HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

uživatelská recenze - Star trek - 2009

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

uživatelská recenze - Star trek - 2009

Příspěvekod derek v úterý 8. 12. 2009 1:10:09

Kapitánův deník. Hvězdný čas 7.prosince. Právě jsem se transportoval z půjčovny do mého domácího kina. Venku je tma, minulost je ztracená, přítomnost stojí za prd, co nám ukáže disk budoucnosti ??...

...FILM...

...Star trek. To je prostě fenomén. Buď ho milujete ( jako já ), nebo nenávidíte ( jako má přítulka ). Ať už je to tak, nebo tak, tenhle Trek Vám nabídne něco jiného, než ostatní. Nabídne akci. Totiž AKCI ! Tvůrce seriálů Ztraceni, Fringe, Alias a filmů Mission: Impossible III nebo Monstrum - J. J. Abrams - se rozhodl položit svůj život do rukou fanoušků. Tohle prostě není star trek. Je to akční, plný humoru, bez filozofie, s drobnými logickými chybkami...a je to stravitelné pro netrekies. Parádní jízda budoucností. Zapomeňte na nehybné postavy, zapomeňte na věčné vyjednávání. Zapomeňte na mírumilovnost. Je tady víc akce, než v celých Starwars dohromady. Tohle je Star trek XI !!!!

...OBRAZ...

film z budoucnosti si zaslouží kvalitní nosič. BD tomu odpovídá. Takhle má vypadat film. Nic nezkoumáte, nic není neostré, vše je prostě parádní...a navíc, kvůli strhující akci stejně nemáte čas vnímat nějaké vrásky, hloubku obrazu, dokonalou ostrost, perfektní černotu vesmíru, okouzlující barevné podání...prostě disk z budoucnosti. Žádný šum ani artefakty nehledejte, takhle má vypadat film. A víte co je nejlepší ? Že tady nejsou triky kvůli trikům...jsou tady jen k doplnění příběhu a to už se v kině nestalo pěkně dlouho !!!

...ZVUK...

No...vyhněte se dabingu. Fakt to nemá cenu. Zato klasická angličtina je skvělá. Dravá, dokonale namíchaná. A až fanoušci uslyší hlas Spocka, tedy myslím Leonarda Nimoye, tiše zamáčknou slzu..." Toto jsou cesty hvězdné lodi Enterprise, která se vydává tam, kam se na BDčku dosud nikdo nevydal "...což mě přivádí k myšlence, že vynechat hlavní motiv star treku byl vážně blbej nápad ! Titulky jsou skvěle napsané, skoro bych řekl, že je psal trekies...

...BONUSY...

...tak tady jsem setkal s něčím, co neznám. Po vložení do PS3 se mě disk zeptal, jestli se chci podívat na net, páč pro mě má nějaké zajímavosti. Odkýval jsem mu to, ale nic se nedělo...buď jsem to nějak nepochopil, anebo nenašel. Disk jsem měl z půjčovny a tak jsem k němu nedostal druhé Bd s bonusama, nicméně...je tam :)

...ZÁVĚR...

...podařený Bdčko. Perfektní akčák v perfektním zpracování. Jestli máte rádi scifi, není co řešit. Jestli máte rádi humor, není co řešit. Jestli milujete Star trek, není co řešit !!

Jděte do toho, Já jdu 100% !!

žijte dlouho a blaze
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Star trek - 2009

Příspěvekod d.f.h v úterý 8. 12. 2009 1:16:24

Pěkné, díky moc!
Autor je šéfredaktorem magazínu HDmag.cz.
Blu-ray: 63 | Výbava: viz profil | Právě testuji: Oppo BDP-83
Uživatelský avatar
d.f.h
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4145
Registrován: pondělí 17. 12. 2007 16:05:02
Bydliště: Praha

Re: uživatelská recenze - Star trek - 2009

Příspěvekod derek v pátek 25. 12. 2009 22:30:01

Enterprise přiletěla i do mé sbírky...těšte se na obsáhlejší recenzi včetně bonusů :)...jsou a tam a titulkovaný :)
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Star trek - 2009

Příspěvekod derek v pondělí 25. 1. 2010 23:10:16

Fyzici pootevírají vrátka k cestám rychlejším než světlo
Světlo je nejrychlejší a většina fyziků vám řekne, že nic nemůže letět rychlostí vyšší než 300 tisíc kilometrů za sekundu. Podle serveru Discovery News jsou však fyzici, kteří chtějí světlo nejen doběhnout, ale hlavně několikrát předběhnout - hyperprostorovou zkratkou.

Teoreticky se touto myšlenkou zaobíral již před 50 lety německý vědec Burkhard Heim, který vyslovil myšlenku, že pokud použijeme velmi silné magnetické pole, můžeme kosmickou loď přenést do jiné dimenze. Do dimenze, kde neplatí fyzikální zákony a omezení rychlosti světla. A pak se znovu vynořit u cíle z hyperprostoru.

Podobný princip funguje pouze ve sci-fi a řada odborníků si je jistá, že ve skutečnosti to není možné. Ale, kdyby to šlo, na Mars by se lidé dostali za tři hodiny a k blízkým hvězdám během tří měsíců.

Že stojí za to prověřit, zda je fikce možná, si zřejmě myslí i ministerstvo energetiky USA. Fyzici vyzkouší teorii vytvořením ultrasilného magnetického pole s pomocí tzv. Z-machine - silného urychlovače částic laboratoři Sandia v Novém Mexiku. Zařízení je údajně schopné vytvořit ultra silné magnetické pole.

Pokud by testy jen v náznaku potvrdily naděje snílků, začne se stavět pohon na tomto principu, který by mohl být během pěti let hotov. Ovšem na první letenky na cesty hyperprostorem si ještě budeme i tak muset dlouho počkat

wow...já hned říkal, že Enterprise tam nahoře JE !!!!
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Star trek - 2009

Příspěvekod Nick007 v pondělí 25. 1. 2010 23:59:38

Jj, technická evoluce je teprv na svém počátku. Taky se nemůžu dočkat, co bude za 10,20,30 let :)

I ta sci-fi většinou v některým směrech zaostává - většina příběhů se odehrává v jediné galaxii! Galaxií je ve vesmíru 120 miliard, vesmír má neomezené množství paralelních dimenzí a existuje pravděpodobně více než 1 vesmír. Při té představě nekonečných možností by se musela zatočit hlava i ortodoxním křesťanům :D
Nick007
1000+
1000+
 
Příspěvky: 2188
Registrován: sobota 29. 3. 2008 21:35:03


Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron