Stránka 1 z 1

Novostavba - kabely, umisteni TV a projektoru, repro

PříspěvekNapsal: čtvrtek 17. 6. 2010 17:35:45
od map001
Potřeboval bych trošku poradit s některými detaily s naším právě rozestavěným obývákem:

- Půdorys je v příloze
- V podlaze je veden husí krk od TV k protější stěně. Jak ale nachystat nějak obecně kabely (nebo husí krky) na protější stěně kvůli repro? Stačí 2 satelity, umístěné v horní výšce místnosti a to v rozích? Zatím nemám rozmyšleno jaký systém tam nakonec bude.
- Je možné umístit projektor tak aby promítal na pravou stěnu (je tam francouzské okno - přes to by se přetáhlo plátno). Důvod: nad televizí je šikmý strop a plátno by se tam moc extra nevyjímalo). Jediné co mě napadlo je, že by se mi pak pletl zvuk - to co jde v televizi zepředu, bych měl u plátna zprava, atd. To by bylo asi u některých filmů s 3D zvukem nepříjemné.

Re: Novostavba - kabely, umisteni TV a projektoru, repro

PříspěvekNapsal: pátek 18. 6. 2010 9:00:53
od Papinak
Pokud umístíš plátno mimo poslechový prostor tak, že budeš sedět proti plátnu a hlavní repro nebudeš mít naproti sobě, tak tím úplně zabiješ filmový zážitek. Pokud už by nebylo jiné zbytí, tak bych dal radši repro tak, aby bylo použitelné pro plátno a ne pro televizi. Nejlepší by ovšem bylo zavěsit to plátno nad TV. Myslím, že ten tubus, ve kterém je srolované zase tak nezvhledný není.