HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Uživatelská BD recenze - Mars útočí! (1996)

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

Uživatelská BD recenze - Mars útočí! (1996)

Příspěvekod tnp101 v středa 11. 4. 2012 21:41:56

Tim se nám tak trochu utrhnul ze řetězu a je při tom neskutečně zábavný. Jasně, ten film je špatný, ale jde očividně o tvůrčí záměr a divák k němu musí přistupovat s nadhledem. Pak už je jen na něm, do jaké míry si tuto absurdní frašku s neuvěřitelně nabušeným obsazením dokáže užít. Ke zhlédnutí mě v deseti letech přiměl lákavý obal VHSky ve videopůjčovně a od té doby se při každé další projekci s přibývajícími znalostmi o kinematografii bavím čím dál víc. 70%


RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY:

OBRAZ:
Když jsem si před jedenácti lety poprvé vypůjčil VHS s filmem „Mars útočí!“, ještě jsem nebyl příliš obeznámen ani s DVD nosiči a o Blu-ray technologii věděli tak maximálně v laboratořích Sony. A právě na posledním jmenovaném formátu se mi tato Burtonova šílenost nyní dostala do rukou. Hned na začátek musím říct, že přepis v anamorfním 2,40:1 poměru stran trpí mírnou nestálostí. Většina obstojí a vypadá dobře, ale především v tmavších scénách přepis trochu trpí. Občas nabídne až nečekané množství detailů, ale obecně se drobnokresba i celková ostrost drží spíše na průměru (někdy podprůměru). Barevné podání je syté, ale opět nestálé - obličeje často nabývají různě oranžových tónů a zvláštně se chová také černá. Dnes již zastaralá CG animace nevypadá v HD tak tragicky, jak by se mohlo zdát, zrno bylo nejspíš uměle zredukováno a docela patrné jsou i stopy po jiných zásazích, které celkový dojem z přepisu spíše zhoršují. Avšak po docela kritickém vyznění musím uznat, že film na svůj věk i tak vypadá hodně dobře - určitě nejlíp, jak kdy na domácím videu vypadal, ale mám takové tušení, že to mohlo být ještě lepší.

ZVUK:
Originální anglický zvuk se dočkal DTS-HD 5.1 MASTER formátu a prostorové reproduktory se tu příliš nepředvedou. Ne, že by zůstávali potichu, ale figurují spíše jako dozvuky předních kanálů a to jak u konverzačních, tak akčních scén, i když v těch jsou samozřejmě mnohem nápadnější. Absenci výraznějších detailů vynahrazuje nečekaně agresivní využití subwooferu a dialogy jsou trochu tiché, ale zcela čisté a srozumitelné. Česká stopa je na tom zvukově mnohem hůř, a to už jen proto, že je na disku zaznamenaná pouze v DD 2.0. Samotný (nejspíš původní) dabing z produkce „AVF Studio Zero“ se povedl, ale přesto, pokud disponujete vícekanálovým domácím kinem, zůstaňte u originálu, protože nabízí nesrovnatelně silnější zážitek.

BONUSY:
Nyní bychom se obyčejně přesunuli ke zhodnocení bonusové nabídky, ale na disku se bohužel žádné materiály nenachází, což je velká škoda. „Mars útočí!“ přichází na český trh se solidní audiovizuální prezentací, která ale určitě mohla být lepší, stejně jako bonusová nabídka (minimálně ten komentář, když už nic).

FINÁLNÍ VERDIKT A PROCENTUÁLNÍ HODNOCENÍ DISKU:
Pokud jste však fanoušky filmu a titul seženete za dobrou cenu, mohu koupi opatrně doporučit. 40%

PRO VÍCE RECENZÍ NAVŠITVTE MŮJ PROFIL NA ČSFD - tnp101
Uživatelský avatar
tnp101
0+
0+
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 8. 2. 2012 15:59:39

Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron