HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Pokud dotaz nepatří ke konkrétní zobrazovací technologii, pak patří sem. Zde je také místo pro různá srovnání a polemiky mezi LCD, PDP a tak dále.

Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod D@vid v středa 10. 9. 2008 16:40:43

Zdravím, dostal jsem se "do křížku" s jedním člověkem. Máme odlišný nazor na to, jestli je obraz lepsi v kine nebo doma na Blu-ray. Podle meho nazoru je obraz na Blu-ray (mysleno na 1080p TV nejake vyssi rady, 1m uhlopricka) o dost lepsi nez v kine. Obraz je hladsi, barvy lepsi a celkovy dojem z obrazu mam lepsi nez v kine...on mi tvrdi, ze mam zajit k doktorovi

Jak jste na tom vy? :)
D@vid
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 30. 8. 2008 22:49:27
Bydliště: Brno

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod d.f.h v středa 10. 9. 2008 16:55:14

Naposledy jsem byl v kině na The Dark Knight, předtím na The Simpsons Movie. Pokaždé jsem měl chuť fyzicky inzultovat promítače, protože něco tak roztřeseného a rozmazaného jsem prostě nemohl snést. Obojí Village Cinemas Anděl. Do kina už asi deset let chodím s frekvencí maxiálně dvakrát do roka, protože se vždycky takhle naštvu.

Takže pro mě je Blu-ray jasná volba :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod Nick007 v středa 10. 9. 2008 17:12:11

Obraz je jednoznačně lepší na Blu-Ray. Pro mě to ale nic nemění na tom, že kino je kino. A v kině to je hlavně o krapet dřív :)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod d.f.h v středa 10. 9. 2008 17:23:55

Tak to já si radši počkám na kvalitní zážitek. Kromě toho až budu mít doma projektor a 3m plátno, budu mít doma kino :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod Nick007 v středa 10. 9. 2008 17:46:12

Já z kina kupodivu kvalitní zážitky mám, většinou zajdu jednou za týden nebo 14 dní do Palace Cinemas/Village Cinemas na Andělu nebo do Cinestaru v Hradci Králové a nesedám si do první řady, abych hledal vady v obraze. S kvalitou obrazovou i zvukovou jsem opravdu spokojený. Ale asi to je tím, že doma nemám FullHD projektor a drahé kvalitní bedny nejlíp v samostatné místnosti (až časem :D ), takže de fakto nemám s čím porovnat. Obraz na plazmě je jiný, i když filmový zážitek z ní mám stejně dobrý. A navíc jsem rád, že do kina zajdu, protože bez diváků by nebyly filmy ;)
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod Hawkeye v středa 10. 9. 2008 18:20:58

Je to případ od případu. Pokud má Blu-ray nadprůměrně dobrý obrazový přepis, pak se domácí zážitek už výrazně blíží tomu z kina, pokud se podaří vyrobit Blučko s "referenčním obrazem," pak to může být i o něco lepší než kino, ale takto kvalitních vydání je zatím velmi málo, převládají velmi dobré nebo "jen" dobré obrazové přepisy. Nemluvě o tom, že nejde o to vidět film, ale hlavně "jít do kina," na tom žádná supertelevize/projektor/přehrávač nic nezmění.

Navíc, v sobotu jsem byl na filmu "Hellboy 2: Zlatá armáda.". Bylo to v Cinestaru v tom největším sále a připadalo mi, že obraz je nějak ostřejší a vůbec celkově lepší než bývá obvykle. Že by to byla nějaká reakce na Blu-ray a pokus nenechat se "dohnat a předehnat?" :-)
Hawkeye
100+
100+
 
Příspěvky: 142
Registrován: sobota 15. 3. 2008 0:40:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod tomiisek v středa 10. 9. 2008 18:40:00

D@vid píše:Podle meho nazoru je obraz na Blu-ray (mysleno na 1080p TV nejake vyssi rady, 1m uhlopricka) o dost lepsi nez v kine. Obraz je hladsi, barvy lepsi a celkovy dojem z obrazu mam lepsi nez v kine...on mi tvrdi, ze mam zajit k doktorovi


By mě zajímalo, jak se říká doktorům se specializací na blu-ray a kinoprojekce :mrgreen:
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod derek v středa 10. 9. 2008 19:22:19

tak teda...pro mě je to jasný, domácí kino je výrazně lepší jak ve zvuku tak v obraze, prostě fullhd projekce fakt nemá chybu - nicméně, kino vítězí v jedné věci, je to společenská událost - prostě jdeme do kina :)
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod D@vid v středa 10. 9. 2008 19:27:55

No jasny, taky zajdu s kamaradama rad do kina, potom o tu kvalitu "az tak nejde". Ale jsem rad, ze to nekdo vidi stejne jak ja. U doktora jsem byl, zacal po me hazet modry placky a ze pry jestli jeste jednou reknu kino, tak me posle do Bohnic :D
D@vid
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 30. 8. 2008 22:49:27
Bydliště: Brno

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod D@vid v středa 10. 9. 2008 19:32:12

Juta píše:No řekl bych, že kino vítězí hlavně svojí velikostí plátna, které dokáže vtáhnout do děje mnohem líp než jakákoli televize nebo projektor v běžných domácích podmínkách. Kino je prostě kino. A proto do něj lidi chodí.


jasny, ale kdyz srovnas jednoduse kvalitu obrazu (rozliseni, barvy, proste jeho podani) , tak co u tebe vyhrava?
D@vid
0+
0+
 
Příspěvky: 10
Registrován: sobota 30. 8. 2008 22:49:27
Bydliště: Brno

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod derek v středa 10. 9. 2008 19:44:19

při přímém srovnání technických parametrů jednoznačně vyhrává domkino - alespoň u mě v konfrontaci s palace cinema ( P.C. ) v hypernově v brně

zvuk v kině je téměř mono, o nějakém stěhování zvuku a efektech ( kromě megabasů!! ) si může P.C. jen zdát...a obraz ? plno ruchů, většinou nedokonalá ostrost...

nicméně v psychologii je lepší klasické kino...jde prostě o ten pocit, že "jdeme do kina"...jde o sdílení zážitku s ostatníma
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod st39.6 v středa 10. 9. 2008 20:50:27

kino je bezpochyby zabavnejsi zazitek, musi byt ale dobre vybaveny a nastaveny. on problem promitani neni jen v tom, ze je rozostrena promitacka, ale pas je vetsinou kopie treti nebo ctvrty generace, nekolikrat jeta, takze uz ma fyzicky vady na krase. navic kino je plny blbcu - k smrti nenavidim kdyz nekdo jde pozde/mluvi/telefonuje/hejbe se vedle me/zamnou/predemnou ;) ...
na druhou stranu domaci podminky jsou bezpochyby pohodlnejsi, koukate na scan puvodniho negativu, obraz je samozrejme ostrejsi a technicky "zdravejsi".
dobry kino je super, ale takovejch je malo. kazdopadne furt je to bombastictejsi zazitek, jen je v nem oproti domacim podminkam mnohem vic rusivejch faktoru
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod martinhamr v čtvrtek 11. 9. 2008 11:16:48

Já upřednostňuji domácí kino. A je to určitě věkem,mladší návštěvníci zdejšího fóra určitě rádši chodí do kina.A my starší si v klídku posedíme doma,třeba u kafíčka,pivečka,oříšku a podobně.Každému co mu vyhovuje.Nehledě na to že v tom hraje kvalita komponentů a to tak že zásadně :!:
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod tomiisek v čtvrtek 11. 9. 2008 11:29:16

Juta píše:Kino. Cokoliv jiného je jen chabá náhrada. Alespoň po obrazové stránce.


To by mně zajímalo konkrétně které kino. Ve všech, v kterých jsem v Praze byl, jsem zuřil nad mizernou kvalitou kopií, roztřeseným a rozostřeným obrazem, nečistotami v obraze a slepkami. Pokaždé si v kině během filmu říkám, už aby to vyšlo na DVD, aby člověk mohl sledovat pouze film a nemusel útrpně ignorovat to ohromné množství nedostatků. Naštěstí do kina chodím jen párkrát do roka, ale pokaždé si říkám, jak může úplně nový film vypadat tak tragicky, resp. proč do kin chodí tak mizerné kopie... Kino vede nad domácí sestavou pouze v případě promítání starších filmů ze 16 mm kopií, tam k tomu ty nedostatky patří. Nikoli však v moderních multikinech u nejnovějších velkofilmů.
Filmy: Oppo BDP-83SE + Cambridge Audio 840A + Marantz SR6003 + Canton Chrono 509 + Canton Chrono 507 + Mitsubishi HC5500
Hudba: Cambridge Audio 740C + Cambridge Audio 640T + Cambridge Audio DacMagic + Pioneer PL990 + BV Audio Headamp + AKG K701
Uživatelský avatar
tomiisek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1791
Registrován: pátek 1. 2. 2008 14:25:47
Bydliště: Praha 4

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod derek v čtvrtek 11. 9. 2008 12:16:10

aboslutní souhlas s tomiiskem

domácí kino je na tom fakt líp, hele, já osobně mám uhlpříčku 2,6m, sleduju ji ze vzdálenosti cca 3,3m, u mě je velikost obrazu ( relativně ) stejná, jako v kině s tím rozdílem, že je výýýrazně čistější, ostřejší a bez artefaktů ( škrábance apod ) !!! o zvuku se nemá ani cenu bavit, protože to co kamenné kino nabízí je bída a utrpení... :(

to juta
fííha na čem si doma pouštíš dvd, když je obraz z kina lepší ??? :shock: :mrgreen:
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod lukasx v čtvrtek 11. 9. 2008 12:57:20

Souhlasim s nazorem ve prospech domaciho kina.
Naposledy jsem byl obrovsky natesenej na Temnym Rytirovi v novym multikine ve Zline. Film byl naprosto uzasny, ale stejne jsem si nekolikat rekl, ze se strasne tesim az si ho pustim doma pres projektor s poradnou aparaturou z pohodlneho kresla a lahvinkou vina po ruce. Takze na vanoce budu teprve v sedmem nebi.
PS: kdyz uz jsem u toho filmu, mel jsem tam vesely zazitek. Nejaky tatik vzal sveho asi desetileteho syna sebou. Pri prvnim objevenim se Jokera se za mnou ozval detsky smich (jee, je tam sasula) - po deseti minutach se hoch jiz nesmal, po pul hodine odesel i s nastvanym otcem. Jo nekdy je rating dobra vec.
lukasx
100+
100+
 
Příspěvky: 111
Registrován: středa 16. 1. 2008 21:20:41

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod JIHORDA v čtvrtek 11. 9. 2008 15:49:15

V kině jsem byl za posledních 5 let pouze jednou. Na Potterovi ze studijních důvodů. Už v prvních vteřinách jsem věděl, že projektor, zvláště br a full má nesrovnatelně dokonalejší obraz. Barvy, rozlišení, kontrast, to vše v kině nijak zvlášť nevyniká. Společenská událost to pro mě není nikdy, neboť šustění, komentáře lidí mě přivádějí k šílenství. Zaručeně si přede mě sedne člověk co bude žvýkat žvýkačku, mlaskat a šířit kolem sebe odér. Za mnou bude sedět malý klučina, co bude stereotypně kopat do mého sedadla...tak toto NE! Ovšem prosvícený celuloid v promítačce je opravdu to pravé ořechové. Obraz z filmového pásu je živý, to bohužel žádná tv ani projektor ještě vytvořit neumí. A nebo umí? Kdoví, jestli to není jenom psychologická domněnka??
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod JIHORDA v pátek 12. 9. 2008 6:58:10

Tak do Heršpic se ještě vydám!
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod pavelz v pátek 12. 9. 2008 8:53:25

Já osobně také preferuji sledování filmů doma. Občas zajdu se synem do kina, ale co jsem byl v Praze (černý most, flora) tak si nemůžu pomoct, ale obraz je vždy rozmazaný a hlavně zvuk je zbytečně moc hlasitý včetně subwooferů, který v podstatě jen vydávají monotónní dunění.
Nicméně vyjímka se přesto najde a to když jsem o prázdninách byl v Mladé Boleslavi v Bondy centru, kde je multikino CineStar. Obraz celkem ostrý a zvuk taky celkem šel.
LCD Samsung LE40R71B; DVD Panasonic DVD-RA61, Panasonic DVD-S52; Receiver ONKYO TX-DS595; Repro: front Dantax Octava 30, center Dantax C10, surr. Dantax Ocatava 10, sub. Jamo E6SUB
pavelz
0+
0+
 
Příspěvky: 33
Registrován: středa 16. 1. 2008 12:59:10

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod derek v pátek 12. 9. 2008 10:45:16

Tak do Heršpic se ještě vydám


šetři kroky Jihordo, protože tím Juta myslí hypernovu/olympii...a tam to stojí za prd...

to juta

nevím kams dal oči, ale VIP premiéry rozhodně nejsou v olympii v pondělí odpoledne :mrgreen: , pokud si dobře pamatuju, tak je tam zlevněné vstupné... :roll:
obraz a zvuk jsou v olympii na tak mizerné úrovni,že to nemá ani cenu komentovat, to už to zahrajou líp zpravidla i geniusy...ta "báječná akustika" zni téměř mono, o tom, že by za tebou v kině něco baflo si můžeš jen zdát. subwoofery jsou předimenzovanýa místo hlubokých tónů jen vytrvale duní... ( ale efektně, to uznávám, fakt to člověka vmáčkne do křesla, který je hodně pohodlný )
a obraz je tam plný ruchů a neostrý...oproti domkinu ( fullhd projektor ) nemá olympie šanci !!!

kinokavárna je v černých polích, ale to je prostě úplně jiný druh kina, nelze srovnávat
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod JIHORDA v pátek 12. 9. 2008 15:06:44

derek píše:
Tak do Heršpic se ještě vydám


šetři kroky Jihordo, protože tím Juta myslí hypernovu/olympii...a tam to stojí za prd...

to juta

nevím kams dal oči, ale VIP premiéry rozhodně nejsou v olympii v pondělí odpoledne :mrgreen: , pokud si dobře pamatuju, tak je tam zlevněné vstupné... :roll:
obraz a zvuk jsou v olympii na tak mizerné úrovni,že to nemá ani cenu komentovat, to už to zahrajou líp zpravidla i geniusy...ta "báječná akustika" zni téměř mono, o tom, že by za tebou v kině něco baflo si můžeš jen zdát. subwoofery jsou předimenzovanýa místo hlubokých tónů jen vytrvale duní... ( ale efektně, to uznávám, fakt to člověka vmáčkne do křesla, který je hodně pohodlný )
a obraz je tam plný ruchů a neostrý...oproti domkinu ( fullhd projektor ) nemá olympie šanci !!!

kinokavárna je v černých polích, ale to je prostě úplně jiný druh kina, nelze srovnávat

Jo, tak tam nepůjdu :D
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod JIHORDA v pátek 12. 9. 2008 15:28:35

tak to přece jen zkusím:))) Sice nejsem VIP, ale já nějaký ten škrábanec na filmu unesu, je to nakonec skvělá patina:))
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod derek v pátek 12. 9. 2008 16:28:33

tak ti garantuju, že patiny si vážně užiješ

to juta :
nenech se vysmát, olympie je celkem tragická...ta kvalita tam opravdu není nic moc, rozhodně nedosahuje blurey
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod Nick007 v pátek 12. 9. 2008 17:13:29

Co Gold Class? Máte někdo zkušenosti s audivizuální kvalitou?
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03

Re: Blu-ray vs Palace Cinemas :)

Příspěvekod derek v pátek 12. 9. 2008 17:58:37

tak kamarádíčku, právě proto, že do kina občas! zajdu, vím co můžu psát a co ne...a doma na plátně ten obraz je výrazně lepší, zrovna tak i zvuk*, na to se kino nechytá...jediný lepší kino je IMAX 3D, to je ovšem o jiné technologii. přesvědčovat tě nebudu, nemá to cenu, Jihorda ( např, protože byl majitelem projektoru ) ví, o čem mluvím, ta kvalita pořádnýho DOMKINA je prostě jinde...ale jestli si BD pouštíš na malé tv ( rozuměj, i 100cm je málo na kino! ) tak ti kamenný kino musí připadat skvělý a nepochopíš to...

mimochodem, vzhledem k tomu, že je diskuze o KINO x DOMKINO, je toto srovnání relevantní, capišto ??

což jsi sám uznal o pár příspěvků výš

p.s. a takový pindy o hloupostech si nech od cesty, to na forum nepatří, bavme se pouze o faktech - bez ironie a urážek
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Obecné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron