HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

uživatelská recenze - Hellboy II

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

uživatelská recenze - Hellboy II

Příspěvekod derek v středa 25. 2. 2009 20:08:34

tak jsem si nechal nadělit k narozkám BD hellboye 2.

právě jsem se dokoukal na plátně a musím říct, že obrazově je to nááádhera. rozhodně jeden z nejhezčích disků, jaký jsem viděl. když se kouknu na Rudocha, nebo Modráka, ty jejich masky jsou naprosto dokonalý. vůbec celá nádherná obrazová kompozice je úchvatná...boj s fazolovým bohem, respektive jeho smrt - krása ( mimochodem mi ho bylo děsně líto ). obraz mi přijde docela prostorový, rozhodně se hodí jako demíčko pro návštěvy. v tmavých scénách nic nešumí a všechno je vidět, tenhle přepis si vážně zaslouží pochvalu - o to víc, že většina filmu se odehrává v noci ( ve tmě ). v žebříčku BD je zastoupený ve zlaté řadě.

zvuk je v nabídce v DTS-HD pouze v ang, v dts-dd pak v dalších jazycích včetně češtiny. a páč nejsem masochista, poslouchám originální zvuk s titulkama ( cz ). dabing je tragickej zatímco v originále je oslovení "red" ( dalo by se říct rudej, dabing to překládá jako červenej...no, asi nemusím říkat, že to moc do pusy nepadne ).
titulky - ty si teda zaslouží pochvalu, osobně si myslím, že jsou přeložený velmi čtivě a nezabíjej vtipy ( což není vždy samozřejmé ) tady mám jen jednu poznámku, copak není v moci tvůrců zvolit stejný fond písma, jako je v kinech ? celkem jsem se přistihl, že by mi vůbec nevadili kinotitulky, ty na dvd/bd jsou moc ostré a kostrbaté.
zvuk je ucházejicí a namíchaný tak, aby byly výbuchy i řeč stejně hlasité...což je přijatelné pro sousedy. prostorovost je v pohodě.

jinak disk je vybavený spoustou bonusů, z nichž jsou některé dostupné přímo z filmu, ukáže se symbol a po potvrzení se spustí aktuální bonus ), jedná o návrhy scén, režisérovi poznámky a návštěvy na natáčení...bonusy jsou vesměs zajimavé - některé jsou jen v SD, komentáře k filmu jsou neotitulkované, bohužel, ale při troše snaze jde pochytit o co jde. během pátrání po bonusech jsem narazil na možnost sestavit si vlastní komiks...vypadá to, že si rejža pohlídal, aby disk stál za to

co se týče samotného filmu...je jiný než jednička a rozhodně není špatný, ale to si uděláte obrázek sami, mě se moc líbil o ději se rozepisovat nebudu, jen si myslím, že na podruhé se vám bude film líbit víc, zkrátka bude víc příležitosí si vychutnat detaily v pozadí ( např na domácí základně rudocha ) a vůbec celkovou kompozici obrazu i občasné odkazy ( opět základna, nebo i úvodní vyprávěcí bitva, trošku mi to připomělo draculu F.F.Coppoly ) - mimochodem princ Nunien ví za co bojuje a celkem jsem mu držel palce, podle mě má pravdu.
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Hellboy II

Příspěvekod d.f.h v pátek 27. 2. 2009 9:16:57

Díky za recenzi, tenhle film si ji určitě zaslouží a já se k ní zatím ještě nedostal.

Tak co, kdo další se přidá a bude uznávaným uživatelem / rencenzentem? :idea:
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: uživatelská recenze - Hellboy II

Příspěvekod derek v sobota 20. 6. 2009 21:55:17

nikdo...asi se na filmy v HD dívám jen já :mrgreen:
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Hellboy II

Příspěvekod JIHORDA v neděle 21. 6. 2009 8:06:40

derek píše:nikdo...asi se na filmy v HD dívám jen já :mrgreen:


Teď jsem shodou okolností dokoukal na upscalovaný dvd Hellboy II a opětovně veliká spokojenost. Však jsi viděl na lcd! Je jasné, že blurejácké detaily chybí, ale opravdu dobrý dopočet upscalingu září. Čímž tu nechci dělat moc reklamu dvd - Blu ray je jednička!!.)))
Uživatelský avatar
JIHORDA
500+
500+
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtvrtek 17. 1. 2008 10:00:19
Bydliště: U Brna

Re: uživatelská recenze - Hellboy II

Příspěvekod derek v neděle 21. 6. 2009 10:32:28

klidně reklamu dělej. BD je sice prima, ale ta cena je zabijácká, takže jestli s tím něco neudělají, holt taky sbalím fidlátka a vrátím se k up-dvd.
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Hellboy II

Příspěvekod st39.6 v neděle 21. 6. 2009 19:06:44

d.f.h píše:Tak co, kdo další se přidá?


já já já :)

http://film.moviezone.cz/hellboy-2-zlat ... a/blu-ray/
šéfredaktor HDmagu, redaktor MovieZone a TVzone

Blu-ray positive

My Blu Collection: http://st39-6.dvdaf.com/owned/blu-ray
Uživatelský avatar
st39.6
1000+
1000+
 
Příspěvky: 1320
Registrován: pátek 21. 12. 2007 5:09:53

Re: uživatelská recenze - Hellboy II

Příspěvekod derek v neděle 21. 6. 2009 20:42:59

výborně...jen by to chtělo recenzi sem a nejlíp na něco, co jsem nenapsal já :)
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Hellboy II

Příspěvekod d.f.h v neděle 21. 6. 2009 20:54:38

derek píše:výborně...jen by to chtělo recenzi sem a nejlíp na něco, co jsem nenapsal já :)

Proč? Štěpán píše na HDmag.cz všechny recenze, které nepíšu já :-)
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: uživatelská recenze - Hellboy II

Příspěvekod derek v neděle 21. 6. 2009 22:12:30

ajo, to jsem nevěděl...
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Hellboy II

Příspěvekod Danoss110 v neděle 6. 11. 2011 18:25:50

Guillermo je prostě cvok. A proto ho máme rádi. Je to sice slabší než jednička, není to tak zajímavé, není tam takový potenciál, ale stejně to je pěkný film....
Nemáte rádi pokuty to asi nikdo ale teď už vám starosti dělat nebudou je tu Pojištění proti pokutám.
Jedete na dovolenou tak je třeba mýt Cestovní pojištění
Máte rádi své děti tak není nic lepšího než spoření.
Danoss110
0+
0+
 
Příspěvky: 20
Registrován: neděle 6. 11. 2011 17:52:22


Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron