HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Upoutávky na nové články magazínu HDmag.cz, jehož je toto fórum nedílnou součástí.
Pravidla fóra
Upoutávky na články z magazínu HDmag.cz jsou zde z pochopitelného důvodu - aby se o nich dozvědělo co nejvíce návštěvníků tohoto fóra. Pokud máte nějaký jiný zajímavý článek, šup s ním do Zajímavých článků a odkazů.

HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod d.f.h v úterý 22. 1. 2008 19:48:07

Zatímco u nás se filmové HD disky ještě ani pořádně neprosadily, v zahraničí se právě jeden ze dvou konkurenčích formátů pohřbívá. HD DVD dostalo na začátku ledna ránu pod pás, když ho opustila studia Warner, New Line Cinema, HBO a některá další. Nastal čas to zabalit, nebo má cenu dál se rvát s Blu-ray? Jaký názor mají ti nejpovolanější – tedy spotřebitelé?

http://hdmag.cz/clanek/hd-dvd-versus-bl ... lka-petici
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod busines v úterý 22. 1. 2008 19:59:10

HDDVD technologicky vyspelejsi?A v cem?Mozna pred pul rokem s HDi mohli machrovat,ted maji smulu a jen s 30 GB.Trapaci.Staci se podivat na prodeje HD disku.Tam je to taky jasne.To,ze koupili spatnej format je jejich problem.Warner udelal dobre.Jednou to prijit muselo.
busines
0+
0+
 
Příspěvky: 46
Registrován: sobota 5. 1. 2008 12:31:58

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod d.f.h v úterý 22. 1. 2008 20:03:31

busines píše:HDDVD technologicky vyspelejsi?A v cem?Mozna pred pul rokem s HDi mohli machrovat,ted maji smulu a jen s 30 GB.Trapaci.Staci se podivat na prodeje HD disku.Tam je to taky jasne.To,ze koupili spatnej format je jejich problem.Warner udelal dobre.Jednou to prijit muselo.

Já s tím souhlasím. Ale na druhou stranu - ještě nic neskončilo. Ještě se třeba můžeme divit.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod busines v úterý 22. 1. 2008 21:16:51

HDDVD si nikdy nekoupim,to bych radsi zustal u DVD.Kdyby Warner prebeh,tak by to ublizilo celymu HD.To si myslim,ze se nestane.Spis Universal pujde po konci smlouvy o exkluzivite do obou,tam se rozhodne.
busines
0+
0+
 
Příspěvky: 46
Registrován: sobota 5. 1. 2008 12:31:58

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod martinhamr v úterý 22. 1. 2008 21:18:30

Taky tuším že HDDVD se vzepne k velkému protiútoku.Těch nainvestovanejch peněz není opravdu málo aby to potichu zabalily.A vůbec mi nevadí že vedle sebe koexistují dvě rozdílné technologie.Nejlepší by bylo aby měl každý duální přehrávač.
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod Capo v úterý 22. 1. 2008 21:22:21

busines píše:HDDVD si nikdy nekoupim,to bych radsi zustal u DVD.


:mrgreen: tak to vůbec, proč seš tak na HDDVD nasranej ?Co ti udělalo? :) Já jsem rád za HD a v podstatě je mi jedno jak to dopadne, hlavně, že budou filmy ve vysokym rozlišení :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod busines v úterý 22. 1. 2008 21:37:23

uz davno by bylo rozhodnuto,kdyby M$ a Toshiba neuplatili Paramount,cela politika M$ se toci kolem uplaceni a kupovani ciziho.Nejsou schopny nic delat poradne-Vista,Direct X je jen upoutavka na Vistu,nic vic,Xbox360.Zmetky.Zadny dva formaty,ale jen jeden.
busines
0+
0+
 
Příspěvky: 46
Registrován: sobota 5. 1. 2008 12:31:58

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod martinhamr v úterý 22. 1. 2008 21:40:31

Vezměte kdyby nebyla konkurence a HDDVD netlačilo BluRay dopředu,tak kde by BluRay dnes byl? Jel by si pianko v klídečku a byly by jsme tak někde na úrovni roku 2006 :!:
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod Don v úterý 22. 1. 2008 22:28:22

Capo píše:
busines píše:HDDVD si nikdy nekoupim,to bych radsi zustal u DVD.


:mrgreen: tak to vůbec, proč seš tak na HDDVD nasranej ?Co ti udělalo? :) Já jsem rád za HD a v podstatě je mi jedno jak to dopadne, hlavně, že budou filmy ve vysokym rozlišení :)


Náhodou, pokud se DVD dobře udělá...

Nicméně, osobně mi to je jedno. A podle mě je nejlepší si počkat (třeba i rok) až se o vítězi definitivně rozhodne. A nebo zkusit jiné cesty k HD...
Uživatelský avatar
Don
100+
100+
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 22:05:54
Bydliště: Brno

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod Krtek v středa 23. 1. 2008 19:20:41

Capo píše:
busines píše:HDDVD si nikdy nekoupim,to bych radsi zustal u DVD.


:mrgreen: tak to vůbec, proč seš tak na HDDVD nasranej ?Co ti udělalo? :) Já jsem rád za HD a v podstatě je mi jedno jak to dopadne, hlavně, že budou filmy ve vysokym rozlišení :)


Tobě je to jedno, protože si poušíš jen ripy. Počkej až za to budeš muset cvakat jako všichni ostatní. :mrgreen:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod Krtek v středa 23. 1. 2008 19:38:49

martinhamr píše:Taky tuším že HDDVD se vzepne k velkému protiútoku.Těch nainvestovanejch peněz není opravdu málo aby to potichu zabalily.A vůbec mi nevadí že vedle sebe koexistují dvě rozdílné technologie.Nejlepší by bylo aby měl každý duální přehrávač.


Jenže výroba těch disků taky není zadarmo. Warneři už dříve psali že vydávání jejich titulů na obou formátech je pro ně finančně náročné. Tím v podstatě naznačili, že do budoucna půjdou cestou pouze jednoho formátu, a to se i stalo. Do HD DVD se možná investovali miliony. Hlavně Toshiba. A co ? Však jim všem za to také pěkně platíme. Raději si ani nepředstavuji, jaké mohou být výrobní náklady těhle přehrávačů.
Sony také investovala miliony do Minidisců, Betamaxů a MicroMV kamer. Všechno to padlo, aniž by se ty vynaložené náklady vůbec zaplatili. A v případě Betamaxu (což měl být konkurenční formát VHS) rozhodlo jen několik málo týdnů o neúspěchu. Sony chtěla představit svůj model na veletrhu, jenže manažeři JVC jen několik málo týdnů před tím prodali licence na svoje VHS všem největším výrobcům elektroniky a bylo rozhodnuto. Přitom Betamax byl kvalitativně mnohem lepší než VHS a dodnes se jádro této technologie používá v profi sféře.
Po řadě neúspěchů Sony konečně vyhrála alespoň se svým Blu-ray a já jim to přeji. Fandím také Blu-ray. Ne ale kvůli tomu že se víc prodává. Hlavně kvůli tomu, že má vyšší kapacitu, což do budoucna skýtá další doposud nevýdané možnosti, které budou uživateli jen ku prospěchu.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod Capo v středa 23. 1. 2008 21:05:09

Krtek píše:
Capo píše:
busines píše:HDDVD si nikdy nekoupim,to bych radsi zustal u DVD.


:mrgreen: tak to vůbec, proč seš tak na HDDVD nasranej ?Co ti udělalo? :) Já jsem rád za HD a v podstatě je mi jedno jak to dopadne, hlavně, že budou filmy ve vysokym rozlišení :)


Tobě je to jedno, protože si poušíš jen ripy. Počkej až za to budeš muset cvakat jako všichni ostatní. :mrgreen:


Ne, jseš uplně vedle, já si budu kupovat originály, ale nejdřív si taky musim koupit něco, na čem je přehraju, a jelikož mě brzdí finance, tak všechno neni hned, a tak si HD zatim užívám aspoň v těch HDripech, každym okamžikem si budu kupovat PS3 a pak začnu kupovat i BDčka, a říkám, klidně bych si koupil časem i HD DVD přehrávač a měl klidně obojí vedle sebe a určitý filmy měl na BD a jiný zas na HD DVD, ceny disků BluRay a HDDVD se stejně neliší, tak nevim, proč píšeš tohle "Počkej až za to budeš muset cvakat jako všichni ostatní" - to je jak kdyby sis myslel, že HDDVD je nějak extra drahý oproti BluRay.Peněz za HD mi prostě líto není a nikdy nebude, to už neni shitózní DVD :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod Krtek v středa 23. 1. 2008 21:34:12

Jenže nejde jen o Tebe. Prodej filmů na HD-DVD v USA ukázal, že lidi prostě nemají peníze, nebo nejsou ochotní investovat do dvou přehrávačů. A komba jsou stejně drahé jako oba přehrávače dohromady. Pro většinu uživatelů bude mnohem lepší koupit si za dobrou cenu PS3, kde budou moci pařit hry, a taky si koupit nějaký ten film, když už tam ta BR je. PS3 je hlavní důvod, proč lidi víc kupují filmy na BR než HD DVD.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: HD DVD versus Blu-ray: válka peticí

Příspěvekod busines v středa 23. 1. 2008 23:06:50

Sony:"Thank you,PS3."Myslim,ze to mluvi za vse.Jinak mezi HDDVD a BD je velky rozdil.
busines
0+
0+
 
Příspěvky: 46
Registrován: sobota 5. 1. 2008 12:31:58


Zpět na HDmag.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron