HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

LCD vs plazma

Pokud dotaz nepatří ke konkrétní zobrazovací technologii, pak patří sem. Zde je také místo pro různá srovnání a polemiky mezi LCD, PDP a tak dále.

LCD vs plazma

Příspěvekod shark v pondělí 5. 5. 2008 13:31:10

tak nejak koukam po nove televizi a nejak uz nevim jakou technologii.
stale prehodnocuji jestli lcd nebo plazma, jestli uz ted koupit neco FullHD nebo ne.
nicmene , kdyz uz se ted delaji i plazmy ve FullHD , coz bylo pro me omezeni abych byl pripadne pripraven na budoucnost, stale premyslim, jaka technologie dava lepsi obraz.

v soucasnosti bych TV vyuzil predevsim na bezne vysilani, obcas dvd.
nechci vyvoalat nejakou vasnivou diskusi,ale zda se mi, ze ma plazma proste lepsi obraz.
ale mozna je to jen muj dojem.

jake zasadni vyhody ma tedy LCD ?
- zatim me napada jen spotreba. ale v mem pripade to neni podstatne
- mozna zivotnost ? i kdyz 100 000 hodin (pokles jasu na 50%) u plazmy je doooost dlouho.
- ??
shark
50+
50+
 
Příspěvky: 82
Registrován: pondělí 5. 5. 2008 13:18:00

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod st39.6 v pondělí 5. 5. 2008 16:55:48

to ti nepride, plazma ma lepsi obraz jak lcd. a pokud chces koukat na DVD a SD vysilani, neni co resit - plazma je nej reseni :)
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod martinhamr v pondělí 5. 5. 2008 17:40:56

Jk říká klasik :) (krtek) LCD hraje nejlépe,když je vypnuté ;) A toho se držím...
www.gsluka.cz mrkněte...
Uživatelský avatar
martinhamr
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1251
Registrován: čtvrtek 20. 12. 2007 15:45:11
Bydliště: Praha 5

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod Tony v pondělí 5. 5. 2008 18:20:58

Naprostý souhlas s oběma výše diskutujícími ... Na účel, který jsi popsal, tak zcela jednoznačně plazmu! Už jsem to tady psal, že bych vám přál vidět často ty kyselé ksichty, když si klienti nenechají poradit a svou starou CRT nahradí novým LCD ... Hlavně ted' při hokeji a následně fotbalu budou asi často vzpomínat na svou předešlou "obyčejnou" TV.
O (ne)kvalitním pohybu a (ne)černé barvě se u LCD nemá cenu ani bavit. Tohle je nekonečné téma u všech diskuzí ... A nic na tom nemění nové generace LCD, jelikož ani výrobci plazem nespí!
A co se týká životnosti nebo spotřeby, tak 100.000 hodin zcela jistě nevydrží žádná trubice v LCD, stejně tak si u plazem "smaž" 1/4 až 1/3 ze spotřeby, která je uváděná, jelikož plazma má jako jediný typ TV proměnlivý příkon, narozdíl třeba pravě od LCD, kde je uváděný příkon trvalý. Srovnej stejné úhlopříčky a příkon a uvidíš, že ten rozdíl v neprospěch plazmy je zanedbatelný ... ;)

A pozor na obchod, podsvětlené LCD v osvětleném obchodě hraje VŽDY ostřeji a lépe, než plazma. Ale při večerním sledování doma je to naprosto opačně ... :!:
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod Fox v pondělí 5. 5. 2008 20:49:27

No já bych to zase tak jednoznačně neviděl.Obě technologie mají svoje pro a proti a záleží hlavně na jaké účely ta tv bude používána.Zase třeba ani full HD plasma prostě nemá čistou bílou barvu-vždycky je to do šeda.A i přesto že x-lidí tvdí jak je plasma odolná vůči vypalování obrazu, tak z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že i nové modely tímto neduhem stále trpí-tzn. pro hráče aby denně třeba 3hodky jezdily závodní hry kde je HUD vysvícenej po celou dobu hraní tak na tom displeji to je vidět-ikdyž se to pak dá přepálit jiným obrazem ale myslím že při dlouhodobým opakovaným jevu vypálení hrozí.Jinak asi určitě platí že v levnější cenové kategorii se dá pořídit poměr výkon/cena lépe plasma ale ve vyšší kategorii už se dá přemýšlet.Každopádně ideální je vědět přesně co mi na té či oné technologii vadí nebo ne a pak mít možnost porovnání-ono každýmu se líbí něco jinýho...
Moje Blu-ray kolekce a výbava:viz odkaz
Uživatelský avatar
Fox
100+
100+
 
Příspěvky: 178
Registrován: sobota 16. 2. 2008 13:45:24
Bydliště: Přerov

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod shark v úterý 6. 5. 2008 14:15:20

dobra tedy. "vybral" jsem si teda plazmu... ;)
nemzte zkusenosti, jak bud ena HD Full ( 1920x1080) plazme videt obraz z normalni tv ( dvb-t) ?

ptam se na to proto, ze jsem onehda chtel v datartu aby mi to prepli z toho HD signalu na klasickou televizi a prodavac mi rekl ze to nejde, ze je to slozity, bla bla bla.
ocividne se se mnou nechtel moc zdrzovat. nechtel jsem se hadat, tak se na nej vykvajznul.

uvazuji totiz o plazme, 42-50", koukat na to budu asi ze 3.5-4 metru a mam strach , aby obraz z dvb-t nebyl nejakej hodne spatnej. to by me doma hnali..
do budoucna bude urcite lepsi FullHD, nicmene koukat do ty doby na kostickovanej pripadne nejak rozpitej tv obraz by asi nebylo idealni.

uvitam proto vase zkusenosti, pripadne nazory.
shark
50+
50+
 
Příspěvky: 82
Registrován: pondělí 5. 5. 2008 13:18:00

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod Tony v úterý 6. 5. 2008 19:05:44

To rozhodnutí, kterou technologii si koupíš je zcela na tobě. Nikdo tě nebude přemlouvat, jsou to jen dosavadní zkušenosti z těmito typy zobrazovačů, nic víc ... ;)
Ale pravda je taková, že současný běžný televizní signál vyzní o něco lépe na přístrojích s logem HD Ready. Samozřejmě, není to tak dramatické a u kvalitního signálu v DVB-T se ten rozdíl téměř srovnává, ale právě díky tomu Full HD rozlišení a poměrně složitému přepočítávání to mírně poznat jde ... Ovšem pokud budeš mít vysílání ve Full HD nebo filmy na BD discích, tak si budeš "rochnit" ... I když připouštím, že to "běžné" vysílání ve Full HD ještě nějakou dobu potrvá ... :roll:
Uživatelský avatar
Tony
300+
300+
 
Příspěvky: 338
Registrován: pátek 28. 12. 2007 17:25:37
Bydliště: Bohumín, Czech Republic

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod pavelz v středa 7. 5. 2008 10:16:37

zkus se podívat na nějaké recenze třeba sem http://www.hdtvtest.co.uk/

Jak už bylo řečeno každá technologie má svá pro a proti. Rozhodně je nejlepší si osobně vyzkoušt jaký obraz ti bude vyhovovat. Taky bych se při výběru zaměřil na kvalitu zpracování obrazu z různých zdrojů tj. TV, DVD a Blu-ray a to hlavně na zobrazení pohybu.
LCD Samsung LE40R71B; DVD Panasonic DVD-RA61, Panasonic DVD-S52; Receiver ONKYO TX-DS595; Repro: front Dantax Octava 30, center Dantax C10, surr. Dantax Ocatava 10, sub. Jamo E6SUB
pavelz
0+
0+
 
Příspěvky: 33
Registrován: středa 16. 1. 2008 12:59:10

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod Capo v úterý 20. 5. 2008 20:26:18

Jak píše Fox, to vypalování tam je stále, nevim teda jak u těch nejnovějších generací, ale i u té loňské už se hlásalo, jak je to ošetřený, ale po 3/4 roce užívání plazmy, už tam mám "lehce" vypálený dva pruhy od titulků, který jdou od středu do ztracena (logicky) a popravdě už mě to začíná trošku srát, páč už se toho dá všimnout i během filmu v tmavých (pruhy už nepodají takovou černou, jak okolní pixely) nebo naopak "bílých" scénách (kdy zas nepodají už takovou bílou, jak okolní) a bude to jenom horší, wtz.Je fakt, že na tom sleduju z 99 procent jenom filmy a seriály s titulkama, a že jsem jich na telce už viděl dost za těch 3/4 roku (těžko odhadnout, ale cca 50 filmů + všechny série Lostu, Sopranovců!, BSG, Dextra, PB, a ještě zepár epizod jiných seriálů, takže si ty hodiny zobrazování titulků můžete spočítat, bude jich dost :) ) ale teda nečekal jsem to tak rychle....stejně tak ty závodní hry, hrál jsem jenom demo F1, kde jsou 2 okruhy z 19 (myslim)a můžu říct, že ten otáčkoměr tam byl po cca 3 hodinách hraní v kuse vždycky TAK vypálenej, že mi málem vypadly oči z důlku, tak jsem to hned radši vypnul a spustil "signální vzor" ("léčba" obrazovky) a naštěstí trvalý stopy po otáčkoměru tam nevidím, ale i přes zábavnost hry si plnou asi radši nekoupim, protože vidět v pravym dolnim rohu při sledování filmů otáčkoměr, to jako fakt néé :)....tim samozřejmě nijak nechci sharka odrazovat od koupě plazmy, jenom sděluju svoje zkušenosti, ať pak neni nasranej, že se to fakt tak strašně vypaluje.....sere mě to, ale i přesto stejně půjdu příští rok zase do plazmy :D , protože spojení Pioneer-Panasonic bude určitě bezkonkurenční, i`m man of faith :D

....jinak s tou bílou-šedou barvou nevim, ale když vidim vedle sebe "bílou" plochu mojeho Samsung monitoru a BÍLOU obrazovku na plazmě, tak ta na LCDčku vypadá jak žlutá, a na plazmě je to ta pravá bílá, takže nevim, na jakých plazmách se dá vidět bílá šedá, ale minimálně kontrast 15000:1 asi musí být, aby bílá bílá byla :D
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod HD-Junkie v úterý 20. 5. 2008 20:32:53

No to vypalování u plazem je dost problém :roll: Já jsem koupil LCD TV SHARP, která má suprovej obraz, myslim že lepší než jakákoliv plasma. Na hry je fantastická a nemusim se bát vypálení. ;)
Uživatelský avatar
HD-Junkie
50+
50+
 
Příspěvky: 91
Registrován: pátek 11. 1. 2008 18:01:54
Bydliště: Praha 4

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod Capo v úterý 20. 5. 2008 21:16:39

LCD má těch problému ale víc a možná ještě zásadnějších, ale proti gustu....
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod HD-Junkie v úterý 20. 5. 2008 21:18:49

Capo píše:LCD má těch problému ale víc a možná ještě zásadnějších, ale proti gustu....


Já vim, že LCD Technologie neni dokonalá ale myslim, že tyhle LCD SHARP už jsou dost v pohodě, třeba oproti plasmám nedejbože plasmám od Panasonicu :cry: .....
Uživatelský avatar
HD-Junkie
50+
50+
 
Příspěvky: 91
Registrován: pátek 11. 1. 2008 18:01:54
Bydliště: Praha 4

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod Krtek v úterý 20. 5. 2008 21:25:29

Jak může být LCD oproti plazmě v pohodě ??? Pořád nějak nemohu přijít na chuť Tvému svéráznému smyslu pro humor. LCD hraje dobře jen když je vyplá. :lol:
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod HD-Junkie v úterý 20. 5. 2008 21:28:06

Krtek píše:Jak může být LCD oproti plazmě v pohodě ??? Pořád nějak nemohu přijít na chuť Tvému svéráznému smyslu pro humor. LCD hraje dobře jen když je vyplá. :lol:


No tak jí nech vypnutou :mrgreen:
Uživatelský avatar
HD-Junkie
50+
50+
 
Příspěvky: 91
Registrován: pátek 11. 1. 2008 18:01:54
Bydliště: Praha 4

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod Capo v úterý 20. 5. 2008 21:31:30

Krtek píše:LCD hraje dobře jen když je vyplá. :lol:


tohle je hláška hodná podpisu, nebude ti vadit, když si to tam připíšu? :)) A jseš originátorem nebo to neni tvoje? :)
"Fry pojď s námi ven."
"Proč? Vždyť ta televize má větší rozlišení než reálnej svět!"

Blu-ray
Obraz jak skalpel
Zvuk jak břitva
Řinčení kapel
Vítězná bitva!
Uživatelský avatar
Capo
750+
750+
 
Příspěvky: 761
Registrován: středa 19. 12. 2007 19:37:53
Bydliště: Brno

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod Krtek v úterý 20. 5. 2008 21:36:07

Tuhle hlášku s oblibou používám i na jiných fórech když se mě někdo snaží přesvědčit že LCD má lepší obraz než plazma.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod shark v pondělí 9. 6. 2008 13:43:07

tak jsem byl vcera jen tak se podivat do elektroworldu, na placaty televize.
teda reknu vam, padla na me tak nejak deprese.

pokud na tv bezel klasickej program (dvb-t) nebo dvd , tak ten obraz byl fakt spatnej. televizi tam byly mraky, ale fakt nevim co bych si vybral. a to jsem se to snazi sledovat ze vzdalenosti kolem 2-3 metru.

nejvic me zaujalo srovnani 3 tv, kdy 2 byly lcd a 1 plazma. stejna uhlopricka 42", stejnej program. lcd bylo od lg a sharp, rozliseni nejakejch 13xx na neco. plazma byla od panasoniku, rozliseni 1024 x 7xx.
zdroj signalu bylo asi nejaky dvd a musim zcela nestrane rict, ze v danou chvli nejlip dopad panasonik, lg naprosta bida anekde uprostred byl sharp.

pak tam na spouste tv bezelo dvd "300,bitva u thermopyl". no reknu vam, zadna slava. dokonce u philipse s tim sviticim rameckem to bylo takovy nejaky divny i co se pohybu tyce. takovy nejaky neprirozeny...

vim ze se v takovejhlech obchodech asi moc namazou s nastavovanim parametru, lidi si to stejne koupej, ale teda reknu vam,osobne bych hodne vahal.

jako nahrada klasicky tv na standardni tv program se mi kdysi nejvic libil nejakej plazma panasonic, uhlopricka asi 37", a obraz byl od normalni tv temer k nerozeznani. fakt sem zacal uvazovat ze je nanic velka uhlopricka a velky rozliseni.

no nic. neberte to jako pokus o flame, jen jsem tak napsal co se mi honilo hlavou pri navsteve obchodu. bylo to ciste subjektivni hodnoceni aniz bych preferoval nejakou znacku nebo technologii. jen jsem si proste predstavoval, ze jsem na nakupu tv a ze si podle nejlepsiho obrazu neco vyberu.... :shock:
shark
50+
50+
 
Příspěvky: 82
Registrován: pondělí 5. 5. 2008 13:18:00

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod Dave v pondělí 9. 6. 2008 20:12:01

a právě od toho tady toto fórum je né... Aby každý vyjádřil svůj názor... ;)
... je mnoho věcí mezi nebem a počítačem
Uživatelský avatar
Dave
400+
400+
 
Příspěvky: 403
Registrován: čtvrtek 27. 12. 2007 18:12:35

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod JIHORDA v úterý 10. 6. 2008 7:41:23

SHARK - včerejší návštěvy po Electroworldu a následně po Datartu pro mě dopadly obdobně. Čím víc člověk prochází lesem plasem a lcd, tím míň má všechno nějakou logiku. Hrají vedle sebe dva panely, na první pohled je na levém panelu lepší obraz, přijdeš blíž, ale levý panel je LCD hd ready, pravý panel, kde je obraz máznutější, šedivější je plasma full hd...no dobře říkám si, to bude nastavením. Na všech dalších lcd okolo úhlopříčky 80cm běží Příběh rytíře, též nevyzkoumám zdroj, jestli z dvd nebo db, ale každopádně je obraz naprosto odstrašující. Další zkoumání a porovnávání mě už nebaví. Paradoxně jsem našel nejlepší obraz na lcd Sharp, kde šla nějaká promo smyčka s houslistou. To už bylo z bd, obrázky statický, takže nemožno vidět jak vypadá akční pohyb. A pak, kdovíjak by na ní vypadalo tv vysílání...Tak už jsem zbytek jen tak bezcílně probloumal s asi ještě třemi dalšími bezradnými lidmi. Čekat, že si mě všimne personál a poskytne mi fundované rady, předvede nastavení, signál hd apod..je naivita. Potom jsem šel do Datartu, kde se situace jenom opakovala, na všech tv stejná smyčka s cvičícími dívkami, někde více, někde méně rozmazané, nevábné, ke koupi vůbec nevybízející. O personálu ani nemluvím. Když už náhodou šel někdo okolo, čučel doslova do země...to už jsem toho měl dost. Zasmál jsem se ještě obřímu lcd panelu s rozmazaným obrazem za 999 999kč a rychle jsem švihal pryč. Plasmu odkládám...
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod Krtek v úterý 10. 6. 2008 22:31:25

martinhamr píše:Jk říká klasik :) (krtek) LCD hraje nejlépe,když je vypnuté ;) A toho se držím...


Vidím že moje hláška je už na tomto webu téměř kultovní. Jeden jí má v podpisu, druhý ji cituje :mrgreen:

Všechno je otázkou priorit.Já teď dělám vový obývák a ložnici. V ložnici bude určitě LCD. Na "snídani s Novou" to stačí :mrgreen: V obýváku pak plazma se 7.1 aparaturou. Tam není co řešit. Akorát se držím trošku při zemi a nejásám nad Full HD.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod Krtek v úterý 10. 6. 2008 22:39:34

shark píše:dobra tedy. "vybral" jsem si teda plazmu... ;)
nemzte zkusenosti, jak bud ena HD Full ( 1920x1080) plazme videt obraz z normalni tv ( dvb-t) ?

ptam se na to proto, ze jsem onehda chtel v datartu aby mi to prepli z toho HD signalu na klasickou televizi a prodavac mi rekl ze to nejde, ze je to slozity, bla bla bla.
ocividne se se mnou nechtel moc zdrzovat. nechtel jsem se hadat, tak se na nej vykvajznul.

uvazuji totiz o plazme, 42-50", koukat na to budu asi ze 3.5-4 metru a mam strach , aby obraz z dvb-t nebyl nejakej hodne spatnej. to by me doma hnali..
do budoucna bude urcite lepsi FullHD, nicmene koukat do ty doby na kostickovanej pripadne nejak rozpitej tv obraz by asi nebylo idealni.

uvitam proto vase zkusenosti, pripadne nazory.



Na Full bude vypadat DVB-T hrozně. Pokud Ti jde primárně o sledování TV programů, tak kup HD Ready a k tomu satelit na kterém naladíš české programy. DVB-T je hrozně komprimované a mazanice jde vidět i na klasických CRT TV. Prostě pokud chceš HD TV s velkou uhlopříčkou, SD signál musí být co nejkvalitnější. Navíc u satelitu je reálné vysílání v 720p, u DVB-T se toho u nás nedočkáme.
Krtek
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pátek 28. 12. 2007 21:31:42

Co koupit? LCD/Plasmu

Příspěvekod borisp v úterý 26. 8. 2008 21:58:03

Taky bych chtel slyset vas nazor. Chtel bych vymenit starou CRT televizi 55cm za nejakou Plasmu ci LCD. Jsem omezen uhloprickou max 32 palcu sirka televize totiz nemuze byt vetsi nez 85cm (nebudu predelavat cely nabytek ten je na rozdil od televize novy). Nejsem nadsenec na vetsinu filmu koukam jen jednou, protoze pak uz me nebavej - nemam je tudiz na DVD. Na DVD mam jen vecernicky pro deti nahrane z analog TV. Cenou jsem omezen tak max. 30k Kc.
Televizi pouzivame z 90% pro sledovani normalniho pozemniho vysilani ackoli mame digitalni satelit. Chci prejit na DBV-T. U deti v pokoji uz mam setop box takze trochu vim o co jde. Vubec ne pro hry skoro nehrajem a navic mame jen notebooky. Jestli dobre rozumim vsemu co jsem zde precetl nema pro me FULL HDTV vyznam.
Dosel jsem k nazoru ze jako nahrada CRT je plasma to prave. LG PG6000 32palcu je jedinna plasma v 32 palcu co jsem objevil.
Jinak i LCD co jsem videl jsou dobre, libila se mi napr. Ambilight verze Philipsu, ale vzhledem k nabytku kolem TV pro nas nema smysl - nema kam nasvecovat stenu.
Plus plasmy je i skleney povrch obrazovky mame 3 male deti. Myslite ze jsem uplne vedle a mam prece hledat nejakou LCD. Pocitam aby TV vydrzela alespon 5 let. Stara CRT mi bezi uz 15 let to od nove necekam. Co bude za 15 let si ani neumim predstavit.
Ani se neptam zda budu spokojen to urcite, protoze proti stare televizi to bude rozdil. Spis jestli prece jen nemam koupit neco jineho treba LCD. Nechtel bych utratit relativne dost penez zbytecne. Teda zbytecne to je urcite stara TV by mohla bezet jeste dlouho, ale prechod na DBV-T me k tomu privedl jinak bych to nedelal a povazoval to za zbytecnou investici. Dalsi settop box, nebo novou CRT s DBV-T uz ale kupovat nechci.
borisp
0+
0+
 
Příspěvky: 1
Registrován: úterý 26. 8. 2008 21:22:03

Re: LCD vs plazma

Příspěvekod st39.6 v středa 27. 8. 2008 17:02:20

imo bys mel jit do HD ready plazmy, na ty budou veci, na ktery koukas, vypadat nejlip. jak je to s velikostma nevim, ale i to LG bude lepsi, nez kdejaka LCD.

btw dneska sem si byl poslechnout repraky, co mam v uzkym vyberu ke koupi a v ty "poslechovce" meli Loewe. 46´ ve FullHD, pustili sme pres ni nejdriv Black Hawk Down, pak Cloverfield (oboji BD) a jeste nejaky DVDcka. Celou dobu sem pri pozorovaci vzdalenosti nejakyho metru a pul (a neco) myslel, ze koukam na plazmu ... a on mi pak rek, ze je to LCD. Kdyz sem koumal zapojeni a koukal na ni ze strany, tak mi to taky doslo (pozorovaci uhly ale mela stejne vyborny), kazdopadne cerna byla vyborna (v mistnosti bylo sero) a barevny podani jakbysmet ... hloubka obrazu byla taky famozni, ackoliv tomu ta "plazmovitost" imo chybela (o to vic se divim, ze mi to nedoslo). co by taky clovek nechtel za dveste klacanu ... ale stejne sem cumel, jak paradne hrala :?
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: Co koupit? LCD/Plasmu

Příspěvekod kolodej30 v čtvrtek 28. 8. 2008 11:35:49

borisp píše:Taky bych chtel slyset vas nazor. Chtel bych vymenit starou CRT televizi 55cm za nejakou Plasmu ci LCD. Jsem omezen uhloprickou max 32 palcu sirka televize totiz nemuze byt vetsi nez 85cm ...

Do 32" bych bral lepsi lcd, protoze ty vykazuji prave do tehle rozmeru dobre vykony
TV: PANASONIC TH-42PZ700EA Full HD 1080p
Audio:SONY STR-DA3200ES 7.1ch, Jamo C 607 a Pioneer S-V410 K
BD:PS3 250GB
Uživatelský avatar
kolodej30
100+
100+
 
Příspěvky: 107
Registrován: čtvrtek 14. 8. 2008 14:38:47
Bydliště: Praha

LCD vs plazma

Příspěvekod rozi v středa 5. 11. 2008 17:08:07

Když jsem si všiml tohoto založeného tématu, tak si neodpustím koment:

Už jsem dost alergický na tyto obě technologie. Ovšem předvším na LCD, které jak známo, původně vzniklo jen pro kancelářské učely, kvůli praktičnosti a skladnosti. Také zvládalo maximálně statické tabulky a texty. Na nějaké jiné profi učely stavěné nebylo a ani se o tom nepřemýšlelo. Jenže...
Bohužel jsou lidé lehce ovlivnitelné i oblbnutelné stádo oveček a výrobci toho rádi využívají. A tak vzhledem k tomu, že jim ty placky připadaly "cool", tak bez ohledu na kvalitu, či skutečné ne-schopnosti této technologie, na ně začínala být stále větší a větší poptávka. Výrobci si toho samozřejmě všimli a začali produkovat LCD ve velkém a také se snažili tuto technologii dále "vylepšovat" i přesto, že už při jejím vzniku bylo jasné, že to žádná sláva nebude. Dnes se z této technologie mačká maximum, které už značně naráží na limity. LCD zbytečně zpozdilo a zpožďuje nástup daleko pokročilejší technologie OLED, na kterou si kvůli spoustě vytvořeným výrobním linkám na LCD budeme, muset hodně dlouho počkat a to já jako příznivec skutečné kvality ve všech ohledech stále nemohu překousnout.

Omlouvá se za tento post, jestliže nabádá k "flejmu" - tak myšlen nebyl.
rozi
0+
0+
 
Příspěvky: 47
Registrován: úterý 4. 3. 2008 19:01:35

Další

Zpět na Obecné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron