HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

uživatelská recenze - Bathory - 2008

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

uživatelská recenze - Bathory - 2008

Příspěvekod derek v sobota 16. 1. 2010 19:17:27

Večer je tady, není co dělat, člověk je utahanej ze sjezdovky, proč si nepustit něco v kině ? A co třeba Bathory, o kterém všichni mluví...

...FILM...

Tu legendu známe všichni. Krvelačná kněžna, která chtěla být věčně mladá a tak se koupala v krvi panen ( jj, byly doby, kdy panny byly na každém rohu...), nebo...že by to tak nebylo ? Juraj Jakubisko se pokusil natočit velkofilm alá amerika v česko-slovenských podmínkách. Podařilo se mu to ? To máte těžké..příběh je působivý, za začátku dokonce fantastický, ale pak se objevují hloupé chyby ( alá brusle, fotoaparát...rogalo? ) a ke konci už si říkáte, že je to dlouhé...takže nejlepší co mohl Jakubisko pro film udělat, je vzít nůžky.

...OBRAZ...

njn...je to BD :) je to nádhera. Překrásné kostýmy, fantastická Wien ( ten strop na zámku byl prostě boží !! ), nádherné exteriéry, obraz prostě za jedna. Fakt se mi moc líbil a prostě bere dech. Pro tyhle ( historický ) filmy mám slabost a Bathory je udělaná poctivě v každém detailu a je to fakt vidět. Tmavé scény jsou bez problémů, jen v jedné chvilce jsem měl pocit, že se obraz lehce zbarvil do zelena, ale možná se mi jen posunula čočka :) Každopádně, tenhle film Vám ostudu neudělá !!! Nádherná kamera vynikne zejména v exteriérech, hlavně úvodní bitva v zlatavém poli a ranní mlze, nebo zimní záběry, to byla radost pohledět, zvlášť na velkém plátně.

...ZVUK...

...začáteční bitva a přejezdy koní, vojsk atd..je prostě nádhera. Jinak se dá spíš říct, že film je komorní, přesto si zadní repro v podstatě neodpočinou, stále se něco děje a tak to má být. Dabing češtiny je úplně v pohodě a nevadil mi. Dokonce bych řekl, že třeba Polívka měl hlas opravdu velmi působivý a jeho roli jsem mu uvěřil ( až na několik výše zmíněných excesů ). Takže co se týče zvuku, je vše tak akorát, jen je potřeba si připomenout, že toto není akčák. Hudba Jana Jiráska je krásně epická a po dlouhé době mi přišla v nějakém v českém filmu opravdu na úrovni.

...BONUSY...

disk byl z půjčovny a já se na něj koukal pozdě v noci, takže jsem je nestihl skouknout

...ZÁVĚR...

Jak jsem říkal, tohle je těžký. Mám tyhle filmy rád, ale chtělo by to nůžky. Každopádně, disk je udělaný poctivě a ostudu rozhodně neudělá. A po zhlédnutí filmu už je jen na vás, jestli byla Bathory "úpirkou", nebo jen obětí...
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Bathory - 2008

Příspěvekod Danoss110 v neděle 6. 11. 2011 18:28:26

Film je nesourodá slátanina a v některých místech působí až směsně špatně. Například pana Rodena deklamujícího nesmysly po samovznícení hlavní hrdinky mi bylo až líto. (Nemluvím o jeho postavě, ale o herci.)
Nemáte rádi pokuty to asi nikdo ale teď už vám starosti dělat nebudou je tu Pojištění proti pokutám.
Jedete na dovolenou tak je třeba mýt Cestovní pojištění
Máte rádi své děti tak není nic lepšího než spoření.
Danoss110
0+
0+
 
Příspěvky: 20
Registrován: neděle 6. 11. 2011 17:52:22


Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron