HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Přihlašovací zpráva

Co se nikam nehodí, to patří právě sem.

Přihlašovací zpráva

Příspěvekod mhalac v neděle 21. 2. 2010 1:00:02

Při zapnutí PC se mě pokaždé zobrazí okno Přihlašovací zpráva : Dnes končí platnost vašeho hesla, chcete jej nyní změnit ? Co s tím udělat abych se toho zbavil ?
mhalac
0+
0+
 
Příspěvky: 9
Registrován: úterý 15. 12. 2009 12:15:14

Re: Přihlašovací zpráva

Příspěvekod d.f.h v neděle 21. 2. 2010 12:34:11

Ehm... Ačkoliv to sem, vůbec, vůbec, ale vůbec nepatří, proč si tedy to heslo nezměníš? Myslím, že ti Windows napovídají poměrně jasně.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Přihlašovací zpráva

Příspěvekod mhalac v neděle 21. 2. 2010 13:16:00

Díky za radu, fankt dobrá
mhalac
0+
0+
 
Příspěvky: 9
Registrován: úterý 15. 12. 2009 12:15:14

Re: Přihlašovací zpráva

Příspěvekod d.f.h v neděle 21. 2. 2010 14:03:41

mhalac píše:Díky za radu, fankt dobrá

Pevně doufám, že to myslíš vážně.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Přihlašovací zpráva

Příspěvekod Nick007 v neděle 21. 2. 2010 14:57:32

:mrgreen:

A kterej program ti tu hlášku způsobuje? Zjisti to a odinstaluj ho - když nemáš plnou verzi. Jestli tam na té hlášce není napsaný název program, až se hláška zase zobrazí, zmáčkni Ctrl+Alt+Delete a Správce programů a ze spuštěných aplikací už snadno poznáš o který se jedná. Případně jako poslední řešení spustit msconfig.exe (Start -> Spustit -> msconfig.exe a dát Enter). A postupně selektivně odškrtávat a zaškrtávat spouštěné programy na záložce Po spuštění.

Jinak tvoje příspěvky nemaj chybu, místo aby ses ptal třeba na forum.zive.cz, kde se těmahle věcma lidi zabývají léta, ptáš se na fóru určeného pro diskuzi o věcech kolem vysokého rozlišení, kde převážnou část osazenstva tvoří běžní uživatelé počítače, kteří vědí asi tak stejně jako ty (chtěl jsem dodat "jestli to je vůbec možné", ale nakonec jsem si to rozmyslel).
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Přihlašovací zpráva

Příspěvekod d.f.h v neděle 21. 2. 2010 17:07:09

Ackoliv jsem ted na mobilu (takze sorry za diakritiku) a Windows jsem videl naposledy pred X lety, nemohl jsem odolat te vete o odinstalaci programu, ktera popisovany "problem" zpusobuje. Pokud jsem totiz spravne pochopil dotaz, tak se nejedna o vyzvu zadneho software, ale samotnych Windows (prihlaseni jmenem a heslem, pokud ho mate povolene).

V tom pripade ano, souhlasim - odinstalace Windows by urcite pomohla :-) Tohle je z meho pohledu vlastne ta nejlepsi rada, kterou lze komukoliv dat. No, ale to bychom se uz doopravdy dostali do oblasti, ktera s HD ani trochu nesouvisi...
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Přihlašovací zpráva

Příspěvekod Nick007 v neděle 21. 2. 2010 18:19:30

Windows nemají časově omezené heslo, takže to určitě nebude přihlašovací heslo :D Spíš nějakej nainstalovanej shareware nebo trial...

Oproti tobě Dane (nic proti Linuxu), já zas nemůže než doporučit Windows 7 :twisted:
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Přihlašovací zpráva

Příspěvekod d.f.h v neděle 21. 2. 2010 18:34:04

Windows maji casove omezene heslo od te doby, co ho maji, takze minimalne od NT (3.1 for workgroups uz si fakt moc nepamatuju). Maji ho i vsechny unixove systemy vcetne Mac OS X, samozrejme ale za predpokladu, ze je to tak nastavene.

Ona totiz panuje takova mylna idea, ze kdyz se uzivatel donuti jednou za X dnu ke zmene hesla, snizi se tim pravdepodobnost, ze to heslo nekdo prolomi. Samozrejme to funguje presne naopak, protoze takovy buzerovany uzivatel si vzdycky akorat ke svemu super heslu typu "kocicka1" pripise na konec dalsi jednicku :-)

Obcas to takhle maji nastavene ve velkych firmach (mluvim ze zkusenosti), pro single uzivatele to nema vubec zadny vyznam.

Jinak proti Windows nic nemam, ackoliv uz nikdy v zivote nebudu mit duvod s nimi pracovat. Windows 7 jsem uz parkrat videl a porad jsou to Windows :-). Kazdopadne nerad platim za veci, ktere tu cenu nemaji, takze opravdu zustanu u Linuxu. Tam kdyz neco nefunguje, a ze je toho dost, tak to beru stylem - za ty prachy... U Windows by me to stvalo mnohem, mnohem vic :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Přihlašovací zpráva

Příspěvekod Nick007 v neděle 21. 2. 2010 18:43:28

Za těch 10 let to po mě nikdy změnu hesla nechtělo a začínal jsem u 95tek :D Možná se to musí někde nastavit, ale nevšiml jsem si. Jasně, ve firmách to znám, tam maj většinou něco od Novella.

To chápu, já mám licenci od školy zadara, takže to moc neřeším a programy pouze pro Win typu Photoshop, pak hry (když je čas) atd. na Linech nechodí... Ovšem musím uznat, že dneska už jsou ty Linuxy fakt vymazlené, zrovna minulý týden jsem ve škole obdivoval KDE 4.3. Ve srovnání s CDE na solarisáckých terminálech v jiných učebnách, to je jak nebe a dudy :D
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Přihlašovací zpráva

Příspěvekod d.f.h v neděle 21. 2. 2010 19:56:34

Nick007 píše:Za těch 10 let to po mě nikdy změnu hesla nechtělo a začínal jsem u 95tek :D Možná se to musí někde nastavit, ale nevšiml jsem si. Jasně, ve firmách to znám, tam maj většinou něco od Novella.

Však jak říkám - musí se to nastavit.

Nick007 píše:To chápu, já mám licenci od školy zadara, takže to moc neřeším a programy pouze pro Win typu Photoshop, pak hry (když je čas) atd. na Linech nechodí... Ovšem musím uznat, že dneska už jsou ty Linuxy fakt vymazlené, zrovna minulý týden jsem ve škole obdivoval KDE 4.3. Ve srovnání s CDE na solarisáckých terminálech v jiných učebnách, to je jak nebe a dudy :D

Vzhled je sice to poslední, na co dám, ale minulý týden vyšlo KDE 4.4 a to je teprve nářez :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha


Zpět na Na volné téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron