HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Univerzální dálkové ovladače...

Co se nikam nehodí, to patří právě sem.

Uvažujete,nebo již vlastníte univerzální dálkový ovládač?

Ano uvažuji o koupi.
10
31%
Již vlastním spolu s recieverem,ale nepoužívam ho.
3
9%
Mám doma,je naprogramován a pracuje až se zněj kouří.
11
34%
Nemám a neuvažuji...
8
25%
 
Celkem hlasů : 32

Re: Univerzální dálkové ovladače...

Příspěvekod tomiisek v úterý 2. 3. 2010 15:07:05

Tak jaka je situace v breznu 2010? Stale je nejlepsi staricky Logitech Harmony One nebo uz je na trhu nejaka alternativa?
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Univerzální dálkové ovladače...

Příspěvekod Panzer.Dragon v neděle 26. 9. 2010 23:02:19

něco novýho za pár korun? hlavně aby to umělo makra.. furt s tim čachruju, honim baterky ve všem možnym :-)
Uživatelský avatar
Panzer.Dragon
100+
100+
 
Příspěvky: 125
Registrován: pondělí 26. 1. 2009 19:57:25

Re: Univerzální dálkové ovladače...

Příspěvekod Panzer.Dragon v sobota 2. 10. 2010 22:18:54

Kód: Vybrat vše
http://www.emgeton.com/reviews/Stereo%20&%20video%202007-10_remote_c1_c3.jpg


jdu do tohodle (c1) zejtra to koupim, když najdu nějakou mouchu napíšu

edit: tak koupeno vyzkoušeno a je to shit..konkrétně je problém že umí makro max pro 10kroků což je málo jinak by byl ok
Uživatelský avatar
Panzer.Dragon
100+
100+
 
Příspěvky: 125
Registrován: pondělí 26. 1. 2009 19:57:25

Re: Univerzální dálkové ovladače...

Příspěvekod noaid v čtvrtek 7. 10. 2010 18:39:33

Já si právě toho Emgetona C1 koupil, dnes nastavil a jsem spokojený. Dovedu si představit více kláves, lepší tvary apod., ale za ty prachy...
Koupil jsem jej hlavně jako náhradu za ovladač k Oppo BDP-83, abych originál při svém neustálem browsení v menu apod. brzy neodepsal, asi bych těžko sháněl nový. Vše šlo v pohodě naprogramovat, dělal jsem každou klávesu samostatně, dál jsem k tomu přidal zesilovač CA 840A a TV Panasonic G20 a vše šlape.
Na vypnutí a zapnutí všech přístrojů je tam speciální tlačítko, takže ty tři makra mám zatím volné. Ale zkoušel jsem je a fungují taky.
Omezení na 3 makra po 10 klávesách je popsáno v manuálu i na netu.
Nepodařilo se mi rozjet tuner Sony ES. Ale nemám k němu orig. ovladač.
noaid
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: úterý 13. 4. 2010 8:26:06

Re: Univerzální dálkové ovladače...

Příspěvekod Panzer.Dragon v čtvrtek 7. 10. 2010 19:26:00

vadí mi jen ty makra možná že mohl mít maker víc hodily by se mi, z toho lídlu má vše lepší do makra je možná dát 16kroků a mít maker 6 a je levnější 8-)
Uživatelský avatar
Panzer.Dragon
100+
100+
 
Příspěvky: 125
Registrován: pondělí 26. 1. 2009 19:57:25

Re: Univerzální dálkové ovladače...

Příspěvekod Panzer.Dragon v čtvrtek 2. 12. 2010 18:54:26

takže pánové všichni rychle do lidlu, konečně mají ode dneška zase dokonalé univerzální ovládání silvercrest, a teď se podržte do úterý je jen za 169Kč,

ve stručnosti popis hlavních bodů:

6x makro, v každém možnost 16kroků a bacha! možnost nastavit zpoždění mezi krokama když třeba je nějaký zařízení líný třeba receiver nebo tv tak se dá zpoždění třeba 3sekundy a je to ovladač chvíli počká až zařízení plně běží

fce učení , naučí se od vašeho ovladače co je potřeba

pro až deset přístrojů každý má svůj knoflík nahoře pro přepnutí

podsvícený dvouřádkový display a podsvícená tlačítka (moderní modré podsvícení)

fce all off/ all on (5sec podržet tlačítko pro zapnutí, je samozřejmě možné zapínat standardním zmáčknutím tohodle tlačítka jen pro zvolený zařízení)

hodiny a datum na displayi

nastavení kontrastu, podsvícení (délka svícení po zmáčknutí tlačítka)

možnost uzamčení ovládání hlasitosti pro jedno zařízení (receiver)

možnost uzamčení nastavení do menu aby to někdo nerozhasil kdo tomu nerozumí z rodiny atd

a teď další fce o který sem nevěděl ale je hustá, jde nastavit aby se v určitej čas provedlo v podstatě makro, to znamená že třeba v 23:00 (až skončí film ;) ) se nejprve vypne tv pak se vypne receiver a pak se vypne přehrávač (pc *) a tim pádem neni problém u filmu bez problému usnout :!:

*k ovládání pc objednám ještě tohle http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.44821 a pak naučim ty povely tenhle univerzální ovladač

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

obrázky pro ilustraci focení webcou (ikdyž mam dobrou hd webku tak sou nějaký hnusný :| , jen pro ilustraci)

za 169Kč je to podle mě jasná ale úplně jasná koupě

dá se říct že existuje jen jedna konkurence co nabízí totéž a víc a to je logitech harmony one v řádu několika tisíc Kč takže tak, klidně si umim představit že by se na hdmagu objevila recenze na tenhle lídlovej oladač, protože je mi fakt záhadou že tak zajímavej a užitečnej produkt jde sehnat tak levně a ještě to ani neni o kompromisech prostě to je to co je potřeba

na závěr ještě balení obsahuje dvě baterie aaa a na ovladač je tříletá záruka

nevýhody:

to "makro na určitej čas" je super ale bohužel si to nejde uložit napořád a nejde prostě zmáčknout jedno tlačítko třeba pro vypnutí všeho za 2h, je potřeba jít do menu nastavit čas kdy se má sled kroků provést pak nastavit kroky (např tlačítko tv-vypnout-tlačítko avr-vypnout-tlačítko pc-vypnout) a pak dát ok-exit z menu a položit ovladač

jinak zatim nic :shock:

doplnění: ovládá i x360 stačí vybrat mce a jede (ideální dát makro na spuštění x360, receiveru, a odpovídající nastavení tv vstupu a receiveru vstupu)
Uživatelský avatar
Panzer.Dragon
100+
100+
 
Příspěvky: 125
Registrován: pondělí 26. 1. 2009 19:57:25

Re: Univerzální dálkové ovladače...

Příspěvekod noaid v neděle 12. 12. 2010 20:41:47

Ten Silvercrest je podle mne shit. Naprosto pro mne nepoužitelný, nahoře huj (podsvětlení), dole fuj - málo programovatelných tlačítek, stupidní směr příjmu šikmo shora (musíte ovladač směřovat rovně nebo k zemi, což je nepřirozené), a to nejhorší - neumí opakovat vysílání ručně naučeného kódu při trvalém zmáčknutí, třeba hlasitosti. Fujtabl...letěl do kouta.
Ten Emgeton je podle mne nesrovnatelně lepší. Prodávají ho mj. i v Kauflandu. Ale je dražší a bohužel mu chybí to podsvětlení.
noaid
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: úterý 13. 4. 2010 8:26:06

Re: Univerzální dálkové ovladače...

Příspěvekod noaid v neděle 12. 12. 2010 21:52:52

noaid píše:neumí opakovat vysílání ručně naučeného kódu při trvalém zmáčknutí, třeba hlasitosti.

Tak s notnou dávkou trpělivosti se to nakonec naučil. Ale na čem to závisí, to netuším.
noaid
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: úterý 13. 4. 2010 8:26:06

Re: Univerzální dálkové ovladače...

Příspěvekod Panzer.Dragon v pondělí 13. 12. 2010 22:28:25

nesmysly
Uživatelský avatar
Panzer.Dragon
100+
100+
 
Příspěvky: 125
Registrován: pondělí 26. 1. 2009 19:57:25

Re: Univerzální dálkové ovladače...

Příspěvekod noaid v úterý 14. 12. 2010 16:30:16

Mohu se zeptat v čem je to nesmyslné?
Zkouším to už 2 dny používat, zde jsou zkušenosti.
Lze sice naprogramovat 10 přístrojů (kdo jich tolik má?), ale těchto 10 tlačítek zabírá místo jiným potřebnějším. 6 by mělo stačit a přibyly by 4 programovatelné funkce.
Dále jsou všechna tlačítka stejná, takže to nelze dobře ovládat po hmatutu a rozsvícení podsvětlení je nutnost, ne výhoda, bez podsvětlení nelze bezpečně najít konkrétní klávesu.
Umístění tlačítek, která je možno naprogramovat na velice potřebné funkce jako Title menu, Popup menu, Previous, Next, změna audio stopy, titulků, setup, apod. je až v nejspodnější části, takže nastupuje ovládání oběma rukama.
Jako jeden z mála nemá samostatné barevné teletextové tlačítka, která se dnes už používají i pro jiné funkce, např u BD přehrávačů.
Naprosto hloupé spouštění jedné z nejpoužívanějších funkcí u TV - EPG - a to postupným zmáčknutím 2 kláves, přičemž ta druhá nemá jinou funkci, takže by mělo stačit zmáčknout jen ji. To je na mrtvici.
To že musí být nasměrovaný přesně na čidlo přístroje nebo lépe pod něj je prostě fakt - to je dáno designem - spodní neprůhledná část je předsunuta a stíní paprsek. Je to jediný ovladač, který takto nepříjemně funguje.

Ale záleží na uživateli - komu stačí zapnout, vypnout, přepínat kanály a nastavovat hlasitost, může být velmi spokojen. Kdo ale hodně využívá různé funkce novějších přístrojů, bude cítit omezení. Je velký problém tam nacpat základní potřebné funkce třeba z tohoto ovladače
Obrázek
Ten Emgeton se s tím popral lépe, a má různý tvar kláves, takže lze ovládat i potmě bez podsvětlení.
noaid
0+
0+
 
Příspěvky: 45
Registrován: úterý 13. 4. 2010 8:26:06

Re: Univerzální dálkové ovladače...

Příspěvekod Panzer.Dragon v úterý 14. 12. 2010 19:47:24

noaid píše:Lze sice naprogramovat 10 přístrojů (kdo jich tolik má?),

šest je málo

noaid píše:Dále jsou všechna tlačítka stejná, takže to nelze dobře ovládat po hmatutu a rozsvícení podsvětlení je nutnost, ne výhoda, bez podsvětlení nelze bezpečně najít konkrétní klávesu.

hlasitost i kanál je specifický, epg a menu nahoře u kříže, kříž jinej, vypnout jinej tvar takže základní fce po tmě ok

noaid píše:Umístění tlačítek, která je možno naprogramovat na velice potřebné funkce jako Title menu, Popup menu, Previous, Next, změna audio stopy, titulků, setup, apod. je až v nejspodnější části, takže nastupuje ovládání oběma rukama.

tohle mě vůbec nevzrušuje, sem rád že se to neplete mezi běžně používané klávesy

noaid píše:Naprosto hloupé spouštění jedné z nejpoužívanějších funkcí u TV - EPG - a to postupným zmáčknutím 2 kláves, přičemž ta druhá nemá jinou funkci, takže by mělo stačit zmáčknout jen ji. To je na mrtvici.

ok, tohle je špatný, taky bych ocenil epg jinak, ale zas tam máš jinou fci ty FAV chanell

noaid píše:To že musí být nasměrovaný přesně na čidlo přístroje nebo lépe pod něj je prostě fakt - to je dáno designem - spodní neprůhledná část je předsunuta a stíní paprsek. Je to jediný ovladač, který takto nepříjemně funguje.

vemu a úplně přirozeně jako s původníma ovladačema ovládam i tohle

noaid píše:Ale záleží na uživateli - komu stačí zapnout, vypnout, přepínat kanály a nastavovat hlasitost, může být velmi spokojen.

jj maximální spokojenost

těch hodně tlačítek může být omezení, to je fakt
Uživatelský avatar
Panzer.Dragon
100+
100+
 
Příspěvky: 125
Registrován: pondělí 26. 1. 2009 19:57:25

Předchozí

Zpět na Na volné téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron