HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Co s nimi?

Takové ty kulaté placaté věcičky, co byly před Blu-ray. Pokud máte přehrávač s upscalingem, dá se na ně občas i dívat...

Co s nimi?

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 27. 12. 2007 18:15:37

Také máte doma stovky nashromážděných DVD? A také se těšite, až všechny vaše oblíbené filmy vyjdou v HD? No a co když nevyjdou? Co když něco vyjde opravdu jen na DVD, třeba české filmy? Budete si rvát vlasy a čekat dál, nebo uděláte výjimku? Na upscalované DVD se celkem dívat dá... Na druhou stranu některé filmy vypadají doslova příšerně. Co s tím?
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Co s nimi?

Příspěvekod Capo v čtvrtek 27. 12. 2007 19:03:41

Tak DVD já jsem nikdy moc neřešil, všehovšudy mám doma tak 30 DVD filmů, vždycky mi stačily DVDRipy....řeknu to takhle, za DVD mi bylo vždycky líto peněz (cena neodpovídá kvalitě imho) , a stahovat z netu 4,5GB, když můžu stáhnout 700MB DVDRip ve skoro stejné kvalitě, ten rozdíl mi nikdy nebyl tak velkej, aby mi stálo za to stahovat o 4GB dat víc (dneska už limit dat neřešim, ale dřív jsem musel gigabajtama šetřit) , prostě DVD mě nikdy neokouzlilo (a už ne vůbec natolik, abych za to utrácel), ale u HD už je situace docela jiná, tady mi nebude líto ani jediné koruny, kterou utratim za cokoliv, co se HD týče....
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Co s nimi?

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 27. 12. 2007 19:19:22

No, a o to mi právě jde - ma DVD ripy se na 720p televizi skoro nedá dívat, na 1080p pak už vůbec. DVD samotné celkem ujdou, pokud mají slušný bitový tok a s masterem nepracovalo úplné prase :) . Alien Quadrilogy je po upscalingu suprové, o většině DVD hlavně české provenience se to říct nedá. Mám jich hromadu, tak mě to celkem zajímá. DivXů (resp. XviDů ;) ) mám také celkem dost, hlavně ale staré české seriály které nejdou jinak sehnat a tam už je to celkem jedno. Takový Gottwald na 42" plazmě - to je žrádlo, soudruzi! :mrgreen:
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Co s nimi?

Příspěvekod Capo v čtvrtek 27. 12. 2007 20:21:27

Já to všechno asi porozdávám :) protože fakt, co s tim kua, takový "zboží" už si fakt nikdy nepustim, když mám to samý v HD, leda seriály si zatim nechám, dokud je nebudu mít taky v HD :) , ale to asi hned tak nebude, třeba takový Sopranos, teď je sleduju v XviD, páč mi nic jinýho nezbývá, a kdo ví, kdy to bude v HD...ale naštěstí je moje plazma umí celkem slušně zobrazovat, takže se na to dívat dá :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Co s nimi?

Příspěvekod d.f.h v čtvrtek 27. 12. 2007 20:34:44

No ono se zahraničními seriály problém není, ty se dají sehnat v 720p ripech, tedy aspoň ty aktuální, co se právě vysílají. Ale jak říkám: Létající čestmír, Četnické humoresky, Křeček v noční košili, Major Zeman (u něj jsem mimochodem nedoufal, že kdy vyjde oficiálně na DVD), totalitní seriály... Já vím, jsem magor, ale když mě to tak baví :-D
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Co s nimi?

Příspěvekod Don v čtvrtek 27. 12. 2007 21:12:44

Na DVD v současnosti používám snad jen na zálohování DVDripů s toho co si nahraji z DVB-T a překóduji do H.264. Tak 4-5 filmů se tam vleze. Snad největší škoda je že DVD DL jsou tak drahý a nedostatkový, takhle nevyužiji svoji DL mechaniku.

Jinak, dobra je logika: 720p HDrip = do 4GB (DVD5), 1080i/p HDrip= do 8GB (DVD9)
Uživatelský avatar
Don
100+
100+
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 22:05:54
Bydliště: Brno

Re: Co s nimi?

Příspěvekod Capo v čtvrtek 27. 12. 2007 21:49:03

Don píše:Snad největší škoda je že DVD DL jsou tak drahý a nedostatkový, takhle nevyužiji svoji DL mechaniku.


No tak nedostatkový, to bych neřekl, sehnat se dají uplně bez problému a to kdykoliv, drahý - taky už to neni tak strašný, neni to teda moc dlouho, ale už se dá sehnat pakl 25ks ve spindlu (Verbatim) za 1100Kc což dělá 44Kc za jedno, což neni tak strašný už
, když si vezmeš, že těch 25 disků ti pojme cca 210GB....

Don píše:Jinak, dobra je logika: 720p HDrip = do 4GB (DVD5), 1080i/p HDrip= do 8GB (DVD9)


Jo, takhle jsem to měl ze začátku, teď už stahuju převážně 1080p ripy, znichž většina je větší jak 8,5GB, a tyhle filmy zatim ponechávám na disku, a časem je zazálohuju na BluRay disky, that`s my plan :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Co s nimi?

Příspěvekod st39.6 v pátek 28. 12. 2007 0:34:27

ja sem byl dycky velkej fanda originalek. sem mlady ucho, takze jich tolik nemam (sbiram to nejaky 4 roky, mozna ani ne, vsechno ze studentskejch penez:(), kazdopadne si je hodlam vsechny nechat. ackoliv dnesnim nakupem uz sem komplet vycerpal limit svoji knihovny a nemam to ABSOLUTNE kam davat.
nektery sem uz ted nahradil HDckem (Spiderman 1 a 2, Superman Returns..). Spiderman ma na 2DVD tuny bonusu, BD nema ani prd, takze neni co resit. Ale treba Superman je na DVD a BD identickej, takze si nejsem moc jistej co ted. Prodat/neprodat? Nevim, je to pro me dilema, ale asi si necham oboji. To co sem za to zaplatil uz zpatky nikdy nedostanu, takze si DVD necham stejne jako si lidi nechavaj LPcka kdyz koupej CDcko (ja vim ze to je neco jinyho, but whatever...). Kazdopadne v DivXech a XviDech sem nikdy moc nelital. Posledni dobou jen veci co se k nam nedostanou/ktery vim, ze bych nekoupil ani na ne nesel do kina (treba War /nebo D-War :P /...).
Anyway odpoved na otazku castecne zodpovim: co s nimi? necham si je. kam s nimi? to safra nevim :D
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Co s nimi?

Příspěvekod Don v středa 2. 1. 2008 18:33:59

Na DVD je nejlepší dělat zálohy dat které máte ještě někde jinde, tzn. data na DVD+externí HDD/interní HDD. Pokud kupujete kvalitní disky (Imation, Verbatim) a o disky se dobře staráte (patření proti prachu, nepoškrábání média) určitě vám dlouho vydrží.
Uživatelský avatar
Don
100+
100+
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 22:05:54
Bydliště: Brno

Re: Co s nimi?

Příspěvekod d.f.h v středa 2. 1. 2008 18:38:35

Don píše:Na DVD je nejlepší dělat zálohy dat které máte ještě někde jinde, tzn. data na DVD+externí HDD/interní HDD. Pokud kupujete kvalitní disky (Imation, Verbatim) a o disky se dobře staráte (patření proti prachu, nepoškrábání média) určitě vám dlouho vydrží.

Tak to ano, datová DVD jsou bez debaty. Než budu beze strachu vypalovat na Blu-ray, tak to ještě uplyne hodně vody... :-)
Mimochodem ale já preferuji Taiyo Yuden :-) Ačkoliv myslím, že Verbatim občas jejich barvivo také používá.
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Co s nimi?

Příspěvekod Capo v středa 2. 1. 2008 18:52:30

Já jedině Verbatim a to snad odnepaměti :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: Co s nimi?

Příspěvekod Don v středa 2. 1. 2008 18:56:11

Capo píše:Já jedině Verbatim a to snad odnepaměti :)


Přesně. Nejlepší poměr cena/výkon. :) Jednoduše: DVD tu budou ještě mnoho let.
Uživatelský avatar
Don
100+
100+
 
Příspěvky: 193
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 22:05:54
Bydliště: Brno

Re: Co s nimi?

Příspěvekod Krtek v středa 2. 1. 2008 19:24:05

d.f.h píše:
Don píše:Na DVD je nejlepší dělat zálohy dat které máte ještě někde jinde, tzn. data na DVD+externí HDD/interní HDD. Pokud kupujete kvalitní disky (Imation, Verbatim) a o disky se dobře staráte (patření proti prachu, nepoškrábání média) určitě vám dlouho vydrží.

Tak to ano, datová DVD jsou bez debaty. Než budu beze strachu vypalovat na Blu-ray, tak to ještě uplyne hodně vody... :-)
Mimochodem ale já preferuji Taiyo Yuden :-) Ačkoliv myslím, že Verbatim občas jejich barvivo také používá.


Tat tak. Také preferuji pouze a výhradně Tayo Yuden. Načítají se cice o poznání pomaleji, ale už od pohledu je vidět, že jde o kvalitní disk. Bohužel se jen trošku hůř shání. Emgeton je dřív dělal v licenci přímo u nás, nyní je pouze dováží. Beru je ve spindlech balených po 100 ks a v menším jsem je ani neviděl, což mi zase tak neva. Pokud je zrovna nemají, tak beru média Panasonic, které mají také adip Tayo Yuden.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: Co s nimi?

Příspěvekod martinhamr v úterý 29. 1. 2008 16:26:10

Tak jsem se včera zamýšlel jestli bych měl důvod si kupovat nějaký film na BluRay disku který mám v současné době na DVD.A nějak tak jsem dospěl k názoru že asi ne.Rozhodně né když to bude mít třeba "jen" zvuk 5.1 PCM. Ty opravdu slušné filmy jsou natočeny slušně,takže konverze je koukatelná.Třeba se to změní až ten BluRay film bude za 300,- Paky bych třeba i .... :)
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Co s nimi?

Příspěvekod TARRASCO v středa 20. 2. 2008 20:27:33

Tak tenhle problém řeším zrovna dnes v oblasti HD filmů jsem začátečník ale kam dám těch 250 DVD to je problém chtěl bych staré filmy jako INDIANA JONES,SKÁLA... na blu ray ale kdo má vědět jestli to něky vyjde alespon s titulkama. :x
Uživatelský avatar
TARRASCO
200+
200+
 
Příspěvky: 215
Registrován: úterý 15. 1. 2008 13:22:49
Bydliště: Ostrava 1

Re: Co s nimi?

Příspěvekod st39.6 v středa 27. 2. 2008 19:04:09

tak po dlouhem uvazovani jsem se rozhodl, ze vazne zadny neprodam. uz sem to jednou rikal, ale posledni dobou me to pekne zvyklalo, pac penize by se mi z toho sikly. sem na tom stejne jako TARRASCO, taky cca 250 titulu, ale uplne sem nakupy DVD neskoncil > videotituly, nizkorozpoctaky, ktery se HDcka jentak nedozijou /a v mnohych pripadech by nemely smysl, viz napr. v pondeli vychazejici ONCE/, stejne kupuju a kupovat budu. A ani ta CB klasika mi na DVD nevadi. Po koupi televize pudu do nejakyho opravdu spickovyho high-end DVD playeru, kterej se o ne bude starat az do skonani veku a budu spokojenej :D
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53


Zpět na DVD

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků