají v regále jen něco kolem deseti nebo dvaceti titulů, přestože v e-obchodech se jich prodává několik stovek?! Nemluvě o tom, že pokud to čas od času zlevní třeba i na těch pět stovek, tak to později vrátí na 899 Kč a pak se diví, že jim to tam zůstavá měsíce nebo i pár let?

Možná tahle cenová politika má nějaký racionální důvod, ale dost o tom pochybuji.
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Freeze v pondělí 18. 1. 2010 12:27:26

2 Hawkeye myslím že celkem přesně vystiženo :)

bohužel také nějak moc nechápu finanční politiku prodejců BD v ČR. Když byla Home Cinema Praha 09 tak se tam prodávali BD dokonce dřáž než o blok vedle v jednom nejmenovaném obchodě. A po výstavě se divili že si to tam koupilo jen pár lidí a přitom na 08 jsem sehnal BDčka za 250,- ... jestli oni se nedrží příslový:

- hamty hamty hamty ať mam víc než tamty -

Freeze
Live is Blue -> Blu-ray is LIVE!
Uživatelský avatar
Freeze
50+
50+
 
Příspěvky: 80
Registrován: úterý 9. 12. 2008 10:56:21
Bydliště: Praha

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod d.f.h v pondělí 18. 1. 2010 12:28:11

Freeze píše:jestli oni se nedrží příslový:

- hamty hamty hamty ať mam víc než tamty -

Freeze

Kdepak, to určitě ne. Jsme přece v české republice! :twisted:
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Freeze v pondělí 18. 1. 2010 13:29:06

d.f.h píše:
Freeze píše:jestli oni se nedrží příslový:

- hamty hamty hamty ať mam víc než tamty -

Freeze

Kdepak, to určitě ne. Jsme přece v české republice! :twisted:


No jo vlastně jak mě to vůůůůůůbec mohlo napadnout Ježiš já se teď tak stydím ...

Freeze
Live is Blue -> Blu-ray is LIVE!
Uživatelský avatar
Freeze
50+
50+
 
Příspěvky: 80
Registrován: úterý 9. 12. 2008 10:56:21
Bydliště: Praha

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Panzer.Dragon v pondělí 18. 1. 2010 14:45:04

já bych byl ochotnej dát za novinku na bd tak do 300Kč a standart nějaký starší filmy tak za 200Kč max,větší cenu to pro mě nemá pokud by to nemělo nějakou sběratelskou hodnotu

v půjčovně (ikdyž mi před nějakým časem přišlo že půjčovny končej) tak bych dal 20-30Kč za půjčení

řek bych že dost lidí co se zajímá o hd filmy tak nejen pro cenu ale taky pro pohodlí si ten film radši stáhne,s rychlým netem je to chvilka a nikam se nemusí ani do obchodu ani do půjčovny ani na poštu,titulky audio libovolně,je tam ten problém s tím že se někdo okrádá to je blbý,já bych třeba byl pro zaplacení nějakýho poplatku a aby bylo stahování legální protože je to pohodlný

edit:dal bych 3000Kč (studentská sleva :mrgreen: ) za rok kdybych moh bezproblémů stahovat
Uživatelský avatar
Panzer.Dragon
100+
100+
 
Příspěvky: 125
Registrován: pondělí 26. 1. 2009 19:57:25

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod d.f.h v pondělí 18. 1. 2010 16:27:37

Panzer.Dragon píše:edit:dal bych 3000Kč (studentská sleva :mrgreen: ) za rok kdybych moh bezproblémů stahovat

Tak to je v pohodě, Rapidshare na rok vyjde cca na polovinu :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod derek v čtvrtek 21. 1. 2010 20:17:31

to juta

ale to je absolutní nesmysl....když by se vydavatelům chtělo, můžou dát několik států dohromady a ošetřit to titulkovou sadou, že ? takže třeba pl+cz+sk+hu+... a rázem je tam lidí jak chyb v textech od juty :mrgreen:

a ještě o cenách...když budu rohlík prodávat za 0,5kč, koupí si ho každej ( a já budu mít zisk milionkrát 0,1kč ), když ho budu mít za 50kč ( budu mít zisk 1x 10kč ), tak skoro nikdo...a můj výdělek bude o ničem. ale protože je tady to české hamty hamty....obávám se, že raději budem prodávat rohlíky za půl sta a budem plakat, jak je ten domácí pekař zlej
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod derek v čtvrtek 21. 1. 2010 20:48:32

takže je to o čem ? v každém státě, nejlíp v každém městě a ulici si uděláme ředitelství ( např.) universalu, které bude rozhodovat o tom, aby byl dabing a titule podle místního pepíka a budem se divit, že jsou disky drahý, páč živíme spoustu zbytečných lidí...anebo můžem udělat jedno zastupitelství v EU a bude vyřešeno a disk za babku....
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Panzer.Dragon v čtvrtek 21. 1. 2010 22:04:20

za všechno může babylonská věž. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Panzer.Dragon
100+
100+
 
Příspěvky: 125
Registrován: pondělí 26. 1. 2009 19:57:25

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod Freeze v pondělí 25. 1. 2010 14:38:24

Panzer.Dragon píše:za všechno může babylonská věž. :mrgreen:


ono jak je to nakloněný tak bych to spíš viděl na šikmou věž v Pise :)

Freeze
Live is Blue -> Blu-ray is LIVE!
Uživatelský avatar
Freeze
50+
50+
 
Příspěvky: 80
Registrován: úterý 9. 12. 2008 10:56:21
Bydliště: Praha

Re: Nezajímavý český trh

Příspěvekod majkl00 v středa 27. 1. 2010 13:52:05

Promiň, ale dovoluji si s tebou nesouhlasit. Ten systém s remitend Bonton provádí.film
Vedu jeden nejmenovyný obchod s cd a dvd/bd a zástupce Bdá mě ontonu k nám jezdí každých 14 dní,
nechá mě vybrat co potřebuji a vše mě nechá v komisi. až přijede příště tak se prodané zboží vyfakturuje a beru další, tudíš se nebojím nabrat více kousků. S propagací máš pravdu,když se lidí zeptám jestli ten film nechtěj na BD tak většinou ani nevím co to znamená. Můj nazor je, že šeský trh je opravdu nezajímavý pro velké společnosti a zisky z prodejů v ČR jsou kapkou v moři. Proč se odsud stáhnul Warner, teď končí Disney, kvalita nabízených služeb od Hollywoodu a Magic Boxu je špatná.
Z vlastní zkušenosti mám nejlepší zkušenosti jen z Bontonem.
Ceny jsou věc druhá. Dávat 800 - 900,- za novej film už opravdu skoro nikdo nedá. Ono když 85 % lidí nemá ani průměrnou mzdu a dávat takovou částku za film je docela luxus, když se neustále vše zdražuje. Druhá věc je trh s pošetkama.
Trh už se pomalu nasycuje a to co vychází jsou věštšinou B nebo C kvalita. Prodeje už nejsou někdy ani 50%. Bohužel většina lidí spoléhá na to, že všechny filmy nakonec skončí v trafice a tak si počkají až to prý vyjde tam.
Já si myslím, že by pomohla velká osvěta a hlavně cenová relace nějam k 500,- za novinku a kolem 200 -300 za starší film.
Když to jde v zahraničí kde jim z výplaty zbyde mnohem více než nám, tak nevím proč by to nešlo tady.
majkl00
0+
0+
 
Příspěvky: 13
Registrován: pátek 20. 3. 2009 1:46:22


Zpět na Na volné téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron