HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

uživatelská recenze - Jih proti Severu - 1939

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

uživatelská recenze - Jih proti Severu - 1939

Příspěvekod derek v středa 14. 4. 2010 20:58:35

Máte rádi reklamy ? Asi je to zbytečná otázka, ale já jsem jedné podlehl. Koupil jsem si Jih proti Severu - dokonalou podívanou, plně zrestaurovanou. Edici k 70. výročí filmu !! I podle recenzí se disk velmi povedl...ale znáte to, reklama je reklama, ale jaká je skutečnost ??...

...FILM...

...Tohle není potřeba představovat. Jedná se slaďák, výpravnou podívanou a kousek historie. Krásná, ale namyšlená a v zásadě neschopná Scarlett O´Hara se zamilovala do přitažlivého a všehoschopného Rhetta Butlera, ale jejich lásku překazí občanská válka. Během ní se projeví pravé vlastnosti obou, ale po válce touží Scarlett stále po Ashlym a její láska s Rhettem jí prostě nevychází... Je to nejslavnější adaptace tohoto milého díla.
NFR 1989, Oscar 8 : Nejlepší film, Režie, Herečka HR - Vivien Leigh, Herečka VR - Hattie McDaniel, Kamera, Výprava, Střih, Scénář + 5 nominací: Herec HR - Clark Gable, Herečka VR - Olivia de Havilland, Speciální efekty, Hudba, Zvuk + (Technická a Čestná)

...OBRAZ...

..... Film začíná předehrou. Silueta stromu na červeném nebi. Silueta se mi zdála trošku mázlá. začíná film a ze začátku je tak trochu rozporuplný. Je vidět, že obraz nabízí víc, ale zároveň se to vyrovná dvd. Když se přesuneme dál, můžeme pozorovat větší rozdíly v obraze. Je krásně poznat, kde je pozadí domalované - předek je podrobný a plný detailů, zadní část je lehce mázlá. Co se týče obličejů, jsou naprosto v pohodě, ikdyž to nejsou takové orgie jako třeba v Bobbym. Interiéry budov bývají zpravidla zobrazeny velmi dobře, Exteriéry za světla obyčejně také, ale exteriéry za tmy jsou mázlé a nedokonalé.
Ze začáku je film plný zrna, ale protože pak se odehrává zejména v interiérech, je zrno potlačeno na minimum.

Upřímně mám pocit, že toto BD ze sebe sice vytáhlo maximum ( je to 70 let staré !!!! ), ale průměrný film z dnešních dní vypadá prostě líp.



...ZVUK...

Poslouchal jsem film v angličtině. Teoreticky to mělo být 5,1, ale moje uši to slyšeli stěží jako stereo, spíš takové mono. Ale to ke starým filmům patří. Dialogy jsou perfektně čitelné , zatímco okolní zvuk ( mám na mysli přírodu a podobné ruchy ) prostě není. V poddstatě celý film je doprovázený orchestrem. Hudba je tady velmi podařená, a přestože je díky mono plošší, je prostě nádherná. České titulky jsou standartně dobře udělané, možná že až příliš ostré, na celý obraz filmu. Kdyby tak existoval kinofont... Vzhledem k tomu, že zvuk je víceméně mono, je čeština naprosto dostačující a nepotlačená...nicméně, originál je originál :)

...BONUSY...

Do bonusů patří originální monozvuk a také komentář.

...ZÁVĚR...

Geniální herecké výkony, 8 oskarů a k tomu báječný slaďák...70-té výročí si zasloužilo pořádně vyčištěný obraz...a dostalo ho. Ale faktem je, že film je starý a i přes dokonale vyčištěný obraz to prostě není ono - dnešní blockbustery jsou prostě efektnější...ale rozhodně ne lepší !
A proto doporučuju !
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Jih proti Severu - 1939

Příspěvekod derek v pátek 16. 4. 2010 0:18:35

vzhledem k tomu, že tenhle film má ráda mátinka, mám verzi na VHS, dvd a BD...a tak jednoho dne udělám srovnání :)

p.s. na ČSFD dostal 84% a film je 4:3 !!
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Jih proti Severu - 1939

Příspěvekod Stilet v pátek 16. 4. 2010 9:28:38

derek píše:vzhledem k tomu, že tenhle film má ráda mátinka, mám verzi na VHS, dvd a BD...a tak jednoho dne udělám srovnání :)

p.s. na ČSFD dostal 84% a film je 4:3 !!

No to je dobrý - moje máti má tuto knihu jako bibli a v mých pátnácti mě to donutila přečíst (dodnes si pamatuji některé pasáže). DVD jsem si neodvážil pořídit, ale BD mě láká, tak jsem zvědav na Tvé srovnání.
Uživatelský avatar
Stilet
200+
200+
 
Příspěvky: 258
Registrován: neděle 7. 12. 2008 16:31:49
Bydliště: Praha-Východ

Re: uživatelská recenze - Jih proti Severu - 1939

Příspěvekod derek v pátek 16. 4. 2010 23:03:49

takže tady je slíbený souboj dvdxbd

pustil jsem si scénu " u 12 dubů " - příjezd na ples

dvd - subjektivně není nic špatně. úvodní příjezd k domu je velmi srandovní, protože koně ( zejména ten bílý ! ) jsou chvilku neviditelný !! asi špatně udělaná prolínačka. soustředil jsem se na šaty Indie. její krajky jsou nezřetelné a vypadají spíš jako bílá plná látka. zubatý okraj není vidět skoro vůbec. Přechody mezi špatným obrazem a dobrým obrazem nejsou tak do očí bijící.

bd - mnohem vyšší barevnost. celý obraz jakoby svítil. úvodní příjezd k domu je velmi srandovní, neviditelní koně zůstávají. šaty Indie jsou barevnější.naušnice jsou detailnější. krajky mají vzor, a zubatý okraj. rozdíly mezi špatným ( příjezd k domu ) a dobrým obrazem jsou velmi velké a subjektivně to působí hůř.

při opakovaném prohlížení jsem ještě zaznamenal filmové zrno, které bd krásně sluší, celkově vyšší ostrost, ale zároveň i občasné mizerné zaostření. největší rozdíl je asi v barvách a v přechodu ze špatného do dobrého obrazu.

jinak bd obsahuje český dabing, dvd ne.
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Jih proti Severu - 1939

Příspěvekod derek v čtvrtek 29. 4. 2010 21:37:02

tak mám teda postřeh... tahle edice měla být remaster přímo příkladný...achjoo, potom co jsem viděl avatara bych všechno kromě animáčů hodil z okna :(

bože, PROČ jsi nám dal CAMERONA ????
derek
400+
400+
 
Příspěvky: 452
Registrován: čtvrtek 3. 1. 2008 17:02:06
Bydliště: Brno

Re: uživatelská recenze - Jih proti Severu - 1939

Příspěvekod Danoss110 v neděle 6. 11. 2011 18:20:52

Nestárnoucí klasika, která ani po tolika letech neztratila na své kráse. Skvělá výprava a výborné herecké výkony hlavních představitelů.Zasloužený Oscar pro Vivien Leigh a Hattie McDaniel.Jsem okouzlen
Nemáte rádi pokuty to asi nikdo ale teď už vám starosti dělat nebudou je tu Pojištění proti pokutám.
Jedete na dovolenou tak je třeba mýt Cestovní pojištění
Máte rádi své děti tak není nic lepšího než spoření.
Danoss110
0+
0+
 
Příspěvky: 20
Registrován: neděle 6. 11. 2011 17:52:22


Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron